Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
13 hours ago, WoodyRider said:

Po ovome što si opisao, najbolje da ti Seba napravi "gornji" crash bar. On je u principu samo i dovoljan. Na slici su i donji i gornji, ali gornji je dovoljan jer štiti plastike. 

 

 

 

 

Yamaha-TDM-900-na-lageru-2.jpg

Tako nesto, ovo ne za 900tku sad nzm dal bi se na 850 isti model uklopio? Ne mogu da vidim gde se kaci tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
On 5/1/2020 at 3:08 AM, stoka said:

Danas sam ustanovio da ja u stvari pojma nemam da vozim motor. Teška srca to priznajem ali tako je. Vozio sam danas, krivudav planinski put, serpentine, još se upoznajem s TDM-om i idem relativno sporo. Obiđu me dvojica, BMW GS i Honda Africa, i ja krećem za njima. Idu ljudi lagano, neopterećeno, slažu krivine k'o kore za gibanicu, a ja se borim sa motorom, sa putem, preteram malo sa zadnjom kočnicom pa mi prokliže zadnji točak, jedva se izvučem. Pratio s ih jedno dvadesetak kilometara, jedva, na prvacu ih stižem zato što forsiram, al' nije to to, po krivina borba, Grčko-Rimski stil rvanja. Gledam zadnju gumu posle, po centimetar sa obe strane nedotaknut. Nisam do sad imao takav osećaj, sa motorima pre ovog. Moram na neki kurs, čim ovo sranje prođe.

@stoka kao i druge kolege i ja razumem šta pričaš. Potpuno se slažem sa gore napisanim naročito sa @Markone88 i @Alekre nemam puno iskustva na dva točka, dovoljno da se uputim na celodnevne vožnje ali opet to je nedovoljno. 

Nekoliko puta sam bio u situaciji da se vratim sa vožnje i sam sebi kažem jeba.a me vožnja, došao umoran, stegnut, nisam uživao jer sam nekog kolegu morao, pokušavao da pratim. 

Jednostavno po mom ukusu taj kolega je vozio prebrzo, ja sam se morao boriti u svakoj toj krivini, zapravo je to konstantan osećaj da će mi gume proklizati. Od prvog dana vožnje "većih" motora imam taj strah da će mi gume proklizati. Verovatno je to zbog činjenice da se uvek nekako namesti kad kupim motor da ima loše gume, pa dok se opet ne skupi novac za nove(stalno kupujem neku novu opremu, jer još uvek učim koja mi oprema odgovara) uvuče se strah starih guma. Onda je tu kao što su kolege navele razmišljanje, da može odavde nešto da naiđe, iza ćoška možda rupa, grana, svašta nešto.. konstantan osećaj opreza, e zbog tog opreza se i pažljivo ulazi u krivine, kod mene i razvijen trip od guma... E sad ko je tu u pravu da li kolege koje umeju i smeju i uživaju ili mi koji smo oprezni, ne znam.

Ima trenutaka kad se stvarno opustim i onda nekako lagano idu krivine.

Definitivno je u pitanju iskustvo (kilometraža) , da na konkretnom motoru provedeš duže vreme, i poverenje u njega( kod mene u gume :) )

U grupi, vidim kolega nema pardona prolazi kroz situaciju bez trunke smanjivanja gasa, obraćanja pažnje, ja onda zbog njega da ne remetim grupu , po mom ukusu rizikujem .

Vidim da uživam u svom tempu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 2 sati, zoransm je napisao:

 

Prvo što moraš uraditi je da stekneš poverenje u svoj motor... Kako?Znaš i sam, mora biti tehnički ispravan, jel? O gumama da i ne govorimo... kako steći poverenje ako su gume loše? 

Sledeće je podizanje  svog samopouzdanja, a to se stiče samo sa poverenjem u motor i vožnjama naravno... Voziš vožnju u kojoj se ti osećaš lagodno, kako stičeš samopouzdanje tako se i opuštaš polako...i to polako vremenom podižeš na viši nivo, slično kao u sportu, dižeš formu, to je to... Neko je talentovaniji neko manje, neko talentom diže formu, neko više radom...vežba i vežba... 

Ali sa merom, bez precenjivanja mogućnosti... To što si više opušten ne znači da si manje oprezan...srećno!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da li nekog zanima MRA Vario Touring dodatak viziru za TDM, drugar prodaje, bez ostecenja, cena 50e?

Ako nekog zanima da ga spojim sa covekom.

Ujedno ako neko ima i ako je voljan da mu pozajmi ralicu za 900 da je iskopira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Na mom je ralica iz Čajne, uz male prepravke i budževine...lako ću mu objasniti šta sam budžio ako hoće tu varijantu... A može i neko ko ima namensku, nebudženu da mu da uzorak... Samo se javite ako vam po volji varijanta A... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Eve gu, meni se dopada baš što je crna... kažu da je ofarbam u sivo...jok,onda će se "izgubiti"... 

 

IMG-20190820-193132.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 10 minuta, Pevac je napisao:

Lep motorino svaka cast

Hvala... i tvoj "propeler"  je lepotan:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da li nekog zanima MRA Vario Touring dodatak viziru za TDM, drugar prodaje, bez ostecenja, cena 50e?
Ako nekog zanima da ga spojim sa covekom.
Ujedno ako neko ima i ako je voljan da mu pozajmi ralicu za 900 da je iskopira.
Mene zanima, ali ako može proba pre kupovine jer sam imao produzen vizir koji mi nije odgovarao, tj. pravio je više štete nego koristi

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 13 sati, Hitmanle016 je napisao:

Da se sija

Jel mu ne skodi to preko cajgera,sedista:stabre:

 

Ja kad perem, izbegavam sediste,tablu...Predjem krpom,cisto da prasinu skinem. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jel mu ne skodi to preko cajgera,sedista:stabre:? 
 
Ja kad perem, izbegavam sediste,tablu...Predjem krpom,cisto da prasinu skinem. :takoje:
A kad padne kiša, šta se onda radi?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 5 minuta, vidakn je napisao:

A kad padne kiša, šta se onda radi?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kisa je nesto drugo,ovde voda pod pritiskom direkt ide... Ne mislim nista lose,samo me zanima misljenje forumasa o ovoj vrsti pranja.

 

Par kolega samo krpom brise...Nikad puska.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Hitmanle kad peres bezkontaktnim ispiras odozdo nagore. 

 

 Ja sam svaki motor koji sam imao do sad prao u dvoristu sa puskom i nikad oroblema nisam imao.

 

Alekre kako si skontao da si sjebao sajlu posto si prao puskom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ušla je voda u bužir. Prvo je počela da se čuje, škripucka pa zapinjala. Par puta sam je podmazivao ali džabe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kisa je nesto drugo,ovde voda pod pritiskom direkt ide... Ne mislim nista lose,samo me zanima misljenje forumasa o ovoj vrsti pranja.
 
Par kolega samo krpom brise...Nikad puska.. 
Ha, pa puska u samouslužnoj perionici gde ja perem ima dve jacine mlaza, kad ubacim zeton krene blagi mlaz slabiji nego kad zalivaš crevom.
Sa slabijim mlazom prskao osetljivije delove (satove, volan, glavcine, amortizere) i sve ono gde bi jači mlaz mogao da prouzrokuje štetu.
A ravne površine i mesta neosetljiva na jači mlaz perem jačin mlazom.
Inače kako bih drugačije oprao motor kad živim u stanu?

U običnoj perionici gde ti uslužno peru motor imam loša iskustva. Radnici ne vode racuna i peglaju puškom kao da je automobil u pitanju, svakog radnika sam morao da prekidam, da mu držim predavanje, pokazujem šta i kako, da bih na kraju morao sam sve da uradim.
Elem, najpraktičnije mi je da sam operem mašinu u samouslužnoj perionici i najbolje ispadne na kraju.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja perem isto puskom u dvoristu i nikad nikakav problem. Takodje ne prilazim preblizu. Deo oko satova perem sa preko 1m daljine do 1.5m cak. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

100 din 300 sekundi....Puskom,detaljno i odmah prebrisem sve oko guvernale i sediste
zatim ga  ostavim 15 ak min na suncu dok popijem neko energetsko smece i na kraju podmazem lanac i teraj :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

U principu bi trebalo izbegavati osetljive delove i regije izlagati tolikom pritisku vode koji je veoma usmeren. 

Ume da zadje voda medju kontakte sto dovodi do oksidacije i naravno ako se redovno kontakti ciste i kontrolisu to nece biti problem ali ako niko konektor ne otvori par godina,naci cete problem. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Puškom nikad, ne može da ga opere kao ja... ručno! Tablu nikad ne diram, prekrijem nekom starom prnjom...Kad ga izrasturam, rasklopim na sastavne delove... možeš mu raditi šta o'š:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Puškom nikad, ne može da ga opere kao ja... ručno! Tablu nikad ne diram, prekrijem nekom starom prnjom...Kad ga izrasturam, rasklopim na sastavne delove... možeš mu raditi šta o'š
Ja jedino u lift pa u kadi da ga perem krpom lagano...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja