Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Stavljanjem manjeg lancanika napred za 1 zub cete znatno korigovati te trzaje koje pravi efi.

Umirice se dosta i pomeriti nize.

Pravo resenje za to moze biti ugradnja nekog power commandera sa ispravljenim mapama.

Predpostavljam da je efi setovan kako bi ispostovao euro norme.

Otuda i to grozno ponasanje koje karburatorske verzije nemaju.

04bc4d947ddba30e1d3dbeec8ea217c7e8e86b07
WWW.DYNOJET.COM

Power Commander III USB Product Introduction The...

Grci ih dosta ugradjuju koliko sam ispratio.

Samo je pitanje ekonomske isplativosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
1 hour ago, Biker Q said:

Na odnos stepena prenosa i broja obrtaja moze malo da se utice promenom lancanika, narocito ako se pretezno u gradkoj guzvi vozi.

Nema guzve u gradu za TDM-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Vozi sa Vetrom said:

Da bas tako. Dobro, znaci promenili su ga nije do mog motora. Iskreno vise mi je odgovarao pre. Hvala svakako.

Imao sam tdm900 skoro 2 godine. Da nije toliko dobar motor u svemu ostalom ne bih ga zadržao ni mesec dana!

 

Toliko napredan motor da toliko "useru" sa načinom isporuke snage u laganoj vožnji, na niskim obrtajima. Eeej, 900cc i da ne trpi ispod 2500rpm (od mogucih 6-7000rpm).

 

Tdm900 ima sve vrhunske komponente, kočnice, ram, ogibljenje... a bandit 600 je obična gvoždjurija koja se vozi 10 puta lakše. Imam sad jedan cilindar BMW f650gs opet manje šaltam nego tdm900.

 

Sve u svemu, ko hoće da se pomiri sa tom činjenicom, mnogo dobar motor, pouzdan i udoban. Lepo sam se družio sa njim.

 

Evo jedne slike iz albuma :)

 

 

Screenshot_20200822-102729_Gallery.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
16 minutes ago, Markone88 said:

Imao sam tdm900 skoro 2 godine. Da nije toliko dobar motor u svemu ostalom ne bih ga zadržao ni mesec dana!

 

Toliko napredan motor da toliko "useru" sa načinom isporuke snage u laganoj vožnji, na niskim obrtajima. Eeej, 900cc i da ne trpi ispod 2500rpm (od mogucih 6-7000rpm).

 

Tdm900 ima sve vrhunske komponente, kočnice, ram, ogibljenje... a bandit 600 je obična gvoždjurija koja se vozi 10 puta lakše. Imam sad jedan cilindar BMW f650gs opet manje šaltam nego tdm900.

 

Sve u svemu, ko hoće da se pomiri sa tom činjenicom, mnogo dobar motor, pouzdan i udoban. Lepo sam se družio sa njim.

 

 

 

 

 

Ej ej je nemoj tako :), ipak je to Tako Dobar Motor :) ili kako ja volim da kazem To Donosi Mladost :)

Ja se snalazim lepo, samo me tera da ga djiram jace. Priznajem uzhivao sam u diverziji 900 koju drzhim u petoj i dam gas kad mi treba bez shaltanja, ali avaj sad mogu da kazem da imam super moto :lol2:
I nije mogucih 6-7 nego 9500 :)
A iskreno sto se tice BMW-a ne bi ga uzeo ni na poklon :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 58 minuta, Vozi sa Vetrom je napisao:

A iskreno sto se tice BMW-a ne bi ga uzeo ni na poklon :)

Kao bivši vlasnik TDM 900, mogu ti reći da silno grešiš.... Al dobro, svako ima svoje prioritete. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
1 hour ago, WoodyRider said:

Kao bivši vlasnik TDM 900, mogu ti reći da silno grešiš.... Al dobro, svako ima svoje prioritete. 

Žena može i sa sela al motor mora da je iz Japana :)

Bez sprdnje, precenjeni su bez razloga. Ali ok, to je moje mišljenje, ti imaš svoje i to je skroz OK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, Vozi sa Vetrom said:

Žena može i sa sela al motor mora da je iz Japana :)

Bez sprdnje, precenjeni su bez razloga. Ali ok, to je moje mišljenje, ti imaš svoje i to je skroz OK

Moja prica nije bila da je TDM900 lošiji od BMW F650GS, skros su druga klasa. Ali ja eto se ne bih vratio na TDM900 ni na poklon da ga dobijem. Pre bih na 4tx. Ukusi su različiti, o tome ne treba polemisati. Ali je činjenica da su vozne karakteristika TDM900 u niskim obrtajima i na malim brzinama katastrofalne! Tu nema ukusa, to je jednostavno tako. Niko ne voli da u gradu mora baš toliko da "kvačila" menja brzine i pomaže se zadnjom kočnicom :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Ja koristim dosta zadnju kočnicu. Na primer, ne oduzimam gas u kružnom toku nego ga držim zadnjom na brzini koja mi odgovara.

 

Sad će ljudi da pomisle da imamo kružni tok :) :) :)  

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
4 hours ago, Markone88 said:

Moja prica nije bila da je TDM900 lošiji od BMW F650GS, skros su druga klasa. Ali ja eto se ne bih vratio na TDM900 ni na poklon da ga dobijem. Pre bih na 4tx. Ukusi su različiti, o tome ne treba polemisati. Ali je činjenica da su vozne karakteristika TDM900 u niskim obrtajima i na malim brzinama katastrofalne! Tu nema ukusa, to je jednostavno tako. Niko ne voli da u gradu mora baš toliko da "kvačila" menja brzine i pomaže se zadnjom kočnicom :)

Pomaže zadnjom kočnicom? Ne znam. Ne bitno, možda se više "kvačila" al meni ne smeta. Bitno da nije problem do mog motora. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ne znate vi sta je saltanje Freewind 650 u gradu. Ispod 3000 obr.nikako, a rekao sam sebi nikad vise jedan klip. Koliko god voleli da vozite, ovaj ubi. I u gradu, I u grupnim planinskim turama, kad se vozi od 50-90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Dejan88 said:

Ne znate vi sta je saltanje Freewind 650 u gradu. Ispod 3000 obr.nikako, a rekao sam sebi nikad vise jedan klip. Koliko god voleli da vozite, ovaj ubi. I u gradu, I u grupnim planinskim turama, kad se vozi od 50-90.

Tacno znam o cemu pricas. Morao ga na kvacilu stalno drzati.

 

prosto mi je neverovatno da 900tka tako isto mora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pozdrav ekipo.
Imam jedno glupo pitanje.
Došlo je vreme da menjam gume.I želeo sam da uzmem Michelin road 4,ali stvara se mali problem.Ne mogu da nadjem novu prednju gumu Michelin road 4 za TDM 850 4tx.Ako se neko razume bolje od mene,dali bi bio problem kada bi se uzelo Michelin road 3 napred a nazad Michelin road 4?
Lupam glavu već nedelju dana dali bi to stvaralo problema u voznji ili ne.Uglavnom gde god da sam pročitao ljudi pišu da te dve gume mogu bez problema da se upare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 8 sati, drmilan_ je napisao:

Tacno znam o cemu pricas. Morao ga na kvacilu stalno drzati.

 

prosto mi je neverovatno da 900tka tako isto mora

Imenjače... nije to baš tako... napraviše famu bez nekog pravog razloga... Samo je fora u osećaju... kvačilo samo ispod 15-ak km/h kad je u tendenciji još smanjivanja brzine... kad ga "nadješ" na gasu no problemo... kao i u svemu nekom ide, nekome ne...

Može se i parametrima to dosta ublažiti ali treba naći prave... 

Uostalom ovaj motor nije ni pravljen za gradsku vožnju... 

Zato su automatici... 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, Aspi je napisao:

Pozdrav ekipo.
Imam jedno glupo pitanje.
Došlo je vreme da menjam gume.I želeo sam da uzmem Michelin road 4,ali stvara se mali problem.Ne mogu da nadjem novu prednju gumu Michelin road 4 za TDM 850 4tx.Ako se neko razume bolje od mene,dali bi bio problem kada bi se uzelo Michelin road 3 napred a nazad Michelin road 4?
Lupam glavu već nedelju dana dali bi to stvaralo problema u voznji ili ne.Uglavnom gde god da sam pročitao ljudi pišu da te dve gume mogu bez problema da se upare.

Ne znam zašto bi bilo ikakvih problema staviti tu kombinaciju... Uostalom, PR3 i PR4 su vrlo slične gume.

Mnogi od nas na svojim motorima voze različite gume napred i nazad, pa dok su gume ok same po sebi, nikakvih problema tu nema...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Aspi

Slobodno kombinuj PR3 i PR4.

Pogotovo sto je PR3 prednja zaista vrhunska guma.

Neces imati nikakvih problema zbog te kombinacije.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
13 hours ago, shoyyka said:

Samo je fora u osećaju... kvačilo samo ispod 15-ak km/h kad je u tendenciji još smanjivanja brzine... kad ga "nadješ" na gasu no problemo... kao i u svemu nekom ide, nekome ne...

U pravu si za sve, samo nisi naveo da se sa tdm900 ovo izvodi u prvoj brzini, dok sa nekim drugim dvocilindrašima to može u 2oj, a sa četvorocilindrašima u trećoj. Govorim o vožnji pri 15km/h uz pomoć kvačila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, Zuba87 said:

Зашто квачило у трећој на 15 на сат? Вуче он то регуларе... 

To ti kažem :)

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 1 minut, Zuba87 je napisao:

Зашто квачило у трећој на 15 на сат? Вуче он то регуларе... 

To Mare misli na TDM-a... prvom može 15-ak i malo manje, drugom već moraš da ga kvačilaš, inače trza... takav je EFI... ili ga ima ili nema dok karburacija sve dopušta... meni to uopšte nije problem! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, shoyyka said:

To Mare misli na TDM-a... prvom može 15-ak i malo manje, drugom već moraš da ga kvačilaš, inače trza... takav je EFI... ili ga ima ili nema dok karburacija sve dopušta... meni to uopšte nije problem! 

Dobro, ti si doktorirao vožnju TDM-a, na nekoliko nivoa si iznad mene, gledao sam te kako voziš, samo nisam mogao da te pratim :) medjutim, ja se nisam pronašao na njemu! Ali još jednom, motor kao motor, mnogo dobar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А чекај, оне форе са полигона, са полагања, само пушташ квачило и он сам креће, то не може? 

 

Да се креће сам од себе на равном неких 7-10 на сат, без гаса и квачила? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja