Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Porodin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Hvala na dobrodoslici.

Neznam dali ima oznaka igle, ali znam da nije pravilnog oblika, na dnu je debela pa se suzava i opet podebljuje do gore. Bukvalno na punom odklonu ona dodje debela i tulbi. Cudna skroz, steta nemam sliku. Jedino diznu mogu da pogledam koja ide.

 

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pitam jer imam drugacije iglice, imaju oznaku ali nigde nisam nasao poklapanje sa nekim tipom motora/karba, moje su krace malo, deblje, drugacije ... sve u svemu na punom gasu daju vise goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ako Vam je od pomoći

 

NRP-CARBS.CO.UK

Yamaha TDM850 '91-95 3VD Keyster carb kit

Ja stavio pre 5 god na mog TDM-a, ali odgovarajuće za 4tx, još funkcionišu. Prešao oko 30K, potrošnja 5 - 5,5 , ne teram ga u obrtaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Danas sam preporodio motor. Isključio sam onu klapnu koja guši motor ispod 4000 obrtaja i promena je neverovatna. Sad gas prima linearno, nema trzananja na malim obrtajima, sad milina za voziti po gradu u uskim krivinama.

 

Nego, ima li neko visok ko ima problema sa turbolencijom sa povišenim vizirom? Mene ubi, nije klasičan udar vetra, na to sam navikao, nego mi pravi buku u kacigi, a kad se izdignem, ništa. Razmišljam da stavim onaj fabrički, niži vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

Pozdrav svima ! Uskoro treba da postanem vlasnik jednog TDMa 95god . Gledao sam danas jedan primerak i motor izgleda bas fino i pristojno i treba da ga pazarim uskoro. Samo ono sto me zanima je lampica za ulje koja uopste ne svetli pri kontaktu. Kada sam gledao malo po YT , svaku koju sam pogledao takodje nije palia lampicu za ulje pri kontaktu. Kada smo skinli masku videli smo da na tom delu uopste nema lampicw nego je pretpostavljam to izvedeno na nekoj stampanoj ploci unutar te instrument table. Ako neko moze da mi malo to detaljnije objasni , da li je to mozda normalno za taj model i kako funkcionise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Danas sam preporodio motor. Isključio sam onu klapnu koja guši motor ispod 4000 obrtaja i promena je neverovatna. Sad gas prima linearno, nema trzananja na malim obrtajima, sad milina za voziti po gradu u uskim krivinama.

 

Nego, ima li neko visok ko ima problema sa turbolencijom sa povišenim vizirom? Mene ubi, nije klasičan udar vetra, na to sam navikao, nego mi pravi buku u kacigi, a kad se izdignem, ništa. Razmišljam da stavim onaj fabrički, niži vizir.

Ja sam imao isti problem, acno znam o cemu pricas, skinuo sam produzeni i stavio fabricki vizir. Sad mi vetar bije u grudi a ne u glavu, sto je podnosljivije. Imam 190cm ako ti nesto znaci da uporedis.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, Berar je napisao:

Pozdrav svima ! Uskoro treba da postanem vlasnik jednog TDMa 95god . Gledao sam danas jedan primerak i motor izgleda bas fino i pristojno i treba da ga pazarim uskoro. Samo ono sto me zanima je lampica za ulje koja uopste ne svetli pri kontaktu. Kada sam gledao malo po YT , svaku koju sam pogledao takodje nije palia lampicu za ulje pri kontaktu. Kada smo skinli masku videli smo da na tom delu uopste nema lampicw nego je pretpostavljam to izvedeno na nekoj stampanoj ploci unutar te instrument table. Ako neko moze da mi malo to detaljnije objasni , da li je to mozda normalno za taj model i kako funkcionise

Nijedan TDM850 nema lampicu za ulje. Tek pojavom 900-ke su je stavili... ;) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

@vidakn pa to i ja kontam. Ja sam 197, i glava mi je konstantno u nekom vrtlogu, kao da duvaju strašni vetrovi sa svih strana. Pitam prošlog vlasnika, on kaže da je njemu super ovaj vizir, al' on je bar 20-30cm niži od mene. Do sad sam vozio Naked-a, vetar bije od napred i nema tih vrtloga i tolike buke. Ništa, sledeći vikend eksperimentišem sa vizirom. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

@N.F.S. nisam siguran da li je tvoj odgovor bio upućen meni. Nešto malo sam čitao o tome al' nisam ništa slično do sad čačkao. Imaš li neke parametre koji bi trebalo da budu, i ako znaš neka dobra uputstva za to može i neki link, ako ne tražiću po YT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic
8 hours ago, Berar said:

Pozdrav svima ! Uskoro treba da postanem vlasnik jednog TDMa 95god . Gledao sam danas jedan primerak i motor izgleda bas fino i pristojno i treba da ga pazarim uskoro. Samo ono sto me zanima je lampica za ulje koja uopste ne svetli pri kontaktu. Kada sam gledao malo po YT , svaku koju sam pogledao takodje nije palia lampicu za ulje pri kontaktu. Kada smo skinli masku videli smo da na tom delu uopste nema lampicw nego je pretpostavljam to izvedeno na nekoj stampanoj ploci unutar te instrument table. Ako neko moze da mi malo to detaljnije objasni , da li je to mozda normalno za taj model i kako funkcionise

Svakako ces ga dolivati :D:D
u pocetku mozda ne al kad se ruka opusti.......ih :D
1:1 sa benzinom :D

Ma stace ti lampica,redovno proveravaj nivo jer hoce da potrosi TDM

Mada ako ima ulja u masini a nema dima na auspuhu sve oke :) :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, Mirkic je napisao:

Svakako ces ga dolivati :D:D
u pocetku mozda ne al kad se ruka opusti.......ih :D
1:1 sa benzinom :D

Ma stace ti lampica,redovno proveravaj nivo jer hoce da potrosi TDM

Mada ako ima ulja u masini a nema dima na auspuhu sve oke :) :D

Onomad je @Astral bočne kofere na vožnjama nosio samo da bi u njima ulje držao za dolivanje... :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@stokaNemam kod sebe tdm vise pa i ne cackam, razlika u voznji na malim obrtajima je stelovanjem drasticna... Toliko da sam klapnu u kutiji vratio u funkciju :D

Upute za stelovanje sam "negde u nazad" detaljno opisao. Bitno je da pocetne vrednosti zapises  tako da se na standard uvek vratiti mozes!

Dodajes po "+10" i vozis, probas...

To je prvo sto na svom TDM900 uradih, voze ljudi kako im stigne, slabo sta iz straha porade, pa sve da im i guvernal stavis u nenormalan polozaj, voze tako... :D

 

 

P.S. Stelovanje se i u radu moze vrsiti, cujes kako agregat menja zvuk/rad...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
7 minutes ago, ThePainkiller said:

Onomad je @Astral bočne kofere na vožnjama nosio samo da bi u njima ulje držao za dolivanje... :lol:

Nisu to bili bocni koferi nego kanisteri sa uljem po sistemu kap po kap.

40l najkvalitetnijeg Cehoslovackog ulja i rezervoar Rumunskog benzina omogucavaju autonomiju od cak 137 km , bajo moj! Nije to za zanemarivanje! :P

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iz nekog su razloga svi moji postovi na temu stelovanja ovog modela motora obrisani, slike takodje... Pretraga u google-u "tdm o2 stelovanje" vodi do strane 385 gde nema vise mojih postova na tu temu... Google ocigledno ima kesirano negde...

Bas sam mislio da je korisno to sto kucah posto "pegla" sporo kretanje, i omoguci da tdm 900 fluidno ide drugom brzinom 10km/h a bez potrebe da se bilo sta rastura/demontira... Takodje, nisam prepisao tudje impresije vec licno probah,  grane dobiju istu boju (jednako izgaranje,ne bude desna plava zbog vece temperature (posna smesa))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

E ekstra. Ma taj tdm koji zelim da kupim super izgleda i sto se tice masine odlicno radi, ne duva ,ne dimi, ne zvecka a bas lepo poteze. Jedino sto me brine je to ulje. Motor je kod ovog coveka negde od prosle sezone ali i presao od kad ga je uzeo nekih 1500km i on nije nijednom ni proveravao ni dolivao ulje , nije nista radio na motoru i mogao bih reci da je izgledao malo nezainteresovano za to pa ga valjda zato i prodaje. Po proceni mislim da je covek iskren i da me ne pravi ludim. E sad , otisli mi po motor kao definitivno i treba da krenemo kad ono proverimo ulje ispod minimuma i to dobro ispod, koliki je razmak na meracu izmedju min i max toliko je ispod minimuma, ne znam ni koja je to tacno kolicina niti znam sta da radim,da li to da se pazari ili ne. Kazem motor pali kao mina ,miran rad i stabilan, ne dimi ni na vecim obrtajima ni trunku, nema vidljivih tragova ulja po masini, cak sam gurao i prste u unutrasnjost auspuha nije masno. Helppp hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To ti je slično kao kad biraš devojku :)

Tek kada se oženiš vidiš gomilu skrivenih mana ;)

Razlika je da možeš da zapališ kupljen motor ako te razočara bez da ideš u prdekanu. 

  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 9 minuta, Berar je napisao:

E ekstra. Ma taj tdm koji zelim da kupim super izgleda i sto se tice masine odlicno radi, ne duva ,ne dimi, ne zvecka a bas lepo poteze. Jedino sto me brine je to ulje. Motor je kod ovog coveka negde od prosle sezone ali i presao od kad ga je uzeo nekih 1500km i on nije nijednom ni proveravao ni dolivao ulje , nije nista radio na motoru i mogao bih reci da je izgledao malo nezainteresovano za to pa ga valjda zato i prodaje. Po proceni mislim da je covek iskren i da me ne pravi ludim. E sad , otisli mi po motor kao definitivno i treba da krenemo kad ono proverimo ulje ispod minimuma i to dobro ispod, koliki je razmak na meracu izmedju min i max toliko je ispod minimuma, ne znam ni koja je to tacno kolicina niti znam sta da radim,da li to da se pazari ili ne. Kazem motor pali kao mina ,miran rad i stabilan, ne dimi ni na vecim obrtajima ni trunku, nema vidljivih tragova ulja po masini, cak sam gurao i prste u unutrasnjost auspuha nije masno. Helppp hahaha

Kako ste proveravali ulje? TDM850 ima specifičan način provere. Motor mora da se zagreje na radnu temperaturu, postavi se u uspravni polozaj, ugasi se motor i posle jedno desetak min se ocita nivo. To je jedini ispravni način provere nivoa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
Kako ste proveravali ulje? TDM850 ima specifičan način provere. Motor mora da se zagreje na radnu temperaturu, postavi se u uspravni polozaj, ugasi se motor i posle jedno desetak min se ocita nivo. To je jedini ispravni način provere nivoa.
Nismo tako. Motor je radio jedno dva tri minuta, uspravili smo ga i odmah proverili.. Da li to moze da znaci da je ulje uredu?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Fabrike baš komplikuju sa tom proverom nivoa ulja. 

Ja kod svih motora nivo ulja proveravam kao kod automobila - pre nego što ga kresnem, kad je motor hladan i kada se svo ulje slilo u karter (koji nije karter ali 'ajd). 

I to je to, nema greške. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja