Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

moja TDM-ka trosi i gorivo...

 

Ako je na moj racun, bilo mi zima u Novembru pa sam uspeo samo 3.000 km i priznajem zapakovao sam ga juce. Rado na prolece da proverimo zajedno dal i moja tolko trosi goriva  ;D ;D ;D i ostalih fluida.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

moja TDM-ka trosi i gorivo...

 

Ako je na moj racun, bilo mi zima u Novembru pa sam uspeo samo 3.000 km i priznajem zapakovao sam ga juce. Rado na prolece da proverimo zajedno dal i moja tolko trosi goriva  ;D ;D ;D i ostalih fluida.

Na niciji racun samo se zezamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

U moj TDM sipam silkolene 15-50w. Potrosio oko 1dl na 8500km. Vozio turu od oko 3800km po Rumuniji na +35> za 12 dana i nije nista potrosio. Tek kad se skroz razbilo(razredilo) potrosio taj 1dl.

 

A trosi mi prosecno 7,2l goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

@tdm Mozda ti trosi  malo vise goriva. Kad smo poslednji put sektaski isli do Mladenovca potrosio mi je ispod 5,5l (142km=7.55l benzina. Doduse ja sam skoro menjao emulzione tube. Pa uporedi. ;)

 

Apex i ja cesto ( skoro uvek- vezani smo pupcanom vrpcom) vozimo zajedno. Na njegovom su menjane tube ia potrosnja mu je isto oko 7l. Ili mi vozimo agresivnije( mada mi je i na auto putu pri 140km/h trosio 7l )  ili nam karburatori nisu ustelovani. Sad smo kupili sinhronizator karburatora pa ga stelam kad dodje lepse vreme. A hocu i da skinem srednji auspuh, jer mislim da mi gusi motor( knedla na oko 2800obr.).

Sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

bio sam bolestan pa nisam obilazio garažu... kad si mi marnuo motor?  ;D  ;D  ;D

koliko je presao tvoj , ja moj nisam ni posteno provozao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

U manualu za 3vd pise 10w40. Sad mi je 15w50 motul. Posto sam presao oko 6000km ove sezone i to uglavnom umerene voznje nije mi ouno potrosio ulja. Cuo sam da se mnogi zale na motul, a i malo mi se cuje menjac, resio sam da sipam Jamalube i to 10w40 pa da vidim razliku. Moracu da sacekam prolece pa da sa sigurnoscu kazem koje je ulje bolje :D

Prvi put čujem da se neko zali na motul. Sipao sam ga u Apriliu Tuono 1000 R a sada mi je u Stromu.Znam jos puno ljudi koji ga koriste i nisam cuo negativne komentare ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Darinjo,nema problema, ja sam samo rekao da imam dobro iskustvo sa motulom,a ti sigurno neces pogrijesiti sa yamalube jer ga imaju u svakom pravom Yamahinom servisu,a to ipak nesto znaci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Tako sam i mislio. I nema problema i zasto bi. A o ulju cu napisati nesto i kad ga promenim. Cisto da vidim ima li razlike, kao sto je potrosnja (meni bas malo trosi), buka iz motora i menjaca i ukupno rad motora. Onako na uvce. Uostalom pricam o motoru koji je star 18 godina ( a to je bas dosta). A kod novih ne verujem da se i oseca neka promena. Moze se sipati i modricino i menjati ga na 2000-3000  km. Vozim volvoa s40 kraj 2007. Njemu se menja ulje na 20000km sad je presao 35000km i menjao sam ga ipak na 7000km i to sa OMV 0w30 (po katalogu) i to mu je samo prijalo. I verujem da je OMV original ulje, dok za Motul nisam siguran.

u novije motore mozes sipati i modricino ulje ali ako razmisljas da ce motocikl koji trenutno imas provesti malo duze vremena kod tebe onda ipak biras nesto bolje za sebe .Moze i Volvov agregat raditi na "modricu"i da skratis intervale zamjene ali koga time zavaravas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja