Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
pozdrav kad budes imao vremena purol pastu u ruke i ispolirati grane auspuha ...bice mnooogo lepsi.
Generalno grane su mi bas lose, voleo bi da uradim komlet izduv. Probacu sa pastom, hvala.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Grane obicno imaju "pore" u metalu i samo šmirglom se neće uspeti lepo očistiti. Ja uzmem mesinganu četku na bušilicu i sa njom prvo dobro ožicam pa onda šmirgla, pa antirost da malo odstoji i tek onda farba... Čisto sumnjam da će se uzpeti izvući bez farbanja, jer ako ih je rđa uhvatila puno neće se uspeti izvući do sjaja...

Promenio član ThePainkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Samo da dodam da kada antirost odradi svoje, a to se vidi, bilo bi ga dobro ocistiti razredjivacem, pa tek onda farbati. Antirost hoce da nagrize i farbu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

molim za jedan odgovor gledam slike tdm 900 ..nijedna nema onu ralicu...odkud meni   .blesavo pitanje ..il je ruzno pa vlasnici skinuli ? i  i 20201011_142919.thumb.jpg.93320de2dd90ab49eaeae8bdd3a65eb4.jpg

659.jpg

Promenio član demro.st
ubacujem jos slika
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 11 minuta, Markone88 je napisao:

Mislim da se to dodatno dokupljuje :)

znaci dosta sam dobro pazario....nikako da udjem u trag bivsem vlasniku a uvezena je 2007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Dobro si pazario. Vidim da ima povišen vizir, nosače za sva 3 kofera, zadnji kofer je dobar sa rešetkom, dobro sedište, imaš i ralicu...

 

A stanje motora mi se cini da je super. Zdravi auspusi (mada mislim da su ti auspusi sa TDM850), nije izgreban ram na mestu gde su čizme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 9 minuta, Markone88 je napisao:

Dobro si pazario. Vidim da ima povišen vizir, nosače za sva 3 kofera, zadnji kofer je dobar sa rešetkom, dobro sedište, imaš i ralicu...

 

A stanje motora mi se cini da je super. Zdravi auspusi (mada mislim da su ti auspusi sa TDM850), nije izgreban ram na mestu gde su čizme...

hvala auspusi su nesto radjeni neznam.. sta,, ima 48000km dobro se ponasa kupio u tehnotrendu u bg..od gazde iz mladenovca aal hteo bi da nadjem prvog gazdu da mi kaze sta je radio a sta treba 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 42 minuta, demro.st je napisao:

hvala auspusi su nesto radjeni neznam.. sta,, ima 48000km dobro se ponasa kupio u tehnotrendu u bg..od gazde iz mladenovca aal hteo bi da nadjem prvog gazdu da mi kaze sta je radio a sta treba 

Pa ako je motor promenio nekoliko vlasnika, ti i da nadješ prvog, teško da ti on može reći šta treba da se radi na motoru... 

To jedino vidiš da ti neki majstor prekontroliše sve i onda znaš na čemu si. U suštini, ako te brine stanje motora "iznutra", onda lepo odneseš motor kod majstora na kontrolu zazora ventila, pregleda lanac bregaste, bregaste, španer, proveri dizne, proveri podešenost smese i uradi sinhronizaciju... E onda si miran i mirno i bezbedno se voziš. 

 

Ovako da "vijaš" nekog od vlasnika da ti nešto više kaže nema nikakvog smisla realno...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 19 sati, ThePainkiller je napisao:

Pa ako je motor promenio nekoliko vlasnika, ti i da nadješ prvog, teško da ti on može reći šta treba da se radi na motoru... 

To jedino vidiš da ti neki majstor prekontroliše sve i onda znaš na čemu si. U suštini, ako te brine stanje motora "iznutra", onda lepo odneseš motor kod majstora na kontrolu zazora ventila, pregleda lanac bregaste, bregaste, španer, proveri dizne, proveri podešenost smese i uradi sinhronizaciju... E onda si miran i mirno i bezbedno se voziš. 

 

Ovako da "vijaš" nekog od vlasnika da ti nešto više kaže nema nikakvog smisla realno...

pa jedini ovlasceni majstor zna se ko je ...za mene....neki iz Kule...dal to mozes ti odraditi ?

Promenio član demro.st

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
2 hours ago, demro.st said:

ima 48000km dobro se ponasa kupio u tehnotrendu u bg..od gazde iz mladenovca aal hteo bi da nadjem prvog gazdu da mi kaze sta je radio a sta treba 

Čim je on promenio više vlasnika, teško da je neko od njih radio detaljniji servis unutrašnjosti.

50.000 km bi bilo dobro vreme da se prođe detaljnije po mašini i produži mu se životni vek. Drugačije je ako si prvi vlasnik i znaš kako si i gde održavao mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ima mene u Paracinu tdm850 4tx vredan paznje, presao 21 000km, cisto informativno pisem ovde ja nemam nista od toga a nisam u mogucnosti da ga pazarim za sebe. Cena jeste nesto ispod 2500 ali motor jeste vredan paznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Aj da pitam i ovde, možda neko od kolega slučajno ima u rezervi, pa bi da proda:

 

 

Promenio član ThePainkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Da pitam za drugara,tdm 900 prednja guma umesto 120/70 da ide 110/80.Jel neko stavljao,vozio?Prednosti-mane,moze-ne moze,valja-ne valja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Svi koji voze TDM850, psuju fabriku koja je predvidela tako komplikovanu gumu napred za pronaći u prodaji... A ti bi TDM900, gde je fabrika najzad ispravila tu kosmičku grešku sa dimenzijom prednje gume, da ˝unazadiš˝ sa dimenzijom sa prethodnog modela...? Čemu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 10 sati, ThePainkiller je napisao:

Čemu? 

Rekoh pitam za drugara,razlika u ceni je i skoro 50%.Ne znam sta se dobija ili gubi promenom dimenzije na tom motoru pa zato i pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav svima izvinite me sto smaram ..kao sto znate kod mene motor ne moze da dugo ..odleži....ponovo mi djavo i moj nemirni duh neda mira ....molim vaše mislenje dali da......

zamenim motor moj tdm 900  2002 48000km pravih za  Bmw r1150 r  iz 2002  sa predjenih 43000 pravih   jos nije registrovan u srbiji  iz Svice  ili isto godiste bmw r1150 rt  sa 50000 km.. imao sam 1100rt  al kako kazem    ako kazete cuti nemoj vozi 900.vozicu molim iskren savet   hvala puno,,

20201011_142919.jpg

030.jpg

031.jpg

188.jpg

195.jpg

197.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@demro.st Prodao si 1100 RT jer ti je bio težak i nisi mogao da se izboriš sa njim. Zašto misliš da će ti 1150 RT biti išta bolji po tom pitanju?

Promenio član ThePainkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 16 minuta, ThePainkiller je napisao:

@demro.st Prodao si 1100 RT jer ti je bio težak i nisi mogao da se izboriš sa njim. Zašto misliš da će ti 1150 RT biti išta bolji po tom pitanju?

ne znam zato i pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
pozdrav svima izvinite me sto smaram ..kao sto znate kod mene motor ne moze da dugo ..odleži....ponovo mi djavo i moj nemirni duh neda mira ....molim vaše mislenje dali da......
zamenim motor moj tdm 900  2002 48000km pravih za  Bmw r1150 r  iz 2002  sa predjenih 43000 pravih   jos nije registrovan u srbiji  iz Svice  ili isto godiste bmw r1150 rt  sa 50000 km.. imao sam 1100rt  al kako kazem    ako kazete cuti nemoj vozi 900.vozicu molim iskren savet   hvala puno,,
20201011_142919.thumb.jpg.c0619baa9d26cd35570d205f457f7770.jpg
030.thumb.jpg.8f4b4782ef62f444d8275e4f37badb1f.jpg
031.thumb.jpg.fe821cea1caaee32d4d645d51e6aeb8f.jpg
188.jpg.c21d8fa5b0f71ca182b3e11eadd2cd30.jpg
195.jpg.611856482316ba4b7c9a1a9ae79dae6c.jpg
197.jpg.b4a852dc6fddf9a640a06a7982ff6214.jpg
Ima u Petrovcu dosta motora...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja