Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
34 minutes ago, Mindžake Merava said:

Danas po prvi put rešim da mu izmerim potrošnju (ono pun do čepa,pa posle 100km-opet do čepa) Za 125 pređenih kilometara je stalo malo manje od 4.5L :).

 

U pitanju je TDM900.

4,5 kas sam solo, 4,9 sa suprugom i teretom, brzine do 130km/h:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
24 minutes ago, Partiota said:

4,5 kas sam solo, 4,9 sa suprugom i teretom, brzine do 130km/h:sampion:

U naseljenom mestu ga vozim trećom na 3000rpm i ide 50km/h.Taman po ograničenju,a i uvek u naseljenom mestu vozom polako.

 

Auto put ne vozim nikad,a po lokalnim putevima vozim šestom na 3000rpm i ide 85km/h.

 

To je neki moj stil vožnje i jako retko kad sam iznad toga,eventualno neko preticanje i opet vraćanje na 85km/h.

 

Zato potrošnja ispod 4L i to sa sva 3 kofera poprilično puna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Uf, pa teram ja to malo drugacije, ogranicenja ne gledam ali ne jurcam (maaaalko iznad :)) na oko 4000 menjam tu mi nekako lezi, sem kad sam na putu, onda to diktiraju uslovi saobracaja. Auto putem sam isao par puta na 150km/h bude malo preko 5.Vozio sam skoro koleginog varadera carb:grr:, kad sam se vratio na TDM svanulo mi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 23 sati, Mindžake Merava je napisao:

U naseljenom mestu ga vozim trećom na 3000rpm i ide 50km/h.Taman po ograničenju,a i uvek u naseljenom mestu vozom polako.

 

Auto put ne vozim nikad,a po lokalnim putevima vozim šestom na 3000rpm i ide 85km/h.

 

 

Mislim da mu više prija vožnja na oko 4000rpm...u šestu i ne prebacujem,retko... paučina se nahvatala:)... tj. samo kad sam na auto-putu, a i tu sam retko...bio skoro, sipao aditiv i ajd da se produva... 212...može još par km/h, kao što kaže specifikacija... tako sam dva puta po 10 sec....obećao mu sad i nikad više, nije za to... ali me oduševio ponašanjem, nema wobblinga, kofer pozadi, povišeni vizir... koliko je lagan ekstra se ponaša, jesu ga napravili... 

 

U poslednje vreme vozim sam... i prija mi... i njemu... prosek 90-ak km/h...četvrta-peta... većina lokalni, medjugradski putevi,magistralnim-Ibarska i sl. 110-120...neračunam prericanja... 

I znate šta... počinjem se navikavati... možeš gledati i malo levo-desno... ekstra! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Montirali smo amortizer. Usput smo pretresli ceo podvoz zadnjeg točka. 

 

Svaki put me oduševi kvalitetnom izradom. Ležajevi u točku odlični, ležajevi ispod amortizera fantastični. Dodali smo samo mast, staru nismo dirali. Jedva primetni tragovi na bolcnama. Doduše ležajevi u viljušci imaju mali luft. Neću da stavim bilo koje pa moram da poručim nove iz Plattnera. 

 

Inače, u vožnji drugi motor. Slobodno otvaram gas na izlazu iz krivine, nema da mrdne. Točak miruje. Ovo će tek da se oseti kad krenemo negde sa prtljagom. 

 

Sledeće na redu prednje vešanje. 

 

IMG-20200905-153941.jpg


IMG-20200905-160512.jpg


IMG-20200906-114022.jpg


 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nadam se da ste ga i ustelovali a ne samo ugradili.... Kada prodje euforija oko ugradnje novog dela videces u cemu je bolji a u cemu losiji od starog amortizera. Napred je tdm bas dobar, 15w ulje za vasu tezinu i fino stelovanje. (Licno, wilbers "zero friction" ulje volEm :D )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Biće igrarije kad spakujemo i druge opruge napred. Tj. prepakujemo sve od ležajeva upravljača do ležajeva točkova. 

 

Ko hoće da radi zadnju viljušku, set za remont zadnje viljuške, komplet svi ležajevi, bolcne i zaptivke su 9000 din. Nisu OEM delovi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 8 sati, N.F.S. je napisao:

Nadam se da ste ga i ustelovali a ne samo ugradili.... Kada prodje euforija oko ugradnje novog dela videces u cemu je bolji a u cemu losiji od starog amortizera. Napred je tdm bas dobar, 15w ulje za vasu tezinu i fino stelovanje. (Licno, wilbers "zero friction" ulje volEm :D )

 

 

Treba neko i da ga pritisne odozgo, mislim težinski... Lako je tebi i Aci... kako ja da ga naštelujem... 75kg?:)Meni svaka štela odgovara... osim mnogo mekane... zbog krivinica:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Ako admini smatraju da nije ok neka brišu. Nemam dovoljan broj postova pa ovde oglašavam prodaju sopstvenog motora. Kupio drugi. Ako nekog imate preporučite slobodno.

Hvala

9f344bf542af-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 850 4tx, 1996. godište, Touring, vozilo prešlo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Pozdrav ljudi, Jel menjao ko sijalice na instrument tabli na tdm-u 4tx? Ja sam skidao vizir i sve plastike ali nisam uspeo da dodjem do table

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Drugari sta je sa Profacom ?

Danas posaljem drugara tamo da kupi ulje za motor, antifriz, ulje za kocnice....

Kad tamo mu rekose da ne rade vise na malo, tj ne prodaju.

Samo na veliko i firmama i prodavnicama !

Gde ima ELF ali po razumnoj ceni ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Drugari sta je sa Profacom ?
Danas posaljem drugara tamo da kupi ulje za motor, antifriz, ulje za kocnice....
Kad tamo mu rekose da ne rade vise na malo, tj ne prodaju.
Samo na veliko i firmama i prodavnicama !
Gde ima ELF ali po razumnoj ceni ?
Profaco se raspada, nema nikad nikoga u firmi, na telefone se ne javljaju i ima samo jedna starija žena koja ponekad dođe... Pre par meseci sam je nahvatao u kancelariji i rekla je da više ne rade moto ulja, a zvučala je kao da više ne rade ništa.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Pozdrav kolege. Evo da se i ja prijavim u grupu i da obavestim da će Shoyykin TDM i dalje ostati ovde :moto3: i što je najvažnije i dalje će jezditi Šumadijom baš kao što je i navikao. Mada ako sam dobro zapazio pri isčitavanju poslednjih 200 stranica, zanimljivo, većina vas u temi više i ne vozi TDM. Iskren da budem, nismo još baš kliknuli, i prvih nekoliko dana hteo sam da ga gurnem u provaliju baš zbog te ozloglašene čudne isporuke snage kao i zbog skakutanja na manjim obrtajima, ali što kaže kolega Milan Shoyyka, malo više kvačila, ukapira se odnos i piči. Srećom ja ne vozim motor po gradu i nalazim se na samom jugu grada pa čim sednem na motor ja sam na otvorenom putu. Inače za vožnju po gradu.. ma beži. Samo skuter. Na drugu stranu, zadovoljan sam udobnošću, a naročito visinom i potrošnjom. Suvozačica takođe. Kaže može na kraj sveta sa njim. 

 

Videćemo. Ima fore do proleća da me kupi. :)

1600239258503.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 3 sati, Marek1987 je napisao:

 

1600239258503.jpg

Šta reći...uhvati me malo žal... 

Samo polako Mare, treba se na njega navići... To je motor i za uživanje i za igranje... kupiće te on čim kreneš na neku turu od par stotina km i kad se ne umoriš uopšte kad sidješ sa njega... jedino će ti dupe utrnuti od sedenja! A po gradu se skoro svaki mora kvačilati manje-više...i na to se navikneš, mada nije ni pravljen za grad! Ti si visok, krupan kao @Alekre i ne znam da li ti je pogodan taj povišeni vizir, meni je bilo kao u sobi... mogao sam ga i po mrazu voziti (dok na ovom sadašnjem duuuva, mora oblačenje)...Sa srećom... 

I... gasi ta svetla... čuvaj bateriju...i instalaciju... ubedjen sam da je to medju najboljim baterijama na svetu, BS Francuska... nema ih ovde... Kad god 'oću da je dopunim, ona puna! Posle 3 godine... dobro najvažnija je zdrava instalacija! 

 

Fabio-BS-about-220-1.jpg
BS-BATTERY.COM

BS-BATTERY® has become within a few years, one of the...

Nemoj ih sva paliti zajedno... upali voltmetar na kormanu pa prati punjenje... Kombinuj, najbolje je sa u štitnicima, maglenke vuku malo više, njih baš po mraku, kad je potebno... Aj' pa da se vozimo! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

:) Bez brige Mile! Svetla su upaljena samo za potrebe poziranja za fotku. Juče me je na relaciji Bg-Smederevo prvi put nasmejao jureći malo oštrije po onim krivinama, nakon što sam skontao kako da ga obaram, jer je težište visočije i čudno mi je. Verujem da će biti i bolje sada kad dobije napred novu Z8. Do proleća dobiće sigurno i novo sedište. E da, malo poskakivanje u krivinama, mislim da ću rešiti štelovanjem viljuška i zadnjeg amortizera. Jer on je sada podešen na standardno odnosno po uputstvu za vozača 75 kg. 

 

Što se tiče vizira, meni tuče pravo u vrh kacige. Kada se malko spustim e onda me ne kači. Ne smeta mi tako kako je mada sam mislio da leti probam da vozim bez povišenog vizira da bi duvanje bilo ravnomernije po grudima, vratu i celoj kacigi, kao na nejkedu :jee: Malo mi je i vruće čak bez duvanja. Mesh jakna a vruće. Jer ne duva. A zimi je to baš super. Tako da ga za sada ne skidam, uživancija.

 

Iz velike radoznalosti probao ono CO štelovanje. Bio je mirniji ali mi nešto beše žao te ga vratih na prvobitne vrednosti. Dvoumim se da li uopšte i onu klapnu da gasim, sa obzirom da ne vozim po gradu...

 

Vožnja može može uvek! Sa zadovoljstvom! Vidimo se! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja