Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 2 sati, Ausländer je napisao:

Ја превео и платио порез.

Ево мало искуства да пренесем:

Урађен Уговор о поклону. Поклонодавац овери само свој потпис у Пожаревцу нпр. Ја нисам тамо.

Одјави мотор и пошаље то поштом мени. Ја у Лозници оверим свој потпис код нотара.

У пореској платим порез, за ТДМ 2000 год је био 2400 динара.

С тим сад на регистрацију.

Значи оба нотара оставе себи по један примерак уговора. Реално потребна су три, један узме први нотар, један други нотар и остане један оригинал за СУП. Пореска прима неоверену копију.

А за бившег и будућег власника је довољна копија да се чува као неки доказ ако треба.

Ugovor o poklonu je super stvar za rad na daljinu. Ali ga dobar broj kupaca izbegava, jer ako se ispostavi da je vozilo neispravno ili nelegalno, ako ti ga oduzmu na granici... Nemaš pravo da tužiš prodavca. Poklonu se u kljove ne gleda! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

Upravo skinuo sve plastike i rezervoar kako bih dosao do akumulatora, napunio sam ga ali ne do kraja i pokazivao je 12,30V sada posle 20minuta pokazuje 12,25V . Da li je to normalno iili nije? A na akumulatoru je neko markerom napisao 03.03.19. Sto me navodi na to da je tad postavljem pa mi je onda dilema da li je moguce da se pokvario?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

 

pre 1 minut, bdada je napisao:

Dali si ga otvarao da vidis nivo elektrolita?

Nisam, zato sto je na njega zalepljeno neko drvo , nije mi bas ni jasno cemu to sluzi ?

15832565553235158104710889467367.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To drvo je zalepljeno da ga moze drzati ta guma, ja stavim stiropor ispod, samo ga skini i otvori, pusti marketinske fore "bez odrzavanja" a nije gel, fali 100%, dospi i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 12 sati, djolji je napisao:

Ako može pojašnjenje, šta znače oznake AGM, WET. Nemam ni jednu takvu oznaku na mom akumulatoru, Yuasa YTZ10S vrla.

.... a VRLA je Valve Regulated Lead Acid. 

WET sa tecnom kiselinom kao automobilski klasicni

AGM sa geliranom kiselinom, nece mucka, nece prospe kada se preturi, ovaj imam na TDM-u.

VRLA potpuno zatvoreni bas hermeticki a iznutra se pritisci hemijskih reakcija punjenja-praznjenja odusuju unutrasnjim ventilima. Primer je sobni aku. za racunarski UPS uredjaj. Ja ih uredno vozim u skuterima vec neznam koliko godina, rade najbolje i nema ni trunke korozije od isparenja, ni na klemnama. One su preradjene sa srafovskih na one pijacne kontakte, krajevi zice,, one sto se namaknu lim jedan u drugi. Radi najbolje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 27.2.2020. at 20:19, bdada je napisao:

@Astral moje harmonike su od Jawa , nisu pricvrscene na cizmu, samo u gornjem delu, odgovarala mi duzina da harmonike ne budu previse sabijene jer ove bi morao (trebao) skratiti ali je onda dole otvoreno.

Na knap su i ne verujem da bi na 4tx mogle tj ostajale bi gore, prasinar mi kao nov.

A za fork brace preporuka, jes' da je moj home made ali radi posao, osetna je razlika u krivini, mada mozda je i u glavi samo, sta znam :neznam: :D

Nije uobrazenje, smanjuje se razilazenje na skoro nista a samim tim i upravljanje je efikasnije. Jedina mana je skidanje jos 4 srafa pri svakoj intervenciji, ali decaci smo.... necemo valjda strikati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 5 sati, Berar je napisao:

 

Nisam, zato sto je na njega zalepljeno neko drvo , nije mi bas ni jasno cemu to sluzi ?

15832565553235158104710889467367.jpg

Aaaaa, pa ovo je poboljsanje u odnosu na moj TDM....  kada sam ga kupio u korpi za akumulator bio karton. Slabiji akumulator 7Ah i karton u ostatku prostora. Radio neko vreme a onda doslo vreme da otkrijem inovaciju. Onda kupio propisan od fabrike YTX12BS i zaboravio sve. Gelski Exide.

    Dva cilindra velikog precnika traze zdrav akumulator.

    Veci aku. nece stati u 3vd-4cn.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 5 sati, shoyyka je napisao:

Evo rešavam proklizavanje ručke gasa zbog grejača, ne moram je skidati, samo da kupim špric i deblju iglu i krnem lepak... jel da?

 

neide takoIMG-20200303-174524.jpgkeyboardtester com

neide tako.Ako naneseš neoprensko lepioli -tigar,neostik.. ono lepi i gumu i metal  ali pušta na temperaturi iako na nekima piše da drži do 140 stepeni a popusti na suncu.Drugi problem je debljina lufta izmedju ručke i gume ,to taj lepak nemože da popuni

.Ja imam dosta iskustva profesionalno u lepljenju.NajbolJe je uzeti neko lepilo koje može da popuni tu prazninu a drži dobro i temperaturu.To je isto to neoprensko lepilo u plastičnoj tubi kao silikon.Ima raznih proizvodjača od beorola do wurta. Obiučno ga zovu montažni lepak.Nanese se debelo iznutra,uzmeš tanak lim i razvuČeš da izmedju gume i volana  i na kraju istiskaš rukom.Pošto je debelo nanešen on će se sam rasporediti u praznine kolko treBA i to drži meni već 10 godina.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

Sinoc sam ga napunio do 14v i skinuo sa punjaca, za sat vremena je palo na 13v i tako je bilo i sada kada sam proveravao pa pretpostavljam da je ipak sve uredu samo se malo vise ispraznio verovatno zato sto sam u zadnje vreme samo palio motor a nisam vozio pa tada nije alternator punio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 1 sat, Berar je napisao:

Sinoc sam ga napunio do 14v i skinuo sa punjaca, za sat vremena je palo na 13v i tako je bilo i sada kada sam proveravao pa pretpostavljam da je ipak sve uredu samo se malo vise ispraznio verovatno zato sto sam u zadnje vreme samo palio motor a nisam vozio pa tada nije alternator punio

ako si ga napunio do 14,0 volti to je malo i  za ispravan i nov akumulator,pošto imaš problem puni ga slobodno i iznad 15,ako imaš velik problem i do 16,2 v

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za AGM je 14v sasvim dovoljno, 14.7v max... "ekvalizacija" se povisenom voltazom radi samo kod klasicnih kiselinaca..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari TDM-aši, a i ostali koji koriste iste dimenzije guma...

Andrea, iz MRG Motoshopa, je greškom umesto jednog para guma za TDM900, naručila 2 seta i sada ima jedan set guma viška, pa ako nekome trebaju gume za TDM900 može da je kontaktira...

 

Gume su Bridgestone Battlax BT-023 120/70-18 i 160/60-17. DOT je 2019. godine. Cena je 210 evra za set (moguće slanje brzom poštom, cena poštarine je uračunata u cenu guma). Redovna cena ovog seta je 230 evra. ;)

Broj na koji možete pozvati Andreu - 0652070003

Prilikom kontakta kažite da vam je gume preporučio Boris iz Kule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 3 sati, ThePainkiller je napisao:

Drugari TDM-aši, a i ostali koji koriste iste dimenzije guma...

Andrea, iz MRG Motoshopa, je greškom umesto jednog para guma za TDM900, naručila 2 seta i sada ima jedan set guma viška, pa ako nekome trebaju gume za TDM900 može da je kontaktira...

 

Gume su Bridgestone Battlax BT-023 120/70-18 i 160/60-17. DOT je 2019. godine. Cena je 210 evra za set (moguće slanje brzom poštom, cena poštarine je uračunata u cenu guma). Redovna cena ovog seta je 230 evra. ;)

Broj na koji možete pozvati Andreu - 0652070003

Prilikom kontakta kažite da vam je gume preporučio Boris iz Kule.

Samo da potvrdim iz ličnog iskustva da su ove gume fenomenalne! Imam ih na svom TDM-u i prezadovoljan sam. Guma drži odlično i dugovečna je. Iako mi je zadnja bila stariji DOT, uopšte se nije ukrutila. Sad sam je promenio, i opet uzeo istu. Sport Touring guma bez greške! 

 

P. S. Ove moje na motoru su Made In Japan. Valjda je i to razlog kvaliteta... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Zamenih ulje danas.
Jel' mi se čini ili u 3vd ide više od 4 litra ulja? :D

Svuda nalazim podatak 3,9L, ali i sa 4 je na sredini merača, negde između full i empty
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Gde je kod nas napovoljnije uzeti pireli angel? Treba mi prednja za tdm. 
Pilot sport... Rekao bih da će sad na sajmu biti i neki popust.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
On 3/1/2020 at 5:48 AM, ThePainkiller said:

Nema nigde na koliko je ovo stepeni ohlađeno (meni deluje da je ovo neki debeli minus). Da bi ovaj test bio potpun, trebali su ista ta ulja da podvrgnu i visokim temperaturama, pa da onda snime "razbijenost". To što su ulja viskoznija na niskim temperaturama, može samo da znači da će se brže razbiti na višim temperaturama...

 

Kolega preporucujem ovaj kanal, za nekog ko voli majstorisanje itd :) Ima dosta takvih testova sa uljem i to detaljnih.

 

https://www.youtube.com/channel/UC2rzsm1Qi6N1X-wuOg_p0Ng/videos

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja