Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
1 hour ago, WoodyRider said:

Jel možeš, molim te, da mi objasniš značenje glagola "natkurivati"

Natkurivanje je verbalno merenje imaginarnih penisa.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Koliko me sluzi mozak mislim da na 900 moze da se pusti hladnjak od drzaca i da se malo pomeri na dole bez skidanja creva i pustanja antifriza, taman da se pridje svecicama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 42 minuta, vava je napisao:

Koliko me sluzi mozak mislim da na 900 moze da se pusti hladnjak od drzaca i da se malo pomeri na dole bez skidanja creva i pustanja antifriza, taman da se pridje svecicama.

Antifriz se ne ispusta, ni malo, u stvari curne par kapi kad skine prelivno... ja sam tako da ne bi natezao previše to prelivno... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Desnu sam uspeo skinuti, za levu sam trebao još malo da se patim al' sam odustao, i onako moram menjati antifriz pa ću onda. Pošto je desna k'o nova kontam da ni leva ne mož' biti nešto falš, može da potrpi do sledećeg vikenda da kupim antifriz.

 

Elem, štelovao sam malo CO vrednosti. Posle povećanja od samo 5 dobije se od prilike isti efekat kao kad se isključi ona klapna u Airbox-u. Kad se podigne za 10 može da se vozi na 1500+ obrtaja bez trzanja u prvoj i drugoj brzini. Podigao sam ukupno za 15, nisam primetio veliku razliku od 10, ali je ubrzo krenula kiša i prekinula eksperiment. Nastaviće se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Sve jedno kad budes skidao stavi nove, nisu nesto skupe. Kod nas su oko 350-400din ili 3-4 e po kom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Kad smo već kod svećica, isključivo NGK ili i Denso dolazi u obzir? Na kolima sam pre koristio Denso i bio vrlo zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Odlican je Denso. 

NGK se mnogo kopira,moze se lako naleteti na plagijat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bas tako, NGK je veliki znak pitanja sto se originala tice i kad vec menjas svecke + nije pristupacna zamena.... razmisli o iridium sveckama, 40 -50K miran si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 minutes ago, Satelis said:

Bas tako, NGK je veliki znak pitanja sto se originala tice i kad vec menjas svecke + nije pristupacna zamena.... razmisli o iridium sveckama, 40 -50K miran si.

Meni i obicne traju preko 20k km. Tada ih preventivno zamenim. 

Siguran sam da bi izvukle 30k bez problema, zazor u meri pri zameni 0.9.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam stavio iridijumske. Naručio sam ih iz DE i Boga mi solidno ih platio.

 

Iridijumske inače traju dosta duže ali nemaju toliko dobru varnicu kao klasične.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
5 minutes ago, Alekre said:

Iridijumske inače traju dosta duže ali nemaju toliko dobru varnicu kao klasične.

Pa ako je to tako onda nema dileme, obične i češće menjati. Ja sam očekivao da iridijumske imaju bolju varnicu, zbog oblika elektrode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam oklen ti da IR nemaju dobru varnicu kao obicna :stabre:, jel si merio ili zakljucak vizuelnim dojmom?

Ima gomila klipova testova obicnih vs iridium svecka, razlika je poprilicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ne znam, ja turih zimus NGK, za sada dobre... inače sve iz Mass-a mi donosi drugar, ulje i ostalo... Jedino što uzeh van njih dok sam vozao Freewinda...ili Kawu...?Nebitno...često sam u KG-u, ćera se školuje tamo pa kupim kod nekih, kako kažu zastupnika Mass-a Motul 7100 3 litra... Prvi sipam-ok, drugi nešto retko...ma ne miriše na Motul... naravno bacim, kupim u Mass-u i više se ne igram... 

Da još malo davim... kad bejah momčina od 20-ak godina vozah kečanju, belog, lepog... uzeh ga tri godine starog sa lošim motorom, jeftino... kao što i planirah posle nepunih godinu dana rikne, uradim generalno i red je sipati najskuplje ulje u nov motor... onda je bilo sve živo  kopirano... možda ću pogrešiti mislim da je Shell u pitanju... posle manje od 1000 km. primetim neku skramu oko iber-laufa... vadi to... sipao posle par godina Optimu belo pakovanje čini mi se 20-50 i ni kapi nije trošio... 

Mana mi je... u auto i motor najskuplje, računam najkvalitetnije, što naravno nije tačno... ali eto... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pipao sam rukom varnice :)

 

Šalim se naravno.

 

Od svih metala koji se koriste: platina, iridijum, bakar ima najbolju provodljivost bez diskusije. Jedino što nije toliko dugotrajan kao prethodna dva metala. 

To proizvođači ne kriju. evo vam pa čitajte.

 

 

Champion-Iridium-Spark-Plugs-Hero.jpg
WWW.CHAMPIONAUTOPARTS.COM

What are the materials that we use in manufacturing Champion Spark Plugs? Learn how platinum, iridium and copper spark plugs can affect your engine's performance.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 38 minuta, shoyyka je napisao:

možda ću pogrešiti mislim da je Shell u pitanju...

90tih dobijem u nekoj trgovini tog Shell-a, odem na jednu privatnu pumpu da ponudim gazdi, on stoji sa covekom i pricaju nesto, reko samo da pitam dali si zainteresovan za to ulje, cena, pa neka bude 2DM, pogledaju se, ovaj sto prica sa njim pokusava da mu zavalja po 3,5DM, reko ljudi dobio ga za 1DM  100% marze mi je sasvim dovoljno :)

Napomena: nije bilo kradeno. 

 

Mene je kostalo oko 50DM litra, naspem u Kadeta, udarim dve slajfane i okrene leteci lezaj. :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Onomad kad je Mass goreo, znak pitanja je i dalje ostao zasto je goreo.

Ono sto mogu sigurno reci, Platner je vratio celu seriju svecica Massu iz razloga sto su bile fals. Zlaja je imao problema na gotovo novim motociklima. 

Ja sam takodje u to vreme imao problema na skuterima u Veranu. 

Sta vise, dobrom drugaru odradio veliki servis, otisao od mene po curu pa do Usca, parkirao se dole u garazu. Zavrsili kupovinu, seli na bajk, upalio i samo sto je izasao napolje ugasi se. Vergla ali ni da cuje da upali.

Zove me, kaze sta se zbilo. Posumnjah odma na svacicu...cek sad cu da dodjem, stara je ostala ispod sica. Vrnem staru, bam upali, vozi dalje.

Takodje negativno iskustvo imam i sa uljem 7100 koje sam sipao na 8.000km predjena....i tako dalje i tako blize.

 

Inace, sto's varnice tice..... smesu moze zapaliti kremen iz upaljaca tako da to i nije toliko bitno, bitna je dugotrajnost kod IR pa samim tim manje muka kod modela gde nije pristupacno i lako zameniti svecku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Loša svećica zna da zada glavobolju. Pre 5,6 godina, čovek uradi servis na R1, upalio motor, radi sve normalno, sacekao ventilator, ugasio i spakovao alat. 3 sata kasnije, krenuo do grada i 500 m od kuće počne nešto da čangrlja. Sreća pa ga je odmah ugasio! Pregura ga nazad kući i šta ćeš, rasturaj ponovo plastike i skidaj sve što si maločas namestio. Kad je izvrnuo svećice, na jednoj fali parče centralne elektrode. OTPALO!!! :stabre: I morao je naravno da rasturi pola agregata da bi ga izvadio, srećom bez posledica. Ne mogu da se setim o kom se proizvođaču radilo, ali bio je ili NGK ili Denso. A pre će biti da je NGK. Naravno, sad neko može reći nestručno je ugradio, ali što je najgore nije, radi se o autoelektričaru koji ceo život to radi i od toga živi. Krstio se kad je izvadio svećicu.

I još jedan mali Off, ali sličan i veoma skup belaj nakon malog servisa. Drugar odveze auto na servis, Renault Laguna 1.9DCI, kod majstora koji mu održava sve aute godinama unazad.  Preuzme auto sa servisa najnormanije, sve radi, lampice ne sijaju... Odveze se kući i iste večeri krene kolima na posao i na kilometar od kuće upali lampicu od ulja i sve žive crvene lampice. Parkira pored puta, ugasi auto, proba da upali, ne mere. Ne može uopšte da okrene. Zakucao motor! A razlog: filter ulja nije propustio ulje, uljna pumpa bila suva skroz. Inače je bio hiflofiltro :stabre:
Skoro 500e ga koštala popravka. I šta čovek da radi u takvoj situaciji? Kome da se žali, od koga da naplati štetu. Kako dokazati ko je kriv?

Zaključak, falš ili škart deo može lepo da te nasikira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Kolege, treba mi mala pomoc. Hteo bi staviti rollbar na tdm-a ali da nije glomazan i da ne ide previse u sirinu. Da zna neko gde se moze kupiti, naruciti? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Po ovome što si opisao, najbolje da ti Seba napravi "gornji" crash bar. On je u principu samo i dovoljan. Na slici su i donji i gornji, ali gornji je dovoljan jer štiti plastike. 

 

 

 

 

Yamaha-TDM-900-na-lageru-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Pre par meseci kupim denso po savetu majstora "ngk se kopira"  i metnem al prc..motor ocajno radi..
I jbg..skidaj pa vracaj ngk...
Tako da od sada samo ngk al od "proverenih" radnji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja