Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Jel taj što vozi tdm 900 vozio bandita 600s? Moj drugar ga je kupio. Ne mogu da ga obuzdam, ispod 600km u danu neće da se vozi

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
46 minutes ago, Nenadbg88 said:

Jel taj što vozi tdm 900 vozio bandita 600s? Moj drugar ga je kupio. Ne mogu da ga obuzdam, ispod 600km u danu neće da se vozi emoji38.png

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

Taj sto je prodao bandita i kupio TDM-a mi je kum...nije on u pitanju, vec drugi ortak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Meni je isto napon bez potrošača 14v,kad upalim svetla onda pada 13v(otprilike).
Nemam nikakvih primedbi na struju ni danju ni noću.

Sent from my Custom Sony using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Farbač reče 600, a bio sam i kod Slavka (Airsekus), on mi reče oko 400. No to je sa nekom trokomponentnom bojom i komplet (dakle da bude nalik onom MT-09 kojeg sam okačio).

 

I sad ja hvatam sebe kako razmišljam "pa dobro... možda je stvarno tako skupo i puno posla", ali onda pomislim - pa mogao bih verovatno nove novcate takve plastike da kupim za te pare! Kako ima smisla da samo farbanje istih košta toliko?

 

100-200 eura, ajde de. Ali 400 ili 600?

 

Pitao sam i za najjeftiniju varijantu, samo da mi ofarba te prednje plastike koje su krpljene u tu (šugavu) sivu boju u kojoj je ostatak motora i to bi me koštalo oko 250 eura.

 

Ne znam. U neku ruku želim da sredim motor kako valja, ali avaj, za te pare mi se čini da ću radije zalaktiti rukave i sam ga prefarbati. Suludo velika lova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Batice dodas 600€ i kupio si lepog 4tx-a. A te plastike,ako nadjes nekog da ti ofarba za 100-150€ to je ok, ako ne , ofarbaj ih sam pa kako ispadne.. 600€ za estetiku na motoru od 20+ godina je bacanje para..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Mene iskreno nije toliko briga za estetiku. Štaviše svako voli da pipne, čačne, i to dobri prijatelji, i onda se ljute kada im prigovaraš da budu pažljivi itd, i uvek kud i kamo neko napravi neku malu ogrebotinicu.
Znam kako izgleda kada neko odarba motor. Tu niko ne da prilazak na metar .
Ja ću jedino da ofarbam desnu plastiku koja je fino izgrebana i ništa više ne diram. Neka prikatelji smeste dupe na motor i neka čačkaju kacigu do mile volje koliko im god zanimljivo.
Sve dok je meni moja raga spremna na put oko sveta meni toplo oko srca. A i mojim prijateljima.
A ti ako hoćeš mogu da ti dam broj od mog majstora koji je meni rekao cenu 100e za ceo motor. Ako ne, daj 600 pa drži košobran iznad njega kad pada kiša

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ko ima zivce i mirnu ruku za 100€ moze uraditi folijom,imaju raznih metalik nijansi,naravno oracal original jer se lako lepi uz pomoc industriskog fena a za 600€ svako pola sezone druga boja i tako tri godine u krug :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ma bole me baš da ga čuvam od svake ogrebotine. Što je savršeno dobar razlog da ne dam te pare za farbanje.

 

Jel ima neko ideju koliko košta promena podatka u saobraćajnoj kao što je boja? Mislim ako i to košta neke bezvezne pare, da i ne maštam o farbanju u drugu boju, neko da uzmem neko sivo sranje iz prve farbare, malo šmirgle i ostalih drangulija za pripremu, pa da se latim posla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Zdravo narode.

Pre koju godinu kada sam prelazio sa Fazera na nešto kultivisanije, imao sam TDM u svom najužem izboru, ali sam se ipak odlučio za malog Stroma i slatko se navozao.

 

E pa, evo mene ponovo pred novom mukom, koji motor izabrati. A TDM ponovo bode oči kao dobra kupovina.

Ono što znam o modelu 900 (+/-):

+ položaj tela

+ ne kvari se (često)

+ prostran za dvoje

+ mala potrošnja

+ dobre kočnice

+ težina

 

- "rupa" na malim obrtajima

- vibracije na velikim obrtajima (mada ja dolazim sa V2 motora)

- loša zaštita od vetra

 

Ja bih TDM vozio oko 10k km godišnje, uglavnom na asfaltu (od dobrog do diskutabilnog kvaliteta), off road kada mora. 

Vozio bi se svakodnevno po gradu (Beograd), na kraćim turama po Srbiji i okruženju i sa barem 3-4k km po auto putu, uglavnom u dvoje i sa tri kofera.

Rekao bih da bi me motor ispoštovao u mojim prohtevima. :)

 

Na žalost, nema ih puno na oglasima (kontam da to znači da su dobri i da ih ne prodaju često).

Meni je za oko zapao ovaj. Imate neki komentar? https://www.polovniautomobili.com/motori/10280567/yamaha-tdm-900-abs-i-e

Koliko vidim, njemu treba barem:

- proširenje ćopave

- crash bar i nosači bočnih kofera

- touring vizir

- 12v utičnica

- podmazivač

- štitnici ručica

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
2 hours ago, Alekre said:

Pranje i standardna nega :)

Remontovao sam dovod "Scottoilera"
 

21057097_690039044521986_841487327_o.jpg
21057492_690038821188675_936870657_o.jpg
21081864_690038991188658_705664158_o.jpg

 

Čekaj, sad videh u oglasima da je na prodaju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650
Pre sat vremena, jasminko VIR je napisao:

 

Čekaj, sad videh u oglasima da je na prodaju ?

Jeste, i ja se zapljunuo za dolazak i vidjanje motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
10 hours ago, Dejan Nešković said:

Zdravo narode.

Pre koju godinu kada sam prelazio sa Fazera na nešto kultivisanije, imao sam TDM u svom najužem izboru, ali sam se ipak odlučio za malog Stroma i slatko se navozao.

 

E pa, evo mene ponovo pred novom mukom, koji motor izabrati. A TDM ponovo bode oči kao dobra kupovina.

Ono što znam o modelu 900 (+/-):

+ položaj tela

+ ne kvari se (često)

+ prostran za dvoje

+ mala potrošnja

+ dobre kočnice

+ težina

 

- "rupa" na malim obrtajima

- vibracije na velikim obrtajima (mada ja dolazim sa V2 motora)

- loša zaštita od vetra

 

Ja bih TDM vozio oko 10k km godišnje, uglavnom na asfaltu (od dobrog do diskutabilnog kvaliteta), off road kada mora. 

Vozio bi se svakodnevno po gradu (Beograd), na kraćim turama po Srbiji i okruženju i sa barem 3-4k km po auto putu, uglavnom u dvoje i sa tri kofera.

Rekao bih da bi me motor ispoštovao u mojim prohtevima. :)

 

Na žalost, nema ih puno na oglasima (kontam da to znači da su dobri i da ih ne prodaju često).

Meni je za oko zapao ovaj. Imate neki komentar? https://www.polovniautomobili.com/motori/10280567/yamaha-tdm-900-abs-i-e

Koliko vidim, njemu treba barem:

- proširenje ćopave

- crash bar i nosači bočnih kofera

- touring vizir

- 12v utičnica

- podmazivač

- štitnici ručica

 

Tdm ce u potpunosti ispuniti sva tvoja ocekivanja. Sto se tice rupe, kao sto rece Alekre,kad je ispravan ,ne postoje nikakve rupe ni na starijim modelima.

900 abs, nema bolje.. A sve tvoje zahteve, sem abs-a , sa lakocom ispunjavaju i stariji modeli. 

Zastita od vetra ce ti biti losa i sa touring vizirom, jer je problem ne u visini vec u sirini samog vizira i oslanjanja vizira na masku. Bude bolje,al ne bude kao na Maxi scooterima ili Bmw R1200rt.

Inace imaces snage za sve, ne previse ali ti nece zafaliti nikad,cak ni pod punim opterecenjem,sto se kaze taman.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ode nam Alekre u boxere. Ubedili ga ovi da mu ipak ne treba specijalni alat da bi uradio sam servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ništa, bejah videh probah... Bez 6500 - 8000 eur. teško da može kršten GS. Ovo što sam gledao pre kupovine TDM-a i ovo sada ne vredi dati jer nema nikakve veće beneficije u odnosu na TDM-a. Vidim da se već ponekad provuče po oglasima XTZ1200 pa bi kroz par godina mogla biti bolja opcija kao polovnjak u odnosu na GS koji nije tako mlad motor, mislim na R1150 i R1200 (2005, 06, 07).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
On 8/14/2017 at 9:44 AM, Alekre said:

Ima li neko sraf za unutrasnji panel ili zna neko ko ima rasturenog TDM-a da pazarim?

Skoro sam radio servis, izgleda da ga nisam dovoljno zategao :(

20841633_685907951601762_1811189526_o.jp

 

Ja ne mogu da istrpim da nemam original sraf, da ga nema, da zvecka nesto na odredjenim obrtajima. Porucio sam sraf iz Holandije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pozdrav drustvo. Ako ima neko od vas da bi prodao svoj tdm900 ili mozda razmislja o prodaji u nekom narednom periodu neka mi se slobodno javi ma PP. Ispada malo glupo jer sam postavio temu u 'kupujem' kako bih uzeo nekog stroma 650, ali sad dolazi u obzir i pomenuti model tdm-a. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam rešio da malo ispoliram farove, da vidim da li ću nešto dobiti. Trebalo bi, jer je fina razlika... d76b62ab9453fe5f8f6cdc1bea0f704a.jpg0164b2feaa1a7b7b53d7a91d17e49dea.jpg

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja sam rešio da malo ispoliram farove, da vidim da li ću nešto dobiti. Trebalo bi, jer je fina razlika... d76b62ab9453fe5f8f6cdc1bea0f704a.jpg0164b2feaa1a7b7b53d7a91d17e49dea.jpg

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока


Па дај да видимо разлику

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650
pre 42 minuta, Astral je napisao:

Pa evo ti Alekre prodaje.

We are born naked, wet, and hungry, then things get worse!
 

Odustao je od prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja