Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Zdravo drugari. Evo da vas obavestim da sam i ja postao ponosni vlasnik jednog lepog TDM-a 900.
Crashbar koji je radio Seba u prirodi izgleda jos lepsi (u prilogu cu ubaciti jos dve fotografije iz drugog ugla).
Da li je veci???
Da li treba da bude toliki???
Da li uopste na ovaj motor treba staviti crashbar ili su bolji slajderi???
O svemu tome moze da se vodi polemika, a verujem da svako ima svoje argumente za i protiv.
Moje misljenje je da crashbar mora da ima funkciju kojoj je namenjen i da je tu sada izgled manje bitan i u svakom slucaju plastike je lakse okrpiti i ofarbati nego juriti novi dekl.....
Majstor Seba i te kako zna kako da napravi da crashbar bude i lep i funkcionalan.
 
Meni je uradio dvostruki crashbar. Oba su nezavisna jedan od drugog, odnosno mogu uvek da skinem jedan, a da mi ostane drugi.
Ukoliko nekada nabavim ralicu, skinem donji crashbar ili ukoliko resim da stavim slajdere skinem gornji i ostavim samo donji.....
 
 
IMG_20170825_200238.thumb.jpg.c4cdc130eec9184de789618ec215fa1d.jpg
IMG_20170825_200228.thumb.jpg.a74e57bf0cbab4759318410bc63b7766.jpg

Lep motor , nek je sa srecom i puno kilometara .

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
5 minutes ago, Nenadbg88 said:

Zašto svi izmišljate izgovore. Te pokušao sam da pomerim, te pokušao sam da zategnem... Kažite lepo seo sam na motor i bio sam trapav i izgubio sam ravnotežu u mestu i izvrnuo se ko saksija na vetru, baš kao ja emoji38.pngemoji38.pngemoji38.png4ca065f6d3251348501f432de4431f89.jpg

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

:lol3:Nemoj zezati da si ga dobio u milimetar na istom mestu :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
3:Nemoj zezati da si ga dobio u milimetar na istom mestu 3:
Hahaha nije to ali vidiš ovo belo baš sam ga fino izgrebao :-)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@Nenadbg88 Bilo je i toga par puta, ali bez oštećenja i još dok nisam imao crash barove. Jednom sam ga tako nakrivljenog spustio koliko sam mogao blago na beton (iskrvio nogaru i ručicu kvačila, samo od svoje težine), drug' put sam ga povukao nazad kao magarac i ispravio, dok su mi pritom leđa hebala sve po spisku i tako... sve u svemu, tele je tele :D

 

Neko jednom reče "Kad TDM krene da pada, možeš samo da ga gledaš i plačeš" :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Nista nisam izmislio, desilo se kao sto sam napisao. Ja od toga imam samo stetu ali eto, mogu drugi da saznaju sta moze da im se desi, i pripaze da nebi doziveli isto. Kada sam ja vec naucio na svojoj sopstvenoj gresci, drugi nemoraju napraviti istu.

    Prvo sam sedeo na auto-felni i dasci ispod desne strane i pokusavao da srafim, nece, presao da klecim ispod leve strane i srafim...TRAS!

    Srecna okolnost je da nisam navlacenjem srafa dobio 200+ kg na sebe a motor sve samnom zajedno preko auto-felne na kojoj sam sedeo, nego sam ostao prvo onako klececi zaglupljenog pogleda sa leve strane... a zatim besnog pogleda, besan na samog sebe. Valjda sam zbog onog besa sam digao motor (kao us...o deriste za rucicu) i nastavio da radim.

    Popravicu, ili ce neki Mita popraviti plastike, bas me briga posle svega. Drugi TDM-asi neka paze i ne dozive isto.

    Usledila je prekoredna kupovina prednjeg i zadnjeg radionickog (trkackog) stalka, a bice i kupovina zastitne cevne konstrukcije (crash-bar). Da je cevna zastita onda postojala, jedina muka bi bila dizanje patosiranog motora.

    Dakle, cevna zastita je efikasnija u sirem opsegu situacija, robustnija, izdrzljivija, glasam za nju i na mom motoru bice ugradjena cim bude moguce. Slajderi su elegantniji i vise pristaju nekim R motorima sa kompletnim oklopima koji su, eto, mnoogo elegantni, mnoogo su vitki, takoreci manekeni od metala pa im slajderi manje narusavaju linije (jos malo pa ce cucnuti da pi...u). Cevke za zastitu, kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Za TDM 900 ( za 850 je komplikovano) obavezno centralni štender, za bilo kakve radove tipa podmazivanje lanca, popravke, servis, zamena ili kontrola ulja... Ne mogu da zamislim putni motor, a većina planira TDM-om da putuje, bez ovog dodatka. Čak mislim da je bezobrazno što ga nema serijski.

Jednom mi se na putu probušila zadnja guma i ne znam kako bi je čepovao bez centralnog. Na ćopavu ne može jer se zbog smanjene visine zbog izduvane gume prevrće na desnu stranu.

To naravno ne isključuje rol bar...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, sale-kum je napisao:

Za TDM 900 ( za 850 je komplikovano) obavezno centralni štender, za bilo kakve radove tipa podmazivanje lanca, popravke, servis, zamena ili kontrola ulja... Ne mogu da zamislim putni motor, a većina planira TDM-om da putuje, bez ovog dodatka. Čak mislim da je bezobrazno što ga nema serijski.

Jednom mi se na putu probušila zadnja guma i ne znam kako bi je čepovao bez centralnog. Na ćopavu ne može jer se zbog smanjene visine zbog izduvane gume prevrće na desnu stranu.

To naravno ne isključuje rol bar...

Resenje za one bez centralnog stendera je da se spusti copava i onda se pod zadnju vilu sa desne strane podbaci letva koja ce podici zadnji tocak u vazduh. Vise puta sam tako skidao zadnji tocak i podmazivao lanac na TDM-u... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da ali nemas ba putu kad ti zatreba,a treba cesto.

Realno kao sto rece Sale-kum, cist bezobrazluk sto serijski nema centralni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 5 sati, Alekre je napisao:

200 eura je centralni za TDM900 :S

Za taj novac, tj. manji mogu da kupim prednji i zadnji stender.

 

Skupo jeste, ali stendere ne mozes da nosis na voznju ili put u slucaju da ti se negdje na drumu probusi guma, bilo zadnja ili prednja. U stvari nismo mi svjesni koliko vrijedi imati centralne nogare za bilo kakav rad na motociklu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Jedan prednji (desni) kocioni disk je  poceo po malo da zvecka. Iako su mi rekli da nema veze i da moze tako da se vozi, mene zveckanje nervira i zamenio bih ga.

 

Ali,

 

Da li neko zna gde ima da se kupi to okruglo parce gvozdja, a da ne kosta kao da ga je zlatom vezlo dvanaest devica?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Eeee moj prika... na tvoju žalost... Teško ćeš naći...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 56 minuta, neskez je napisao:

Jedan prednji (desni) kocioni disk je  poceo po malo da zvecka. Iako su mi rekli da nema veze i da moze tako da se vozi, mene zveckanje nervira i zamenio bih ga.

 

Ali,

 

Da li neko zna gde ima da se kupi to okruglo parce gvozdja, a da ne kosta kao da ga je zlatom vezlo dvanaest devica?

 

Po ko zna koji put...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Vratio se kasno s posla, pa hajd, disciplinovano u teretanu, dobro se umorio, a dan je već prošao i pametni su već legli da spavaju. A mene moj pastuv čeka...

 

Provozao sam se kroz grad, prosečnom brzinom 40 km/h, samo da me želja mine. Mašina prede, ide glatko. Ljudi moji, ma kakva crna meditacija. Kad sam sišao sa njega, da sam legao u krevet, odmah bih zaspao.

 

Milina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12
Pre sat vremena, Utjerivac je napisao:

 

Po ko zna koji put...

 

Kako ovo moze da pomogne, ako vec postoji luft, osim da ga poveca, a samim tim i da poveca zveckanje diska?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, neskez je napisao:

Kako ovo moze da pomogne, ako vec postoji luft, osim da ga poveca, a samim tim i da poveca zveckanje diska?

Pa ako imaš luft između gornjeg dela diska (kočioni deo - čelik) i donjeg (noseći deo - aluminium), to znači da su se nitne koje ta dva dela drže spojene, blago raznitovale, tj. dobile su luft, pa tebi gornji deo diska zvecka (i same nitne između spoja mogu da zveckaju). Ovim postupkom sa gornjeg videa, šarafom dodatno sabijaš nitnu, tj. razvrćeš je da stegne između dva dela diska i tako učvrsti spoj, pa više neće zveckati gornji deo diska...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@neskez mislim da sam nekada procitao u nekoj temi da je majstor Djunta pronasao te nitne za disk i zamenio ih na bmw-u. Ili je to bio Dr@gan , bilo je reci u nekoj od tema za Bmw da je neko od njih dvojice menjao te nitne. Uglavnom , mozes probati da ih kontaktiras oko informacije ili da kupis drugi disk, originalni ili kineski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ja sam svoj centralni nabavio polovan original za cca 40E. Pošto mi je u to vreme Seba pravio rolbar, ponudio sam mu ga kao uzorak da napravi više komada, ali tada nije bilo interesovanja:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

I meni bi trebao zadnji disk, a pošto nije floating, ništa od čišćenja i podmazivanja.

 

Kontam da ću na prednjem da uradim ovaj postupak čisto radi održavanja, mada se prednji sasvim lepo ponaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
pre 34 minuta, Lipfi je napisao:

Jeli majstor Seba napravio centralni tj. jeli uzeo mere ?

Pričao sam sa Sebom u petak, baš na temu centralnog za 900. Rekao mi je da mu je neisplativo da radi na tome zbog nekih delova gde se radi na CNC mašini i gde je uslovljen količinama od npr. 10 komada. 

Doduše, verujem da ne bi imao ništa protiv ako bi se mi ovde dogovorili i zapravo mu napravili toliku porudžbinu,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja