Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prošle godine Đunta prestao da diluje Silkolene. Do tada sam imao odličnu cenu za Silkolene PRO 4 i PRO 4 Plus. Rekoh da probam nešto drugo i odlučim se Shell Advance Ultra 4T. Od zamene prošao sam tek nešto oko 2500km i rekoh ajde, koristiću ga i sledeću sezonu pošto nećemo ni ove godine nešto puno da se vozimo. Međutim, nakupi se ove sezone kilometraža i sad sam na 7000 sa tim uljem. Bilo je tu gradske vožnje a i sada je period godine kada su najveća termička opterećenja i mora da mu se sipa sveže ulje.

 

Nešto sam se lomio da kupim Castrol Power 1 Racing u gradaciji 10W50 ali sam se ipak odlučio da se vratim na Silkolene, ovaj put da probam kako će se ponašati Comp4 u 10W40 gradaciji. Njega sam sipao u ER5 i menjač je radio kao DCT. Ceo motorić šuška.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Mislio sam da će danas da bude praznik za za moje cenjeno dupe, neki Buljanferday, pošto mi je juče stiglo novo sedište al' ova kiša danas čvrsto rešila da se spktakl odloži.

 

Evo, i vi k'o i ja, samo da gledate.

IMG_20200802_134238.jpg

IMG_20200802_134231.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
11 hours ago, Pavke_88 said:

@stoka lepo uradjeno. Ko radio sediste i koliko evropskih dukata to zadovoljstvo, ako se moze znati? :takoje:

Sedište je radio T-Cover iz Nove Gorice, cena 150€. Malo je podignuto i prošireno, gore ja materijal koji onemogućava da se kliže napred prilikom kočenja. Što se udobnosti posle dužeg sedenja tiče to ću moći tek narednog vikenda da komentarišem.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Kako na 3vd merite ulje? Samo spustite merac, ne zavijate? Pretpostavljam da je tako ali sam procitao svasta do sada i ispada sta je starije kokoska ili jaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 19 minuta, Biker Q je napisao:

Kako na 3vd merite ulje? Samo spustite merac, ne zavijate? Pretpostavljam da je tako ali sam procitao svasta do sada i ispada sta je starije kokoska ili jaje...

Da. Samo se ubaci, bez zavrtanja, izvadi i očita nivo. Prethodno ugreješ motor (provozaš se 10-15 min, nije dovoljno samo ga upaliti u mestu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Evo da se pohvalim, juče bio na intenzivnom kursu za motoriste. Mogu vam reći da je odlična stvar, napravismo oko 60km po poligonu.

 

Daleko od toga da sam sad Valentino Rosi ali je dobra osnova za unapređivanje, sad znam dosta gde grešim i treba raditi na tome. Starih, duboko usađenih navika se je teško osloboditi ali svaka sledeća vožnja će biti, pored ostalih uživanja, i deo toga procesa.

 

Moram dodati da sam oduševljen novim sedištem, pet-šest sati na poligonu plus dva sata puta do tamo i nazad a dupe kao da je u oblaku. Takođe su i tegovi ka kormanu pesma, dok sam imao one štitnike posle sat i po-dva desna ruka počne da mi trne od vibracija, sada ništa.

 

Na kraju smo imali i deo sa vožnjom Trial motora. Pretpostavljam da je za ljude koji vole Off-road odlično, meni se nije svidelo. I to ne samo zato što sam brečio o zemlju na leđa kad mi se motor izmakao, nego je jako zajebano, stojiš sve vreme i držiš se na po dva prsta pošto konstantno moraš držati i kvačilo i kočnicu. Fizički je izuzetno zahtevno i svaka greškica se plaća.

 

Na žalost, slikao sam samo ujutru kad sam došao, posle mi telefon nije ni padao na pamet.

IMG_20200808_094552.jpg

IMG_20200808_192045.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

Sutra treba da radim servis na makini!

Na hiljadu mesta sam procitao hiljadu razlicitih stvari...

Zanima me da li cu motoru, s obzirom da je 3vd u pitanju, uciniti bolje ako sipam ful sintetiku ili da ipak sipam polu-sintetiku?

Koji viskozitet preporucujete, kojeg proizvodjaca i sa kojim uljem ste zadovoljni sto se tice rada motora i mehanike ali i potrosnje . Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja sipao onaj cuveni elf 10w50.
Sta znam, nisam nesto nesto odusevljen.
Menjac se ponasa se isto kao i dok je bio  ipone koji je presao 6000km.
Ne trosi ga.. Doduse nije trosio ni ipone. Al ja i ne zavrcem nesto u obrtaje. Tako da nisam merodavan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tdm 850 cbr 954 tdm 900 FZS 1000 Varadero SD 02

Pozdrav ljudi

da li neko poseduje sliku sa prikazom kako se uzubljuje,kada se menja lanac bregaste?

repere na bregastoj vidim jasno

ali na radilici me malo buni

u pitanju je tdm900


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
54 minutes ago, Berar said:

Sutra treba da radim servis na makini!

Na hiljadu mesta sam procitao hiljadu razlicitih stvari...

Zanima me da li cu motoru, s obzirom da je 3vd u pitanju, uciniti bolje ako sipam ful sintetiku ili da ipak sipam polu-sintetiku?

Koji viskozitet preporucujete, kojeg proizvodjaca i sa kojim uljem ste zadovoljni sto se tice rada motora i mehanike ali i potrosnje . Hvala

Ukoliko sipas sinteticko ulje, neces primetiti nikakvu razliku. 

Za nase podnevlje mogu se koristiti 3 gradacije , najcesce se sipa 10w40 koja je optimalna ako vozis i zimi. 

I 10w50 koja je za leto super ali zimi na ispod 10c nije bas kao 10w40, treba mu vise vremena da se zagreje i procirkulise. 

Sta god da sipas neces pogresiti pogotovo ako ne vozis zimi.

Od proizvodjaca mozes sipati sve. 

Bukvalno sve.  Bitno je samo da je ulje deklarisano za motocikle,da nije automobilsko. Moto ulja imaju aditiv za mokra kvacila. 

Agregatu nece biti nista ni sa auto uljem samo ces imati proklizavanje kvacila posto su lamele potopljene u ulju. 

Dakle sipaj 10w40 od bilo kog proizvodjaca samo da je moto ulje.

 

Ako zelis premium ulje , sipaj Kroon, Silkolene Pro seriju, Motul 300V , Castrol, nebo je granica.

Tvoj motor nece praviti razliku ali ces ti mozda biti psihicki mirniji. To je vec svar psihologije,mehanike malo manje.

Ako biras sintetiku , ja sam je sipao, moje iskustvo je da nasi stari agregati od 850ccm vise vole Pao bazu od Estra.  To je samo moje zapazanje.

Za ovih 6 godina koliko vozim Tdm svasta sam probao i sada sipam Eneos ili Elf polusintetiku 10w40 zavisi sta naleti. Slicno i kostaju.

 

Pozdrav ! 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
9 minutes ago, Aca_46 said:

Pozdrav ljudi

da li neko poseduje sliku sa prikazom kako se uzubljuje,kada se menja lanac bregaste?

repere na bregastoj vidim jasno

ali na radilici me malo buni


 

Screenshot-20200810-223955-Drive.jpg

Screenshot-20200810-224001-Drive.jpg

Screenshot-20200810-224006-Drive.jpgasus netbook keyboard

Screenshot-20200810-224014-Drive.jpg

Screenshot-20200810-224022-Drive.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Potreban mi je savet vezano za kvačilo na TDM-u 850 3VD. Tražio sam po forumu da li je neko imao sličan problem ali nisam našao.

Kvačilo je počelo da lepi ili da se zaglavi kad je motor hladan. Kad ujutru sednem na motor, dok je ugašen, stisnem kvačilo (motor je u brzini) i pokušam da ga pomerim, ponaša se kao da nisam stisnuo kvačilo. Kad ga upalim dok je u neutralu i kad ubavim u prvu, jako skoči tj krene napred. To se deašava samo kad motor dosta stoji, na primer jedan dan. Posle toga sve radi normalno do sutra, i onda opet isto.

Uspem da ga odglavim tako što ujutru dok je ugašen, ubacim u brzinu, stisnem kvačilo i cimam ga napred-nazad sve dok ne odlepi, i posle toga je sve ok. Menjao sam ulje ali nema promena u ponašanju. Osim toga, kvačilo radi ok, ne proklizava, možda malo hoće da krči kad na većim obrtajima menjam iz prve u drugu i iz druge u treću brzinu ali ništa posebno.

Meni to deluje kao da se lamele zalepe medjusobno od dužeg stajanja ali nemam baš iskustva pa ajde da pitam ako neko zna ili ima savet.

Da li je to kvačilo potrošeno, ili nešto drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Proveri prvo kako ti odvaja sajla kvačila i ceo sklop. Koje ulje si sipao? 

Najverovatnije ti je pohabana korpa kvačila, tj. na zubima ima neravnine i onda lamele ne klize lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Juče mu sipao aditiv da ga očisti malo... pa na auto put... 

 

IMG-20200810-085138.jpg

 

Znači mora full throttle:)

... naravno da ne mora, samo sam dva puta na max po 10 sec... obećao sam mu više nikad

A i bila prilika da vidimo da li su tačne fabričke specifikacije... 

Bitno je da nema wobblinga sa koferom! 

 

Screenshot-20200811-131203.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Proveri prvo kako ti odvaja sajla kvačila i ceo sklop. Koje ulje si sipao? 

Najverovatnije ti je pohabana korpa kvačila, tj. na zubima ima neravnine i onda lamele ne klize lepo.

Sajla je dobro podešena, odvaja kvačilo kad "odglavim" to jutarnje zaglavljivanje. U njemu je bilo Motul ulje kad sam ga kupio a ja sam sipao Ipon 10W40. Vidim da nije suviše komplikovano da se dodje do lamela pa sam mislio da otvorim i pogledam, ako na oko budem primetio nešto. Samo me zanima da li treba da ispuštam ulje pre otvaranja kvačila ili netreba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, dzabana007 said:

Sajla je dobro podešena, odvaja kvačilo kad "odglavim" to jutarnje zaglavljivanje. U njemu je bilo Motul ulje kad sam ga kupio a ja sam sipao Ipon 10W40. Vidim da nije suviše komplikovano da se dodje do lamela pa sam mislio da otvorim i pogledam, ako na oko budem primetio nešto. Samo me zanima da li treba da ispuštam ulje pre otvaranja kvačila ili netreba?

Da. Potrebno je ispustiti ulje.

Takvo ponasanje kvacila nije dobro.

Alekre ti je dao zaista odlicne savete. 

Ukoliko nije do ulja.

Sajla kvacila je moguc problem.

Takodje i zubi na korpi. 

Korpa je od aluminijuma i u nju ulaze sve lamele . Tacke kontakta lamele i korpe se ponekad urezu u korpu.

Tada dolazi upravo do toga sto si opisao.

Onda mozes zameniti korpu novom ili te zube malo turpijom skinuti da kontaktna povrsina bude ravna.

Posledica ce biti zveckavi zvuk iz kvacila na leru jer ce lamele malo slobodnije moci da se krecu. 

Ti risevi budu oko 0.5mm duboki. 

Nista strasno. 

Vrv ce ti resiti problem.

Pre skidanja kvacila, proveri sajlu. 

Losa sajla zaista moze praviti velike probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
Pre 2 sati, Astral je napisao:

Da. Potrebno je ispustiti ulje.

Takvo ponasanje kvacila nije dobro.

Alekre ti je dao zaista odlicne savete. 

Ukoliko nije do ulja.

Sajla kvacila je moguc problem.

Takodje i zubi na korpi. 

Korpa je od aluminijuma i u nju ulaze sve lamele . Tacke kontakta lamele i korpe se ponekad urezu u korpu.

Tada dolazi upravo do toga sto si opisao.

Onda mozes zameniti korpu novom ili te zube malo turpijom skinuti da kontaktna povrsina bude ravna.

Posledica ce biti zveckavi zvuk iz kvacila na leru jer ce lamele malo slobodnije moci da se krecu. 

Ti risevi budu oko 0.5mm duboki. 

Nista strasno. 

Vrv ce ti resiti problem.

Pre skidanja kvacila, proveri sajlu. 

Losa sajla zaista moze praviti velike probleme.

@Astral @Alekre Hvala na objašnjenju i savetima. Proveriću ponovo sajlu pa ako nije do toga, otvaram kvačilo za vikend

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja