Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja danas uzeo one električne makaze, da podšišam živu ogradu. Lepo vreme, sunce, nije previše toplo.... Odjednom, kao iz vedra neba takav pljusak u grad! Jedva sam umakao! Ajde beži, ionako sam proćelav.... 

 

Odmah sam pomislio da me to ne zadesi u nedelju :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sutra do 12h pratim situaciju sa prognozom. Imaćemo skoro tačnu prognozu. Na osnovu toga ostaje ili se pomera za sl. vikend. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pomerićemo pečenje za sledeći vikend. 

 

Ima nas dosta iz svih krajeva Srbije a vreme je nestabilno. Cilj i želja mi je da se što više nas okupi a ujedno i da svako sebi organizuje neku vikend turu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 20.5.2020. at 19:55, Alekre je napisao:

Pošto nas ima "od svuda" teško je uklopiti neku grupnu vožnju a da svi budu zadovoljni i podjednako tretirani. Bolje je da se nađemo u kafani, da se upoznamo zvanično i ispričamo a za vožnju, svako nek se organizuje kojim će putem da dođe i gde mu je zabavno i merak.

Ako je cilj kafana i druzba.... pozdravljam, ali (uvek ono hebeno ali :)).

Druzba i dobra krka ne ide bez dobre voznje tj sa tim treba poceti da bi posle kafance bilo jos sladje. Nekako da svako voza za sebe ili par manjih grupa do kafane.... ne pije mi vodu.

 

Razmisli o premeni plana, neka kraca ruta npr avalskim spust do AR gde bi bila prva pauza, preko sela za Mladenovac pa opet preko sela za SD direkt u kafance na rucak... relativno je mala km.

staticmap?center=44.51147892%2C20.406426
WWW.GOOGLE.COM

 

Posle kafane svako na svoju stranu di mu odgovara.

 

Ovo je samo predlog, kako god se dogovorite slazem se, pratim zbivanje pa mozda se pridruzim ako se polkope kockice :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pomereno je pečenje za sledeću nedelju. Sve ostalo je isto. 

 

Zamisao je da ovaj vikend bude okupljanje i upoznavanje. 

 

Kasnije ćemo organizovati grupne vožnje po delovima Srbije i to će biti već drugi vid organizacije. 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 29.4.2020. at 8:13, Sale-VFR je napisao:

Znaci mora da ima potvrdu da ima 28.5kw.

A da li su ti motori stvarno izlazili sa 28.5kw fabricki ili ne? On mi tvrdi da je takav izasao iz fabrike..iskreno meni je to malo kilovata za tu kubikazu da je tako izbacen iz fabrike..mozda gresim i ja. Sta kazete

    Stvarno je tako izasao iz fabrike, imam bas takav. Postoje jos neke sitne razlike specijalno za Svicu, ali da znas da ako povadis blokade taj 4cn postaje standardni 3vd. Cela serija je napravljena specijalno za Svajcarsku, a poznata je i nelogicnost (nekima) oko godista proizvodnje. Serija po serija stizali su u Svicu iz Japana a prodaja je isla i 2-3 godine. Tako je proizveden u Japanu 1992 TDM moguce kupiti kao polovan iz Svice i kao 1994 jer je onda prvi put registrovan (a stajao u prodavnici 2 godine). To je bas slucaj sa mojim. (1992-1994)

   Za Nemacku je proizvodjena verzija sa 35 kw (4cm) i sa punom snagom  (3vd), tako su stizali iz fabrike.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zimus polomih M6 na klizaču lanca. Pošto ne stavljam bilo kakve šrafove, imao sam već dva titanijumska i naručim dve široke titanijumske platne. Čekao sam ih dva meseca i čuvao biksnu da je ne izgubim. Juče uzmem da montiram sve, ispadoše mi šrafovi iz kesice i izgubim biksnu... Poludeo sam.

 

Poručio sam dve nove iz Yamahe.

 

 

WWW.KFM-MOTORRAEDER.DE

Buy now Yamaha 90387-06106-00 / 903870610600 online at KFM! Genuine Yamaha motorbike spare part Collar new. 275839230000, 802823130000, ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Pozdrav kolege, ne znam da li sam pogodio temu ali mi treba savet oko TDM 900 pa mozda neko moze da pomogne.Imam problem sa zadnjom kocnicom (abs model). Kocnica propada i koci sa 30-40% snage. Zamenjene su gumice u pumpi i kociona tecnost ali situacija je ista. Majstor mi je napomenuo da je mozda problem u regulatoru ABS-a. Da li je neko imao slicna iskustva ili zna gde bi mogao potraziti pomoc? Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
On 6/1/2020 at 8:05 PM, Alekre said:

Zimus polomih M6 na klizaču lanca. Pošto ne stavljam bilo kakve šrafove, imao sam već dva titanijumska i naručim dve široke titanijumske platne. Čekao sam ih dva meseca i čuvao biksnu da je ne izgubim. Juče uzmem da montiram sve, ispadoše mi šrafovi iz kesice i izgubim biksnu... Poludeo sam.

 

Poručio sam dve nove iz Yamahe.

 

 

WWW.KFM-MOTORRAEDER.DE

Buy now Yamaha 90387-06106-00 / 903870610600 online at KFM! Genuine Yamaha motorbike spare part Collar new. 275839230000, 802823130000, ...

 

Nemoguće da ne možeš da nađeš ili napraviš kod strugara te biksnice nego plaćaš 18€ dostavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
On 6/2/2020 at 11:52 AM, Okramovski said:

Pozdrav kolege, ne znam da li sam pogodio temu ali mi treba savet oko TDM 900 pa mozda neko moze da pomogne.Imam problem sa zadnjom kocnicom (abs model). Kocnica propada i koci sa 30-40% snage. Zamenjene su gumice u pumpi i kociona tecnost ali situacija je ista. Majstor mi je napomenuo da je mozda problem u regulatoru ABS-a. Da li je neko imao slicna iskustva ili zna gde bi mogao potraziti pomoc? Hvala unapred

Mogu biti i gumice u klestima. Mogu biti i creva. Moze biti i abs modul. 

A mozda samo imas vazduha u sistemu zadnje kocnice.

Ako negde gubis ulje iz sistema zadnje kocnice,tu ti je problem. 

Ako ulje ne gubis. Onda treba odzraciti dobro sistem. Ako to ne urodi plodom remontovati pumpu zadnje kocnice. Ako to ne urodi plodom onda otvoriti abs modul i videti moze li se sta uraditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Prosle nedelje smo drug i ja rasturali Versys 1000. Palio je abs lampicu. 

Skinuli smo modul, otvorili. Ispostavilo se da se na motoru koji se nalazi na modulu potrosila cetkica i dolazilo je do prekida i stvaranja el.luka.

Zamenjeno, ocisceno. Novo ulje,odzraceno i problem je prestao da se javlja, a abs radi besprekorno.

 

Sam abs modul na Tdm 900 ne znam kako izgleda ali predpostavljam da je iz komada metala izradjen i da reparacija nije moguca osim ovakvih sitnica. 

Mada to ostavite kao poslednju stavku,prvo izremontujte sve ostalo. 

Jer je jeftino sto se tice delova. 

Vise te izadju ruke,delovi su smesni.

Kada sve to sredite tek onda dirajte abs modul. On je vrv jako skup. I nije servisibilan. Ne verujem da bilo koja fabrika dopusta remont takve komponente/modula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Jutros sam prodao Yamahu TDM 900. Iako sam otuđio motor, ostaću veran ovoj sekti. Nema bolje ekipe nigde.... 

 

Osećanja pomešana, jako mi je bio drag motor, ali mi je drago što ga je kupio član foruma! 

 

Ostaje samo pitanje, šta dalje.....?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
39 minutes ago, WoodyRider said:

Jutros sam prodao Yamahu TDM 900. Iako sam otuđio motor, ostaću veran ovoj sekti. Nema bolje ekipe nigde.... 

 

Osećanja pomešana, jako mi je bio drag motor, ali mi je drago što ga je kupio član foruma! 

 

Ostaje samo pitanje, šta dalje.....?

Jel se zna ime "budale" koja je kupila motor?

 

Ček da vidim šta mi se ono žuti u kombiju ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
Just now, N.F.S. said:

Woody, velikog Bandita, vodenjaru, 1250 emoji106.pngemoji108.pngemoji6.png

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Mislim da smo Woody i ja ovaj put zamenuli uloge.

 

Posle nekih 7 godina se ponovo vraćam na ispod 21" napred,a Woody se prenje na 21" i gasi još jednu svećicu...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
26 minutes ago, WoodyRider said:

Ne'am pojma... Probao bih sve, al ne može odjednom. Ali sam nekako najbliži Endurači nekoj.... 

Woody, a onaj KTM iz oglasa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
2 hours ago, Astral said:

Prosle nedelje smo drug i ja rasturali Versys 1000. Palio je abs lampicu. 

Skinuli smo modul, otvorili. Ispostavilo se da se na motoru koji se nalazi na modulu potrosila cetkica i dolazilo je do prekida i stvaranja el.luka.

Zamenjeno, ocisceno. Novo ulje,odzraceno i problem je prestao da se javlja, a abs radi besprekorno.

 

Sam abs modul na Tdm 900 ne znam kako izgleda ali predpostavljam da je iz komada metala izradjen i da reparacija nije moguca osim ovakvih sitnica. 

Mada to ostavite kao poslednju stavku,prvo izremontujte sve ostalo. 

Jer je jeftino sto se tice delova. 

Vise te izadju ruke,delovi su smesni.

Kada sve to sredite tek onda dirajte abs modul. On je vrv jako skup. I nije servisibilan. Ne verujem da bilo koja fabrika dopusta remont takve komponente/modula.

Hvala na odgovoru! Sve sto si naveo je uradjeno. Remontovano i sredjeno ostao je samo ABS modul.Kao sto si rekao nov je jezivo skup al svakako cemo ispitati mozda budem imao srece. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja