Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Da... videli se par puta i ne uze... će ih uzmem kad budem išao do Vračevgajskog jezera, kod B. Crkve... 

 

Danas malo do Manasija manastira... 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 1 minut, shoyyka je napisao:

@Alekre

A taj Re-map... što to ne volim... ne vidim potrebu:neznam:

Ako je pola onoga tacno sto se dobija kod tenere xtz1200, to bi trebalo raditi cim kupis motor.. Ne radi se uvek tu o onom cuvenom u narodu "kolko konja ce da ima posle", vec da se motoru obezbedi da radi kako  treba ,a  ne kako eko norme nalazu.
U temi o STeneri 1200 postoje grafici koji su meni neverovatni, nakon obrade mape, a takva su i iskustva korisnika..
Tako da ako radi strucnjak remap, uvek sam za, ako neko mora da vezba na tvom motoru, onda zaboravi. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@ProMaster Ne znam... sadašnji modeli trpe taj pritisak od ovih ekologa, pogotovo dizeli u auto industriji... pa odjednom-ne, ne valja grejati auta već polako krenuti, pre se zagreje bla. bla... a ja znam, trećeg dizela vozim, ne ide isto kad krenem skoro odma' ili kad zagrejem par minuta, tvdim jer ga poznajem u dušu, a i saosećajan sam sa mašinama, (zvuči smešno), ne mogu da vozim 80km/h preko rupa, isto i motor... zna se da su računali broj automobila, puta 10 min. zagrevanja=ode u atmosferu ihaj gasova...ovo se odnosi na hladnije uslove vremenske... doduše i materijali su au... ranije naprave blok za stojadina i bace ga na plac da odležava par godina, zato je trajalo... 

Znači noviji modeli, svi pod komandom elektronike,neki ni nalik na prethodnike, ekologija, ima smisla to raditi... ali stručnjaka ima dosta-navikanih, zato... 

Dok stariji modeli, ne znam... moj 2002...zahvalan sam ja njemu na ovakvom radu, samo neka nastavi tako... pu, pu... da ne ureknem:)

Kupiš jači motor... 

Možda i grešim... stariji čika:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@shoyyka

Da, da eko fanatici ce doci glave ovoj nasoj ljubavi.. Dizeli su posebna prica, njih nece ugasiti zakoni, vec cena koja ce svake godine biti sve veca, jer je neophodna ugradnja sve skupljih sistema za redukciju izduvnih gasova. Na kraju ce benzinac biti mnoogo povoljniji od dizela, da prosecan korisnik nece imati zasto da kupi dizel.

 Kao sto nikad ne hapse prvo  "Eskobara", vec male igrace, tako je i sa ekologijom, nece udariti na velike zagadjivace, vec na motore, licna vozila itd. ...
Sto se tice zagrevanja tu nemam  neki stav, auto zimi grejem tako sto ga upalim, radi nekih 2,3 minuta dok skinem sneg i krecem. Ono cega se pridrzavam je da ni motor, ni auto ne vozim u visokim obrtajima dok se ne zagreju.
Sadasnji motor ima za moj ukus preglasan izduv i neprijatno mi je da ga grejem ispred zgrade, jer znam da smetam komsijama, tako da po paljenju, dok namestim opremu par sekundi i krecem, opet sa vrlo malim gasom, dok ne pocne da se greje.

A za ovo za kupovinu jaceg motora, pa gde ces jace od Tenere 1200, mislim ima, ali.. Njega sam naveo  jer su ljudi iznosili i vise nego pozitivne utiske nakon obrade mape iz racunara motora. Kako sam poprilicno upoznat sa tom pricom, grafik koji sam video govori mi da je taj motor tako osakacen, da je to greota voziti dok mu se sav potencijal ne oslobodi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 33 minuta, shoyyka je napisao:

Kupiš jači motor...

Da imas TDM (stariji model) iz Ch na 28kw dali bi kupio jaci motor ili skinuo blokadu? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Danas stigli auspusi za tdm i odmah montirani. Dva sebring topa sa sve krivinama do grana. Zvuk odlican. Kad operem motor slikam i kacim slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, bopk je napisao:

Danas stigli auspusi za tdm i odmah montirani. Dva sebring topa sa sve krivinama do grana. Zvuk odlican. Kad operem motor slikam i kacim slike.

...i neki video, da čujemo tu Sebring simfoniju... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 9 sati, bdada je napisao:

Da imas TDM (stariji model) iz Ch na 28kw dali bi kupio jaci motor ili skinuo blokadu? :)

Pozz Tdm ekipi..aj jedno blic pitanje kad ste vec pomenuli ch i 28kw..drugar kupio iz ch tdm 850 92 93 god 3vd jamahu sa 28.5kw uradio carinu ali je cuo da ce imati probleme sa amss zbog tih 28.5kw.. jel imao neko slican ptoblem i kako ste resili i da li je taj motor fabricki izasao tako ili je neko smanjio tamo te kw da bi moglo da vozi mladje lice pa je tako i ostalo..hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Znaci mora da ima potvrdu da ima 28.5kw.

A da li su ti motori stvarno izlazili sa 28.5kw fabricki ili ne? On mi tvrdi da je takav izasao iz fabrike..iskreno meni je to malo kilovata za tu kubikazu da je tako izbacen iz fabrike..mozda gresim i ja. Sta kazete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 520 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Bile su takve verzije TDMa.

Sestra moja je pre par godina kupila TDM850 4tx uvezen iz Swice, koji je bio ustrojen imao blokade slabije je isao i vodio se na malo kilovata.

Registrovala ga je bez problema i prosao je AMS normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Sale-VFR@JoeD kada bude drugar radio pregled neka ide bas na ispitno mesto AMSS jer ga imaju u bazi, onda mu ne treba potvrda, ukoliko bude problema zamolite kolegu @JoeD da vam da broj predmeta da uporede sa bazom i to prolazi. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 3 sati, bdada je napisao:

@Sale-VFR ako dobije od Platnera potvrdu da je tako izasao iz fabrike onda moze mada sumnjam, to je jedini nacin. 

Drugar pre par godina uvezao TDM iz Italije, za prvu reg. kod nas AMS tražio potvrdu od proizvođača da je motor izašao iz fabrike sa tim brojem agregata i karakteristikama navedenim u saobraćajnoj. U Platneru mu dali tu potvrdu i naplatili 50e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
23 hours ago, bopk said:

Imam identican problem. Sta mislite o ovom resenju? Pmetno ili ne?

 

Ja sam to kod mene uradio. Osetno stabilnije radi na niskim obrtajima. Nema onog skakanja kad daš gas, razlika je ogromna. Ono što mi se ne sviđa, a vrlo moguće da je to bilo i pre samo se zbog onog skoka nije primećivalo, nikad nisam 100% siguran gde tačno počinje da reaguje gas. Zato planiram da vratim tu žicu/klapnu u funkciju i pokušam da naštelujem na CO taj skok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
On 4/28/2020 at 7:29 PM, Alekre said:

Bacio sam pogled danas na dijagnostiku, tj. CO vrednosti. Znam da je motor inače na siromašnijoj smeši jer ima plavičaste boje na izduvima. Na oba cilindra je bilo 9. Podigao sam na 14. To bi trebalo da je minorno jer je raspod -128 do 128.

 

Primetno dublji zvuk iz cevčuga, oštrije reaguje na gas iz lera a i lepše vuče. Čini mi se i da je manje osetljivi sa gasom na niskim obrtajima. Nisam mogao da ga vozim van ulice pa nisam siguran kako se ponaša. Jedva čekam da ga probam sutra.

Neuobičajeno mi je to da je na oba cilindra ista vrednost. Čitao sam dosta o tome i u svim primerima je na C2 malo veća nego na C1. Kod mene je npr. 11 i 19. 

 

Ono što me zanima, da li je primanje gasa sada linearno od nule, odnosno od lera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čudno je i meni bilo mada je bilo i takvih slučajeva što je 100% potvrđeno.

 

Razlika mora da postoji jer su usisi različite dužine i naravno, nije svaki deo u sistemu za ubrizgavanje identičan.

 

Danas sam se provozao kroz centar i nazad, mogu reći da se motor bolje ponaša. Vozio sam na primer, 20kmh na 1500 obrtaja u drugoj brzini bez ikakvih anomalija. Doduše ne mogu da kažem ni da sam pre imao problema, valjda se TDM i ja "lepo razumemo" u većini slučajeva. Znam za jedan servis koji ima sonde za CO pa ću pitati da li su raspoloženi da očitaju vrednosti.

 

OPET KAŽEM, nemoguće je korigovati mapu ubrizgavanja jer ECU koristi sasvim druge parametre u različitom opsegu obrtaja i stepenu prenosa. U slučaju naših motocikala sistem ubrizgavanja je "closed loop" što znači da se ubrizgavanje konstantno koriguje sa informacijama koje daju senzori tokom rada.

 

Ako neko ipak želi da dira, najbolje je da zapiše negde zatečene vrednosti i da pri podešavanju zadrži razliku vrednosti između cilindara. Ako je na primer, 9 i 14, podići na 14 i 19. itd.

 

Ne zaboravite da ponašanje u niskim obrtajima pogotovo kod velikih dvocilindraša značajno utiče stanje i podešenost lanca kao i stanje ublaživača udara u glavčini.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Danas sam ustanovio da ja u stvari pojma nemam da vozim motor. Teška srca to priznajem ali tako je. Vozio sam danas, krivudav planinski put, serpentine, još se upoznajem s TDM-om i idem relativno sporo. Obiđu me dvojica, BMW GS i Honda Africa, i ja krećem za njima. Idu ljudi lagano, neopterećeno, slažu krivine k'o kore za gibanicu, a ja se borim sa motorom, sa putem, preteram malo sa zadnjom kočnicom pa mi prokliže zadnji točak, jedva se izvučem. Pratio s ih jedno dvadesetak kilometara, jedva, na prvacu ih stižem zato što forsiram, al' nije to to, po krivina borba, Grčko-Rimski stil rvanja. Gledam zadnju gumu posle, po centimetar sa obe strane nedotaknut. Nisam do sad imao takav osećaj, sa motorima pre ovog. Moram na neki kurs, čim ovo sranje prođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, stoka je napisao:

Danas sam ustanovio da ja u stvari pojma nemam da vozim motor. Teška srca to priznajem ali tako je. Vozio sam danas, krivudav planinski put, serpentine, još se upoznajem s TDM-om i idem relativno sporo. Obiđu me dvojica, BMW GS i Honda Africa, i ja krećem za njima. Idu ljudi lagano, neopterećeno, slažu krivine k'o kore za gibanicu, a ja se borim sa motorom, sa putem, preteram malo sa zadnjom kočnicom pa mi prokliže zadnji točak, jedva se izvučem. Pratio s ih jedno dvadesetak kilometara, jedva, na prvacu ih stižem zato što forsiram, al' nije to to, po krivina borba, Grčko-Rimski stil rvanja. Gledam zadnju gumu posle, po centimetar sa obe strane nedotaknut. Nisam do sad imao takav osećaj, sa motorima pre ovog. Moram na neki kurs, čim ovo sranje prođe.

E tako sam ja jurcao za trojicom ˝ludaka˝ na jednoj od TDM vožnji... :lol: 

@Astral, @bdada i @bocca_bastard, njih trojica dali po gasu, slažu krivine kao da se igraju, a ja za njima sa CB750 - borba za goli opstanak na motoru i nisam mogao da im priđem ni na 100 m... :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja