Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
3 hours ago, Zoxxx69 said:

Ćao... ja sam ih napravio i stavio na moju 900-tku. Jesu lepši ali dal su funkcionalniji ne znam. Nisam ima prilike da proverim. Ovi tvoji moraju biti duži.

Ovi tvoji skroz lepo izgledaju.

 

Znam da moraju biti duži, imaju različiti nastavci koji se stavljaju ispod, samo ne znam koliko dugački moraju biti. Video sam na jednoj devetstotici slične ovakve ugrađene ali nisam imao metar da ih izmerim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Jedva nadjoh kod nas lepilo da sredim ručku gasa, zbog grejača ide u krug... jedino dve tubice imadoše u Motoshop-u MRG... 

 

IMG-20200207-205533.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Radite li nešto na motorima? :) 

 

Omela me temperatura ali ne smeta da se malo radi u dnevnoj sobi. Nije baš da idem u hladnu garažu. Samo jedna slika, teaser :) Kad sve završim i sklopim objaviću.

 

IMG-20200208-131507.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ma ima dana, dok ogreje malo... ionako me drm'o neki virus dve nedelje... dugo ga nisam zakačio, ovaj neki zaheban beše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
8 minutes ago, Ausländer said:

Има на огласима нека јамаха ТДМ, али 28 KW, како иде то уопште? Стварно тако слаба?

To je samo na papiru. 

Svima su im poskidane blokade.

Blokade su mahom mehanickog tipa (850). Lako se uklanjaju, to ovi iz Ch imaju uglavnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, shoyyka je napisao:

Big daddy... :)

 

FB-IMG-1581458784065.jpg

Kad bi pored TDM-a doterali CB1000 Big One, delovao bi kao i te trkalice naspram TDMa. :) Big One nije bez razloga dobio to ime... Ogroman motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ok ali mislim da ne bi bila baš tolika razlika,visok je TDM... a što sam se razočarao u CBF 1000, beži bre, TDM k'o vita Jela naspram njega, ja koji sam 180 pa mi deluje nisko, kamoli višlji... 

A možda je u pitanju i navika!? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, shoyyka je napisao:

Ok ali mislim da ne bi bila baš tolika razlika,visok je TDM... a što sam se razočarao u CBF 1000, beži bre, TDM k'o vita Jela naspram njega, ja koji sam 180 pa mi deluje nisko, kamoli višlji... 

A možda je u pitanju i navika!? 

Kolega, ne pričam o CBF1000... :D

CB1000 Big One... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 1 minut, ThePainkiller je napisao:

Kolega, ne pričam o CBF1000... :D

CB1000 Big One... ;)

 

Pa da, prokomentarisao sam u prvoj rečenici...posle dodao za CBF... 

Nego... kad ćeš opet kod nas? Ako nije tajna:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, shoyyka je napisao:

Pa da, prokomentarisao sam u prvoj rečenici...posle dodao za CBF... 

Nego... kad ćeš opet kod nas? Ako nije tajna:)

Aha...nisam onda dobro razumeo... :) 

 

Pa mislim da se više neću vraćati na TDM (ako si na to mislio pitanjem)... 850-ku sam izgustirao (3 puta do sada već), a 900-ku sam vozio od drugara i nije mi toliko vau koliko sam očekivao od nje...

Za sada mi je Bandit odličan. Jednog lepog dana, ako zaradim neke veće pare, onda bi došla neka FJR1300 i to je to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 2 sati, ThePainkiller je napisao:

Aha...nisam onda dobro razumeo... :) 

 

Pa mislim da se više neću vraćati na TDM (ako si na to mislio pitanjem)... 850-ku sam izgustirao (3 puta do sada već), a 900-ku sam vozio od drugara i nije mi toliko vau koliko sam očekivao od nje...

Za sada mi je Bandit odličan. Jednog lepog dana, ako zaradim neke veće pare, onda bi došla neka FJR1300 i to je to...

Ne vredi.... Kad legneš da spavaš, zatvoriš oči.... Pojavljuje se onaj zloćudni crv koji te pritiska da opet uzmeš TDM.... ALI 900 ovaj put! Zamisli, agilan, lak, brz, udoban, malo troši.... Lepota! 

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 22 minuta, WoodyRider je napisao:

Ne vredi.... Kad legneš da spavaš, zatvoriš oči.... Pojavljuje se onaj zloćudni crv koji te pritiska da opet uzmeš TDM.... ALI 900 ovaj put! Zamisli, agilan, lak, brz, udoban, malo troši.... Lepota! 

:jee:

Od svega nabrojanog, jedino mi njegova (mala) potrošnja privlači pažnju. Ostalo mi je sve nekako prosečno, ništa mi nema vau efekat... 

Sadašnji Bandit mi mnogo više uzbuđenja daje, nije uopšte težak ni za male gradske manevre, udoban je (to moram da zahvalim prerađenom sedištu), a posebno mi se sviđa to što može da se vozi petom brzinom na 1500 obrtaja i da nema ni jedan jedini trzaj da mu smeta (dok je 900-ka vrlo nervozna na malo gasu, a da ne spominjem onaj on-off efekat puštanja i dodavanja gasa...)

 

Tvoj TDM jeste stvarno lep, to moram da priznam, ali to je samo zbog te žute boje, koja mu stvarno dobro stoji... :)

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 17 minuta, ThePainkiller je napisao:

Od svega nabrojanog, jedino mi njegova (mala) potrošnja privlači pažnju. Ostalo mi je sve nekako prosečno, ništa mi nema vau efekat... 

Sadašnji Bandit mi mnogo više uzbuđenja daje, nije uopšte težak ni za male gradske manevre, udoban je (to moram da zahvalim prerađenom sedištu), a posebno mi se sviđa to što može da se vozi petom brzinom na 1500 obrtaja i da nema ni jedan jedini trzaj da mu smeta (dok je 900-ka vrlo nervozna na malo gasu, a da ne spominjem onaj on-off efekat puštanja i dodavanja gasa...)

 

Tvoj TDM jeste stvarno lep, to moram da priznam, ali to je samo zbog te žute boje, koja mu stvarno dobro stoji... :)

 

Ma vratićeš se ti čim kreneš na neko duže putovanje... zna se koji su motori sa vau efektom, malo se zabaviš i to je to...a ovo pravljeno za daleke pute... ma znaš sve... :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da imam neko bogatstvo i dovoljno vremena u životu, moj vozni park bi otprilike bio:

 

1. Yamaha FJR1300 - za putovanja

2. VFR 800 Crossrunner - za kurčenje

3. Suzuki DRZ400 supermoto - za ludiranje

4. Yamaha WR400 cross - za šumu i off

 

Al sam skroman, jel da...? :lol:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, ThePainkiller said:

Od svega nabrojanog, jedino mi njegova (mala) potrošnja privlači pažnju. Ostalo mi je sve nekako prosečno, ništa mi nema vau efekat... 

Sadašnji Bandit mi mnogo više uzbuđenja daje, nije uopšte težak ni za male gradske manevre, udoban je (to moram da zahvalim prerađenom sedištu), a posebno mi se sviđa to što može da se vozi petom brzinom na 1500 obrtaja i da nema ni jedan jedini trzaj da mu smeta (dok je 900-ka vrlo nervozna na malo gasu, a da ne spominjem onaj on-off efekat puštanja i dodavanja gasa...)

 

Tvoj TDM jeste stvarno lep, to moram da priznam, ali to je samo zbog te žute boje, koja mu stvarno dobro stoji... :)

 

Kako bre, prosečno. Monoblok klješta, ram od alu od početka do kraja, alu viljuška i amort na istom principu kao R1, dosta toga lepog ima. Generalno je po završnoj obradi. Nego opraštam ti, malo je dosadan motor. Znam da si na to mislio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja