Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 54 minuta, vava je napisao:

Sto ne uzimas u Massu ngk, nikad do sad nisam imao problema

Isto... i zanimljivo uvek NGK, nikad nisam Denso,ne znam zašto... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Imao sam sa nasim NGK dosta problema dok iz Grcke recimo ili Austrije nikad nista. A kod dragog TDM-a mecku da rodis dok skines svecice tako da ne bih stavljao krs :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Promenio sam NGK svecice kupljene u Mass-u na Denso jer je motor malo neravnomerno radio (kao da je na nekom klipu svecica zezala s vremena na vreme). To je bilo nakon prve godine voznje, dok sa Denso vozim poslednje tri i kao da je uravnotezeniji rad agregata. Obe firme su vrhunske, pitanje je samo originala. Koliko sam se informisao Denso se manje kopira jer je inace redji na trzistu i time manje podlozniji pirateriji.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Od NGK digao ruke odavno a narocito iz Massa :stabre:

Za mene samo Denso,malo je potrebno vremena da se nadje ali sa njima nikad problem.Nikad mi nije crkla,promenim preventive radi :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Hvala na savetima, ide Denso Jos samo da nadjem majstora koji ce da mi sredi ABS modul i sve reseno
Šta je sa ABS -om ?

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Zadnja kocnica propada a kada se jako stisne aktivira se abs na kratko. Zamenjeme su gumice u cilindru, kociono ulje, ociscena kljesta i opet bez resenja. Ne pali abs lampicu kada se koci zadnjom samo zadnja koci sa nekih 30ak %. Majstor kod kog sam odrzavao je dao pretpostavku da je ABS modul jer ne vidimo sta drugo moze biti... Prednja radi normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kada se aktivira ABS i ne treba da svetli lampica. Ona svetli samo u slučaju neispravnosti senzora ili pumpe ABS-a.

Probajte da zamenite kompletno ulje.
Imao sam problem sa pumpom ABS, usled dugogodišnjeg nemenjanja ulja, od strane prethodnog vlasnika, u ABS bloku je došlo do nakupljanja taloga,mulja, mrtvih četnika, pumpa je radila otežano, četkice su se trošile, stvarale opiljke, nakupili se na rotoru i imao sam povremeno upaljenu lampicu ABS-a.

Nakon što sam očistio ceo blok, zamenio četkice i osmirglao rotor, sipano je novo ulje.

Izvezao sam motor i kočio zadnjom do kraja, kako bi aktivirao ABS što više, pretpostavio sam da će tako stvoriti pritisak u samom bloku i na neki način provrteti prljavo ulje koje je možda ostalo.
Prvi utisak je bio da je kočnica dosta bolja, a problem, kasnije će se ispostaviti je trajno resen. Umesto 150-200€ koliko su mi tražili za drugu pumpu, problem je rešen sa 1000 din, tako da vredi probati.

Sve ovo opisano je radjeno na Versys-u 1000, ali su ABS pumpe konstrukcijski sve iste..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
6 minutes ago, ProMaster said:

Kada se aktivira ABS i ne treba da svetli lampica. Ona svetli samo u slučaju neispravnosti senzora ili pumpe ABS-a.

Probajte da zamenite kompletno ulje.
Imao sam problem sa pumpom ABS, usled dugogodišnjeg nemenjanja ulja, od strane prethodnog vlasnika, u ABS bloku je došlo do nakupljanja taloga,mulja, mrtvih četnika, pumpa je radila otežano, četkice su se trošile, stvarale opiljke, nakupili se na rotoru i imao sam povremeno upaljenu lampicu ABS-a.

Nakon što sam očistio ceo blok, zamenio četkice i osmirglao rotor, sipano je novo ulje.

Izvezao sam motor i kočio zadnjom do kraja, kako bi aktivirao ABS što više, pretpostavio sam da će tako stvoriti pritisak u samom bloku i na neki način provrteti prljavo ulje koje je možda ostalo.
Prvi utisak je bio da je kočnica dosta bolja, a problem, kasnije će se ispostaviti je trajno resen. Umesto 150-200€ koliko su mi tražili za drugu pumpu, problem je rešen sa 1000 din, tako da vredi probati.

Sve ovo opisano je radjeno na Versys-u 1000, ali su ABS pumpe konstrukcijski sve iste..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk
 

Hvala puno na savetu, jako je tesko pronaci bilo sta o ovom problemu. Definitivno cu probati tvoj metod, zemenjeno je ulje i mislim da si u pravu jer je bolje kocio nakon zamene. Definitivno ce biti skidanja pa da vidimo sta i kako. Da li cescom zamenom kocionog ulja se ovo sprecava ili jednostavno vreme ucini svoje? Ja ga inace ga menjam jednom godisnje ali predhodni vlasnik vrb nije postovao taj redosled kao ni mogo drugih :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Okramovski - Tako je, uredno menjanje kocionog ulja umanjuje ili sprečava ovaj problem, zavisno koliko je motor u upotrebi.. :)

Suština je da nečistoća ostaje zarobljena unutar samog bloka, tu se nalaze mali ventili. Kada skines blok (vodi računa o šrafovima na cevima koja ulaze u sam blok, moraju se popuštati ravno i ne primenjuj preveliku silu, kako se ne bi deformisala), i kada ga okreneš, nakon što iscuri ulje, videćeš kako iz tih komora izlazi mulj, izduvaj sve to vazduhom. Ne mogu tačno da se setim, ali mislim da smo@Astral i ja ozračivali sistem i na samom ABS bloku, popuštajući te cevi, kako bi isterali i eventualno vazduh koji je ostao u samom ABS-u ( možda čak da ovo probaš i pre nego skines ceo blok).

Slobodno nakon radova, negde gde je bezbedno, pri brzini za koju misliš da ti je sigurna, zabodi zadnju na kraja, svom snagom i ostani da držiš do zaustavljanja ..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
19 minutes ago, ProMaster said:

@Okramovski - Tako je, uredno menjanje kocionog ulja umanjuje ili sprečava ovaj problem, zavisno koliko je motor u upotrebi.. :)

Suština je da nečistoća ostaje zarobljena unutar samog bloka, tu se nalaze mali ventili. Kada skines blok (vodi računa o šrafovima na cevima koja ulaze u sam blok, moraju se popuštati ravno i ne primenjuj preveliku silu, kako se ne bi deformisala), i kada ga okreneš, nakon što iscuri ulje, videćeš kako iz tih komora izlazi mulj, izduvaj sve to vazduhom. Ne mogu tačno da se setim, ali mislim da smo@Astral i ja ozračivali sistem i na samom ABS bloku, popuštajući te cevi, kako bi isterali i eventualno vazduh koji je ostao u samom ABS-u ( možda čak da ovo probaš i pre nego skines ceo blok).

Slobodno nakon radova, negde gde je bezbedno, pri brzini za koju misliš da ti je sigurna, zabodi zadnju na kraja, svom snagom i ostani da držiš do zaustavljanja ..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk
 

Definitivno cu to prvo probati pa ako nema poboljsanja idemo na skidanje :) Svakako se to do proleca mora resiti a i mozda je bolje ocistiti to lepo nego da kasnije opet pravi problem. Hvala jos jednom ma savetima bice od velike koristi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Remontovali ste kocioni cilindar za zadnju kocnicu? Nalazi se kod poluge zadnje kocnice,malo iznad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
42 minutes ago, Astral said:

Remontovali ste kocioni cilindar za zadnju kocnicu? Nalazi se kod poluge zadnje kocnice,malo iznad.

Da, remontovan je, zamenjene gumice ali je problem i dalje tu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja bih pogledao i glavni cilindar sto je povetan sa polugom. Gumica na klipu se zna od starosti rasiriti, pa se klip ne vraca u pocetni polozaj vec pravi potisak bas nekih 30% od maksimuma

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
50 minutes ago, Bigor said:

Ja bih pogledao i glavni cilindar sto je povetan sa polugom. Gumica na klipu se zna od starosti rasiriti, pa se klip ne vraca u pocetni polozaj vec pravi potisak bas nekih 30% od maksimuma

Послато са Redmi Note 8 помоћу 

Svakako cu uzeti i to u obzir. Idem redom dok ne otklonim problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari, iako ovu temu nisam svakako napuštao, što zbog najbolje ekipe forumaša na jednom mestu, što zbog ljubavi prema ovom modelu motocikla, sad najavljujem potpuni povratak u TDM sektu... ;) 

I to sa vrlo poznatim motorom u ovim krugovima... :) 

 

Više detalja će biti po obavljenoj kupoprodaji dotične mašine... :D 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Rekoh ja onomad... :)

Sa srećom ti bio povraćaj... uf, malo ružno zvuči ovo "povraćaj"... ali dobro, zna se na šta se odnosi:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari, evo tog čuvenog TDM-a pred pakovanje na primopredaji:

 

4GJXBVv.jpg

pLzIWIo.jpg

 

I svezana zver na prikolici:

 

iSiJEZt.jpg

NLUC00l.jpg

 

 

Motor je bivši @N.F.S. i @Markone88, a kupljen na kraju od kolege @Vuleta . Prvi utisci su da je motor jako lepo sačuvan i da je sve u fabrika stanju (što ja jako cenim). Ima malko da se poradi na pojedinim stvarima oko mehanike, ali će i to vrlo uskoro biti dovedeno u top stanje... :jee1:

Ja sam zadovoljan kupovinom... :) 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja