Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 29 minuta, ThePainkiller je napisao:

Kolega, nije da želim da ti kvarim sreću, ali to što je ulje iste boje i posle 7100 km, to znači da ono baš i ne radi svoju (drugu) funkciju, a to je da spira agregat od gareži i nečistoća iznutra. 

Videću tvoje na FJR-u:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa samo da uzmemo činjenicu da je motor star 15 (i više) godina, za to vreme ne možete da kažete da se tu nema šta oprati... Skinite sgregat i otvorite ga, pa ćete videti šta tu ima sve da se spere.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Sojka koristi 7100 motul, a i boju mu poznajem emoji16.pngemoji108.pngemoji106.png

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Ma znaš sve... dok je 'vako ne menjam ga... ne dajem džabe oko 8000 din. za zamenu:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 24 minuta, ThePainkiller je napisao:

Pa samo da uzmemo činjenicu da je motor star 15 (i više) godina, za to vreme ne možete da kažete da se tu nema šta oprati... Skinite sgregat i otvorite ga, pa ćete videti šta tu ima sve da se spere.. ;)

Ovo je prošlo ulje, napolju stajalo sve vreme, mraz i td... naravno da ne može da ne potamni eksploatisano je... onda je falš, a što bi impliciralo verovatno grejanje agregata i td... 

A na prstu se ipak crveni! 

 

Napomena: flaše su providne

 

IMG-20200629-200147.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
1 hour ago, shoyyka said:

 

 

Part II- posle tačno 7100 km predjenih sa ovom zamenom... 

 

IMG-20200629-182636.jpgimage hosting site

 

Motul zakon! 

Ja izgleda pogresno merim ulje. Ovo na prvoj slici ja racunam da je tacno na pola izmedju max i min. Gledam gde prolazi linija ulja izmedju dve rupice a ne gde je ova donja linija tamno braon od ulja. Ne znam dal sam dobro objasnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 10 minuta, bopk je napisao:

Ja izgleda pogresno merim ulje. Ovo na prvoj slici ja racunam da je tacno na pola izmedju max i min. Gledam gde prolazi linija ulja izmedju dve rupice a ne gde je ova donja linija tamno braon od ulja. Ne znam dal sam dobro objasnio.

Kolega ne zabrinjavaj me... 

Evo Min i Max... 

 

IMG-20200629-205357.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Tako je kako kaže @shoyyka . I ja sam u mom TDMu sipao 7100 Motul i na 5000km je na meraču bilo uvek crvenkasto i nimalo nije trošilo a kad se ispusti bude tamnije. 
 

Sećam se da mi je Marinko majstor u Ča rekao da je tražio ima li opiljaka u ulju ali da smatra da je agregat u savršenom stanju. 
 

Jbm li ga...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Legura aluminijuma i gvoždjušine nije isto... šta je čistije... ali i mekše... kad pregreješ gvoždjušinu skoro ništa, a ovo... životni vek na strani gvoždjušine... mislim! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, Astral je napisao:

Moj verni drug vec 6 godina.

8 god. smo u vezi :ljubav: i volEmo se kao prvog dana :jee:

 

IMG_20200629_224901.thumb.jpg.70ab39c2bbe708c473e5a4150484ad6a.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Drugari, izvinitena digresiji.

Iskrsla mi je neka konbinacija za motor.

Ako je neko zainteresovan za TDM 900 2003 po drugarskoj ceni.

Nisam još stavio u oglase, ali verovatno posle podne.

Znači 5-ta sezona kod mene, ovog proleća uz mali servis zamenjene svećice i akumulator.

Kao dugogodišnji TDM-aš, ima dosta opreme od 4 različita vizira, dodataka vizira (Kappa, Mra, Ivan....), registrovan do proleća 2021

 

Znači cena će biti baš drugarska, ako je neko zainteresovan i bude imao isti takav drugarski pristup, lako ćemo se dogovoriti.

 

060 532 3200

 

TD.jpg

tda.jpg

tdf.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
11 hours ago, shoyyka said:

Kolega ne zabrinjavaj me... 

Evo Min i Max... 

 

IMG-20200629-205357.jpg

Znam da je to min i max nisam lepo objasnio. Zamisli da povuces liniju od rupe za min do rupe za max, ta linija u jednoj tacki preseca nivo ulja. Ta tacka na slici je na pola izmedju min i max.

Moja dosadasnja logika je zasto bi fabrika stavljala rupe ovde a ne zareze na donjoj strani meraca ako se meri kao sto kazes. Mozda ja i gresim? Vi ostali mislite kao Shoyyka? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Kako na 3vd proveriti da li su mozda stapovi upredeni u trouglovima? Mozda ne koristim terminologiju ispravno ali potrudicu se da objasnim. Desava se da je volan malo kriv u desno. Stapovi su pravi i skidani su zbog zamene semeringa, volan je prav i skidao sam desni nosac volana prav je. E sada ne znam kako su stapovi vraceni posle skidanja i postoji li mogucnost da je tu "upredeno". Motor je imao pad na desnu stranu ali su stapovi skidani posle toga. Kojim sistemom proveriti podudarnost u trouglovima koji nose prednje stapove, valjda ste me razumeli?:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 21 minuta, Biker Q je napisao:

Kako na 3vd proveriti da li su mozda stapovi upredeni u trouglovima? Mozda ne koristim terminologiju ispravno ali potrudicu se da objasnim. Desava se da je volan malo kriv u desno. Stapovi su pravi i skidani su zbog zamene semeringa, volan je prav i skidao sam desni nosac volana prav je. E sada ne znam kako su stapovi vraceni posle skidanja i postoji li mogucnost da je tu "upredeno". Motor je imao pad na desnu stranu ali su stapovi skidani posle toga. Kojim sistemom proveriti podudarnost u trouglovima koji nose prednje stapove, valjda ste me razumeli?:stabre:

Ništa bez da se skinu štapovi i stave na komparater i proveri da li su krivi. Nekad se okom ne može videti da su krivi, a kad se stavi na komparater, on pokaže zakrivljenost. 

Ovo ti pišem iz ličnog iskustva. Imao sam isto 3vd kome je, posle zamene semeringa, korman stajao na krivo, tj. u desnu stranu. Skinuo sam štapove i odneo ih majstoru koji ih je proverio, ustanovio da je jedan štap kriv (drugi malo manje). Uspeo je da ih presom ispravi i motor je od tada išao pravo i korman je stajao ok. Vrlo je bitno da se majstor dobro razume u problematiku kad proverava i pokušava da ispravi kriv štap. Mala greška i šteta posle ne može da se ispravi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Trouglovi se mogu isto iskriviti !!! 

 

Ponekad je dovoljno da se samo popuste trouglovi i ispravi vila, kao kad smo ispravljali na biciklima, točak izmedju nogu i malo probaš levo, desno. Bude napona posla pada u trouglovima . Probaj, ne košta ništa. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja