Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako se završava sezona, polako da se pripremamo za zimske radove. 

 

Treba da usaglasimo prednje vešanje sa zadnjim, odnosno da ga kompletno sredimo za kilažu koju će da nosi. 

 

To uključuje druge prednje opruge, ugradnju emulatora u viljuške... No pre toga, naručio sam nove potrošne delove.

 

2x semerinzi

2x prašinari

2x osigurači

2x gornji klizači

2x donji klizači

 

Obrni okreni, to su delovi koji su potrebni da se servisira viljuška. Izbor je pao na originalne delove. Košta, ali kad se ugradi to će trajati godinama za razliku od drugih semeringa koji odu posle dve sezone. 

 

hdr.jpg
IBB.CO

Image hdr hosted in ImgBB

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Primetio sam da malo vise puca iz auspuha u poslednje vreme na motrno kocenje,  gotovo cim oduzmem gas krece artiljerija pozadi... Ide normalno, normalo trosi, pali, sve super, ali puca li puca... Zimus sam mu skidao ausuh, pa se mislim da nesto nisam lepo namestio pa da vuce vazduh tu, ili sta drugo moze biti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Odvrni pilot srafove jos po pola kruga ako imas karburatore.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

4a377f58fd5c19ceada2b662a2409b73.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 13 minuta, Bigor je napisao:

Odvrni pilot srafove jos po pola kruga ako imas karburatore.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ok, pogledacu sutra ako mogu da dodjem do njih jer ih nisam nikad skidao pa da vidim sta mogu, ako nista, teram kod majstora, u svakom slucaju hvalaa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 58 minuta, Biker Q je napisao:

Ako nisi dobro spojio prilikom vracanja auspuha hoce i zato da puca ako tu pusta/uvlaci vazduh.

Vise bi mi ta opcija odgovarala nego skidanje karbova jer nisam toliko strucan za njih. Sutra natenane cu sve lepo da pregledam, pa se nadam da cu naci sta je u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 11 sati, Pavke_88 je napisao:

Primetio sam da malo vise puca iz auspuha u poslednje vreme na motrno kocenje,  gotovo cim oduzmem gas krece artiljerija pozadi... Ide normalno, normalo trosi, pali, sve super, ali puca li puca... Zimus sam mu skidao ausuh, pa se mislim da nesto nisam lepo namestio pa da vuce vazduh tu, ili sta drugo moze biti? 

Ako si skidao auspuh, postoji mogućnost da posle montaže nije nalegao lepo kako treba, ili nisi šelnu dovoljno stegao, pa tu falšira vazduh i zato puca na auspuh. Karburtore (ako nisi vičan) nemoj da diraš jer se lako mogu raštelovati, pa da onda imaš 2 problema umesto jednog... :)

Takođe, proveri i svećice i vidi kape kako stoje i izmeri im otpor sa ommetrom (unimerom) ako ga imaš. Kod TDM-a hoće da se izvrne sam kabel iz kape, pa tu nema onda dobra spoj. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 3 sati, ThePainkiller je napisao:

Ako si skidao auspuh, postoji mogućnost da posle montaže nije nalegao lepo kako treba, ili nisi šelnu dovoljno stegao, pa tu falšira vazduh i zato puca na auspuh. Karburtore (ako nisi vičan) nemoj da diraš jer se lako mogu raštelovati, pa da onda imaš 2 problema umesto jednog... :)

Takođe, proveri i svećice i vidi kape kako stoje i izmeri im otpor sa ommetrom (unimerom) ako ga imaš. Kod TDM-a hoće da se izvrne sam kabel iz kape, pa tu nema onda dobra spoj. 

Danas proveravam pa javljam rezultate, ako je do karburatora, ne pipam nista, a kako samo da proverim da li su kape dobre, na koji nacin da merim i koliko oma treba da pokazu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 10 sati, NIKOLA 1 je napisao:

Hoce i da puca na auspuh kad su losije svecice

Imam stare koje su u dobrom stanju bile skidane pa cu i sa njima da probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Pavke_88 je napisao:

Danas proveravam pa javljam rezultate, ako je do karburatora, ne pipam nista, a kako samo da proverim da li su kape dobre, na koji nacin da merim i koliko oma treba da pokazu? 

Odvrnes kabel sa kape i meriš otpor izmedju kotakta gde se šrafi kabel i kontakta koji naleže na svećicu. Otpor između ta dva kontakta na kapi treba da bude oko 10 kilooma. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Peoverio sam svecice, zamenio starim koje su dobro radile i isto se desava, skidao sam ceo auspuh, lepo proverio da nije negde busan, namestio sve spojeve kako treba i isto, i dalje puca, stim sto sam primetio da se to pucanje vise cuje na levom auspuhu, ako ne i svo pucanje je na tu stranu, pa da ne zeza taj karburator, ne znaam??? :stabre:, kape nisam proveravao jer nisam uspeo da nadjem drugi kraj kabla, a posto sam do 00h danas radio, to ostavljam za sutra... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Best Ako motor puca na auspuh po oduzimanju gasa, to ukazuje na višak vazduha u smesi (ili negde falšira vazduh ili se smesa poremetila na samom karbu). Ne znam kako si prelivanje karburatora doveo u pitanje sa pucanjem na auspuh? :stabre:

 

@Pavke_88 Kape proveriš tako što sa njih odvrneš kabel koji ide sa bobine do njih, pa onda meriš otpor kape... Još jednu stvar sam se setio da može da bude. Probaj, dok motor radi na leru, da spricneš malo wd spreja po usisnim flanšnama (prirubnice karburatora, tj. veza između karburatora i glave motora). Hoće da se desi da popucaju te flanšne i da tu onda falšira vazduh. Ako motor podigne ler dok spricaš sprej, to znači da ti je ta flanšna ond popucala i tu onda vuče falš vazduh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

@ThePainkillerhvala druze na savetima, danas bi trbalo da stignem da pokusam i tu varijantu, a taman i filter vazduha da izduvam, sad mi pade na pamet, pa da vidim dal ce biti rezultata. Ako je do tih guma, nadam se da ih ima u prodaji...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 13 sati, ThePainkiller je napisao:

@Best Ako motor puca na auspuh po oduzimanju gasa, to ukazuje na višak vazduha u smesi (ili negde falšira vazduh ili se smesa poremetila na samom karbu). Ne znam kako si prelivanje karburatora doveo u pitanje sa pucanjem na auspuhu

Tačno je to što ti kažeš.Evo sad malo detaljnije. Levi cilindar nije dobijao dovoljno goriva, kad ga upalim leva izduvna grana se grejala osetno sporije od desne. Vozio ga neko vreme tako, svako puštanje gasa - pucnjava, benzin smrdi na sve strane . Isturiram ga na 7 - 8k obrtaja, po puštanju gasa baca vatru na topu  ( imam dva u jedan ) i osećao se miris benzina , auspuh crn, znači višak goriva . Skinut karb i u levom grlu bilo rdje od rezervoara. Rezervoar oćišćen od rdje i zaštićen nekim sretstvom da stopira dalje rdjanje, vraćen i naštelovan karburator i sad nema tih problema. Iz ovoga sam izveo zaključak da levo grlo nije dobijalo gorivo a desno je dobijalo više nego što treba.  Kod mene je bilo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 5.10.2020. at 19:20, Best je napisao:

Tčno je to što ti kažeš.Evo sad malo detaljnije. Levi cilindar nije dobijao dovoljno goriva, kad ga upalim leva izduvna grana se grejala osetno sporije od desne. Vozio ga neko vreme tako, benzin smrdi na sve strane . Isturiram ga na 7 - 8k obrtaja, po puštanju gasa baca vatru na topu  ( imam dva u jedan ) i osećao se miris benzina , auspuh crn, znači višak goriva . Skinut karb i u levom grlu bilo rdje od rezervoara. Rezervoar oćišćen od rdje i zaštićen nekim sretstvom da stopira dalje rdjanje, vraćen i naštelovan karburator i sad nema tih problema. Kod mene je bilo tako.

Aaaa...e to je već jasnije... Tebi je višak goriva, koje je karb davao na taj cilindar, palio u auspuhu i to je rezultiralo detonacijom. Ima razlike u pucanju kada motor ima višak vazduha u odnosu na tu tvoju situaciju, u kojoj pali višak benzina u auspuhu. Kada motor negde falšira vazduh, onda se javlja više uzastopnih detonacija po puštanju gasa, koje su jače ili slabije, u zavisnosti koliku količinu falš vazduha agregat negde vuče...

Kod slučaja gde se, zbog velike količine goriva u cilindru (takozvano - prelivanje karburatora), višak goriva pali u auspuhu, po puštanju gasa dolazi do jedne velike i jake detonacije, obično praćenom pojavom i plamena na samom topu... 

Eto, razrešili smo misteriju pucanja... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Onda je kod mene definitivno vazduh jer puca vise uzastopno i bez vatre, a to drugo pucanje hoce ponekad da se javi prilikom paljenja, ali jako retko, tako da su to svakako dve vrste detonacija. Ako ugrabim danas vreme, skidam rezervoar i proveravam gume kod karburatora, da ne vuce tu fals, po savetu Painkilera-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Pavke_88 nemoraš da skidaš rezervoar da bi proverio stanje usisnih guma (flanšne). Samo upališ motor neka se zagreje i neka radi na leru. Uzmeš wd sprej, ili neki sprej za otpuštanje korozije na šrafovima (odvijač sprej, na fazon wd-a) i špricaš po flanšnama. Imaš na svakom tom spreju dužu cevčicu pa nju uvučeš kroz ram da špricanje dohvati do flanšne. Ako motor podigne ler dok špricaš, onda ti je ta flanšna popucala, tj. vuče falš vazduh...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Flansne nema da pisnu, danas prskao i ne utice na rad motora, ujedno malo podesavao ler preko onog tockica (izgleda da je dosta nizak bio), namestio da drzi na 1200, seo, provozao i nema da prpori vise. :sampion: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Drugari, jel ima neko da je skoro nabavljao delove preko Bere i da li imate vazeci kontakt telefon?..

Na 062 824 0866 nije danima dostupan i nema ga na viber-u uopste... Pisao sam mu i na mail od pre 5 godina kad sam zadnji put nesto narucivao, ali nema odgovara. Sto bi se reklo, uhodim ga pravo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja