Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Naleteh na MOTORRADOV test i tehničke podatke za TDM 900, pa rekoh da ostane ovde ako mi zatreba da ga lakše nađem.

Sad, možda to nikome neće nešto da koristi, ali sigurno ne može da šteti :) .

 

 

Motor: wassergekühlter Zweizylinder-Viertakt-Reihenmotor, zwei Ausgleichswellen, zwei oben liegende, kettengetriebene Nockenwellen, Trockensumpfschmierung, elektronische Saugrohreinspritzung, Ø 42 mm, Motormanagement, geregelter Katalysator mit Sekundärluftsystem, Lichtmaschine 400 Watt, Batterie 12 V/10 Ah, mechanisch betätigte Mehrscheiben-Ölbadkupplung, Sechsganggetriebe, O-Ring-Kette.
Bohrung x Hub 92 x 67,5 mm 
Hubraum 897 cm3
Verdichtungsverhältnis 10,4:1

Nennleistung 63,4 kW (86 PS) bei 7500/min
Max. Drehmoment 89 Nm bei 6000/min

Fahrwerk: Brückenrahmen aus Aluminium, Motor mittragend, Telegabel, Ø 43 mm, verstellbare Federbasis und Zugstufendämpfung, Zweiarmschwinge aus Aluminium, Zentralfederbein, verstellbare Federbasis, Zug- und Druckstufendämpfung, Doppelscheibenbremse vorn, Ø 298 mm, Vierkolben-Festsättel, Scheibenbremse hinten, Ø 245 mm, Einkolben-Schwimmsattel.

Alu-Gussräder 3.50 x 18; 5.00 x 17
Reifen 120/70 ZR 18; 160/60 ZR 17

Maße und Gewichte: Radstand 1485 mm, Lenkkopfwinkel 64,5 Grad, Nachlauf 114 mm, Federweg v/h 150/133 mm, Sitzhöhe 825 mm, Gewicht vollgetankt 223 kg, Zuladung 201 kg, Tankinhalt 20 Liter.


Fahrleistungen
Höchstgeschwindigkeit* 210 km/h

Beschleunigung
0–100 km/h 3,5 sek
0–200 km/h 19,9 sek

Durchzug
60–140 km/h 10,7 sek
140–180 km/h 7,7 sek

Verbrauch 4,2 bis 4,9 l/100 km, Normalbenzin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја верујем да може. Нисам прецизно мерио али сам убеђен да сам ја мог 3VD могао испод 5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 7/30/2017 at 18:08, bdada je napisao:

Drugari,neki dan napravim,bolje reci prepravim fork brace (ako se tako zove :stabre:) od GSXF-a i montiram na TDM-a,pretpostavio sam da ce biti bolje ali sam se iznenadio koliko je to bolje,cvrsce i preciznije kroz krivine.

Kada sam montirao,isprobao,hm da malo se oseti (zato sam i grunuo tamo u temu "sta ste danas...") medjutim danas malo zesce poteram pa kroz krivine i keeez ,nesto od prilike kao kada vozis na staroj gumi,naviknes se i onda stavis novu.

Nego odma mi podstanar postavi pitanje "ako je to toliko bolje zasto nije ucestalije,zasto ne vidjas na buljavcima"?

3VD ima stapove 41mm za razliku od 4TX-ovih 43mm sto je fina razlika.

Da ne davim vise evo slika,zbog blatobrana morao sam ga malo podici ali za distancere su koristeni srafovi fara Yamahe koji se legli ko ... oblikom duzinom... takodje i blatobran stoji cvrsce.

 

 

 

597e041944575_TDMFORK.thumb.jpg.f5922ac8eb390cb54018e2fe4e4a581a.jpg

 

 

 

Da, u nasem narodu poznato kao TRECI MOST. Vrlo korisna, efikasna i jeftina prepravka. Nekada smo redom to porucivali kod drugara koji nam je po meri pravio i ugradjivao na motore ako ga motor nije imao fabricki.

   Kolega bdada, od kog motora ste uklopili gumene mehove za prednju viljusku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

TDM-ovi štapovi imaju dobru završnu obradu, tako da ne vidim nikakvu korist od tih harmonika guma na njima... Po meni, te gume jedino dobro izgledaju na enduro motorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima koristi, ne lepe se insekti, prljavstina i sl. sto skracuje vek semeringa.

Postoje i neoprenske navlake, diskretnije i prikladnije za ostale kategorije motocikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, thepainkiller je napisao:

TDM-ovi štapovi imaju dobru završnu obradu, tako da ne vidim nikakvu korist od tih harmonika guma na njima... Po meni, te gume jedino dobro izgledaju na enduro motorima. 

Kada pljunes 220€ za hromiranje stapova nekako budu simpaticne,sta vise obozavam ih   :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 minute ago, bdada said:

Kada pljunes 220€ za hromiranje stapova nekako budu simpaticne,sta vise obozavam ih   :jee:

stvarno? Gde si radio,kako,sto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, bdada je napisao:

Kada pljunes 220€ za hromiranje stapova nekako budu simpaticne,sta vise obozavam ih   :jee:

Ja do sada nisam cuo da je iko morao nosi stapove na hromiranje pri normalnoj upotrebi stapova. Ne pricam o krivljenju, nasilnom smirglanju, voznji na skroz losim semerinzima... Vodim se misljenju da je fabrika trebala da stavi te gume na TDM, ona bi ih stavila. Al ok, ako nekom odgovara da ih stavlja-nemam nista protiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, Astral je napisao:

stvarno? Gde si radio,kako,sto?

Pre msm tri godine,radio mi Motoline iz Sr. Mitrovice,imali stapovi ostecenja naj verovatnije od soli,cela desna strana motora imala nekih tackica a hrom platio glavom,posto su teleskopi i cizme bili idealno ravni radio hromiranje i posle sve novo sto moze semerinzi,ulje,one bakarne vodjice i sve komplet ta cifra a na sve to mi se svodjaju te gume,vuce na enduro ovaj model,kao sto vozim ne Metzeler tourance,vise mi ide uz motor ali sve je stvar ukusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Kolege, problem.
Naime nisam siguran zbog čega, da li što mi je nestalo goriva, jer je jako malo bilo u rezervoaru, ili što mi je ostao sauh podignut a ja to nisam video.
LM krenem ja od kuće i na nekih 300m od kuće motor krene da štuca i ugasi se. Probam da upalim-neće. Rekoh sigurno je gorivo.
Srolam ga ja tu na ler do pumpe jer je bukvalno sve nizbrdo. Napunim pun, zaverglam, on radio mar minuta, gušenje, puffff, ugasi se.
Krenem da verglam - ni da čuje.
Tu provalim da mi je ostao sauh podignut, slučajno sam ga podigao kad sam nešto čačkao a nisam ni video.
Opet probam da verglam - ništa.
Tu se od silnog verglanja već ispraznio akumulator, dođe drug u pomoć, kablovi, opet ništa.
Zovem ja brata Bocu, kaže on, probaj nagni na levu, pa na desnu stranu, da malo nalije karbove, ako se setim još nečeg zovem te.
Probao ja da naginjem al ništa.
Zove Boca opet, kaže istražio sam malo moraćeš da nađeš neko crevo, i rukama da zatvoriš otvor na rezervoaru i tako da probaš da napraviš pritisak da uđe gorivo u pumpu, trebalo bi da upali.
Probam ja, upali motor kao mina. Ja sav srecan daj piće sve lepo, samo što sam se opustio, kreće opet štucanje, puffff...
Ja verglam, opet ni da čuje. Opet naduvam pritisak on opet upali.
Opet tako malo radi i krene da štuca i ugasi se. I tako svaki put. Ja malo naduvam, on malo radi, ja ga na kraju tako doteram do burazerove garaže i tu ga ostavim.
Osigurače sam proverio, ok su.
Ne znam šta bi moglo da pravi problem, je li neko imao slično iskustvo?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Proveri da ti ne pravi vakum u rezervoaru,odnosno da ti se nije zapusio odusak na cepu  rezervoara (mala rupica)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Isto se dešava i kad je otvoren i kad je zatvoren rezervoar inače.
Ne znam da li je pumpa možda riknula ili se nešto začepilo.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dali pumpa pravi onaj zvuk tak tak tak ili cuti?

Pumpa se nalazi ispod vozacevog sedista iznad akumulatora (izgleda kao metalni valjak duzine oko 10cm) . 

Vidi imas li filter goriva , Mradomir ga je stavio sigurno. Ako mozes na izlaz pumpe nabij crevo od infuzije i sprovedi u flasu onda daj kontakt,morala bi pumpa da krene da izbacuje gorivo u mlazu.

A najverovatnije je samo vazduh usao u sistem moze se desiti da kad prenoci u pali.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Problem je bio jer struja nije dolazila do pumpe goriva. A nastao je tako jer sam menjao migavce, i dok sam zavlačio ruke da ubodem migavac sa prednje desne strane iščupao sam žicu nesvesno iz releja koji je tu pored reglera i prekinuo struju do pumpe.

Ali u svakom slučaju sam morao prvo rasturiti sve, krenuti od pumpe, pa dok sam ispratio srtuju među one žice ufff...

Ali srećno lice na kraju...

Hvala svima na savetima

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT
On 25.7.2017. at 19:48, Astral je napisao:

Javi cifru ,koliko znam ,one su povoljnije od brendova na koje su navikli..

Stize SHINKO SR741 150 70 17    cena 80e. Na putu je od KG do BG sutra stize brzom postom  dot 2016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
40 minutes ago, Vlada malinoa said:

Stize SHINKO SR741 150 70 17    cena 80e. Na putu je od KG do BG sutra stize brzom postom  dot 2016

pa to je bas povoljno, parnjak iz Miselin programa kosta minimum 130e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja