Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Nešo, ne treba mu. Mislim da naginješ ka 4 cilindra u svakoj mogućoj situaciji, i potpuno te razumem šta pričaš. Ali ti bi verovatno to rekao za većinu dvocilindraša (Africa, KLE, Versys,...).

Potrebno je da kupiš XT, ili KLR. Jednocilindrične enduro motore, i da počneš da ceniš TDM ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Xexexe, svakako nije pravilo ovo sto stalno pisem, to su moje impresije koje ponavljam sa namerom! Citanjem ovde ocekivao sam svemirski brod a tamo... Pa nije bas tako.

O drugim motociklima ne mogu pricati, probah Varadera 1000, veze nema sa tdm-ovih 2 klipa...

Vozim 20 godina 1000 rednih kubika, naravno da sam navikao na neki komoditet a ne mediokritet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po mom misljenju, cenovno jednaki, hornet 900, istog godista i kubikaze je bolji izbor, u 4 stepenu prenosa moze "povuci" od 2500 obrtaja... Probaj to sa devetstotkom! Takvo cimanje su jedino doziveli novopeceni vozaci mercedesa 123, 200D :D

Dacu sebi za pravo da konstatujem i sledece, za voznju je ugodniji tdm850! (od 900ccm)

 

P.S. Apelujem da ne shvatate licno (vlasnici 900), zelim samo da skrenem paznju na neke karakteristike koje su meni zasmetale! Normalno je da posle  nekog skromnog motora tdm900 deluje mocno i WooooW...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 28 minuta, WoodyRider je napisao:

Potrebno je da kupiš XT, ili KLR. Jednocilindrične enduro motore, i da počneš da ceniš TDM ;)

Ovo je kljucno i krucijalno...

Ko slusa tranzistor, aiwa linija mu zvuci vrhunski ali ne znaci da je vrhunska vec bolja od losijeg...

TDM je daaaaaaaaleko od loseg ali meni nije bio univerzala, cim se dohvati puta super ali grad... Ma idi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 9 minuta, N.F.S. je napisao:

cim se dohvati puta super ali grad... Ma idi :D

To je cela priča... gotovo, nema dalje... ni više ni manje! 

 

Kažu treba mi neki motor za grad... pa motor nije za grad već skuter?!? Svi oni "vrše posla" ali... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slazem se sa svim recenim, ovo je do mene sto iznad napisah... Svi imamo razlicite prohteve nacine voznje, navike.... Sve je to ok!

Bitno da se vozimo, da smo bezbedni i da se druzimo! Resto su nijanse...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
pre 45 minuta, N.F.S. je napisao:

Po mom misljenju, cenovno jednaki, hornet 900, istog godista i kubikaze je bolji izbor, u 4 stepenu prenosa moze "povuci" od 2500 obrtaja... Probaj to sa devetstotkom! Takvo cimanje su jedino doziveli novopeceni vozaci mercedesa 123, 200D :D

Dacu sebi za pravo da konstatujem i sledece, za voznju je ugodniji tdm850! (od 900ccm

Posedovao sva tri modela i trenutno posedujem TDM900. Slazem se sa tobom po pitanju agregata ali Hornet 900 kad poteras po krivinama ima mnogo slabiji ram, ogibljenje i kocnice, mnogo se vise uvija.

I potrosnja na TDMu mi je jos uvek vau .

 

Probao sam sve vrste agregata i kubikaza sem tri cilindra i po meni najbolja i ne prevazidjena koncepcija je V4. Radi ugladjeno , povlaci sa svih obrtaja odlicno, zvuk prelep, za mene savrsenstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Jedan i dva cilindra ne vole ispod 3000rpm, u vecim obrtajima gube dah,

4 cilindra radi ugladjeno ali su na manjim obrtajima slabasni, vole da se vrte a V4 je kompromis svega, u bilo kojim obrtajima radi lepo, vuce kao lokomotiva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, NIKOLA 1 je napisao:

 

4 cilindra radi ugladjeno ali su na manjim obrtajima slabasni, vole da se vrte a V4 je kompromis svega, u bilo kojim obrtajima radi lepo, vuce kao lokomotiva....

...osim, recimo, velikog Bandita, koji poteže kao lokomotiva već od 2000 obrtaja, a ˝ne gubi dah˝ ni na preko 7000 obrtaja... ;) 

 

P.S. ˝Svaki ciga svog konja hvali...˝ :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sa kratkim druzenjem, tdm 900 mi je pruzio ogroooman broj saltanja i vratio mi secanje na srednjoskolske dane i voznju bt50...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@N.F.S. @WoodyRider evo ovako. Ja sam TDM900 imao kod sebe skoro 2 gldine, prešao sam sa njim oko 9000 km. Z750s sam imao i pre i evo sad posle TDM-a, ukupno sam presao oko1500 km.

 

TDM900 Prednosti:

1. Kvalitet - sve na motoru, svaki kablić, šrafić, alu ram, spoj, matetijal... sve je kvalitetno odradjeno, završna obrada je na TDM900 bolja od 90% motora iz njegove ere.

2. Položaj sedenja - na TDM-u je sedenje milina prava, noge u kolenima nisu puno savijene, solidna zaštita od vetra.

3. Potrošnja - kod mene barem, kombinovana voznja je bila izmedju 4 i 4.5 L/100km.

4. Kočnice - jake, masivne, pouzdane, opet kažem, bolje nego na 90% motora iz njegove ere.

 

TDM900 Mane:

1. Menjač - za mene je užasan, kada poredim sa drugim motorima (Honde, Aprilie ili z750s) mnogo je glasniji, a još zbog 2 cilindra traži mnogo šaltanja.

2. Izgled - meni lično se TDM900 svidja, ali jednostavno, nikad mi nisu za njega rekli: vau, kakav motor! Nekako je neutralan

3. Sedište - fabričko sedište pored toga sto je ruzno i podseca na sediste za APN je i neudobno, nisam to znao dok nisam probao još neke motore.

4. Agregat - koliko je dobar kad se vozi na otvorenom u šestoj brzini toliko je loš u gradu za kreni-stani.

 

Z750s prednosti:

1. Izgled - nema ko me nije pitao koji je motor, i dobijam pitanja tipa: jel 2016 godište? Jesam li kupio nov motor? I konačno sam dobio ono što sam hteo, jedan top sa desne strane, lanac sa leve. Samo taj raspored priznajem! 

2. Menjac - bar na ovom mom koji je prešao manje od 16 000 km, je kao puter. Ne čuje se, dovoljno je samo 5mm da se pomera gore ili dole da bi menjao, milina prava.

3. Gume - obe su 17ice, zadnja je široka 180mm, mnogo veci izbor guma, i moram reći da se sigurnije osećam kad oborim motor.

4. Sedište - na ovom mom motoru je original sedište, završna obrada je kao malo gumirana. Na prošlom z750s sam klizao napred na svakom kočenju, ovde se to ne dešava. I lepo je sedište na oko, barem meni.

5. Agregat - 4 cilindra, dobar menjač, dosta snage na niskim obrtajima, sve to zajedno daje laganu vožnju u svim uslovim. Može da se vozi izmedju 1500 i 3000 obrtaja po gradu, a kada se predje 6000 obrtaja, motor podivlja.

 

Z750s mane:

1. Kočnice - iako su duplo bolje nego na prethodnim z750s, jer su i diskovi kao novi, menjane pločice i kočiono ulje, i dalje su svetlosnu godinu iza TDM900. Da se razumemo, dobro koči z750s, ali je TDM900 po tom pitanju jednostavno bez premca. Plašim se da kad budem na njemu imao kilometara kao na TDM-u, da će se tad još više osetiti razlika u kočenju.

2. Ram - u pitanju je čelični ram, težak je motor, teži oko 20kg od TDM900

3. Retrovizori - na TDM su loši isto, ali na Kawi nisu ni za K. Ništa se ne vidi korisno u njima. Videcu neke distancere, samo da ne naruži puno izgled.

4. Potrosnja - ova Kawa, kada je vozite lagano, do 4500 rpm, trosi ispod 5 l/100km, ali ako oćeš da je malo poteraš onda ide na 6-7 l/100km. Nije to loše toliko, ali mi troši više nego TDM. Možda je to zato što sam TDM uvek vozio lagano, zbog samog položaja sedenja i nepostojećeg zvuka na TDM. Cujem da nekima TDM troši isto tako oko 6-7 

 

Sumirano, TDM je kvalitetniji motor sa boljim kočnicama i udobnijim položajem sedenja. Kawa je daleko lepši motor (za mene) sa boljim menjačem i boljim agregatom za sve uslove vožnje. Evo i dve slike:

 

Screenshot_20200331-115222_Gallery.jpg

Screenshot_20200331-115328_Gallery.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

@Markone88 iskreni utisci, svaka čast. Obzirom da sam "probavao" Z750, i hteo da ga kupim pre TDM-a, imam neko mišljenje o tom odličnom motoru, a ono se ne poklapa sa tvojim u par detalja samo.

 

Prvo, nikako ne može menjač da bude finiji na Kawi. Tu je neki težak faul sa uljem napravljen. Ja koristim Motul 7100 full sintetiku, i menjač mi radi kao puter. Kada sam probao Kawu, bez sve zajebancija, to mi je užasno smetalo, menjač je radio kao sekira u panj, identično kao na Banditu.

 

Drugo, sedište. Ja sam na TDM-u nedavno presvukao, ali ne zbog udobnosti, nego zbog estetike i klizavosti. Možda je nekom neudobno, dupeta su različita, ali meni je bilo super udobno, za razliku od Kawe i Bandita (koji su mi bili kao bagremova fosna). 

 

Ostalo, manje više, se slažemo. 

 

P. S. Izgled motora neću komentarisati :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@WoodyRider pazi, svi smo mi imali polovne motore, tako da menjac zavisi i od toga ko ga je pre nas vozio. mozda ga neko izakao a neko sacuvao. Ja sam probao pored mog probao jos jedan TDM900 i jos jedan TDM850, i svi komplet imaju uzasan menjac. nije da on ne radi, radi, samo ga glasan i ide gore dole 2cm da se prebaci iz brzine u brzinu. mozda za jedno 10-15 god, opet uzmem sebi TDM900, kao sto je ovaj covek od mene uzeo, presrecan je bio. Zvao me 5 puta da se zahvali sto sam mu prodao motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
9 minutes ago, N.F.S. said:

Sve individualni utisci...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

kako ti se cini Neso moje poredjenje? ima li slicnosti sa tvojim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Manje vise se slazem... Ovo citirano mi jedino malko para usi... Nisam ni ja merodavan, dosta subjektivno govorim.  U svojim postovima ja ni jednim slovom ne sporim kvalitet TDM900, celog sklopa! Ugodjaj u voznji mi je odvratan i impotencija agregata velike zapremine.

Kada smo se u Mladenovcu zamenili motorima bukvalno sam "progledao" na kawi!!! Osmeh pod kacigom skidao nisam, das gas a on ide! Toliko jednostavno...  Bez da nagadjas jesi li u pravom prenosu, obrtajima..

I da, menjac je na tdm-u a po mom misljenju ugladjeniji i precizniji, skoro kao Hondin, Bog te tvoj :D

pre 36 minuta, Markone88 je napisao:

TDM900 bolja od 90% motora iz njegove ere

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
12 minutes ago, N.F.S. said:

Manje vise se slazem... Ovo citirano mi jedino malko para usi... Nisam ni ja merodavan, dosta subjektivno govorim.  U svojim postovima ja ni jednim slovom ne sporim kvalitet TDM900, celog sklopa! Ugodjaj u voznji mi je odvratan i impotencija agregata velike zapremine.

Kada smo se u Mladenovcu zamenili motorima bukvalno sam "progledao" na kawi!!! Osmeh pod kacigom skidao nisam, das gas a on ide! Toliko jednostavno...  Bez da nagadjas jesi li u pravom prenosu, obrtajima..

I da, menjac je na tdm-u a po mom misljenju ugladjeniji i precizniji, skoro kao Hondin, Bog te tvoj :D

 

Koji motor u sport touring klasi ima bilo sta kvalitetnije od TDM900 u tom godistu 2002-2006?

 

Mozda CBF1000? ali je skuplji dosta u pomenutom godistu. Nisam vozio pa ne znam, ali ako neko zna, neka napise. Ja stvarno mislim da je TDM900 za to godiste (da ne pominjem tu cenu) najkvalitetnije uradjen motor bio.

 

al eto na primer, meni menjac na tdm900 nije odgovarao, glasan i krut, udara lupa, ko na suzuki banditu 600 uljari :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tdm900 je izrod i klasa za sebe... Ali da bi se izjavilo da je nesto lose ili dobro mora se porediti sa necim, pa u odnosu na to jel"te..

Pricah vec, imam drugara koji tvrdi da je samsung fon vrhunski i ponajbolji...

... A nikada drugo koristio nije!

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja npr. sebi mogu dati za pravo da jedino o cbr1000f argumentovano pisem (i to samo o modelu koji mi je u vlasnistvu bio), posto ga vozih 12 godina, i predjoh preko 100K kilometara njime, znam ga i spolja i iznutra... 

Sve resto je bilo kratko kod mene, premalo za praaaavi utisak i komentarisanje. Zato i stalno napominjem da je odredjeni motor (tdm u ovom slucaju) izuzetno malo pod mojom zadnjicom proveo, sa nekim bi se manama pomirio, mozda bih i neke vozacke navike korigovao... Ali ne zelim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Markone88, ti si perfekcionista i esteta, uz to si mi i prijatelj pa moram da sputavam sebe sa odgovorima... Ljudi se kucanjem a bez direktnog kontakta lako uvrede ako se misljenja ne poklope. Racunam na tvoj razum i zdravo shvatanje ovog sto kucam.

Zasto su misljenja subjektivna i individualna? Objasnicu ti kroz primer...

 

Kada sam uzeo kawu od tebe prvo sto primetih da je ler gas nezdravo po menjacki sklop visok! 

Neki je biser pre tebe zaprljane brizgaljke/dizne i gasenje na leru zbog istih korigovao na nacin koji nije dobar (podigao ler na 1600 obrtaja).

Ti si ga tako pazario i po ubacivanju u prvu doziveo sok! I ti i agregat!

Udarac silan i bucan, lanac se nervozno trgne gore/dole...

Ti si kao sto rekoh esteta, mehanika te manje zanima... Motor ti izgleda/radi perfektno i ti dodjes do zakljucka da taj model motora ima los i bucan menjac!!! Dozivljeno otkucas ovde...

A to jednostavno ne bude tacno, nove kolege procitaju i budu dovedeni u zabludu, mozda cak i odustanu od modela zbog ne namerne greske.

A to nam se svima dogadja, nekome manje, nekome vise... Bude mi iskreno zao kada nekome "ne smem" pomoc pruziti zato sto cu mu time povrediti ego (pisem uopsteno).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@N.F.S. sve sam te razumeo, ja sam zato nekoliko puta, u mom izlaganju naveo da je MOJ UTISAK takav kakav je. Da je za mene lošiji menjač. Da je za mene lepša Kawa. Da je kod mene neki trošio više a neki manje.

 

U pravu si za ovo, treba gledati subjektivno, ali ja to ne umem, ja umem samo da dam svoj pogled, jer se u mehaniku motora slabo razumem, iskreno, i ne zanima me. Bitno da je sve ispravno, da se odrzava na vreme. Da su gume dobre, i da je cist :D

 

Još bih dodao, da mi je i dalje Suzuki Bandit 600 s, uljara, omiljeni motor! Ja volim proste stvari! Gledao sam od druga beki BMW, mislim da ga je uzeo kolega nas sto drzi auto skolu. Odlican motor, al kad sam video kako se daju migavci, odustao sam odma :D

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja