Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 8 minuta, Aleksa36 je napisao:

Zdravo TDM deugovi. Nov sam sa TDM-om i obozavam ga pre sam uvek vozio kruzere ovo mi je prvi motor koji nije kruzer i prezadovoljan sam. Htedoh da pitam u vezi trzanja motora u nizim obrtajima vidim da su neki isključivali klapne na usisavanju. Pa me zanima da ki je to uredu da se uradi za motor i ako bi moglo neko kratko objasnjenje kako to uraditi ako ne škodi motoru. Hvala puno unapred i nadam se nekom tdm skupu :)

То сваки ТДМ трза, цима, поготово у 1 и 2 брзни. Само мало навикавање на квачило. Тдм почиње да пева тек од 4000 обртаја. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre sat vremena, Aleksa36 je napisao:

Zdravo TDM deugovi. Nov sam sa TDM-om i obozavam ga pre sam uvek vozio kruzere ovo mi je prvi motor koji nije kruzer i prezadovoljan sam. Htedoh da pitam u vezi trzanja motora u nizim obrtajima vidim da su neki isključivali klapne na usisavanju. Pa me zanima da ki je to uredu da se uradi za motor i ako bi moglo neko kratko objasnjenje kako to uraditi ako ne škodi motoru. Hvala puno unapred i nadam se nekom tdm skupu :)

Vataj kvačilo, a možeš u slobodno vreme da ojačavaš levu šaku sa onom gumom, okruglom. Trebaće ti. :P

 

 

image.jpeg

Promenio član WoodyRider
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Da dam konačno odgovor na temu o mom auspuhu.

 

Motor mi je pao sa centralnog štendera na desnu stranu i desni auspuh se malo oštetio.Picajzla sam što se tiče motora i to mi sad jako "bode oči".

 

Sad tražim da kupim polovne fabričke auspuhe,ili makar desni koji nije oštećen.Ciljam na grupu ljudi koji su ugradili neke aftermarket izduve,a fabričke sačuvali za tehnički pregled.

Ako ima takvih,ja bi im dao moj auspuh i doplatio za njihov.

 

Još jedna stvar me zanima.Kada sam postavio pitanje o ugradnji Kineskih replika,svi su rekli da to ni slučajno ne radim.A opet znam jako puno ljudi koji su ugrađivali auspuhe u Adi ili Magliću.

Baš me zanima razlika između Kineza i ovih naših,sem što su domaći barem 100% skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
11 hours ago, drmilan_ said:

PA ovo je kod Sebike!

Tako je ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Mindžake Merava said:

Da dam konačno odgovor na temu o mom auspuhu.

 

Motor mi je pao sa centralnog štendera na desnu stranu i desni auspuh se malo oštetio.Picajzla sam što se tiče motora i to mi sad jako "bode oči".

 

Sad tražim da kupim polovne fabričke auspuhe,ili makar desni koji nije oštećen.Ciljam na grupu ljudi koji su ugradili neke aftermarket izduve,a fabričke sačuvali za tehnički pregled.

Ako ima takvih,ja bi im dao moj auspuh i doplatio za njihov.

 

Još jedna stvar me zanima.Kada sam postavio pitanje o ugradnji Kineskih replika,svi su rekli da to ni slučajno ne radim.A opet znam jako puno ljudi koji su ugrađivali auspuhe u Adi ili Magliću.

Baš me zanima razlika između Kineza i ovih naših,sem što su domaći barem 100% skuplji.

Da porediš Robertov auspuh sa kineskim si sad napisao i više nikad. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
7 hours ago, Alekre said:

Da porediš Robertov auspuh sa kineskim si sad napisao i više nikad. 

Dobro kolega,nisam mislio ništa loše,niti sam potcenjivao Robertov rad.

 

Samo me je interesovala razlika u kvalitetu Kina vs Robert/Dragon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Mindžake Merava ja mislim da te to poterao baksuz jer si hteo da prodajes, pa odustao, pa opet hteo. Pa kacio oglas, al bez broja telefona, pa se neki nadali, neki cekali, i ti na kraju oduatanes. A mislim da je stajao oglas na kupujem prodajem jedno mesec dana. :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Šta kažu iskustva, koje gume najviše kilometara izdržavaju na TDM-u? Ja sad pravim oko 1000km nedeljno i kontam da uzmem neke gume da mi bar jednu sezonu izdrže. Gledao sam Pireli Angel GT, Metzeler Z8, Dunlop sportmax III, Michelin pilot road 4 GT....

 

Šta preporučujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 1 sat, stoka je napisao:

Šta kažu iskustva, koje gume najviše kilometara izdržavaju na TDM-u? Ja sad pravim oko 1000km nedeljno i kontam da uzmem neke gume da mi bar jednu sezonu izdrže. Gledao sam Pireli Angel GT, Metzeler Z8, Dunlop sportmax III, Michelin pilot road 4 GT....

 

Šta preporučujete?

Ја има Ангел ГТ ПИРЕЛИ и за сада је све како треба. Са том гумом сам заварен за асвалт. Тражи загревање али после тога можеш уз масну бандеру да се попењеш:P  Наравно и остале које си навео су такође врхунске гуме ( нисам их возио али по искуствима корисника позитивна искуства)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
12 hours ago, Markone88 said:

@Mindžake Merava ja mislim da te to poterao baksuz jer si hteo da prodajes, pa odustao, pa opet hteo. Pa kacio oglas, al bez broja telefona, pa se neki nadali, neki cekali, i ti na kraju oduatanes. A mislim da je stajao oglas na kupujem prodajem jedno mesec dana. :)

Možda me i jeste poterao baksuz...ko zna!?

 

Jedini razlog prodaje je bio kupovina KLR-a od @WoodyRider a i o tom baš nisam bio siguran.Moj TDM je odličan,iako je kupljen samo na godinu dana da premestim do nekog F800GS-a,990ADV-a ili slično,a sad mi se toliko svideo da ni ne razmišljam o prodaji.

 

Motor mi je sad jednostano "legao" i to je to.

Promenio član Mindžake Merava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
3 hours ago, stoka said:

Šta kažu iskustva, koje gume najviše kilometara izdržavaju na TDM-u? Ja sad pravim oko 1000km nedeljno i kontam da uzmem neke gume da mi bar jednu sezonu izdrže. Gledao sam Pireli Angel GT, Metzeler Z8, Dunlop sportmax III, Michelin pilot road 4 GT....

 

Šta preporučujete?

Dunlop RoadSmart III

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
11 hours ago, rast said:

Dunlop RoadSmart III

Njih sada imam i mogu reći da sam vrlo zadovoljan kako se voze. Ali na znam koliko kilometara prelaze jer sam ih dobio na motoru prošle godine. Definitivno su u užem izboru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
12 hours ago, Немања said:

Ја има Ангел ГТ ПИРЕЛИ и за сада је све како треба. Са том гумом сам заварен за асвалт. Тражи загревање али после тога можеш уз масну бандеру да се попењеш:P  Наравно и остале које си навео су такође врхунске гуме ( нисам их возио али по искуствима корисника позитивна искуства)

Meni je sada primarna trajnost, pošto se najviše vozim autoputem. Ali da, naravno i na mokrom i u krivinama nisu kao sanke :-].

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja ti mogu napisati moje iskustvo.

 

1.Na prvom mestu Michelin Pilot Road (ja sam imao III, sada se prodaje IV i V  generacija te gume).

Odlicna guma, trajala oko 21 000km.

 

2.Dunlop Road Smart II , dobra, odlicna, trajala oko 18 000km.

 

3. Pirelli Angel GT I generacije. Dobra guma po performansama, ali trajala oko 15 000km.

 

Vozene na 4tx.

 

Promenio član Astral
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Robert (Race Ada) odlican izduv.

Dosta kvalitetno izradjen.

Nimalo jeftin.

 

Dagon Ada, dobar kvalitet, odlicno se cuje. Za nijansu losija izrada od Roberta ali ok.

Nije losa opcija.

 

Kineski kratki lonci, to radi sezonu dve i progori.

Kosta 50% cene gore navedenih ali se ne cuje kao oni.

Imaju cudan zvuk.

Licno mislim da su ok za motore do 500ccm.

Na snaznijima se cudno cuju.

Tacno mozes da ih provalis u gradu.

 

Ja sam imao Dragon Ada na Kawi, cuo se odlicno. Duboko, brundavo. Bas jako lepo.

 

Na Tdm sam imao Laser sistem za 4tx koji je objasnjavao kako se cuo. Vrlo duboko i kvalitetno.

 

Sada imam fabricke lonce i to mi se veoma ne dopada.

 

Drugar ima 2 x Race Ada i cuju se jako lepo, rade na Stromu 1000 vec oko 4 godine i nema greske sa njima, kvalitetna izrada.

 

Koliko para, toliko muzike.

Robert slabo radi ili ne radi.

Tako da nema mnogo izbora.

Dragon je dostupan, poskupeo ali ok kvalitet i dostupan.

Kinezi jeftini i vrlo dostupni.

Realno nemaju zvuk kako treba, cuje se da su Kina. Ko ima sluha.

Subjektivna stvar. Neko ne zeli da cuje ili prizna sebi. Tako je, kako je.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Konačno da ugradim podmazivač. Za sada mi se više sviđa od Scotta. Imao sam i njega pa ću uporediti. 

 

Malo sam modifikovao nosač za kapalicu. Original se lepi i idu dve vezice preko viljuške. Ružno. 

 

Malo je bila frka od rama do viljuške ali sreće ima ravnih površina na ramu i nogostupu pa sam mogao da fiksiram pločice. 

 

IMG-20210625-120946.jpg


IMG-20210625-162529.jpg


IMG-20210625-162539.jpg


IMG-20210625-162613.jpg


IMG-20210625-184149.jpg


IMG-20210625-184202.jpg


 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Poz drugari, moj TDM 900 ce biti u oglasima uskoro. 2003. godiste, registrovan do kraja aprila, kapa kofer, Srdjanovo gel sediste, 2 sebring auspuha + originalni, givi produzeni vizir. Motor bez mane. Cena ce biti manja od svih na oglasu ( sto i nije tesko btw kakve su cene u oglasima) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 53 minuta, bopk je napisao:

Poz drugari, moj TDM 900 ce biti u oglasima uskoro. 2003. godiste, registrovan do kraja aprila, kapa kofer, Srdjanovo gel sediste, 2 sebring auspuha + originalni, givi produzeni vizir. Motor bez mane. Cena ce biti manja od svih na oglasu ( sto i nije tesko btw kakve su cene u oglasima) 

El su Sebring na prodaju zasebno... 

... Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja