Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 51 minuta, kumanovo je napisao:

Pozdrav svim clanovima foruma imam tdm 900 2009 godine motor ima samo 25000 kilometra predjeno motor za mene je odlican ali ima jedan veliki hendikep shto nema centalni shtender , imali neko ideju gde da se nabavi moze i polovan mislim da u Luisu ima ali mislim da je  preskup cesiobi svaku informaciju

Za koji će ti? Meni je hendikep kad motor ima 10kg bespotrebne gvozdjurije..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 39 minuta, KTibor je napisao:

Evo da se i ja javim,s obzirom da se radi opet o stenderu.
Tacno pre godinu dana sam pravio, i tako da kazem nudio da pravim centralni stender za 3vd i 4tx modele.
Ako neko ima da mi pozajmi stender od 900ke ili da svrati na kaficu pa da poskidam mere,ja bi mogao da ih pravim.

Sent from my FRD-L19 using Tapatalk
 

No problemo kolega... čim ogreje eto me:)

Evo dokumentovao sam da ne zaboravim... valjda neću:)

Na mom je fabrički! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, shoyyka je napisao:

Viskozitet 'ladnog ulja... 

 

Nema nigde na koliko je ovo stepeni ohlađeno (meni deluje da je ovo neki debeli minus). Da bi ovaj test bio potpun, trebali su ista ta ulja da podvrgnu i visokim temperaturama, pa da onda snime "razbijenost". To što su ulja viskoznija na niskim temperaturama, može samo da znači da će se brže razbiti na višim temperaturama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ovo je uopšteno da bi ljudi imali predstavu o gradaciji... deluje kao iz zamrzivača, slučajno nadjoh, zanimljivo ništa više... ne znamo ni koja su, sintetika ili polu ili... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

Poz ljudi! Poslusao sam vas i kupio sam TDM pre nedelju dana. Motor je odlican , oni problemi sa uljem su bili prouzrokovani tim suvim karterom koji je ulje iz posude povlacio pa zato nismo ocitali pravo stanje na meracu ,znaci sve je uredu. Primerak je iz 95.godine i ima oznaku 4CN  i snagu u saobracajnoj 28,5kw. Molio bih vas koji znate tacnu razliku izmedju 4cn i 3vd da mi objasnite. Citao sam negde ali sve onako povrsno i nejasno, a iskreno mnogo me interesuje.

Takodje imam jos jedno pitanje. Motor je palio uredno i vozen je kad sam ga uzeo i onda sam ga parkirao jedno 4 dana u garazu i juce kada sam hteo da ga upalim akumulator je bio prazan ,nije imao snage za verglanje. Da li to moze da bude samo akumulator ili postoji jos neka sumnja na regler ili nesto slicno. Hvala unapred i evo slika da vidite lepotana

 

20200303_073640.jpg

IMG-20200225-WA0024_resize_30_compress89.jpg

IMG-20200225-WA0015_compress14.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Berar vrlo verovatno ti je akumulator dotrajao. Izmeri mu napon ako je ispod 12.7v, on je za zamenu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
@Berar vrlo verovatno ti je akumulator dotrajao. Izmeri mu napon ako je ispod 12.7v, on je za zamenu.
Ja kada sam kupio nov akumulator prije montiranja mjerio 12.2. Posle opet par puta ista prica. Mislim da ne bi smio ici ispod 11V ali ce se sigurno ukljuciti neko strucniji. Ono jeste da je pisalo u upustvu da bi trebalo biti 12.4 posle prvog punjenja ali su ga u servisu punili tako da nisam nista dirao

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 29 minuta, Berar je napisao:

@Astral Postoji li neki laksi nacin za zamenu i proveru akumulatora? Negde sam video da treba skidati zadnji amortizer i jos neke sitnice..

Ne skida se amortizer nego bocne plastike, maska i dize se rezervoar (odvrnes slavinu) tek onda si kod acu. mozes ga dopuniti preko automata anlasera + i minus na sasiju, tu proveri i punjenje kada upali.

Razlika u odnosu na 3vd je snaga (koja je verovatno vracena, ako ide preko 140 km/h onda nije) polozaj reglera i sam regler (veci i bolje hladjen zbog mesta) , korman kao 4tx ,bocno kacenje sedista na rezervoar ... uglavnom poboljsane neke sitnice.

Kazi mi koji je datum prve reg.?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 4 sati, Berar je napisao:

Poz ljudi! Poslusao sam vas i kupio sam TDM pre nedelju dana. Motor je odlican , oni problemi sa uljem su bili prouzrokovani tim suvim karterom koji je ulje iz posude povlacio pa zato nismo ocitali pravo stanje na meracu ,znaci sve je uredu. Primerak je iz 95.godine i ima oznaku 4CN  i snagu u saobracajnoj 28,5kw. Molio bih vas koji znate tacnu razliku izmedju 4cn i 3vd da mi objasnite. Citao sam negde ali sve onako povrsno i nejasno, a iskreno mnogo me interesuje.

Takodje imam jos jedno pitanje. Motor je palio uredno i vozen je kad sam ga uzeo i onda sam ga parkirao jedno 4 dana u garazu i juce kada sam hteo da ga upalim akumulator je bio prazan ,nije imao snage za verglanje. Da li to moze da bude samo akumulator ili postoji jos neka sumnja na regler ili nesto slicno. Hvala unapred i evo slika da vidite lepotana

 

20200303_073640.jpg

 

 

 

To je model iz 1993. samo sto se u CH upisuje prva registracija u saobracajunu koja je bila 1995., a kod nas uzima kao godina proizvodnje prilikom carinjenja. Toliko da te to ne buni. Inace lijep primjerak u fabrickom stanju. Akumulator ces morati promjeniti, ako se sam prazni, jer je odradio svoje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Baš lep primerak, u zdravlju da se voziš :)
 

Nego došlo vreme za zamenu ulja. Prethodni vlasnik je sipao Ipone, ovde se vidim hvali ELF.
Jel odgovara ovaj za 3vd ELF MOTO 4 XT TECH?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

unnamed.png

Ako može pojašnjenje, šta znače oznake AGM, WET. Nemam ni jednu takvu oznaku na mom akumulatoru, Yuasa YTZ10S vrla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod Agm akumulatora elektrolit je u nekom da kazem materijalu apsorbovan... Gel je nesto drugo...
Resto je ok sto kolega napisa.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
Pre 3 sati, bdada je napisao:

Ne skida se amortizer nego bocne plastike, maska i dize se rezervoar (odvrnes slavinu) tek onda si kod acu. mozes ga dopuniti preko automata anlasera + i minus na sasiju, tu proveri i punjenje kada upali.

Razlika u odnosu na 3vd je snaga (koja je verovatno vracena, ako ide preko 140 km/h onda nije) polozaj reglera i sam regler (veci i bolje hladjen zbog mesta) , korman kao 4tx ,bocno kacenje sedista na rezervoar ... uglavnom poboljsane neke sitnice.

Kazi mi koji je datum prve reg.?

Hvala puno, probacu danas verovatno pa javljam. A datum prve registracije ne vidim, samo vidim na ocitanoj saobracajnoj i polisi godiste 1995.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Berar tebi na 4cn nije aku kao na 4tx ispred amortizera koliko znam, nego negde gore kod rezervoara.

Tako da je tebi lakse malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 hours ago, JoeD said:

Baš lep primerak, u zdravlju da se voziš :)
 

Nego došlo vreme za zamenu ulja. Prethodni vlasnik je sipao Ipone, ovde se vidim hvali ELF.
Jel odgovara ovaj za 3vd ELF MOTO 4 XT TECH?

Sipaj slobodno sta god zelis. Sto kaze Alekre,nije krvna grupa pa ce mu biti nesto.

Smes menjati i gradacije i proizvodjace bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
Pre sat vremena, Ausländer je napisao:

Prednja strana biometrijske saobraćajne dozvole

Saobracajna dozvola prednja strana

A – registarska oznaka vozila 

B – datum prve registracije

I – datum izdavanja saobraćajne dozvole

Da ali to je kad je prvi put registrovan u srb a ne generalno.. Ovde je registrovan prosle godine prvi put 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 28 minuta, Astral je napisao:

@Berar tebi na 4cn nije aku kao na 4tx ispred amortizera koliko znam, nego negde gore kod rezervoara.

Tako da je tebi lakse malo.

Lakše? Hahahah...vidi se da nisi nikad imao 3vd/4cn... 

Da bi došao do akumulatora moraš da skineš bočne plastike, pa masku, pa rezervoar... i tek onda dolaziš do akumulatora... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja