Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
50 minutes ago, shoyyka said:

@Marek1987

Evo kolega, ti si od skoro TDM-aš... kako u nižim obtajima, smeta, nervira... ili se navikneš... ili ga ne voziš po gradu... treće nema... u stvari ima, prodaš:)

Hahaha, pa u početku sam se baš mnogo nervirao. Bio sam se igrao sa CO vrednostima i bilo je nekog poboljšanja ali kako se ne razumem dovoljno u mehaniku i elektroniku, i da li to nešto škodi ili ne, bi mi žao pa sam vratio na fabričke vrednosti. Ja ne vozim po gradu, nikakav mi užitak vožnja po gradu ne pričinjava. Jedino gde mi zasmeta ova boljka TDM-a je kada nekim predelom želim da krstarim pooolako i tečno. A ono ne može, secka. Ili možda najviše iritantno je kada vozim nekim neravnim terenom sa lošim asfaltom, pa se pri tom truckanju naravno malko mrda i ruka na gasu, a gas na niskim obrtajima tako oštar, to jest ponaša se kao on/off prekidač, pa se živ iscimam po takvom terenu.

 

Najmanji problem mi je kreni, stani, po saobraćaju, skreni... To se brzo navikne na malo više kvačila.

 

Da bi bilo lepše bez toga, bilo bi. Ali zato ima drugih prednosti zbog kojih mu trpim te mane. Kao i kod devojke. Nešto se pretrpeti mora. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

E tu dolazi do izražaja "meka" ruka... pogotovo ima uticaja ako si niži, što nije tvoj slučaj, pa si nagnut malo i praktično ti ruke nisu slobodne, malko vrše pritisak na korman tj. na gas, to je problem... tek njima mrda ruka... 

Ali dobro... sve ide to u neki vozački staž:)... svi učimo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Nije TDM, ali sto je meni najvise pomoglo:

- pricas sam sa sobom u toku voznje :), ne drzi se za korman, ne drzi se za korman...

-prst ili dva preko prednje kocnice  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ivan mi napravio produžetak za vizir. Pozvao sam ga da mi napravi produžen vizir za moj TDM, ali onda me je on posavetovao da povišen vizir ne radi posao kako treba, ma koliko da se produžava u vis, samo dodatno opterećuje masku, a nema efekat kako bi trebalo.

Ovaj produžetak, što mi je napravio, iz njegovog iskustva, se najbolje pokazao, jer odlično usmerava vazduh od vozača, a prostor koji postoji između originalnog vizira i ovog produžetka omogućava vazduhu da prolazi, ne opterećujući masku previše, a iza vizira ga vakuum, koji se pritom stvara, vraća da taj vazduh, koji prođe, ne udara u vozača. Pored toga, ovaj produžetak je i jeftiniji od cene da se radi ceo drugi povišen vizir. 

Jedva čekam da stigne pa da ga isprobam.

 

Prva slika je taj produžetak, a druga slika je kako on stoji na TDMu (nije moj TDM na slici). Ja ću utiske i slike postaviti kad mi stigne taj produžetak i kad ga montiram. 

 

bag4Ipx.jpg

Ld5chXu.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Taj povišeni je najbolji, uopšte nema turbulencije, ja sam moj kod Ivana morao skratiti za 5-6-cm jer nisam mogao preko njega gledati...taman se potrefilo gledam preko njega, a ne duva... kao u sobi... 180 visok, ti si višlji, mislim, biće ti ekstra... 

Samo si možda trebao providni, možda i ne... 

 

IMG-20200605-172216.jpgyacht wallpaper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@ThePainkiller

Može li molba jedna, kad budeš mogao da premeriš na povišenom od rupe do rupe, bitna mi gornja mera... Hoću da vidim da li paše na Bandita...bolji povišeni nema, a jeftiniji... 

 

Screenshot-20201216-172659.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

@ThePainkiller letos sam uzeo isti produzetak vizira kod Ivana. Neces verovati koja je razlika! Jes da malo nakaradno izgleda ali ne da spasava od vetra nego je to cudo. Ja sam 190 i baci mi skoro preko kacige. Malo je zeznuto za brisanje i pranje vizira ali uhoda se covek :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 22 minuta, shoyyka je napisao:

Taj povišeni je najbolji, uopšte nema turbulencije, ja sam moj kod Ivana morao skratiti za 5-6-cm jer nisam mogao preko njega gledati...taman se potrefilo gledam preko njega, a ne duva... kao u sobi... 180 visok, ti si višlji, mislim, biće ti ekstra... 

Samo si možda trebao providni, možda i ne... 

 

 

Ja sam 185 cm visok. Ivan mi je ponudio 3 vrste ovog produžetka - skroz zatamljen, blago zatamljen i skroz providan. On mi je preporučio taj skroz zatamljen, jer kaže da je taj i najlepši, a da ću ja moći komotno da gledam preko tog produžetka i da mi neće smetati u vožnji. Videćemo... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ma s njim nema greške, jedino što sam morao ustajati s motora povremeno da se 'ladnem... ozbiljno,duvanje preko,ostale kolege na pauzi čiste vizire na kacigama, meni čist... oduševićeš se:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja imam nešto malo preko 190 i nema tog vizira koji će da me pokrije :D Doduše ima nešššštooo o tom po tom.

Kada sredim oslanjanje, baciću se na oglase da nađem polovan ECU. Onda ga šaljemo u Grčku na remap. Izašao je i PowerComander V za TDM pa može i tako... Ajde što je skup, možda bih i platio ali nema servisa koji može da ga podesi u dlaku. Tako da, džabe. 

 

Sve u svemu, trebalo bi sa remapom da izađe na oko 90ks i oko 100nm, plus da mu ispegla krivu...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 520 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Tdm sam vozio sa fabrickim, turing Givi vizirom pa plus taj Ivanov dodatak.

Ja sam taj Ivanov dodatak imao na predhodnom TDMu900 i najbolje je stitio od vetra ali kad vozis preko 135kmh vizir zajedno sa celom maskom pocinje da igra to jest da talasa gore dole, svaki put sam gledao da li ce da pukne.

Sreca te nisam neko ko vozi brzo ali me to nerviralo i svaki put kad poteram samo to gledam.

Na trenutnom TDMu imam turing Givi vizir plus onaj dodatak sa Ali Expresa sa zglobom za podesavanje.

Stiti lepo, za nijansu losije od Ivanovog ali na vecim brzinama je duplo mirniji i ne talasa.

I jos jedna stvar taj dodatak na vec turing viziru kad se gleda iz profila mi je nesto bio ruznjikav, na fabricki kad se stavi lepse izgleda

 

IMG-4adae86fc7e20cfe8f3712ba90da3913-V.jpg

IMG-e46e534c9d91791eadf90d2fd56597ee-V.jpg

IMG-21cc84c0c701741698ac91e3a702297f-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Problem kod TDM900 maske je taj što se samo sa 4 šrafa šrafi u podram. Zato je prilično slaba i uvija se pod naletom vetra ako se montira visok vizir. Ivan mi je objasnio da je mnogo veće opterećenje maske kad je povišen vizir iz jednog dela, a da je ubedljivo najbolja kombinacija kada se na fabrički TDM-ov vizir montira taj njegov dodatak i da tada nema puno opterećenja na masku jer deo vazduha (koji inače udara u povišen vizir i stvara pritisak) ovde prolazi kroz otvor između fabričkog vizira i dodatka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 520 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

A sto se tice nervoznog rada na malim obrtajima.

Retko koji motor velike kubikaze a da je u pitanju 1 ili 2 cilindra lepo radi ispod 3000obrtaja, uglavnom svi tresu, trzaju, cimaju.

Neki vise neki manje.

Tri i cetiri cilindra su druga prica sto se tice ugladjenosti.

I jos jedna bitna stvar je karburator i ubrizgavanje.

Karburator verzije istog agregata (fazer 1000, varadero 1000 i mnogi drugi ) mnogo lepse primaju gas, mnogo linearnije i mekse ubrzavaju, manje trzaju, indjektion manje trosi, manje zagadjuje ali retko koji ima tu ugladjenost pogotovo na malim obrtajima i davanje i oduzimanje gasa.

Brdo i novih motora i dalje boluje od tih problema.

Meni to na TDMu uglavnom zasmeta u gradu, kad skrecem u sporoj raskrsnici i u koloni kad vozim bez gasa ili na vrh gasa, sreca te ga retko vozim u tim uslovima, na otvorenom je pesma jer je tad u optimalnom rezimu od 3-6000rpm kad lepo radi, lepo vuce, ima snage i malo trosi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Dovoljno je šrafova, rupa na fabričkom, samo ih ne pretezati i no problemo...pogotovo leti, znate već zašto... temperatura,širenje...

Vozio sam u par navrata preko 200 na auto putu,uvijanja nema, trešenja nema, pogotovo me oduševio što nikad ne doživeh vobling(motocikl) jer sam uvek vozio sa koferom pozadi... Tvrdim, po stoti put da je taj Ivanov povišeni najbolji do sad koji probah... ali samo ušrafljen na fabrički vizir... da li je slučajno ili ne, ne ulazim i ne zanima me... Ostali viziri imaju te neke krivine pa u kombinaciji sa ovim prave turbulenciju i onda, naravno tresu...

 

Zato ako bude mogao da se upasuje na sadašnji motor odma' bušim ovaj fabrički...odokativno je po nagibu i veličini sličan sa TDM-om, možda malko veći i malko zaobljeniji na stranama ali ne marim... Za visinu ćemo lako... 

Uglavnom TDM je rešio problem duvanja sa ovim i zavidim malo jer ne volEm to... prvenstveno zbog insekata ali i najvažnije, zar ne? Mislim ko je alergičan... za skoro tri godine me nijednom nisu ubole te leteće ubice:)... za dalje ke vidime:)... pu pu, valjda neće... ako namikerim ovo... 

Da dodam, moj je bio malo skraćen, par cm, poravnjan da bih gledao preko njega...možda je drugačije duvanje da je ostao ceo:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ma kakvi niski obrtaji... Rdjavom... ništa, ništa:)

Evo i moj Bandit 'oće da trzne na baš niskim, jeste da su niži nego na TDM-u ali to je odlika ne-karburatora... malo gasa, malo kvačila i vozi Miško:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 50 minuta, IvanByk je napisao:

Oko niskih obrtaja...pretpostavljam da ste svi čitali ovaj forum...

https://www.tdm-yamaha.heliohost.org/?page=AIR

Zasto da citaju, sve sam to na srpskom pisao... Ispade da sam i "rdjavi penis" po kolegi iznad...

Jednostavno ne prihvatam! Necu da jedem jelo koje nije ukusno ako ga mogu zacinima popraviti prema mojim merilima.  (ili odbaciti ako pomoci nema)

Neko opet moze i da pase sa osmehom, privikne se, mozda i za bolje ne zna!

Hocu da se i moj glas ovde cuje, ja tdm900 kupih vodeci se hvalospevima ove teme. Trudim se da i drugu stranu onima koji citaju pruzim.

Nema tu do ruke i "rdjavih organa", nije kultivisan za urbane uslove i za toliku kubikazu raspon snage je u vrlo uskom rasponu obrtaja.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Meni isto nije jasno zasto se ne prihvata ovakav opis cuvenog TDM900.

 

Ja sam ga vozio sezonu i po. Presao oko 8k, isao sa njim na more.

 

Pozitivne strane: polozaj sedenja ne umara, potrosnja mala, pouzdanost, ooodlicne KOCNICE, alu ram, lako se obara i menja pravac.

 

Negativne strane: u gradu za kreni stani voznju mora da se salta non-stop, ne trpi voznju ispod 3000rpm, kada skrecem u neku ulicu pod pravim uglom moram u prvu da vracam (kao da vozim 125cc jedan cilindar), fabricko sediste tvrdo i neudobno.

 

Zato sam se i vratio na bandit, mnogo se lepse vozi, iako ima losiji ram, losije kocnice i vecu potrosnju.

 

Bas uzas da Yamaha napravi Tako Dobar Motor a da toliki agregat od 900cc bude tako lose izbalansiran

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Izvinjavam se ako se neko uvredio, bespotrebno jer znate da je to u šaljivom tonu rečeno... Sve u smislu da je to ekstra motor, odnos uloženo-dobijeno... Kakav ugodjaj u lakoći vožnje, ne kvarivosti, potrošnji i ne dozvoliti da te, za mene sitnice to pokvare... 

Mi hoćemo nešto univerzalno, 3 u 1...grad,put,off...ne ide... Ovaj je samo za put... i uživanje, zar ne? 

Time sam se i vodio... 

Tudje mišljenje poštujem i ne napadam, samo iza mojeg stojim...možda i grešim... živ čovek! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Zasto da citaju, sve sam to na srpskom pisao... Ispade da sam i "rdjavi penis" po kolegi iznad...

Jednostavno ne prihvatam! Necu da jedem jelo koje nije ukusno ako ga mogu zacinima popraviti prema mojim merilima.  (ili odbaciti ako pomoci nema)

Neko opet moze i da pase sa osmehom, privikne se, mozda i za bolje ne zna!

Hocu da se i moj glas ovde cuje, ja tdm900 kupih vodeci se hvalospevima ove teme. Trudim se da i drugu stranu onima koji citaju pruzim.

Nema tu do ruke i "rdjavih organa", nije kultivisan za urbane uslove i za toliku kubikazu raspon snage je u vrlo uskom rasponu obrtaja.

Ovde je vece pitanje, zasto ti non stop nameces svoje zakljucke u temi o motoru  koji vise ne posedujes?.. Jednom, pa u redu, drugi put ok, treci put i mnogo je. I u drugim temama koje nemaju veze sa ovim modelom, pravis poredjenja i paralele na stetu TDM-a. 

Podsecas me jako na jednog mog drugara, koji je celu nasu mladost za ribe koje ga nisu htele govorio da su kurve. Cim se neka macka ne zanima za njegov lik i delo, covek krene na sva usta da ogovara.

Mislim, da vam je zajednicki imenitelj u bliskom rodu sa kompleksima. S'tim u vezi sa nejakim TDMom tebe iberujem kad hocu u svim uslovima voznje, kljuc za kljuc. Razmisli o tome... I skini nam se svima sa dnevnog reda, dezurna mirodjijo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Da pojasnim sa moje strane, moj post sa linkom ka forumu je bio za kolege koji su od skoro na TDM-u pa mozda ne znaju za JBX forum i razne pametne stvari odatle. Komentar na to, nisam shvatio zlonamerno..jer bi u suprotnom  reagovao podrazumeva se...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Zasto da citaju, sve sam to na srpskom pisao... Ispade da sam i "rdjavi penis" po kolegi iznad...

Jednostavno ne prihvatam! Necu da jedem jelo koje nije ukusno ako ga mogu zacinima popraviti prema mojim merilima.  (ili odbaciti ako pomoci nema)

Neko opet moze i da pase sa osmehom, privikne se, mozda i za bolje ne zna!

Hocu da se i moj glas ovde cuje, ja tdm900 kupih vodeci se hvalospevima ove teme. Trudim se da i drugu stranu onima koji citaju pruzim.

Nema tu do ruke i "rdjavih organa", nije kultivisan za urbane uslove i za toliku kubikazu raspon snage je u vrlo uskom rasponu obrtaja.

A ja, sa druge strane, sam i posedovao i vozio različitije (a možda i bolje motore, zavisi kako se uzme) od TDM-a 900, pa sam ipak odlučio da sa teških četvoroklipnih mašina se (opet) svedem na 2 cilindra. Eto, znam za ˝bolje˝ i vozio sam ˝bolje˝ pa sam , eto na TDM-u 900 posle 13 drugih motora...

TDM900 ima svojih ˝bubica˝, to svi znamo. Ne moraš ti na svaki naš posto o tome da ponovo ponavljaš svoje (negativne) impresije i mišljenje o njemu... Ok, tebi se nije svideo, ne voliš ga, razočarao te, itd... Neka to bude dovoljno sa tvoje strane vezano za kritikovanje tog modela.

Verujem da govorim u ime svih nas u temi, a i šire na forumu, kad kažem da su tvoji postovi o radovima na motorima i da je tvoje znanje itekako korisno ovde na forumu, ali malko utisak kvari to večito negodovanje i poređenje TDM-a 900 sa nekim drugim velikim četvoroklipnim motorima... 

 

Ovo ti kažem iz najbolje moguće namere, bez da ulazim u neku dubiozu i dalju raspravu...

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja