Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3079 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ne razumem ovo sa trzanjem... pravljenje fame bezveze...ja to i ne primećujem, možda bih da sam u BG-u pa vozim 10km/h duže vremena... ovako prvom 10-12km/h,pred stajanje malko kvačilo, ne vidim problem... možda je i osećaj u pitanju, ne znam.. kad vozim prvom 10-12km/h dajem gas osećajno, nadjem mu meru i ne trzne... 

Sofisticirane mašine zahtevaju sofisticirano rukovanje, zar ne? :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3079 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Tom analogijom... Neotesane masine zahtevaju kakvo rukovanje...? :D

Ih kolega, mojne... Velikom Banditu možeš i nogama davati gas? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

@shoyyka jesi li siguran da na tvom motoru nije nešto već urađeno po tom pitanju?

 

Ja sam tek na početku svoje TDM-aške karijere i sigurno će mi trebati vremena da se naviknem na dva cilindra i puno momenta, ali ovo cimanje nisam ja izmislio, to je na internetu jedna od najzastupljenijih tema vezanih za TDM-a 900. Moj bivši šef je pre desetak godina kupio novog TDM-a i posle godinu i po ga prodao samo zbog toga. Yamaha mu nije ponudila adekvatno rešenje a on nije hteo da čačka motor u garanciji niti da ga vozi tako. Rešenja postoje, jednostavna i efikasna, pre odluke sam se informisao o pouzdanosti tih rešenja, i tek onda doneo odluku. Ovaj motor sam kupio zbog udobnosti, ta trzananja nisu udobna ni za mene a kamoli za suvozača. Slažem se da pažljivim dodavanjem gasa mogu da se izbegnu, al' u gradskoj gužvi ima mnogo drugih stvari na koje treba obraćati pažnju, nema potrebe da ovo bude jedna od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3079 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 1 minut, stoka je napisao:

@shoyyka jesi li siguran da na tvom motoru nije nešto već urađeno po tom pitanju?

 

 

Nije, kod NFS-a smo i gledali... 

Ma sve je ok...nekom odgovara ovo, nekom ono... da mi smeta ja bi ga menjao! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 12 minuta, shoyyka je napisao:

Ih kolega, mojne... Velikom Banditu možeš i nogama davati gas? :)

Da, bez da se dvoumi, u svim rezimima i stepenima prenosa... 

@stoka, fora je u tome sto taj motor nema "momenta" (moje misljenje, ne lupajte packe)... U tolikoj kubikazi, hornet 900 npr linearno povlaci i moze se voziti od 2 do 10000 obrtaja, tdm900 se vozi iskljucivo 3-7000... Probaj ga sestom brzinom voziti 3000rpm, bice ti jasno o cemu kucam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da sumiram i prekinem, kao bivsi vlasnik tdm900 dadoh sebi za pravo da kucnem svoje impresije... Ne shvatajte ovo licno i kao pravilo. Ja sam neko ko od punoletstva vozi 1000 kubika sa 4 cilindra, dobro znam sta je "moment" i njegov znacaj u komforu voznje.

Onaj koji sa slabasnog motora, jos ako je sa klipom/dva sedne na tdm900 normalno je da dozivi WoW efekat!

Ogromna bocna silueta je kao jedro i po autoputu vetar te ljulja iz trake u traku, on lagan i u visokom prenosu, brzina mala... Ti dodajes gas (doziveo licno) a on sa 900 kubika nema snage da "povuce" vec se mora 2 dole saltati...

Neko resenje a po meni bi bilo zub manje napred (to se na sestoticama obicno radi) i produzenje vremena brizganja goriva...

Ponavljam, ne shvatajte licno, ovako ga ja doziveh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Još jednom da rezimiramo.... TDM 900 nema nikakvih problema. To je perfektan motor, jako udoban i jako kvalitetno napravljen. Završna obrada na visokom nivou. Pravi all rounder, koji pri tom troši najmanje u klasi (mislim da ni jedan motor od 600 kubika ne troši 4.5 litre kao TDM), najlakši je u klasi i ima najniže sedište u klasi (za niže vozače bitna stavka). 

 

To što malo divlja na nižim obrtajima, i traži da se "radi" nije nikakav "problem" nego stvar navike. I mene je u početku nerviralo, dok nisam naučio da vozim. Sad ga ne menjam! 

 

Ko ne voli da šalta i dira kvačilo, može da pređe na Suzuki Bandit (ja ga imao pre TDM-a). Ili još bolje, na maxi skuter.... :jee2:

 

P.S. Zaboravih @Ausländer da odgovorim na packu... kad ti dokurči dolivanje ulja, pređeš na 900.... :P

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 5 minuta, WoodyRider je napisao:

Još jednom da rezimiramo.... TDM 900 nema nikakvih problema. To je perfektan motor, jako udoban i jako kvalitetno napravljen. Završna obrada na visokom nivou. Pravi all rounder, koji pri tom troši najmanje u klasi (mislim da ni jedan motor od 600 kubika ne troši 4.5 litre kao TDM), najlakši je u klasi i ima najniže sedište u klasi (za niže vozače bitna stavka). 

 

To što malo divlja na nižim obrtajima, i traži da se "radi" nije nikakav "problem" nego stvar navike. I mene je u početku nerviralo, dok nisam naučio da vozim. Sad ga ne menjam! 

 

Ko ne voli da šalta i dira kvačilo, može da pređe na Suzuki Bandit (ja ga imao pre TDM-a). Ili još bolje, na maxi skuter.... :jee2:

 

P.S. Zaboravih @Ausländer da odgovorim na packu... kad ti dokurči dolivanje ulja, pređeš na 900.... :P

 

Druze slabo mislis, GSF 650 trosi takodje 4.5L/km.:kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3079 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 2 minuta, WoodyRider je napisao:

Još jednom da rezimiramo.... TDM 900 nema nikakvih problema. To je perfektan motor, jako udoban i jako kvalitetno napravljen. Završna obrada na visokom nivou. Pravi all rounder, koji pri tom troši najmanje u klasi (mislim da ni jedan motor od 600 kubika ne troši 4.5 litre kao TDM), najlakši je u klasi i ima najniže sedište u klasi (za niže vozače bitna stavka). 

 

To što malo divlja na nižim obrtajima, i traži da se "radi" nije nikakav "problem" nego stvar navike. I mene je u početku nerviralo, dok nisam naučio da vozim. Sad ga ne menjam! 

 

Ko ne voli da šalta i dira kvačilo, može da pređe na Suzuki Bandit (ja ga imao pre TDM-a). Ili još bolje, na maxi skuter.... :jee2:

Nema dalje... jer nije pravljen za grad već da se udobno prebaciš do neke dalje destinacije...gde usput možeš i da se zabaviš malo oštrijom vožnjicom, šta ćeš bolje? 

E sad što mi hoćemo od nekog tipa motora, u ovom slučaju turing, sport-turing da napravimo i skutera i R-a i td., to je stara priča... 

Šta oni inžinjeri u Yamahi znaju? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Evo ja pročitah dvesta i kusur stranica teme, kako kod vas na poslu ovih dana? Fali ovde preko 100 stranica, ne znam ni ko ni zašto je brisao.

 

BTW. Sve hoću da vas pitam, gde je @bocca bastard, šta je sa njim, nema ga na forumu? Njegovi postovi pobrisani, ostali samo menšni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Videćete vi kad ja napakujem dizne i filter vazduha sa XTZ1200 i koknem PowerCommander :)

 

Nego, znam da prednji točak od R6 paše šraf na šraf na TDM900, zna li neko kakva je situacija sa zadnjom felnom? Šta moram da premerim? Širina nije problem, ali ne znam da li će lančanici biti u osi. Mogao bih povoljno a i stavio bih šestokrake od R6.

 

front-wheel-rim-yamaha-r6-2005-2016-r1-2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 8 sati, stoka je napisao:

 

 

BTW. Sve hoću da vas pitam, gde je @bocca bastard, šta je sa njim, nema ga na forumu? Njegovi postovi pobrisani, ostali samo menšni.

Kao Đenka, ostali samo dugmići. :stabre:  . . . ili su ga nestali, kao u knjizi Kvaka 22 :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Danas posle cele zime tdm upalio iz prve kao da je jutros vozen. Bez gasa, bez dugog verglanja. Samo brm i yo je to :-) Aku doduse napunjen juce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@bdada

Ti imas harmonike napred na vilama?

Ne znam ima li razlike u obimu cizme na 3vd i 4tx buduci da je stap na 3vd-u 41mm, a na 4tx-u 43mm?

Razmisljam se da stavim harmonike umesto onih fabrickih plasticnih stitnika koji su realno sranje.

 

Ne znam koje da porucim.

MOTOBIKESHOP.RS

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ima li ko fork brace na Tdm-u?

Ima li benefita?

Ne bih bacao pare ako je poboljsanje neprimetno?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja