Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tdm 850 cbr 954 tdm 900 FZS 1000 Varadero SD 02

Pozdrav svima,nov sam na forumu

Da li neko ima ili zna nekoga,ko ima tdm 900 u delovima

potrebne plastike i fuzasteri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
On 6/1/2020 at 8:05 PM, Alekre said:

Zimus polomih M6 na klizaču lanca. Pošto ne stavljam bilo kakve šrafove, imao sam već dva titanijumska i naručim dve široke titanijumske platne. Čekao sam ih dva meseca i čuvao biksnu da je ne izgubim. Juče uzmem da montiram sve, ispadoše mi šrafovi iz kesice i izgubim biksnu... Poludeo sam.

 

Poručio sam dve nove iz Yamahe.

 

 

WWW.KFM-MOTORRAEDER.DE

Buy now Yamaha 90387-06106-00 / 903870610600 online at KFM! Genuine Yamaha motorbike spare part Collar new. 275839230000, 802823130000, ...

 

IMG-20200625-130302.jpg

 

Stigle biksnice. Sad je ponovo kako treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kaže ona:Od mene toliko! Hvala ti... i ovo je dosta! 

16000 prešle, kod mene, a bile na motoru... ne beše skroz nove kad ga kupih... ja zadovoljan, vrv. ih neću menjati, mislim marku:)

Da nije bilo par jakih kočenja mogle bi još malo:)

 

 

IMG-20200625-161655.jpgimage hoster

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Izgleda da ju je današnji auto-put dokrajčio, od Ćuprije do Batočine... uzimam giros u KG-u i primetih slučajno... do kuće ne smedoh preći 80,tešio se ako slučajno nagazim na nešto i pukne blizu mi je @N.F.S.

Setih se... juče jedva ukočih, neki sivonja oće odma' levo skrenuti,naravno bez migavca... pre ili posle Kraljeva, ne znam! Bilo i malo driftinga zadnjeg:jee5:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@Alekre Kakvo ti je iskustvo do sada sa Continentalom?

I gde mogu da oteram motor na zamenu i balansiranje... a da ne uništi felnu? Jel' radi još Mata, beše u Mladenovcu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vrhunska sport touring guma. Doduše vrhunski i košta. 

 

Ja sam sve uradio kod Mate u Mladenovcu i zadovoljan sam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Vrhunska sport touring guma. Doduše vrhunski i košta. 

 

Ja sam sve uradio kod Mate u Mladenovcu i zadovoljan sam. 

Hvala kolega... gume ću i naći, a zamena malo teže... 

Ja sam zadovoljan sa Z8, kad se zagreju lepe za asfalt... videću

 

Ako neko zna neku akciju TDM-skih guma neka javne... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Probaj pireli angel gt u xmoto Subotica. Vrhunska guma ( ne znam sta moze bolje da bude na gumi) i cene su tamo odlicne.

Ps: pre njih sam imao isto z8 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sećate da sam pre kupovine svojih guma pozvao sve moguće kontakte i okačio tabelu sa cenama. MRG iz Kule je bio najbolji sa cenama.

 

Doduše, danas nemaš lošu sport turing gumu. Svako ko je kupovao više puta nove setove zna da se gume vrlo lično doživljaju i da su iskustva subjektivna. 

 

Sve nove gume su namenjene za mašine koje imaju duplo veću snagu od TDMa tako da... 

 

Kod Mate nećeš da pogrešiš. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Da li ste praktikovali da skinete točkove pa nosite kod Mate ili su oni odrađivali komplet menjanje guma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Danas bila prva ozbiljnija vožnja posle udesa, 150km. Posetili dvorac iz 1252. na ostrvu na Krki.

 

 

IMG_20200628_154416.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

BTW, imam jedno pitanje, posebno za kolegu @N.F.S., kako da znam kad sam preterao za povećavanjem CO vrednosti?

Naime, par puta mi se desilo da mi motor baš naglo poskoči kad na izlazu iz krivine i to čim počnem da dodajem gas? Ne dešava se uvek ali bas zajebano cimne. Sad sam smanjio CO vrednosti na deset više od početnih pa ću videti šta se dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jbg, ono sto "na uvo" mozes primetiti a kada preteras sa vrednostima (kada dodajes), masina se nekako smiri, zvuci se utisaju a obrtaji blaaaago spuste, malo kasni sa odzivom na gas, svecice crne, auspuh takodje!

Kada ides "u minus" to je opasnija varijanta  (posna smesa), primetices da temperaturu podize dosta brze, grane menjaju boju (opet zbog toplote), odlazi u obrtaje brzo ali uz vibracije, nesto se sporije vraca na ler...

UVEK je bolje blago bogatija smesa od blago siromasne....

 

Ovako na daljinu tvoju situaciju nagadjam, prvo nasteluj 5mm lufta na gasu, zatim cilindru kojem je "modrija" grana dodaj za po 10 podeoka CO vrednosti pri svakoj probi, dok ne budes zadovoljan.

Mozete se smejati mom nacinu ali tdm900 sam doveo do perfekcije sto se vibracija na guvernalu tice... Na krajeve guvernala zalepim kineske lasere, ukljucim oba da "biju" u zid kuce, oko 4m daljina kod mene. Zadnji tocak podignem na stender, upalim masinu :D

Gledam "patern" koji laseri po zidu crtaju :D

Sinhronizaciju klapni sam odradio i ovo sto gledam je  slika/ vibracija trenutnog sagorevanja... Posto mi je trnula samo desna ruka tom sam cilindru dodavao vrednosti dok laser nije poceo da i sa te strane iscrtava sliku slicnu levoj strani (izjednacio vibracije).

Nije mi vise saka trnce imala.

 

Za pravo stelovanje treba imati po sondu koja cita "sagorevanje" u auspuhu svakog cilindra, i to sam radio ali motor je dosta lose radio, vibrirao ako po optimalnim vrednostima podesim. (to optimalno je i dalje posno).

Javi sta si uradio :D 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Otprilike to je to.

 

Par samo detalja da dodam:

 

-Svaki TDM je drugačije fabrički podešen. Zapiši početne vrednosti.

-Svaki je "posno" podešen zbog "ekologije".

-Vrednosti nisu iste za oba usisa jer su fizički drugačiji. Razlika početnih vrednosti i vrednosti koje podesiš treba da budu iste.

 

Šta bi bilo najbolje:

 

Da očitaš sondom podatke na oba auspuha. Izravnaš ih da budu u "optimimumu" pa odatle da ti bude referenca za dalja podešavanja.

 

Ja već neko planiram da se pozabavim time ali prva stavka mi je da prepakujem prednje i zadnje oslanjanje pa ću onda da se pozabavim agregatom. Tj. da proverim ventile, sinhronizujem usise pa onda ubrizgavanje... Doduše plan da uradim REMAP i to će biti sasvim drugačije ponašanje u odnosu na fabričku postavku. Doduše to i nije neka investicija u odnosu na vešanje.

 

Ako ne poludim pa prodam i uzmem neki drugi motor. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Apelujem da poludis :D , takodje apelujem da preskocis "osvezavanje" amortizacije i Irca (koji je super inace)... Tdm bas ima kvalitetne komponente u ogibljenju, kupi od Irca ulje (mupo ima), ili wilbersov "zero friction" koji  sipah u TDM, eventualno ako primetis ostecenje na kliznim lezajevima i njih zameni. 

To je po mom  misljenju razumno ulaganje a sto se tice i komfora voznje ali i cenovno.

Ako do sada nisi ogibljenje napred radio, vec vozis tako "nasledjeno" ono sto nameravas je "overkill" klasican :D

Odradi ga, pedantan si... Isperi lepo stap po stap, premeri je li se opruga "zamorila",  uspi vrhunsko ulje, podesi sag, u narednih par voznji nosi srafciger, kreni od sredine sa "dampingom" pa istu rutu vozi na meksem podesavanju, pa na max... Vrati kako ti se dopada.

Nazad odradis isto...

 

Sve sto probah a Ian da je radio po mom ukusu bude previse tvrdo i koketira sa trkackim trimom... Iskren da budem, mahom eRovi ali stazu videli nisu, svaki kao na dasci da sedis a u saobracaju se koriste...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Manje više uvek se vratim na nekoliko motora. Kilo Stroma, Tenere 1200... Tj. da uđem u tu narednu generaciju u klasi. Problem mi je što moram dosta da doplatim. Tenera je oko 7000, Strom je još skuplji. Opet polovni motori kojima sigurno treba da se nešto menja, pretrese, itd. Sviđa mi se i GSX1250F ali ja imam preko 190cm i preko 100kg.

 

Jedino bih možda mogao da se provučem sa nekim starijim R1200GS koji za oko 6000 ali za te pare većina su zapušteni. Versys 1000 je najjeftiniji, mlađi i sa ozbiljnim agregatom. Dođe mi najrealniji. 

 

Nebitno koji i kakav motor, uvek sam pre da imam i stariju mašinu ali da bude cakum pakum nego nešto novije a da je jebandisano.

 

Sve me greje pare me hlade. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
11 hours ago, N.F.S. said:

Kada ides "u minus" to je opasnija varijanta  (posna smesa), primetices da temperaturu podize dosta brze, grane menjaju boju (opet zbog toplote), odlazi u obrtaje brzo ali uz vibracije, nesto se sporije vraca na ler...

UVEK je bolje blago bogatija smesa od blago siromasne....

Nisam se ja tu dobro "odrazio", nisam ja smanjio na manje od početnih vrednosti, nego sam smanjio na 10 više od početnih vrednosti. 

 

Problem mi je to što sam za zadnjih mesec i po, koliko nisam vozio motor, potpuno izgubio osećaj, niti znam kako je bilo niti kako treba da bude. Prvo sam pomislio da se je, pošto je CPU bio skinut neko vreme dok je motor bio rastavljen, sve vratilo na početna podešavanja, ali nije. Zato sam smanjio da vratim i početni osećaj. Sledeći vikend nastavak eksperimenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: TDM850 3vd
On 6/25/2020 at 7:31 PM, shoyyka said:

@Alekre Kakvo ti je iskustvo do sada sa Continentalom?

I gde mogu da oteram motor na zamenu i balansiranje... a da ne uništi felnu? Jel' radi još Mata, beše u Mladenovcu? 

Ja imam Road attack 3 na mojoj 3VD.

Presao 13000 u prosle 2 godine, tek su pocele da se trose. Ja sam licno prezadovoljan gumama, drzacu se Continentala i ubuduce. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 19 minuta, Gooner je napisao:

Ja imam Road attack 3 na mojoj 3VD.

Presao 13000 u prosle 2 godine, tek su pocele da se trose. Ja sam licno prezadovoljan gumama, drzacu se Continentala i ubuduce. 

Hvala na info... naručio zadnju u Pneumaster-u Z8 Metzeler... za 14000 - DOT 5217... isti taj DOT je na ovoj potrošenoj. Prednja se tek upolovačila pa je neću dirati do sledeće godine, a onda obe,videću koje... sa ovima zadovoljan ali veoma cenim Continental... imao na prošlim motorima, nove... po kiši svi nešto koče, ja skoro normalno... oduševio se! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
On 7.7.2019. at 18:01, shoyyka je napisao:

Posle 5610 km na ili oko max

Sipano tačno 3.9 l

 

IMG-20190707-174150.jpg

 

 

Part II- posle tačno 7100 km predjenih sa ovom zamenom... 

 

IMG-20200629-182636.jpgimage hosting site

 

Motul zakon! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kolega, nije da želim da ti kvarim sreću, ali to što je ulje iste boje i posle 7100 km, to znači da ono baš i ne radi svoju (drugu) funkciju, a to je da spira agregat od gareži i nečistoća iznutra. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja