Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
On 8/11/2020 at 9:46 AM, dzabana007 said:

Potreban mi je savet vezano za kvačilo na TDM-u 850 3VD. Tražio sam po forumu da li je neko imao sličan problem ali nisam našao.

Kvačilo je počelo da lepi ili da se zaglavi kad je motor hladan. Kad ujutru sednem na motor, dok je ugašen, stisnem kvačilo (motor je u brzini) i pokušam da ga pomerim, ponaša se kao da nisam stisnuo kvačilo. Kad ga upalim dok je u neutralu i kad ubavim u prvu, jako skoči tj krene napred. To se deašava samo kad motor dosta stoji, na primer jedan dan. Posle toga sve radi normalno do sutra, i onda opet isto.

Uspem da ga odglavim tako što ujutru dok je ugašen, ubacim u brzinu, stisnem kvačilo i cimam ga napred-nazad sve dok ne odlepi, i posle toga je sve ok. Menjao sam ulje ali nema promena u ponašanju. Osim toga, kvačilo radi ok, ne proklizava, možda malo hoće da krči kad na većim obrtajima menjam iz prve u drugu i iz druge u treću brzinu ali ništa posebno.

Meni to deluje kao da se lamele zalepe medjusobno od dužeg stajanja ali nemam baš iskustva pa ajde da pitam ako neko zna ili ima savet.

Da li je to kvačilo potrošeno, ili nešto drugo...

I ja imam ponekad sličan problem, ali bih dodao i zvuk iz menjača kao kod starih autobusa i kamiona, prosto vrišti. Da li si i ti primetio takav zvuk? I ako uspeš nešto da rešiš, napiši ovde, verovatno i mene čeka isti posao na zimu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Porodin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Kod mene na TDM 850 3VD se to isto desavalo, zato svaki put kad treba da krenem prvo stisnem kvacilo i onda na kratko dva puta dam gas da odlepi lamelice(onako brm brm do 2k-3k obrtaja) i onda se javi lagano klitanje u menjacu(zvuk lamelica u korpi i da je menjac je zaustavio "spojnicku") i onda ide u prvu bez trzanja, zvukova ili bilo cega.
Na FJR-u (2014god sa 32k km) je to trzanje jos izrazenije kao da se menjaju brzine na kombajn.
I isto pomaze ovaj recept koji sam napisao.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Imao sam isti problem na 4tx sa kvacilom,

Kad je hladan i pri ubacivanju u prvu motor poskoci. sajla dobra. 

Na kraju sam otvorio agregat , proverio lamele ali bile su dobri a  zamenio sam ih novim jer sam ih kupio pre rasturanja ali nije bilo do njih.

Problem je bio u oprugama koje potiskuju lamele, vremenom su se sabile i bile ispod servisnog limita.

Kupljene i nove opruge za tipa 15e i zamenjene i vise tih problema nisam imao

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pre neki dan sam imao i prvi manji problem sa TDM900.

Bio na proputovanju u Bosni, extra sluzio, lepo se navozao i u povratku preko Debelog brda nas uhvati ne vreme, pljusak dobar nekih 20min i do Valjeva bio mokar asfalt a posle opet sve suvo.

Posle voznje kroz tu kisu TDM je poceo malo na leru da mi brljavi, setaju obrtaji, tj da padaju i gasio se na leru. Pri davanju gasa je radio ali na motornom kocenju je vise pucao na auspuh. Kao da je pokvasio neke kablove ili neki dzek i prekidao struju. Tako sve do kuce. Parkiran i posle dva dana uzmem ga da oteram kod drugara u servis da vidimo sta zeza motor radi najnormalnije.

Valjda se osusio.

Proverili u servisu kablove od svecica i svecice sve super, uspu ga bacili i na vakume i sve odlicno.

E sad pitanje da li se neko susretao sa ovim problemom. Ne bih voleo da se nadjem u slicnoj situaciji pa reko da znam sta da proverim.

Na zimu mu ne gine rasturanje i ciscenje i prskanje svih kontakata.

Ako neko zna za ovu boljku nek javlja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kontaktni spojevi bobina-kabal, kabal-svecica. 

Mozda cak i prodor vode pored sveceice ako je drenazni kanal na glavi motora zapusen.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slazem se sa Astralom...

Probijaju visokonaponski kablovi (oni do svecica), otuda i pucanje (varnica ne ode na svecicu vec kvrcne negde drugde, brizgaljka vec bacila gorivo koje kasnije detonira) 

Kada oklope skines mogu se opkladiti da ces naci tragove varnjicenja negde oko mesta koje obelezih....

Treba bobine i kablove zastititi, debelom gumom ih odvojiti od rama (srafovi koji ih drze bez ikakve izolacije! To je masa bobinama)

32.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Rasturao ali nisam nista primetio.

Jos sam rasturen motor palio u mrklom mraku da vidim da negde ne probijaju kablovi ali nisam nista primetio i tad je lepo radio.

Hvala na savetima.

Provericu ponovo i probati sve da zastitim i izolujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odvij kabkove iz bobina pa pogledaj ram, tackice od varnicenja su sitne bas! Nece on da probija "na suvo",  parkiraj ga nocu na zemlju, bocna nogara na zemlji.

Startuj pa fajtaj vodom bobinu i kabl svecice, simuliraj voznju kroz kisu, oklopi bas vodu vode na bobine.

 

Ili uradi kao ja, vozi po kisi bosonog i u sorcu, ako probijaju osetices na butinama :D 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

Odvij kabkove iz bobina pa pogledaj ram, tackice od varnicenja su sitne bas! Nece on da probija "na suvo",  parkiraj ga nocu na zemlju, bocna nogara na zemlji.

Startuj pa fajtaj vodom bobinu i kabl svecice, simuliraj voznju kroz kisu, oklopi bas vodu vode na bobine.

 

Ili uradi kao ja, vozi po kisi bosonog i u sorcu, ako probijaju osetices na butinama :D 

Hahahhahah

Hvala Neso legendo na savetu.

Sad je vrucina mogu i mokar na motor pa cu testirati:jee:

Najmanji problem je da to izolujem ili zamenim kablove ako je do njih.

Cim ugrabim vremena proveravam pa javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ti far ne radi, zameni preventivno namotaje, regler, akumulator, prekidac, ozicenje i kontakte,  sijalicu!

Bez da kvar lociras i otklonis ga! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Pre neki dan kad mu menjah antifriz i filter za vazduh uhvati me mrak... setim se Nešinog saveta, upalim ga, taman dok "gura" nov antifriz ja zevah, zevah, ne primetih ništa sumnjivo...ne nadjoh odgovarajuće crevce ili bužir ali stavljam preventive radi! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ni moj na suvo nikada probijao nije! 

Desilo mi se isto sto i Nikoli, u klisuri, potop covece... On stuca...

Da sam imao nekoga pre voznje da mi na bobine paznju skrene, po maloj kisi nije problem, cak ni ako duze traje...

Ali ako "uletis" u pljusak koji trajeeeeeee.... 

 

IMG_20180908_133228.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Kakav savet.... 

 

A dobar savet je da sedne u šorcu na motor i da po kiši testira da li će ga drmnuti varnica...? Stvarno svašta...

 

Edit:

Nešo, malo mi je čudna ta tvoja filozofija... Par stranica unazad si brusilicom sekao ispravan lanac na svom TDMu i menjao ga čisto radi predostrožnosti, potom tri ili četiri puta skidao štapove dole, menjao ulje i štelovao opruge, a ovde me ismejavaš što sam rekao čoveku da preventivno promeni 2 kablića sa bobine, koji koštaju par stotina dinara i ima ih u svakoj prodavnici autodelova...

Al ajd, odavno sam prestao da pokušavam da shvatim tvoju logiku ovde na forumu...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve se slazem sem da te ismevam! To mi nije namera...

Moja filozofija je bas to... Moja! O moju glavu i dzep.  Ja i ne trazim da shvacen budem, mozda i nije u tim kablovima problem uopste, zato sam i protiv zamene (preventivne), pogotovo ne tim kablovima iz cenovnog ranga koji navodis.

Elem, lako se zameni kada se ustanovi problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Probao sam da nadjem na forumu, ili nema, ili ne umem :grr:. Da li je neko podizao korman onim distancerima?Jel ima dovoljno kablova da se to bez prepravke odradi? Mislim na ovako nesto? Hvala

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Drugar ih ima na drugom tipu motora vec godinama, ne znam kako je uspeo da ih slomi prilikom montaze ali ovi stoje bez greske, jedino ako je stezao kao sivonja dok nije puklo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Na fabričkom upravljaču nema šanse da se montiraju zbog kablova i creva. Ja ih imam ali su u kombinaciji sa superbike upravljačem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
19 minutes ago, Alekre said:

Na fabričkom upravljaču nema šanse da se montiraju zbog kablova i creva. Ja ih imam ali su u kombinaciji sa superbike upravljačem. 

Tako mi na prvi pogled i izgleda, dosta je to sve blizu. Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja