TDM Srbija

7 hours ago, jova cupavi said:

Evo ja prodajem sve tri plastike za 80e .

plastika tdm 1.jpg

plastika tdm 2.jpg

plastika tdm 3.jpg

plastika tdm 4.jpg

plastika tdm5.jpg

Dzaba, dodje mi da uzmem ali ne bi da baksuziram :).

Da li slucajno imas i da je cela ona plastika oko satova, na njoj su mi one zabice popuclae pa drci kada se vozi. Rado bih to zamenio.

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

5 hours ago, Siquera said:

@feelgod Dobro došao ponovo u klub :) Da se lepo navozaš :)

A krajnje je vreme da planiramo neku vožnju... Možda da nas @Astral okupi za recimo sedeći vikend? Ne znam kakvi su vam planovi, nije Uskrs, prošao i Đurđevdan, 1. maj...

5 hours ago, feelgod said:

Sledeci vikend ne znam kakav sam sa vremnom ali sam uvek za dobru ekipu i voznju.

Ух, јесам за вожњу али мислим да баш и нећу моћи следећи викенд. 

Него ми испамовасте тему и мој оглас пропаде доле :'(:'(

0

4 minutes ago, Svaler said:

Ух, јесам за вожњу али мислим да баш и нећу моћи следећи викенд. 

Него ми испамовасте тему и мој оглас пропаде доле :'(:'(

U oglase i eto, da barem budemo u mogucnosti da se divimo nekim dobrim fotkama :)

0

13 hours ago, feelgod said:

Dzaba, dodje mi da uzmem ali ne bi da baksuziram :).

Da li slucajno imas i da je cela ona plastika oko satova, na njoj su mi one zabice popuclae pa drci kada se vozi. Rado bih to zamenio.

Nemam tu plastiku .

0

9 hours ago, jova cupavi said:

Nemam tu plastiku .

Steta, hvala :)

0

Pozdrav ljudi....
Da se vratim malo na temu oko izbora za adekvatno ulje a da se ne čuje menjač.
Ja sam prošle godine kupio motor sa uradjenim servisom ali mi nisu znali reći koje je ulje sipano, u suštini nije ni bitno ali se menjač bas lepo čulo, naročito 2. I 3.
Dok je hladno ulje maltene savršeno radi....kako se greje sve se bolje čuje....
E sad ove godine sam promenuo ulje na Ipone 15-50 polu sintetika,sad dosta bolje nego prošle godine al opet posle dužeg puta čuje se menjač... Kako rešiti ovo?
Kakav je taj Elf ulje što su tu neki sipali?
Hvala

Sent from my Custom Sony using Tapatalk

0

Meni elf jako dobar. Nije potrosio motor ni gram za 7-8 meseci :) a za zvuk menjaca ne znam. Gluv sam ko top i navikao sam na matore kruzere gde ako menjac nije bucan nesto nije u redu

1

Pozdrav od mene ponovo,

Ako nekome treba centralni stender za 3vd ili 4tx rado bi menjao za 

https://www.louis-moto.co.uk/artikel/liftstick-louis/10003338?list=275271985&filter_article_number=10003338]https://www.louis-moto.co.uk/artikel/liftstick-louis/10003338?list=275271985&filter_article_number=10003338

meni se nekako on nije dopao na motoru i malo sam strugao sa istim posto stalno vozim u paru (samo u desnoj krivini).

Ukoliko neko misli da vredi tih 30e neka me kontaktira na PP ili na broj 062/21-40-60
DSC_0093.jpg

DSC_0094.jpg

DSC_0096.jpg

1

Kolege, koje gume nosite na 4tx?

Trebao bih kupiti uskoro, fabrička specifikacija kaže 110/80/18 prednje i 150/70/17 zadnje.

Na motoru su trenutno 120/70/18 prednje i 160/60/17 zadnje.

Šta mislite koji bi izbor bio bolji?

Što se tiče izbora gume izbor je pao na Pilot Road, videćemo da li će biti 3 ili 4, zavisi od cene. Ako neko ima iskustva sa nekim boljim gumama takođe bi značilo.

0

To što ti je trenutno na motoru su dimenzije koje su fabričke za 900-ku.

Ja sam na 4TX prešao sa fabričkog na širi profil i meni se lično više sviđa kako se motor ponaša po krivinama sa širim profilom.

Trenutno mi je zadnja na 900-ci 170/60/17.

0

Inače smo drugar koji isto vozi 900-ku primetili kao da mu je Michelin uzi od moje gume iako su isti dimenzije.

Kada smo premerili šublerom, ispalo je Metzeler širi za 7 mm.

0

To za sirinu gume je istina. Ja imam michelin ,drugar bridgestone. Ista dimenzija, a kod mene izgleda kao da je guma za bicikl :)

0

Moje iskustvo je suprotno Jokerovom . Sa motorom sam dobio 120/160 , to je dimenzija za 900-tku. Vozio sezonu. Zamenio novima u fabrickoj dimenziji 110/150 i dobio ogromnu razliku u korist fabricke dimenzije. Osecaj je drugaciji. Ja sam stekao utisak da se motor laske obara i uspravlja,brze,sa manje napora.. Mozda je trip u glavi,ne znam. Ali sam misljenja da je tamo neki Japanac jako puno racunao dok nije izracunao koja guma mu je potrebna da bi zadovoljio ciklistiku.

Sent from my 6037Y using Tapatalk

0

Inače sam tek pre neki dan video da mi je prednja guma 2009. Godište. Ne znam kako sam to mogao prevideti

0

pre 40 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Inače sam tek pre neki dan video da mi je prednja guma 2009. Godište. Ne znam kako sam to mogao prevideti emoji32.png

Nije to toliko strasno. Jeste za zamenu, ali nije za paniku...

0

Pre 2 sati, Astral je napisao:

Moje iskustvo je suprotno Jokerovom . Sa motorom sam dobio 120/160 , to je dimenzija za 900-tku. Vozio sezonu. Zamenio novima u fabrickoj dimenziji 110/150 i dobio ogromnu razliku u korist fabricke dimenzije. Osecaj je drugaciji. Ja sam stekao utisak da se motor laske obara i uspravlja,brze,sa manje napora.. Mozda je trip u glavi,ne znam. Ali sam misljenja da je tamo neki Japanac jako puno racunao dok nije izracunao koja guma mu je potrebna da bi zadovoljio ciklistiku.

Sent from my 6037Y using Tapatalk

I ja moram da se slozim sa Astralom po ovom pitanju. Na 3vd TDM-u sam imao 160 zadnju kad sam ga kupio, teze je bilo obaranje i ispravljanje u krivinama u odnosu na 150-ku.

0

Nije to toliko strasno. Jeste za zamenu, ali nije za paniku...

Dobra guma sto je najgore. Ne znam ni sam šta da radim.
0

Pre 4 sati, Nenadbg88 je napisao:

Dobra guma sto je najgore. Ne znam ni sam šta da radim. emoji53.png

Ja znam da je ja ne bi menjao ako je sara dobra i ako guma nije postala plastika (obicno kad dugo stoji, a ne vozi se, postane tvrda kao plastika)...

Znam da ca odma na forumu da se jave dusebriznici koje ce oci da kopaju sto guma nije minimum 2016 DOT na tocku. Zato, necu nikoga da savetujem da li da se vozi sa tom gumom ili ne. 

0

Covece 8 godina... Nije sara merodavna za stanje gume. 

0

Ja skinuo sa motora gume iz 2008 godine , peglao sam krivine uporedno sa ostalima koji imaju nove gume na motoru, odlično su drzale. Hocu reci da ako guma drzi dobro za asvalt nema potrebe da je menjas, ja ove moje obrijao prosle sezone pa sad uuzeo Touarece 2 .

0

Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Covece 8 godina... Nije sara merodavna za stanje gume. 

Nije sara a nije ni godina nego tvrdoca po Šoru.

0

Ok. Guma sasvim dobro drži. Mene iskreno brine može li to da pukne u vožnji od starosti?

0

Pre 21 sati, Nenadbg88 je napisao:

Kolege, koje gume nosite na 4tx?

Trebao bih kupiti uskoro, fabrička specifikacija kaže 110/80/18 prednje i 150/70/17 zadnje.

Na motoru su trenutno 120/70/18 prednje i 160/60/17 zadnje.

Šta mislite koji bi izbor bio bolji?

Što se tiče izbora gume izbor je pao na Pilot Road, videćemo da li će biti 3 ili 4, zavisi od cene. Ako neko ima iskustva sa nekim boljim gumama takođe bi značilo.

Obzirom da su iste dimenzije felni i fabricki preporucenih guma na 3VD i 4TX, ovo vazi za sve TDM 850 1991-2001.

Prednja guma ima fabricku meru 110/80-18, precnik u mirujucem stanju 633 mm, u rastegnutom stanju (pune brzine) 645 mm, obim je 1912 mm, odgovaraju felne 2,50 2,75 i 3,00 cola (inca), idealna felna je 2,50x18 cola. Alternativna mera prednje gume 120/70-18 ima precnik mirujuci 625 mm, u rastegnutom stanju pune brzine 637 mm,  obim 1888 mm, odgovaraju felne 3,50 i 3,75 coli, idealna je 3,50x18 cola (imas je fabricki!?). Iz ovih mera moze se videti da je u mirujucem stanju fabricka mera 110-tka (633) veceg precnika od alternativne 120-ice (625) za 8 mm sto je na donjoj pri-gaznoj oblasti 4 mm vislji bok a 10 mm uze. Guma 110-tka ce zbog 4 mm visljeg boka biti bolji amortizer (po Srpskim putevima), imace manji otpor pri jakoj kisi (10 mm je uza), na nizoj brzini (ranije) ce pocinjati da se podvija u krivini, pravilnije i lakse ce se usecati pri mozda nekom blatu i proci deonicu uz manje muke... Alternativna 120/70 ce manje amortizovati rupe, nece se skoro uopste podvijati u krivinama (ako je vlasnik uopste sklon grcenju krivina), i IDEALNO CE LECI NA FELNU 3,5 cola (rasirice se bolje a samim tim i ublaziti dostupnost felne grubostima), imace kraci zaustavni put cak i pod nagibom.

Zadnja guma ima fabricku meru 150/70-17 sa precnikom u mirovanju 642 mm, u rastegnutom stanju 656 mm, obim 1939 mm, trazi felnu 3,50, 4,00 ili 4,50 coli, idealna je 4,00x17 cola (imas je fabricki). Alternativna zadnja guma 160/60-17 ima precnik u mirovanju 624 mm, u rastegnutom stanju 638 mm, obim joj je 1884 mm, trazi felnu 4,25 4,50 ili 5,00 coli idealna je 4,50x17 coli (nemas ni jednu od ovih, guma nije u opsegu za nasu felnu, a model 900 ima bas tu felnu pa mu i odgovara 160/60, cak i 170/60). Isto kao prednja guma, i zadnja fabricka mera je cak 18 mm veceg precnika sto je na pri-gaznoj oblasti 9 mm vislji bok... bolji amortizer, manji otpor u jakoj kisi, zbog tih 9 mm visine felna je dalja od ivica rupa i bankina, a IDEALNO CE LECI NA FABRICKU FELNU 4,00x17 coli i formirati pravilnu pecurku. Alternativna zadnja 160/60 dace nesto jaca ubrzanja (kraci obim gume 1884 mm), potpuno eliminisati efekat podvijanja u krivinama (kod TDM-a 850 tricavih 77 KS ili cak 82 KS kod modela 900... nemojmo se zasmejavati), nepravilno ce naleci na felnu 4,00x17, itd, ali je ona ipak za model 900 i sire felne 4,50x17.

Fabrika uvek daje meru koja je najprolaznija i pokriva najsiri opseg uslova. Uvek postoji bar jedna mera gore ili dole za alternativnu meru gume. Svako prilagodjenje (brzini u krivinama, blatu, mokrom pa krivudavom...) zahteva prilagodjenje ali se u tom slucaju OBAVEZNO udaljava od onog univerzalnog recepta. Vec su kolege komentarisale u smislu NARUSAVANJA CIKLISTIKE, pomeraju se osobine u odredjenom smeru. 

Kupio sam TDM-a sa 120/80-18 (kroz osamdeset!) i 150/70-17 enduro gume. Moj licni izbor je 120/70-18 i 150/70-17 drumske radijalne sport -turing gume 2K. Kotrljaju, krljaju, trce, gaze po Srpskim drumovima.

4

Pre 3 sati, Nenadbg88 je napisao:

Ok. Guma sasvim dobro drži. Mene iskreno brine može li to da pukne u vožnji od starosti?

Ako je meka i nije ispucala nema sanse da pukne,stavise,pre par godina kupim gumu "stariji"  dot kad on trocifren,trazeci i citajuci tada dosta o dot-u na par mesta nadjem istu informaciju,da se ne preporucuje montaza gume dot-a mladjeg od sest meseci a uz pravilno skladistenje guma stara tri godine se racuna kao nova. 

Negde sam sacuvao link ali vise ne mogu da ga nadjem,malo surfanja i verujem da bi nasao te informacije.

0

Ja sam uvek za varijantu kvalitetne nove gume, ponajvise zbog cinjenice na kakvim podlogama vozimo. Ne treba se kockati ako se ne mora.

Prvo, ima razlicitih podloga, ja tokom voznje po Smederevu zagazim bar na 4 razlicite. 

Drugo, putevi su izuzetno prljavi. To je tona prasine, rizle, peska, antifriza, nafte, ulja...

Da vozimo po Nemackoj, Madjarskog, okej, ali u ovom kaljavistu od zemlje trudim se da uvek imam nove gume na felnama.

0

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.