Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
41 minutes ago, Bigor said:

Onda ne mislimo na isti Ozrenemoji3.png Mislio sam sa si isao u Bosnu na Ozren

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

A ne ovo pored Soko banje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Ovo što mi se vrti po glavi ovih dana i nije baš za ovu temu, al' vi ovde ste mi k'o drugari pa reko' 'ajd da pitam: Koliko puta ste se lupali motorom, ne bitno vašom ili tuđom krivicom, koliko puta ste se povređivali i, ono što me najviše žulja ovih dana, koliko puta ste ozbiljno razmišljali da odustanete od svega i batalite motore?

 

Naravno da nismo svi u istoj situaciji, neki su sami, maldi i jaki, neki i nismo više, imamo porodicu, 2-3 dece, kredite i ostale moderne pičke materine zbog kojih odavno nismo većinski vlasnici sebe. Da li uopšte razmišljate o tome i bez da pre toga roknete o asfalt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

@stoka odustajanje je privremeno samo. Pre ili kasnije ćeš "uhvatiti sebe" kako lista oglase i zoveš da pitaš za cenu. Onda ćeš se "iznenaditi" kako si našao dobar motor za male pare! Prosto neverovatno..... To se ne propušta! Nećeš ti njega da voziš, samo malo tu po lokalu, od tačke A do tačke...... I onda ode sve opet u pičku materinu! 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 14 minuta, WoodyRider je napisao:

I onda ode sve opet u pičku materinu! 

Mislis vrati se u normalne tokove? :D

 

@stoka deca, porodica, krediti... ti mogu biti pomoc u voznji, nadam se da me razumes :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

@WoodyRider nije ovde u pitanju moje svojevoljno odustajanje, nego ta neka tiha tenzija koja se oseća u kući ovih dana. Pre godinu i po sam se bio skurc'o s motorom, manje sam ja bio povređen, pošto sam se sam sjeb'o i stenu, ali je motor bio uništen. Sad sam završio na traumi, žena i klinci se isprepadali. Što se mene tiče, ja bih se sad vozio, dobro, ne baš sad pošto ne mogu da podignem levu ruku, al' sledeće nedelje sigurno, samo što, kao što rekoh, kada neko zavisi od tebe, kada te neko voli i čeka te da se vratiš kući nisi većinski vlasnik sebe. Ovo je kada potpuno izuzmem finansijski faktor cele priče. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1891 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja sam bio odustao od motora potpuno pre nekoliko godina. Prodao motor ( strom 650) i svu opremu koju sam imao. Od rukavica potkapa jakne ma bukvalno sve. I onda kupim bmw dzip. Kao posto necu motor bar da imam da se vozim kvalitetno. Prve godine nista. Kao da nikad nisam vozio pre toga. Druge godine ( ili trece  nisam siguran) odem sa drugarom na sajam motora koji je krajem marta cisto da mu pravim drustvo.

On proba jakne i ja tako stojim na standu mislim da je motoland i pored mene jedna enduro jakna. Jakna boje peska vrhunska. Reko daj cisto da je probam dok cekam drugara. Kad sam je obukao...majko moja.... kao grom. Vrati mi se osecaj cu da puknem koliko mi se vozi. 

Vracamo se iz Bg i ja kazem drugaru da bi opet kupio motor. Iz cista mira odjednom me puklo opet.

Sajam je bio krajem marta, motor izabran, kredit zavrsen,  kupljen i registrovan 27.aprila. Tacno mesec dana.

Ne zavaravajmo se. Ovo je bolest. Moze neko da odustane jedino ne daj Boze zbog bolesti ili nemastine ali uvek osaje u srcu i uvek cemo da se okrenemo nesvesno kad putem projuri motor da ga vidimo.

Edit: bmw prodat, kupljena asta H da se kotrlja. Zabole me za kola samo da idu, da malo trose i da se ne kvare.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
8 minutes ago, bdada said:

@stoka deca, porodica, krediti... ti mogu biti pomoc u voznji, nadam se da me razumes :takoje:

Razumem, naravno, samo, problem je u tome što nismo sami na putu, a mekani smo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@stoka 

Ja sam do sada imao 3 udesa sa motorom, od toga jednom zavrsio u bolnici na snimanju ledja i kičme, jer sam preleteo preko auta i udario leđima u beton. Sreća, i tada sam prošao bez trajnih posledica...

Nikada mi nije padalo na pamet da odustanem od vožnje motora. Samo što sada skroz drugačije vozim, mnogo više sam obazriv u saobraćaju i vozim striktno defanzivno. To je jedini recept za preživljavanje u saobraćaju, iako ni tada nismo sto procentno sigurni, ali su barem šanse za blagovremeno sprečavanje tragedije, mnogo veće...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

meni je motor vise od jednog uzitka:

1. mogu da se vozim bez nekog plana kao i da zavrsavam neke obaveze sa njim

2. daje mi slobodu da svuda zadjem na 2 tocka

3. imam nesto sto odrzavam, cistim, perem, popravljam...

4. dao mi je ulaznicu za druzenje sa drugim ljudima koji imaju slicnu dijagnozu

5. volim da menjam motore kolko volim i da ih vozim, da sam u mogucnosti svaki bih kupio, vozio, pa prodao, pa kupio sledeci

 

na 2 tocka sam vec 15 godina, skuter i motori, i uvek kada vidim da se neko skrlja, pomislim, da li mi to treba... i onda prodam motor, budem bez motora neko vreme, ali me uvek vuce nazad na oglase, da vidim ima li nesto sto bih rado vozio, prao, silazio nocu u garazu da ga upalim i slusam kako radi...

 

moj savet je svima, kome se ne vozi trenutno, prodaj, da ne stoji, neka nekog drugog sluzi... opremu sacuvaj, pa kad dodje opet pravo vreme, kupi opet!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Porodin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

I ja razmisljao 100 puta. Ali na kraju kad sve prodje dodje starost i sta onda?
Ostarecu i paticu sto nisam nesto uradio i uzivao u onome sto volim. A zivot nema dugme "reset" pa iz pocetka. Neko moje misljenje. A isto imam 3 deteta, zenu, kredite, planove za buducnost itd.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Samo jednom sam pomislio da osustanem, dok sam bio u šok sobi sa izlomljenim rebrima i amputiranim noznim prstima. Kako sam izasao iz bolnice, kupio novi motor..

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, VicaIMV said:

Ali na kraju kad sve prodje dodje starost i sta onda?
Ostarecu i paticu sto nisam nesto uradio i uzivao u onome sto volim. A zivot nema dugme "reset" pa iz pocetka. 
 

Ja se uzasavam prolaznosti. Toliko me opterecuje ta prolaznost vremena da svuda stizem ranije,nikada ne kasnim. Uvek u grcu jer znam da mi je tako malo ostalo,pola mi proslo covece...

A samo sam se okrenuo,trepnuo.

Ima ljudi koji dodju sa posla, odspavaju malo. Ja nikada. Nikada!

To mi je takav gubitak vremena,gubitak zivota. 

Sve na svetu se moze usporiti ili zaustaviti samo sa vremenom smo nemocni. 

Strah od vremena me uzasava vise od potencijalne smrti motorom. 

Tacnije,sta god da mi se desi na motoru, ja sam srecan. I kad sedim kraj puta u prasini i guram cep u gumu, ja sam srecan. Radim nesto lepo sto me ispunjava. 

U vreme svog zivota upisujem iskustvo. 

A ne blanko polja kao kada spavam. 

Tako smo kratkotrajni, to me izludjuje.

 

Zasto vozim brzo?

Pa jedan cika je izracunao da u prostorvremenu ako dohvatis brzinu pribliznu maksimalnoj kosmickoj brzini (3*10⁸) vreme ce stati ili usporiti u zavisnosti koliko si blizu te brzine. Sto se brze kreces,sporije ti tece.

 

Zato vozim brzo. Zato zurim... nano sekunda po nano sekunda,nakupi se...

:D kakva lujka od coveka,a?:D

Prokleto vreme!:besan:

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Astral je napisao:

svuda stizem ranije,nikada ne kasnim

Prisustvovao sam sadistickom mucenju kolege i kradji vremena, mi zaglavili sendvice a on skakuce u mestu, cupka, seta u krug... pomislismo da mu se ide u wc, pokazemo mu gde se nalazi, ponudismo i papir a on je samo zalio za vremenom izgubljenim vremenom. :'(

 

:D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma pusti, to je strasno. Tesko je za objasniti ali osecaj je grozan.

Bolest ne bira.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 7 sati, stoka je napisao:

Ovo što mi se vrti po glavi ovih dana i nije baš za ovu temu, al' vi ovde ste mi k'o drugari pa reko' 'ajd da pitam: Koliko puta ste se lupali motorom, ne bitno vašom ili tuđom krivicom, koliko puta ste se povređivali i, ono što me najviše žulja ovih dana, koliko puta ste ozbiljno razmišljali da odustanete od svega i batalite motore?

 

Naravno da nismo svi u istoj situaciji, neki su sami, maldi i jaki, neki i nismo više, imamo porodicu, 2-3 dece, kredite i ostale moderne pičke materine zbog kojih odavno nismo većinski vlasnici sebe. Da li uopšte razmišljate o tome i bez da pre toga roknete o asfalt?

@stoka ja sam relativno kasno poceo da vozim motor...a od malena sam zeleo ....ali jbg prvo nije bilo para,pa dosla deca a ja mlad pa sve sto zaradis ode na pelene i sl. jednostavno drugi prioriteti...kada su deca malo porasla ja razmisljam ...jos koju godinu i oni ce otici na svoju stranu(sa drustvom,devojkom i sl.)A gde je vreme za mene i moje zelje hocu sa zenom da obidjem Srbiju mozda i Evropu(bar komsiluk)....prolaze godine velikom brzinom...u 37 god sam polozio i ispunio svoju zelju da kupim motor.Vozio se sezonu morao da ga prodam i sada gledam da kupim ponovo.

Mnogi su mi pricali -sta ce ti to imas decu,mator si za motor i bla,bla,bla....

Ja znam da imam odgovornost prema deci i porodici ali ne moze  covek da se zavuce pod stakleno zvono.Ljudi ginu i kao pesaci i na bicikli  i u kolima jednostavno uvek i svuda postoji rizik da ti se nesto desi(Jeste na motoru opasnije nego u kolima ali ......motor pruza onaj osecaj slobode...

Sa 37,38 god razmisljas drugacije nego sa 18,19 god -ja bar ne zurim gledam da uzivam sto vise u voznji i da mi prija ,ako se vozim sa nekim ko je brzi pustim ga da ide ne jurim volim da mi je prijatno sta god da radim u zivotu. 20godina vozim auto i imam iskustva u saobracaju i nekada mozes(posle toliko vremena za volanom )da predvidis sta ce se desiti ali uvek ima faktor iznenadjenja I zato treba da postoji odredjena doza straha(pozitivna).Volim osecaj kada sa voznje ili sa posla udjem u moju ulicu i vidim decu nasmejanu da trce prema meni i motoru.....tada me popusti taj pozitivan strah.....nije sve u nasim rukama ....a motor i taj osecaj se uvuku pod kozu i mislim da tesko to moze da prodje ......

Eto i od mene pocetnika ,,par" recenica nadam se da vas nisam udavio.

Vidimo se da drumu...

A evo i slike kada se ljubav rodila ....avgust 87

0-02-0a-dab2b824a469e9c3049c013624b04516ca180d8ff0a115b6fe71f79c367b7251_d3b3f417.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mi smo silom prilika izvezno vreme sveli na lokalne vožnje. Godišnje smo prelazili oko 3000km.

 

Za to vreme, ja sam zaboravio kakav motor uopšte vozim. Prvo mi se motalo po glavi da kupim nešto drugo iz dosade a posle par situacija rekoh sebi... Ma batali ovo. Hladno, vruće, kiša, vetar, pazi na ovo, pazi na ono, vežbaj tehnike... A da ne pričam koliko sam para uložio u motor. Polu trkačka ulja, Brembo kočnice, set guma 300 evra, ne smem sve na papir da stavim. Da ne pričam o zaštitnoj opremi za nas dvoje. 

 

Dođe meni trip kao što je @bopk pisao i ja rešim da sve natrpam oglase i kupim Audi A6 u karavan verziji nešto tipa 2007 - 8. Putovaću njime, mogu i potomke buduće da vozim i sa Alekrinom mogu lepo da odem u košulji, pantalone, sat, i ženu da vozim kao gospođu.

 

Na kraju, Alekrina mi ohladi glavu. Prođe neko vreme, kad sam odvozio neke dnevne ture, vratio mi se taj originalni osećaj zbog kojeg vozim dva točka. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Porodin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Spreman za jednu poslovnu voznju u dvoje.
(Proba za neko turisticko putovanje van zemlje) ad54a6978b7a46b89d3e4dd32212a54d.jpg921175c0c934e94b872c3d20e018931d.jpg8698450b13eb6de54f281da2ac013c23.jpg41091f572bf6185483b5d9634c4628cd.jpg

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

@stoka Većina nas je bila u toj situaciji, da odustane. I ja sam to čak probao, ali ne vredi... Bio sam kao narkoman bez droge.

Može ta odluka da te drži neko vreme, ali kao što većina kaže, na kraju ćeš se opet vratiti na oglase.

 

Lično poznajem dosta ljudi koji su padali i lomili se i sedali ponovo, čak i sa sve ugipsanom rukom. (OK, voziti ugipsan je preterivanje!)

Ali jednostavno rečeno: Ko ne voli, ne razume.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Kolege, resio sam da radim sediste za TDM-a ali tako sto cu da kupim jos jedno original i njega uradim modifikaciju, preporuke? Gel ili pena? Imate iskusva pa da vas cujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam nedavno radio sedište kod Bobana u Zemunu, i prezadovoljan sam. Nisam hteo gel, jer sam u osnovi bio zadovoljan udobnošću. Preradu sam radio jer me je nerviralo klizanje fabričkog materijala. Ipak, kad je bilo gotovo, nisam mogao da verujem koliko je udobnije! Drugi motor, skroz. Inače, gel se može i naknadno ugraditi, jer se "ukopava" u sedište. Boban mi je u razgovoru napomenuo da on ne radi memorijsku penu jer ona nije uopšte predviđena za tu namenu, nego za ležanje. Ali o tim detaljima porazgovaraj sa njim, ne bih da tupim o nečemu u šta se ne razumem. I da.... Zaista ne shvatam šta će ti dva sedišta?? Ono originalno nikad više nećeš staviti na motor, veruj mi. Bacanje para. Pozdrav! 

 

 

20200328_194043.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Još da napomenem da je odnos prema meni kao klijentu bio izuzetno korektan, urađeno sve kako sam tražio, rad vrhunski, svaki štep na svom mestu. Tajming ispoštovan u dan! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Zato sto se sada ceka na izradi a ne bi da mi motor sedi u garazi na ovako lepom vremenu, jel ovo radjena modifikacija sa penom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 10 sati, Hitmanle016 je napisao:

Zato sto se sada ceka na izradi a ne bi da mi motor sedi u garazi na ovako lepom vremenu, jel ovo radjena modifikacija sa penom? 

Ja sam zakazao termin mesec dana unapred, i odneo sedište u zakazano vreme. Sve je bilo gotovo za 4 dana. Ne, Boban ne radi memori penu (već sam to naveo). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja