Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, IvanByk je napisao:

Pitanje:

Da li prosečno teh. pismena osoba, blago tempetamentna uz video uputstvo (od zadnjeg koč.cil) može zameniti akumulator ,bez da nešto upropasti i doživi nervni slom?

Hvala

Može bez problema i potpuno nepismena osoba. Samo paziš kad skidaš kleme da prvo odkačiš "minus" pa onda "plus",a kad vraćaš da prvo vratiš "plus" pa onda "minus". I naravno da paziš da žice koje si otkačio sa klema vratiš tamo gde su bile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
8 minutes ago, zika56 said:

Može bez problema i potpuno nepismena osoba. Samo paziš kad skidaš kleme da prvo odkačiš "minus" pa onda "plus",a kad vraćaš da prvo vratiš "plus" pa onda "minus". I naravno da paziš da žice koje si otkačio sa klema vratiš tamo gde su bile.

Hvala! 

P.S Zaboravih malopre, kada narucim kazem model motora i onda oni znaju dimenzije, levi...desni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, IvanByk je napisao:

Hvala! 

P.S Zaboravih malopre, kada narucim kazem model motora i onda oni znaju dimenzije, levi...desni?

Može i tako, a možeš i da po nekom katalogu vidiš koji ti model odgovara pa ga po tome.

I obavezno nakon formiranja (ili ugradnje već formiranog akumulatora) poveži akumulator na neki punjač (poželjno "pametni" ili barem onaj namenjen punjenju akumulatora za motocikle). Prodavac akumulatora će verovatno da ti kaže a to nije potrebno, ali iz mog (i ne samo mog) iskustva ti preporučujem da to uradiš.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, IvanByk je napisao:

Pitanje:

Da li prosečno teh. pismena osoba, blago tempetamentna uz video uputstvo (od zadnjeg koč.cil) može zameniti akumulator ,bez da nešto upropasti i doživi nervni slom?

Hvala

Ako si blago temperamentna osoba, onda možeš.... :D

Najlakši način (koji sam ja primenjivao) je da se skine zadnji amortizer. Tada imaš lep pristup akumulatoru. Potrebno je da se motor stavi na neke klocne ili na neku dizalicu, da bi zadnja viljuška bila slobodna. Skine se blatobran i onda amortizer. Svaki drugi način je poprilično mukotrpan i nije za one sa slabim i kratkim živcima... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, bdada said:

To je na 4tx gde su dosta uprostili u odnosu na 3vd. :na_glavi:

Pa i nisu bas. 

Mada meni je lakse odozgo da ga vadim nego da skidam amortizer.

Ako vec skidas amortizer ocisti mu biksne silent bolck-ova. Umeju da se zaprljaju i da skripe.

Meni pesak usao kada sam vozio po plazi na Sitoniji. (Ne preporucujem! To moze samo budali da padne na pamet) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 23 minuta, nikvuksa je napisao:

Koliko uspevam da izguglam, Mitas ne proizvodi prednju touring gumu za 900ku?


Sve su samo 17ce, a promenio bih Michelin malo...

Ne spominji prednju gumu na TDM-u, @Astral, grize i bije, kad cuje za te muke.. :)
Nemas Mitas za TDM, Nidzo.

Ima jedan Versys na prodaju, sa sve Mitas gumama.. :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Koliko znam, ni jedan "jeftiniji" proizvođač ne radi 120 70 18. Dunlop, Bridgestone, Pirelli, Michelin, Continental, AVON, Metzeler - izbor je veliki ali nažalost nema alternative u jeftinijim setovima. Skoro su se pojavili neki novi motocikli tipa Ducati Scrambler koji nose dimenziju kao TDM pa ako se omasove možda i dobijamo neku alternativnu varijantu.


Ja bih montirao neku 80/20 set ali izbor je sužen. Pirelli MT60 i to je to. Bio sam ubeđen da je Scorpion STR imao tačne dimenzije za TDM ali sad gledam da nemaju 160 60.

 

Uglavnom, dobra stvar kod TDM-a što točak od 17 inča paše bukvalno bez modifikacija. Ko hoće, može lako da reši. Doduše kakvi su nam putevi, ne bih trampio za manji točak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne bih menjao točak iskreno na manji. Videću, možda probam kvalitetniji Michelin od prethodnog koji sam vozio (PR3). 

Ako se ne proda u narednih par nedelja dok traje ovo “stanje”, ide mu nova obuća pa da makar malo iskoristimo ovo predstojeće leto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što? Trebalo bi da drži pristojno.

 

Gledao sam skoro neki test Continentala Road Attack 3. Teraju ga na nekom velikom KTM-u, bukvalno se vide opiljci na gumi. Ja se naložim pa malo agresivnije vozio TDM-a, izlazio jako iz krivine i ostala sranja... Kao da imam 20 godina :) 
 

Silazim sa motora u garaži, rekoh sad kad sam išibao gumu... Kad ono, prc. Ima još ohoho do ivice a gumi ništa. Nisam je dogurao ni 50% koliko je mogla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja kad potrošim ove uzeo bih opet Z8, što da ne... malo sam trenirao na početku sezone od Lazarevca ka AR-u preko Bistrice, vraćajući se sa Drine... elem da li je do asfalta ili su se dobro zagrejale, uglavnom ni da mrdnu... verovatno je ovo drugo, malo se požalih u temi o gumama, a možda i ovde, nebitno, da 'oće da malo vrdnu u krivinama...pošto nemam te merne instrumente moraću da propratim na drugim vožnjama zagrejanost istih, kako nego dlanom:)

Skoro 13000 sa njima,a bile na motoru prilikom kupovine istog, prethodnik nek' je napravio i 2000,to je oko 15000, nije malo, a drže se još....dokle, videćemo! 

 

IMG-20200418-121027.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel si okačio fuzastere sa tim nagibom?

Solidno vešanje i ram ima 900ka. Nije baš da se buni previše kada se "pritisne". 

 

Ovih dana idem da prepakujem kočnice pa je na redu prednje vešanje. To će biti vrlo interesantno kad ga prepakujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
40 minutes ago, Alekre said:

Ako su ti ove poluge kvačila i kočnice kineske tipa Ali, Ebay, Amazon, bolje ne stavljaj.

Takve sam i imao, tako ga kupio. Jesu sa ali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemam ništa protiv kineza. Samo obrati pažnju šta ugrađuješ na motocikl. Pogotovo kada se radi o delikatnim stvarima kao što su komande i nogostupi. 

 

U opisu klipa ima link ka drugom gde pokazuje defekt ručice.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja