Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 28 minuta, Arakis je napisao:

To ti je slično kao kad biraš devojku :)

Tek kada se oženiš vidiš gomilu skrivenih mana ;)

Razlika je da možeš da zapališ kupljen motor ako te razočara bez da ideš u prdekanu. 

 

Nema razlike, pametan rokne zenu odma i nakon 10 godina je slobodan covjek, a kad ostane sa njom onda je na dozivotnoj robiji. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, Arakis je napisao:

Fabrike baš komplikuju sa tom proverom nivoa ulja. 

Ja kod svih motora nivo ulja proveravam kao kod automobila - pre nego što ga kresnem, kad je motor hladan i kada se svo ulje slilo u karter (koji nije karter ali 'ajd). 

I to je to, nema greške. 

Čika Rajko, uz dužno poštovanje, TDM ima ˝suvi˝ karter. Na njemu se nivo ulja pravilno očitava samo onako kako sam gore napisao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
pre 4 minuta, Ausländer je napisao:

Доспеш и крај, то није проблем.

Ако све ваља стисни и купи, после ћеш тек видети јел ваља.

Обрати само пажњу како се понаша у трећој брзини.

То је позната мана.

To cu verovatno i uraditi pa se ubrzo javljam sta i kako je bilo . Hvala svima na brzim odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 26 minuta, Berar je napisao:

Nismo tako. Motor je radio jedno dva tri minuta, uspravili smo ga i odmah proverili.. Da li to moze da znaci da je ulje uredu?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 

Kada je motor hladan i nije paljen, onda je većina ulja u posudi gore, u karteru ostane samo mala količina ulja. Čim se motor upali, pumpa potera ulje iz posude u mašinu i tada ne ostane skoro ništa ulja u posudi (vi ste u tom trenutku proveravali ulje, zato vam je i pokazalo da ja ispod minimuma). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
pre 2 minuta, ThePainkiller je napisao:

Kada je motor hladan i nije paljen, onda je većina ulja u posudi gore, u karteru ostane sam mala količina ulja. Čim se motor upali, pumpa potera ulje iz posude u mašinu i tada ne ostane skoro ništa ulja u posudi (vi ste u tom trenutku proveravali ulje). 

E to mi znaci , hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

@N.F.S. evo sad sam i ja tražio ovo tvoje i nema. Moraću potražiti po stranim forumima. Znači, razlika je ogromna, može biti još puno bolje od ovoga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas mi je zao sto je neko trud ulozio da sve pobrise, detaljno sam objasnio postupak i kasniji boljitak...

Zbog normativa o izduvnim gasovima, brizganje je svedeno na minimum potreban za rad, rezultat je nevoljno trzanje u malim obrtajima i veca temperatura... Otvaranjem kutije si stvar jos pogorsao, u "idle" rezimu ecu ne uzima podatke sa lambde, sonde za pritisak... Vec radi po predefinisanoj mapi a koja misli da je restrikcija na kucistu filtera vazduha prisutna i dalje...

Evo link za tebe drug, probaj! Ja sam odusevljen bio...

Divan je to sklop, univerzalan! Meni nije odgovarao zbog nekih navika koje sam pre njega stekao i ustalio :D

 

https://www.tdm-yamaha.heliohost.org/?page=MCO

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Stiglo mi ulje i filter iz Louis-a. Uzeo onaj K&N filter, bio na sniženju, kad prc, ne dobiju se O-ringovi. Uz Champion sam uvek dobijao oba O-ringa a osetno je jeftiniji. Ovo im je baš "homoseksualna" fora. Zna li neko koji O-ringovi tu idu, da znam šta tražim?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

@N.F.S. hvala puno. Na tom sajtu sam našao uputstvo za diskonekciju ove klapne u airbox-u. Mada, tamo piše da je OK ceo taj sistem izbaciti i samo zablindirati cevi od vakuuma.

 

Po tvom iskustvu, je li bolje da klapnu ponovo priključim pre nego počnem ovo štelovanje ili da probam prvo ovako da je posle priključim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema na cemu, ako te "trzanje" bas smara, i kroz vortanje po gradu dok skreces ne pustas kvacilo iz straha da li si u pravom stepenu prenosa ili da ne poskoci verovatno ce ti biti dovoljno da preko table samo goriva dodas!

Probao sam sve od tih modova sem druge mape, u mom je slucaju bilo dovoljno ovo sto napisah, klapna je bila ukljucena i u radu...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Taj je tdm sada kod naseg drugara @Markone88, i jedini je koji vozih a da je kultivisan i ne poskakuje kao magare :D

Takodje, kablovi bobina znaju da probijaju posto su naslonjeni na ram sa obe strane, pisah i o tome, ne znam ima li ili je i to obrisano...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
1 minute ago, N.F.S. said:

Taj je tdm sada kod naseg drugara @Markone88, i jedini je koji vozih a da je kultivisan i ne poskakuje kao magare :D

Takodje, kablovi bobina znaju da probijaju posto su naslonjeni na ram sa obe strane, pisah i o tome, ne znam ima li ili je i to obrisano...

Taj deo ima, ja malopre čitao. Imaju i slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da znate sa svaki primerak ima svoj setup tih vrednosti. Kako ćeš da upariš oba cilindra bez aparata da imaju istu smešu? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Osnovna pretpostavka je da su cilindri sada usklađeni, pritisak na auspusima, koliko je moguće pvako rukama odrediti, jednak na obe strane, šro nije bio slučaj na svim TDM-ovima koje sam gledao dok sam birao motor. Sad, sa tih početnih vrednosti oba cilindra podižem za istu vrednost, dok ne dobijem željene rezultate. Ako ne valja, na početak pa ponovo. Kontam da mi ova trenutna varijanta sa isključenom klapnom uvek stoji kao opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne se slazem, po cemu siguras da kod tebe nije nesto nasumicno setovao jedan od prethodnih vlasnika? Ili se vodis onom "u ne znanju je blagostanje":na_glavi:

Da, iz dosade se moze raditi, u par klikova vratis kako je bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Licno, rasparno sam stelovao, koliko se secam vrednosti idu u minus i plus, trocifreno nesto... Desnom sam podizao za 20 vise od levog cilindra (na kome je lambda) i taj sam odnos odrzavao pri povecavanju vrednosti na oba...

 

P.S. Vrednosti su kod svih razlicite, evo nadjoh svoj idealni setup (po zvuku agregata i osecaju u voznji) 

P.P.S. Ispravka!!! Ovo su nominalne vrednosti, pocetne!

IMG_20180823_165922.jpg

IMG_20180823_170039.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zato što ne može samo da se čačka.

Trebaju ti nove svećice, filter vazduha, servisiran razvod ventila, sinhronizovanje usisa. Kad je to sve u fabričkoj postavci, onda sondom očitaš vrednosti za svaki cilindar i podesiš. Ko može na osećaj, svaka čast, ja ne mogu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
10 hours ago, Alekre said:

Zato što ne može samo da se čačka.

Trebaju ti nove svećice, filter vazduha, servisiran razvod ventila, sinhronizovanje usisa. Kad je to sve u fabričkoj postavci, onda sondom očitaš vrednosti za svaki cilindar i podesiš. Ko može na osećaj, svaka čast, ja ne mogu. 

Kako vi ostali imate rešen taj problem cimanja na malim obrtajima na 900tkama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Nema veze, vidimo se uskoro. Mogu i sa siromašnom smešom da dođem :)

Totalno je benigno raditi ovo sto predlazem, kao sto rekoh, ima ljudi koji "polutke" voze i zadovoljni su posto misle da to treba tako... I oni se voze, brane svoj stav :D

 

(Polutka- motor sa dva cilindra od kojih jedan radi :D )

 

P.S. Da ne kucam u nedogled, neko jednostavno prihvati da je "To To" i tako se vozi, drugi preduzimaju korake i urade nesto po tom pitanju, jedni ohrabruju, drugi su pasivni... Bitno da se vozimo :)

Neces se dovesti Alekre sa posnom smesom, preko 3000rpm tdm je perfekcija, ovo ispod je u malom problemu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja