Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Istočna Srbija. Neverovatan deo naše zemlje.

 

IMG-20200409-091446.jpg
IMG-20200409-101202.jpg
IMG-20200409-101313.jpg
IMG-20200409-102907.jpg

 

IMG-20200409-105735.jpg
IMG-20200409-105755.jpg
IMG-20200409-105916.jpg
IMG-20200409-110000.jpg

 

IMG-20200409-112058.jpg
IMG-20200409-114144.jpg
 

A sad, nešto sasvim neverovatno :D

 

Pun tank. Prvo do centra Smedereva, pa odatle pravac ka istoku. Ostade još!

 

IMG-20200409-143704.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Jel znate nekog u okolini NS da radi roll barove?
Nezgodno mi terati daleko motor jer svima treba ostaviti 2 dana pa je solidno cimanje... 
Tdm 3vd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jel znate nekog u okolini NS da radi roll barove?
Nezgodno mi terati daleko motor jer svima treba ostaviti 2 dana pa je solidno cimanje... 
Tdm 3vd..
Mislim da Seba moze da ti uradi bez motora pa samo da dođeš i namontiraš, tako je bilo kod mene za Tdm 4tx. Kontaktiraj ga.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Malo tehnikalija:

 

Neko vreme sam koristio "ScottOiler". Nisam mogao da ga spakujem nikako da mi bude pristupačan a da mi je prihvatljivo estetski. Prodam ga sa ciljem da dodam novac za elektronsku verziju. U međuvremenu su spremali nov model. Dok sam čekao da stigne u prodavnice, pare sam potrošio na drugu stranu. Ostadoh tako sa četkicom u rukama i sprejem za lanac.

 

Kao i što sami znate, vodim računa, lanac perem posle svake kiše i uvek kvalitetni sprejevi. Sad trenutno imam Silkolene Titanium Dry Lube. Ništa to ne utiče puno na trajanje lanca. Plus, sprejevi su skupi, useru mi felnu, lancobran, malu deklu... Kad perem lanac, trljam ga kao Pepeljuga. Reših ovaj put da lanac podmažem tradicionalno, uljem sa menjač.

 

Kakvi su utisci?

-Menjač se isto ponaša. Brzine se menjaju klik - klak

-Felna, rep, lancobran, čisti

-Lanac posle 400 kilometara mastan i nije nakupio prašinu
-Ne krcka prašina kad se okreće

 

Sa sprejem uvek krcka, sa uljem ne.

 

Tako da, od sada ja ću nastaviti sa uljem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

@Alekre ih, bre.... Trebalo je posle Scottoilera da shvatiš da je ulje keva za lance. Ti sprejevi su teško sranje, u svakom pogledu. Plus nauku peska na lanac, taman da mu skrate vek. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

U podmazivač sipam klasično menjačko SAE 90 ili Testerol kad šta imam. Kad perem lanac posle pranja nanosim klasično SAE 140.  Nemam nikakve zamerke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Alekre ja isto tako radim. Lanac sija cist, nema prasine nema umazane felne. Litar ulja mi traje 2-3godine :-) menjam samo sundjercice sa kojima mazem lanac. 10 sundjera 100din i to mi traje par godina :-)

Kad idem na put ponesem ulje u plasticnu bocicu od hidrogena i imam da mazem nedelju dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 1 sat, bopk je napisao:

Alekre ja isto tako radim. Lanac sija cist, nema prasine nema umazane felne. Litar ulja mi traje 2-3godine :-) menjam samo sundjercice sa kojima mazem lanac. 10 sundjera 100din i to mi traje par godina :-)

Kad idem na put ponesem ulje u plasticnu bocicu od hidrogena i imam da mazem nedelju dana.

Probaj umesto tih sunđera da mažeš lanac  sa "podšišanom" četkom. Odlična stvar! Foru sam pokupio od @N.F.S. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
39 minutes ago, WoodyRider said:

Probaj umesto tih sunđera da mažeš lanac  sa "podšišanom" četkom. Odlična stvar! Foru sam pokupio od @N.F.S. :jee1:

Probacu mada ovako ne padne ni kap ispod motora a dobro podmazem. Jedan cep ulja od kasrtola edge mi je merka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja trenutno koristim Fuchs Slkolene ProChain sintetički sprej. Više puta sam ga preporučivao kao odličnog. Lanac je super podmazan, nema zalepljenih čestica prašine po lancu, kada ga okrećem nema šuštanja. Kada se preteruje sa prskanjem onda bude malo po felni, ali se lako očisti uljanim razređivačem i krpicom. 

 

Na nekim od prethodnih motora sam koristio 80W90 menjačko ulje za podmazivanje lanca i sve je bilo super dok nisu došli topliji letnji dani. Tada ulje prska svugde po motoru, po felni, po gumi, curi niz agregat... Zato sam odustao od podmazivanja četkom i uljem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
9 hours ago, ThePainkiller said:

Ja trenutno koristim Fuchs Slkolene ProChain sintetički sprej. Više puta sam ga preporučivao kao odličnog. Lanac je super podmazan, nema zalepljenih čestica prašine po lancu, kada ga okrećem nema šuštanja. Kada se preteruje sa prskanjem onda bude malo po felni, ali se lako očisti uljanim razređivačem i krpicom. 

 

Na nekim od prethodnih motora sam koristio 80W90 menjačko ulje za podmazivanje lanca i sve je bilo super dok nisu došli topliji letnji dani. Tada ulje prska svugde po motoru, po felni, po gumi, curi niz agregat... Zato sam odustao od podmazivanja četkom i uljem...

Gde ima da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Ja vec godinama koristim ovaj sprej svapske proizvodnje.Samo dobro ocistim lanac i naprskam sprej sacekam da se osusi 2-3 sata i teraj.Lanac se posle tretmana jako malo cuje,skoro pa nimalo,naprskam dva puta eventualno jos jednom u sezoni zavisi koliko se vozim.Sprej sam kupovao u Bubanj potoku (buvljak) i bio je 400din.Da li ga jos uvek ima ne znam jer sam presao na kardan pa mi nije trebalo.

20200410_212909.jpg

20200410_212958.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 10 sati, Hitmanle016 je napisao:

Gde ima da se kupi?

Ja ga kupujem u jednoj gvožđarskoj radnji kod mene... Ne znam gde ga još ima. Ako želiš, mogu ti kupiti tu kod mene pa ti poslati...? Cena je 1000 za bocu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Ljudu, razmisljam da na TDM 900 zamenim korman i stavim malo siri ( oko 8cm) takav sam nasao u ponudi.
Pitanje, da li je neko stavljao tj menjao korman na TDMu i misljenje. Hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja