Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Da li neko ima dihtung gumicu za prelivnu posudu od TDM 850 4TX (između creva i posude) ili zna gde bih mogao to da kupim i od čega pasuje.

Ili kako da to rešim da ne ispada crevo?

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

0e22fcf17fead9ea6a487d0e044e39f5.jpge8e70c995312bc3a0e14987e7442abd9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako imas pokidanu gumicu sa maticom sto drzi bocne plastike, od toga moze da se nabudzi, u glavnom pukne blizu matice pa ostane dovoljno da upadne u posudu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Tu može da se upasuje lufter za kočnice. 

Ovo:

vijak-za-odzracivanje-m10x10-kociona-celjust-grimeca.jpg&key=d34afcdb36d5dc25c05872d570e3243ec23b1d75a2f44d0c669c6ce7917cdf6b

Jel si mislio da se nekako zalepi za posudu ili zalije plastikom?

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, vidakn je napisao:

Jel si mislio da se nekako zalepi ili zalije plastikom?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ja sam to na svom TDM-u zalio Tigar lepkom i uvrnuo u tu posudu. Posle od gore zamazao Reinz diht masom i bilo je extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
A ako imas zastitnu kapicu gumenu za ovo iznad (skini od kola ili svrati na prvi otpad) okrenes je kontra i otvoris vrh. 
Neće moći baš tako jer je rupa prečnika 10mm a crevo je 6mm spoljni prečnik.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Meni je odgovarala jedna gumica iz seta za česme, nešto smešno košta a ima ih 10ak . 
Gde si to uzimao, da uzmem set?
Našao sam i ovo deluje da bi možda bilo ok spolja je 12mm a unutra 6,5mm
AUTODELOVI.ONLINE

» 443955465 Gumica pumpice za pranje stakala VW/Audi/Seat/Škoda |


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ma bre svaka gvožđara ili ovi sto prodaju vodovodni materijal
Dobro svratiću u neku, danas sam bio u jednoj i nisu imali, tj. imali su one obične na komad ali te mi ne pašu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Mozes kod vulkanizera da uzmes trakicu sirove gume i namotas odredjenu kolicinu na crevo i samo utisnes u rupu na posudi. Ja sam tu gumu koristio za nastavljanje kabla koji je bio u vodi (bunaru), kvasi se benzinom i namotava ali kad uhvati to je to nema mrdanja i kazem vodu drzi evo godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Vidi, tu nemaš bogznakakvog pritiska, praktično da staviš bilo šta što to crevce drži na posudi, bi bilo ok...
Da nema tu nikakvog pritiska, prelivno crevce...
Odustao sam od budženja, pronašao sam polovnu posudu sa crevima za ok lovu, tako da ću ili da montiram sve komplet ili ću da skinem gumicu i prebacim na moju posudu ako nije truleks i ta druga.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pošto nema nikog da čačka... 

 

Juče sam oprao TDM, napunio do čepa, prekrio ceradom. Ovaj put sam odlučio da detailing uradim na proleće. 

 

Glavna stvar ove zime je prepakivanje oslanjanja. Ispostavilo da je zbog cele situacije nabavka delova izuzetno spora i komplikovana. Lista čekanja za Ohlins opruge je 2 meseca. Problem je što jedino oni imaju linearnu a da mi je koliko toliko dostupno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YamahaTDM850
On 11/2/2020 at 1:14 PM, NikolaSl said:

Da li bi neko mogao da mi preporuči majstora po mogućstvu iz Rakovice kod koga bi mogao da odvezem TDM 3VD koji ima problem sa strujom? Ili možda da mi neko pomogne sa savetom?

U petak nakon vožnje od 30-ak km, u toku vožnje motor je izgubio struju, promenio sam mu glavni osigurač, ali pre nego što sam uspeo da uglavim osigurač sa kojim sam uspeo ponovo da upalim motor, sigurno je 4 izgorelo. Nakon dobijanja kontakta, testirao sam svetla, migavce i sve što bi moglo da izazove kratak spoj i nije bilo nikakvih problema. Tek nakon paljenja i perioda od 30-ak sekundi, možda minut rada motora dolazi do pregorevanja glavnog osigurača, i uopšte ne zavisi od "veličine" osigurača tj amperaže, period pre pregorevanja je konstantan. Moram da napomenem da i bez obzira što je ključ izvađen iz brave prilikom montiranja glavnog osigurača dolazi do varničenja. Takođe i da sam pre 3-4 nedelje imao problem sa paljenjem koji sam prepisao lošim svećicama (rešeno zamenom svećica), iako sam pre pomenute vožnje isto upalio nakon nekoliko verglanja.

Došao do zaključka da je verovatno problem u bobini, regleru ili namotajima, da li je neko imao sličan problem i da li neko može da mi kaže na šta da obratim pažnju?

Sale Petlovo brdo. nalazi se ispod vile Vertigo nekih 200m ka Rakovici. odlican Majstor.  0641173611

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YamahaTDM850
On 10/28/2020 at 8:34 PM, Astral said:

Imam na prodaju fabricki auspuh za 4tx - 3vd.

U odlicnom stanju. Nije progoreo,katalizator je prisutan.

Treba li nekome?

20200827-170632.jpg

Cena 70€ 

aj pusti broj na koji da ti se javim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Malo nešto o oslanjanju:

 

Komponente oslanjanja na većini motocikala odgovaraju lakšim vozačima. U slučaju da neko ima više, kao ja npr. sa svojim 100-110kg, tri kofera i saputnicom, dinamika vožnje se značajno menja. Jedan od razloga zašto nisam zamenio TDM 900 jeste što ima čak i za današnje standarde odličan ram i predimenzionisane kočnice. Zadnja viljuška je aluminijumska, masivna pa može da se nosi sa svom težinom i silama koje pokušavaju da je uzivijaju kao perecu.

Na primer, Tracer 900 iako ima znatno bolje perfomanse ali nema nosivost kao TDM i oslanjanje mu je predviđeno za pero lake osobe. Uzeo sam Tracera kao primer, ali većina novih motocikala je takva. Proizvođači namenski to rade da bi "gurnuli" ljude u višu klasu. 

 

Sve u svemu, ja sam odlučio da prepakujem vešanje na mom primerku. Otprilike za klasu iznad fabričke osnovne.

 

Intervencija zahteva izmenu kako zadnjeg amortizera tako i prednjih opruga. Jedno ili drugo ne ide. Samo u paketu da bi motocikl bio izbalansiran.
Jako je bitno da se odmah zna koju težinu će motocikl tegleti. To je osnov proračuna za opruge. Ako opruge nisu adekvatne za težinu, onda je sve pogrešno i nema tog podešavanja koje će rešiti probleme.

Inicijalno cilj je bio da se motocikl podesi za dve osobe i prtljag. Nažalost, zbog trenutne situacije prikupljanje delova je izuzetno komplikovano i skupo. 

 

-Nova opruga specifično za proračunatu težinu po narudži iz Holandije
-Nove prednje opruge specifično za proračunatu težinu iz USA. Trenutno ih radi samo jedna firma iz USA radi a da pašu na TDM.
-Par ventila emulatora za prednju viljušljku za kontrolu protoka ulja

 

Od toga sam odustao i podesiću motor za svoju težinu plus 30 kg preko za rezervu. To će svakako biti u mnogome bolje nego fabrika a zadržaću komfor kada se vozim sam.

 

U ovom slučaju, trebaju mi samo druge opruge napred a ventile ću opciono kasnije da dodam ako budem bio zadovoljan.

 

Specifikacije:

-Zadnji amortizer HyperPro
-Prednje opruge OHLINS, linearne
 

Plus potrošni originalni delovi iz Yamahe unutar viljuške i garnitura ležajeva za zadnju viljušku.

 

Nažalost, lista čekanja za OHLINS je oko mesec do dva, tako da, verovatno ću se malo načekati ali verujem da će vredeti.

 

Kad se sve izgustira, onda mora da vidimo šta dalje. Verovatno GS ili Tenere 1200.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Takav motor košta značajno više, većina fabričkih ogibljenje za nove motore do oko 12000 eur (i za potrebu vožnje udvoje)realno nisu dobra. Sa ovim ,za ipak malo ulaganje dobija perfektan motor....Naveo je primer Tracera gde samo treba pogledati npr ograničenje nosivosti.....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Upravo tako. 

 

Podesiti motor za sebe i svoje potrebe je teško u fabričkoj postavci. 

 

Postoje naravno motocikli koji su izuzeti ali govorimo od R1200RT/GS, XTZ 1200, 990 ADV, itd.

 

U mom slučaju da pređem na Versys 650, Tracer 700, NC, nema smisla i to bi bio korak unazad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Pozdrav kolege, treba mi savet od vas iskusnijih, da li raditi servis vila sada preko zime? Vilama nista ne fali, ne cure, nemaju problema samo ne znam kada je poslednji put radjen servis. I kad sam vec tu preporuka za svecice koje se mogu kupiti kod nas a da nije NGK? Uvek sam kupovao preko zbog loseg iskustva sa domacim trzistem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja