Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
pre 16 minuta, DarkoČa je napisao:

Super, super, ne sumnjam da stoje dobro i da si zadovoljan, meni svakako bolji od obicnih. 

 

Kazi mi kako si pricvrstio maglenke za crash bar, raznatram slicnu ideju...

Usrafio kuciste u crash bar,dva srafa i reseno. Cvrsto stoje,ne mrdaju ne teresu.  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav ekipa. Treba da remontujem jedne kočione čeljusti sa Yamahe FJR1300. Pošto su to iste čeljusti kao i sa TDM900, zna li možda neko koje su mere kočionih gumica u čeljustima? Da mogu da ih poručim iz Sigurno-ST Zrenjanin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
3 hours ago, ThePainkiller said:

Pozdrav ekipa. Treba da remontujem jedne kočione čeljusti sa Yamahe FJR1300. Pošto su to iste čeljusti kao i sa TDM900, zna li možda neko koje su mere kočionih gumica u čeljustima? Da mogu da ih poručim iz Sigurno-ST Zrenjanin...

S90103 im je šifra, prečnik je 27/30 mm

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

.ebem ti baksuza, 2 dana rasklopljenog zagrevam motor, palim gasim, grejem da povuce antifriz, da zagreje ulje da zamenim i antifriz ne curi, racunam dobro smo zalepili kuciste termostata. Juce sklopim sve zamenim ulje pali gasi, zagrevaj nista, danas procureo antifriz, jaooooo. Imate li ideju ima li jos neki motor kuciste koje je slicno tj ide na 2 creva? Ili da nadjem gumicu drugu ali opet rasturanje i pitanje je sta ce biti, ovaj plasticni polkopac se izgleda iskrivio .ebem mu konstruktora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 7 minuta, Biker Q je napisao:

.ebem ti baksuza, 2 dana rasklopljenog zagrevam motor, palim gasim, grejem da povuce antifriz, da zagreje ulje da zamenim i antifriz ne curi, racunam dobro smo zalepili kuciste termostata. Juce sklopim sve zamenim ulje pali gasi, zagrevaj nista, danas procureo antifriz, jaooooo. Imate li ideju ima li jos neki motor kuciste koje je slicno tj ide na 2 creva? Ili da nadjem gumicu drugu ali opet rasturanje i pitanje je sta ce biti, ovaj plasticni polkopac se izgleda iskrivio .ebem mu konstruktora...

Kod TDM-a termostat ima malu rupicu da prolazi antifriz iako je termostat zatvoren. To je zato jer sistem nema nigde odušak za luftiranje, pa su tako rešili da ne ostane vazdušni čep kad se sipa antifriz. Nisam siguran da je još neki termostat takve konstrukcije. Na to obavezno moraš obratiti pažnju, već ako tražiš zamenski termostat, tj. celo drugo kućište...

 

Čudi me da je procureo i posle predihtovanja. Kojom diht masom ste radili? Ja koristim Reinz diht masu i sa njom nikada problema nisam imao...

Promenio član ThePainkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

I taj drufi ima da dobije rupicu znam na mora:) nego se onaj plasticni poklopac iskrivio i da nadjem drugi opet mozda bude ista prica. Naci cu mu ja drugo resenje nego me iznerviralo sto sam odradio sve sto sam planirao i sto racunam spremljen, sklopljen jos pranje i to je to kao ono prc... Zalepili smo "saratoga" crnom diht masom drugar mehanicar je koristi i za zahtevnije stvari a i ja sam je koristio dobra je, sve obrisano nitro razredjivacem ali jbg...

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na mom bivsem 3vd-u je bio baš iskrivljen taj poklopac. Nekih 3 mm je zevao sa strane. Mislio sam da nema šanse da ga predihtujem, ali Reinz diht masa je uspela da sanira curenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 50 minuta, Biker Q je napisao:

Ajd da potrazim i nju, koliko se ceka da zalepi?

Minimum 24 sata, pa tek onda sipanje antifriza. Bude on i pre stegnut, ali je ipak najsigurnije sačekati 24 sata.

 

Promenio član ThePainkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ili samo stavis deblji O-ring.

1mm deblji od fabrickog ce ti zavrsiti posao u slucaju manjeg zakrivljenja.

Inace Viktor reinz je zaista dobra masa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Tdm 900A
On 19.4.2021. at 10:07, DarkoČa je napisao:

Pitanje:

 

- Da li je iko menjao staklo migavaca u belo - providno. Ako jeste, od kog modela odgovara.....?

Meni lepše izgleda sa belim migavcima, ali oko 4.000 prodaju po komadu tipske za TDM. Bolje LED da stavim onda....?!

Evo ovde možeš naručit, 4 komada ukupno koštaju 17.5$ 

https://a.aliexpress.com/_mK9gKBB

 

Evo ovako izgledaju

 

IMG_20210412_175318.jpg

 

 

Imaš 2 opcije:

1. Demontirat stare žmigavce, ugradit ove kompletne ali tribaš zakrimpat nove stopice jer su ove drugačije nego originalne ili

2. Sa ovih novih skinit samo leće i pribacit na tvoje originalne postojeće žmigavce (to sam ja učinio) ali je potrebna mala modifikacija a to je uz pomoć brusilice za modelarstvo malo pobrusit ulaze da se žarulja može montirat...

Dalje, pošto nisam našao narančastu žarulju ba15s snage 10w onda sam uzeo tip žarulje bau15s 10w i samo pobrusia jednu od one dvi male "nožice"  koje služe za masu, dovoljno je jedna za normalan rad i normalno se zavida i ne stoji žarulja ukoso tako da ne brineš...

 

IMG_20210425_202318.jpg

 

IMG_20210425_205607.jpg

Promenio član Blanja
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Поздрав добри људи. Пошто се планира ако Бог да једна тура ван земље, пали су бочни кофери и заштита, за сваки случај:) а седиште стиже и четвртак од Бобана...

60CAC0F4-20EE-4105-A9E0-DB07C7C1CDD5.jpeg

7C66672E-5776-4A38-9FEA-C6C67B2474EC.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 31 minuta, Немања je napisao:

Поздрав добри људи. Пошто се планира ако Бог да једна тура ван земље, пали су бочни кофери и заштита, за сваки случај:) а седиште стиже и четвртак од Бобана...

60CAC0F4-20EE-4105-A9E0-DB07C7C1CDD5.jpeg

7C66672E-5776-4A38-9FEA-C6C67B2474EC.jpeg

 

 

Aj slikaj motor zguza.... Gde su ti žmigavci? Ja sam na mom nekadašnjem TDM-u morao da ih izmestim gore kad sam stavljao te nosače kofera. Jer spoljna šipka prolazi kroz rupe od žmigavaca u blatobran... 

 

20200527_222911.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

I ja sam ih izmestio. Dobiju se nosači i za njih. Imam dva Givija od 40l ali razmišljam i da kupim dva od 22 litra jer ove velike ne volim da kačim ako ne idem daleko a zatreba ponekad pored centralnog još malo mesta za kraće vožnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја нисам хтео да их качим горе на реп, као да ми висе и није ми се свидело. Чак сам хтео да прерадим носач ковера па да трећа тачка качења буде испод седишта, где се качи носач од централног кофера, већ сам капарисао глодалицу да прерадим носач који иде кроз таблицу и све смислио. Од тога сам одустао пошто кофери ударају у жмигавце па сам на крају нашао решење да ми буде лепо за око и практично

6F3F378A-E69C-47DE-92CE-796901D82FCE.jpeg

174536E5-DD90-41BE-8656-CE90526AA3FD.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ljudi, kako da skinem maticu sto drži prednji lancanik na TDM 850? Oslobodio sam je od one platne sto je drzi da se ne odvije, ali nece pa nece, izgleda da je zapekla, a ne znam sta da joj radim... :stabre:

Promenio član Pavke_88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, Pavke_88 je napisao:

Ljudi, kako da skinem maticu sto drži prednji lancanik na TDM 850? Oslobodio sam je od one platne sto je drzi da se ne odviaa, ali nece pa nece, izgleda da je zapekla, a ne znam sta da joa radim... :stabre:

Ubaciš motor u prvu brzinu, neko drugi sedi na motoru i drži zadnju kočnicu. Ti uzmeš dugačku polugu na gedoru (fix terač) i mora da popusti. Ili ako imaš pneumatski pištolj, onda ti niko drugi ne treba... ;) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 3 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ubaciš motor u prvu brzinu, neko drugi sedi na motoru i drži zadnju kočnicu. Ti uzmeš dugačku polugu na gedoru (fix terač) i mora da popusti. Ili ako imaš pneumatski pištolj, onda ti niko drugi ne treba... ;) 

Nemam pneumatski :ups: ali se nadam da cu uspeti bez njega :jee:Hvala na savetima, plasio sam se u brzinu da ubacujem da se ne polomi nesto, nego sam samo na kocnicu radio, tako da cu danas tako pokusati kao sto kazes, pa ako ni tako nece, onda jedino do nekog mehanicara da skoknem pa da on pokusa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ubaciš motor u prvu brzinu i gurneš motor napred dok osetiš da ne može više, tada blokiraš zadnju kočnicu (najbolje kad neko sedi na motoru i drži zadnju kočnicu) i onda samo dobar ključ (gedora) i dugačka poluga i mora da popusti... ;) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Često ljudi stavljaju plavi lepak na tu maticu (ja ga lično ne koristim tu, jer ima osiguravajuću podlošku) pa onda bude jako teško odvrnuti je na sledećoj zameni lančanika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja