Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ide nova godina, praznici.. Ne kvarimo raspolozenja i radost jedan drugom.
Shvatio sam da ti se ne svidjam, dovoljno si jasan.
Deca nismo, nastavimo dalje!
Ja nisam strasilo da me se iko plasi, razuman sam covek.
Lekciju sam naucio, kao sto rekoh korigovacu kucanje. Ja tim ocima nisam tako video.
Odjavljujem se iz teme, stvarno nemam sta vise za reci.


Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja vas poznajem obojicu, obojici sam po motor prodao i po motor od vas kupio. Obojica ste na mestu ali iz razlicitog ugla.

 

Ako hocete, mozemo da se vidimo u 6 oka, ja se isto ne plasim ni jednog od vas :D mozda i Boris i Milan da se pridruze pa da rascistimo jednom za svagda na koliko se obrtaja ovaj motor vozi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja kada kazem "licno" na druzenje i mislim, bas me konotacija druga cudi i nervira.
Plasljiv nisam ali nisam ni divljak, po upoznavanju obicno totalno druga slika obostrano bude.
Sa porodicom sam u parkicu trenutno, mesto da se ukljucim u njihove aktivnosti ja kucam u telefon.
Smanjicu kucanje drasticno, ovako vise ne ide..
Ustvari ostavicu ovo kaobi cigarete, trenutno!
Pozzzz.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Za druzenje sam uvek, u konzensus na temu spoticanja sumnjam, takodje molim gospodu iz urednistva da sve sto prevazilazi temu Tako Dobar Motor 900 ako nadje sa shodno ukloni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja kupio TDMa (po 4. put), vratio se u temu i odma nastao haos, a tako je lepo zamrla tema zadnjih par meseci... :lol:

 

Nego, da se mi vratimo TakoDobromMotor-u i to mom (a kojem bi drugo)... :)

Danas uhvatio (najzad) malo vremena da sredim vodenu pumpu, tj. da zamenim semering, gumice i sve što mi je dato za tu rabotu od kolege od kojeg kupih motor, jer je antifriz kap po kap slinio niz telo vodene pumpe.

Prvo je ispušten antifriz, pa otkačeno crevo sa hladnjaka i skinuta je vodena pumpa sa dekle. Ulje neće curiti jer ga nema u toj količini u karteru da bi curilo skidanjem pumpe. Obratiti pažnju i na to da se povratni uljni vod takođe mora odšrafiti i skinuti jer vodena pumpa ne može da se skine dok se ne otkači vod koji smeta. Ni tu neće poteći ulje jer je to povratni vod i on ide na vrh uljne posude pa ga nivo ulja ne dohvata.

Ovako izgleda kad se skine vodena pumpa:

QZ1q3Lu.jpg

 

Delovi koji su potrebni za ovu operaciju:

Latbatk.jpg?1

 

Skinuta pumpa:

wB5vOoJ.jpg

 

Zamenjen semering:

Sn8Jqpr.jpg

 

pa i ležaj:

kTLnz82.jpg

 

Na kraju treba ubaciti osovinu nazad. Obavezno preko nazubljenog dela na osovini prelepiti izolir traku da se ne ošteti semering prilikom vraćanja osovine u ležište:

vLgspYo.jpg

 

I sklopljena vodena pumpa:

42VXi5c.jpg

 

Gumice obavezno namazati motornim uljem ili ja koristim litijumsku mašst da lakše upadne u deklu i da se ne ošteti prilikom upasivanja pumpe nazad u ležište.

 

Pumpa na svom mestu:

A3Y3Ylp.jpg

 

Sledi sipanje antifriza. Antifriz mora biti na bazi etilen glikol-a, ja koristim G12+ (ima ga u svakoj prodavnici auto delova). Meša se sa demineralizovanom (destilovanom) vodom u odnosu 50:50 (nipošto neki drugačiji odnos). U hladnjak ide 1,7 L antifriza, a u rezervnu posudu još oko 0,3 L.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

@Alekre

Dugujem veliku zahvalnost, kolegi za savetovanje, pomoc u pronalazenju delova i strpljenje za sva pitanja.

Ako nekog zadesi slican problem, u nabavci ne mozete naci kod ovlascenih zastupnika delove potrebne za remont, jedino celu vodenu pumpu(350e nova, 50e polovna). Da ta opcija parcijalne kupovine nije ostavljena od strane uvoznika govori i slika koju prilazem gde su svi zamenski delovi numerisani, osim semeringa, lezaja i zaptivke na vratilu(na slici zaokruzeno).

Ali @Alekre je resio i taj problem i nasao oem part number od modela proizvodjaca koji nose iste delove konstrukcijski, pa sam po njima uspeo da prodjem sa cenom delova daleko jeftinije, a dobio kvalitet originalnog dela.

Dakle, zlu ne trebalo:

93101-12173-00 semering 8evra
93306-00105-00 lezaj 11 evra
11H-12438-10-00  zaptivke na vratilu (moze da ne prepozna, onda probati 11H-12438-00-00) 35 evra

Ostale pripadajuce delove sa slike, koji su numerisani mozete naci u redovnoj prodaji i zamolio bih kolegu @ThePainkiller da okaci njihove kataloske brojeve.

Screenshot_20201218-203116~3.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Znači, spisak potrebnih delova za kompletan remont vodene pumpe izgleda ovako:

 

wMh4FM5.jpg

 

brojevi 3 na slici - o-ring na vodenoj pumpi - 93210-33133

                              - o-ringovi (2 komada) na mostu (cevki broj 4) - 93210-21190

                              - o-ring na cevi do cilindra (cevka broj 5)- 93210-357A2

broj 2 na slici - podloška na osovini vodene pumpe - 90201-127E1

 

Druga slika:

7NnxJrL.jpg

 

brojevi 9, 8 i 4 idu u kompletu - 11H-12438-10-00  zaptivke na vratilu (moze da ne prepozna, onda probati 11H-12438-00-00)

broj 6 - semering - 93101-12173-00

broj 5 - ležaj - 93306-00105-00

broj 10 - o-ring poklopca vodene pumpe - 3LD-12439-00

broj 2 - zeger prsten - 99009-12400

 

 

To je to... :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam vozio TDM 900 dve godine. Svaki put kad se pojavi neko nov sa ovim motorom na forumu, kreću iste priče: niski obrtaji, često kvačilanje, nervozan JE, štelovanje CO vrednosti, klapne, žice, sranja.... 

 

Da ti kaže nešto tvoj drug. Ništa od toga nemoj da radiš, odličan je to motor. Za neke stvari. Za one druge nije, i ako se ne "nađete" mora da leti u oglase. Uživaj! 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
12 hours ago, WoodyRider said:

Ja sam vozio TDM 900 dve godine. Svaki put kad se pojavi neko nov sa ovim motorom na forumu, kreću iste priče: niski obrtaji, često kvačilanje, nervozan JE, štelovanje CO vrednosti, klapne, žice, sranja.... 

 

Da ti kaže nešto tvoj drug. Ništa od toga nemoj da radiš, odličan je to motor. Za neke stvari. Za one druge nije, i ako se ne "nađete" mora da leti u oglase. Uživaj! 

Zato tema i ima 600+ strana ! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni je baš sa fabričkim vizirom ko ćosav... Baš su okratili taj fabrički vizir, nikakvu funkciju nema, a i ružan tako. Ne kažem da je ovaj produžetak neki lepotan, ali definitivno će značiti barem što se zaštite od vetra tiče. Sutra će biti probna vožnja pa ću baš testirati učinak sa ovim produžetkom...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, IvanByk said:

Iskreno, mnogo je ružan ovaj produžetak. Možda znači ali,ružan baš 

Slazem se 100%. Radije bih ga terao bez vizira nego sa ovim produzenim :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne bih ja žrtvovao zaštitu od vetra zarad izgleda, nema šanse... ;) 

Slažem se da je redovan povišeni vizir lepše rešenje od ovog produžetka, ali u odnosu na učinkovitost , ovaj produžetak odnosi ubedljivu pobedu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Apsolutno... mene su na svakom motoru ubadali insekti pa juri u hitnu, na TDM-u nijedan (pu, pu... da ne ureknem)...u kombinaciji sa štitnicima zaštita ekstra, samo tuku u vizir, kacigu...plus što može da se vozi i po hlaaadnom vremenu, na golaćima ne može, obučeš se ti lepo ali ipak bridi 'ladnooo... Vizir na kacigi skoro uvek čist... To je kolegi dobrodošlo jer primećujem da ide i motorom na posao... Nije sve u lepoti:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Meni se čini da se ovaj povišeni vizir savršeno uklopio u siluetu TDM-a, i sigurno će više uživati u vožnji sa njim nego bez njega. Pun pogodak! Ivan zna svoj posao. Mislim i da će stajati čvrsto, bez uvijanja pri većim brzinama, za razliku od onih deflektora koji se dodaju i ne ulivaju poverenje.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
19 hours ago, ThePainkiller said:

Ne bih ja žrtvovao zaštitu od vetra zarad izgleda, nema šanse... ;)

Što se zaštite tiče, ništa nije preče od toga, to mu je i svrha.
Vizuelno, tako visoki vizir mu pomalo daje "Scooter look". Moj dodatni vizir izlazi 10 cm iznad fabričkog (vidi se na slici žutog u šumi , iznad). Nisam ja stavljao, tako je kupljen, ali ako bih probao pa mi se svidi razlika, možda bi  i promenio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Danas sam malko provozao motor po gradu, nisam imao vremena negde dalje da ga vozim. Za prvi dojam, ovaj produžetak savršeno radi posao. Za neki konačan sud o tome se ipak moram malo provozati i van grada, pa kad bude otvoren put i više vetra, da vidim šta će onda da kaže...

 

Sviđa mi se i činjenica da uopšte ne osećam kofer pozadi. Iako mi je delovalo da će njegova veličina da utiče na ponašanje motora, uopšte ga nisam osetio da ga imam pozadi... :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 18.12.2020. at 19:43, ThePainkiller je napisao:

Ja kupio TDMa (po 4. put), vratio se u temu i odma nastao haos, a tako je lepo zamrla tema zadnjih par meseci... :lol:

 

Nego, da se mi vratimo TakoDobromMotor-u i to mom (a kojem bi drugo)... :)

Danas uhvatio (najzad) malo vremena da sredim vodenu pumpu, tj. da zamenim semering, gumice i sve što mi je dato za tu rabotu od kolege od kojeg kupih motor, jer je antifriz kap po kap slinio niz telo vodene pumpe.

Prvo je ispušten antifriz, pa otkačeno crevo sa hladnjaka i skinuta je vodena pumpa sa dekle. Ulje neće curiti jer ga nema u toj količini u karteru da bi curilo skidanjem pumpe. Obratiti pažnju i na to da se povratni uljni vod takođe mora odšrafiti i skinuti jer vodena pumpa ne može da se skine dok se ne otkači vod koji smeta. Ni tu neće poteći ulje jer je to povratni vod i on ide na vrh uljne posude pa ga nivo ulja ne dohvata.

Ovako izgleda kad se skine vodena pumpa:

QZ1q3Lu.jpg

 

Delovi koji su potrebni za ovu operaciju:

Latbatk.jpg?1

 

Skinuta pumpa:

wB5vOoJ.jpg

 

Zamenjen semering:

Sn8Jqpr.jpg

 

pa i ležaj:

kTLnz82.jpg

 

Na kraju treba ubaciti osovinu nazad. Obavezno preko nazubljenog dela na osovini prelepiti izolir traku da se ne ošteti semering prilikom vraćanja osovine u ležište:

vLgspYo.jpg

 

I sklopljena vodena pumpa:

42VXi5c.jpg

 

Gumice obavezno namazati motornim uljem ili ja koristim litijumsku mašst da lakše upadne u deklu i da se ne ošteti prilikom upasivanja pumpe nazad u ležište.

 

Pumpa na svom mestu:

A3Y3Ylp.jpg

 

Sledi sipanje antifriza. Antifriz mora biti na bazi etilen glikol-a, ja koristim G12+ (ima ga u svakoj prodavnici auto delova). Meša se sa demineralizovanom (destilovanom) vodom u odnosu 50:50 (nipošto neki drugačiji odnos). U hladnjak ide 1,7 L antifriza, a u rezervnu posudu još oko 0,3 L.

sad si kupio avec servisi veliki ..joj  dolazi kod mene posto smo ponovo braca ...po tdm ..u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer

Pozdrav drugari, prijatelj prodaje TDM-a u dobrom stanju. Postavio sam oglas u sekciji Prodajem, ako nekog zanima može da se čuje sa vlasnikom. Motor je u Subotici, uvek garažiran i održavan. On je kupiio drugi motor, ovaj je višak, tako da zamena ne igra ulogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja