Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zakon je litijumski. Kod mene je trajao od 2016 i pitanje koliko je već dugo bio u motoru dok nije došao kod mene. Doduše zezao me kad je hladno a ne vozim ga duže. To prvo paljenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 8/6/2019 at 5:16 PM, thedaaax said:

Ljudi, u poslednje vreme mi se javlja error 19 i neće da upali.

Vergla vergla, ali neće da upali. Nekad upali bez problema, nekad neće nikako.

Da li je neko imao sličnih problema?

Šta činiti?

I kod mene "error 19" ponekad. Uputstvo kaže "sidestand senzor" ali mislim da nije od ćopave jer kad je spuštena neće ni da zavergla (to je u redu)

 

On 8/6/2019 at 5:46 PM, Alekre said:

Imaš neki spoj u bravi. Hoće ako imaš puno sranja na ključevima. Teški privesci, više ključeva itd. 

Imam utisak da problem rešim vađenjem ključa iz brave. Inače probam i kill switch, spustim/podignem nožicu, pomerim malo motor...

 

Vaša iskustva sa Error19 (sidestand)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Koje crevo za gorivo ide na 3vd, 6 ili 8 mm? Kod mene u radnji imaju samo neka zelena silikonska kao kupuju ih za skutere, kad radim servis zamenio bi i sva creca za gorivo pa da pripremim i to pre nego sto ga rasturim ostalo sam uzeo. Imam problem i sa curenjem antifriza na kucistu termostata pa i to moram da skidam i rastavljam a kazu da se to desava kod njih tako i drugo polovno kuciste da trazim mozda je isto takvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 51 minuta, Biker Q je napisao:

Koje crevo za gorivo ide na 3vd, 6 ili 8 mm? Kod mene u radnji imaju samo neka zelena silikonska kao kupuju ih za skutere, kad radim servis zamenio bi i sva creca za gorivo pa da pripremim i to pre nego sto ga rasturim ostalo sam uzeo. Imam problem i sa curenjem antifriza na kucistu termostata pa i to moram da skidam i rastavljam a kazu da se to desava kod njih tako i drugo polovno kuciste da trazim mozda je isto takvo.

Creva za gorivo nemoj da uzimaš ta silikonska zelena. Nisu dobra. Ako već želiš da menjaš creva, onda uzmi kvalitetno Wurth crevo za gorivo. Na 3vd idu 6mm creva. 

Što se kućišta termostata tiče, ono može da se predihtuje sa Reinz diht masom, ali to treba pažljivije odraditi da ne uđe diht masa unutar kućišta. Svakako se celo kućište mora izvaditi za tu "operaciju", a to znači i ispuštanje antifriza iz sistema. Ne savetujem traženje drugog polovnog kućišta jer je vrlo verovatno i to koje nađeš u istom problemu, jer TDM-ovi te serije generalno imaju problem sa kućištima termostata.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ajd da vidim mogu li da nadjem creva ima jedna dobro opremljena gvozdjara kod njih sam uzimao 8mm duplo armirano ali takva budu predebela za motor i necu moci fizicki da ih spakujem. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da se dopunim... Nije problem samo kućište termostata, već njegov poklopac. Kućište je metalno, ali je poklopac kućišta plastični i šrafi se samo sa dva šarafa, zato se usled temperature izvitoperi i počne da pušta antifriz. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, Biker Q je napisao:

Ajd da vidim mogu li da nadjem creva ima jedna dobro opremljena gvozdjara kod njih sam uzimao 8mm duplo armirano ali takva budu predebela za motor i necu moci fizicki da ih spakujem. Hvala.

Mogu da ti uzmem Wurth-ova creva koliko ti treba i da ti pošaljem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@Marek1987

Djasvi mi se fotos, rekoh da je turim... nadam se da se ne ljutiš? 

Ko god šta mislio... al' ima "oko" :)

 

VwY3tli.jpg

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@ThePainkiller

Da, da... :)

Ali stvarno mi se svidja njegova njuška...

Ipak o ukusima... Skoro pričah sa drugarom, prodaje Kawu, šta ćeš posle,nešto za ture,predložim TDM-a, kaže ne svidja mi se... Ok, rekoh...šmrc!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Meni se, iskreno, dopada žuta ali isključivo u kombinaciji sa crnom, sa još nekom mi gubi smisao... Moje mišljenje. 

Npr. Saščev bivši Fejzer, sav crn, sa žutom... Ekstra

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 32 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ja ću uvek da stojim iza toga da je TDM prelep motor, pogotovo 900-ka (i to žuta)...

Neki dan bio @Mindžake Merava kod mene da menjamo ulje na njegovoj 900-ki... Žut, prelep...:takoje:

@Mindžake Merava ima najlepši i najbolji TDM na svetu.... Nije što sam ga ja budžio, nego stvarno :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
11 hours ago, shoyyka said:

@Marek1987

Djasvi mi se fotos, rekoh da je turim... nadam se da se ne ljutiš? 

Ko god šta mislio... al' ima "oko" :)

 

VwY3tli.jpg

Op Op! Jes lep majku mu. Pravi je za da ga izglancaš, sedneš, otvoriš pivo i gledaš ga. Mada ga ja češće vozim :moto3: 

Trenutno kad otvorim weather.com deprimiram se... Nema nam vožnje do kraja aprila :'(

 

Ja nisam znao da ima žuta 900tka, nikad uživo video, evo sad sam izguglao. 850 sam viđao, 900 jok..

@Mindžake Merava deder postavi neku fotku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 22 minuta, Marek1987 je napisao:

Op Op! Jes lep majku mu. Pravi je za da ga izglancaš, sedneš, otvoriš pivo i gledaš ga. Mada ga ja češće vozim :moto3: 

Trenutno kad otvorim weather.com deprimiram se... Nema nam vožnje do kraja aprila :'(

 

Ja nisam znao da ima žuta 900tka, nikad uživo video, evo sad sam izguglao. 850 sam viđao, 900 jok..

@Mindžake Merava deder postavi neku fotku.

Evo ti par postova iza u temi... Jedan od lepših... ;) 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, JoeD je napisao:

Jel' postoji neki trik za podešavanje nivoa goriva kad su skinuti karburatori?

Može. Bitno je da fiksiraš karburatore u položaju kako stoje na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
On 4/14/2021 at 9:33 AM, ThePainkiller said:

Da se dopunim... Nije problem samo kućište termostata, već njegov poklopac. Kućište je metalno, ali je poklopac kućišta plastični i šrafi se samo sa dva šarafa, zato se usled temperature izvitoperi i počne da pušta antifriz. 

Da li zamena gumice resava problem (originalna gumica) ili mora da radi diht masa? Imam problem kad je hladno pusti par kapi pa sam porucio gumicu ali mi znaci svaka informacija vezana za problem sa termostatom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ako je u pitanju Oring, naruči deblji od fabričkog i nema šanse da procuri. Ja sam na mom motoru imao problem sa deklom kvacila koja je plastična, Oring je bio debljine 2mm debljine, stavio sam od 3mm i rešio problem. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Deblji O-ring neće uspeti da spakuje u kućište. To sam već probavao. Kad skines kućište i ako poklopac sa strane "zeva", tj. ne leži lepo na kućištu, to znači da se već izvitoperio i druga gumica neće rešiti problem.

Obeležio sam na slici gde počne da zeva poklopac:

SThudyU.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
2 hours ago, ThePainkiller said:

Deblji O-ring neće uspeti da spakuje u kućište. To sam već probavao. Kad skines kućište i ako poklopac sa strane "zeva", tj. ne leži lepo na kućištu, to znači da se već izvitoperio i druga gumica neće rešiti problem.

Obeležio sam na slici gde počne da zeva poklopac:

SThudyU.jpg

Aha, sad mi je jasna fora sa diht masom. Jako tesko da je gumica stradala pre ce biti da se deformisao poklopac. Hvala na informaciji znacice mnogo! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre 2 sati, ThePainkiller je napisao:

Deblji O-ring neće uspeti da spakuje u kućište. To sam već probavao. Kad skines kućište i ako poklopac sa strane "zeva", tj. ne leži lepo na kućištu, to znači da se već izvitoperio i druga gumica neće rešiti problem.

Obeležio sam na slici gde počne da zeva poklopac:

SThudyU.jpg

Ima raznih debljina, sigurno može neki deblji da se uplakuje i da to bude dovoljno da prestane da curi, iako se plastika izvitoperila. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja