Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

CBF 1000 ima FI.

Samim tim, ima ucitane mape.

Neko je te mape pravio tako da zadovolje fizicko setovanje agregata.

Za odredjeno setovanje agregata moze biti vise mapa.

Fabrika uvek daje mapu tako da agregat emituje najmanju kolicinu  CO2 u najcesce koriscenom rezimu rada agregata. Takodje se trude da naprave najoptimalniji balans u eksploataciji tako sto krivu snage prave tako da povoljan obrtni momenat bude na srednjim obrtajima. Kod R motocikala je u gornjem opsegu obrtaja, kod OFF motora u sasvim donjem opsegu.

 

 

@Gajo Sevojno ču ga operem. Nego zezam drugare sto peru felne posle svake voznje :)

Doduse moracu i jaknu, pantalone i cizme da ispuskiram zajedno sa motorom posto izgledaju isto kao ta felna. :D juce vozismo 10-15 km makadama iz nehata ima da se peremo do proleca, sacuvaj Boze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Kakav limitator na litru zapremine? Tako je podešen. 

Ne znam, tako deluje, stvarno je kilonja... definitivno mora kod majstora, možda je uštrojen, a ovaj i ne zna:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

On ima nešto malo više obrtnog na višim obrtajima od TDM, trebalo bi da su tu negde. Uostalom, nebitno, CBF je prosečan motor. 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ili ovaj moj ide toliko dobro ili onaj toliko loš... a da je brži CBF nije... razlika samo u načinu vožnje, šaltanju... kao što rekoh skoro isti po specifikacijama... 

 

I mnogo nizak, dečko skroz desno je baš nizak, na prstima je na Hondi, na TDM nema šanse da se popne... visok ka' vita jela, samo se njiše u krivinama... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Tu kuda ste vi vozili njegov motor je bio verovatno konstantno u nizim obrtajima, da ste isli preko 6k tada bi njegov poceo da dobija snagu, bar je tako sa svakim 4 cilindra koje sam ja probao, osim velikog bandita koga su napravili da vuce od 3000 obrtaja. (ima sigurno jos primera, pricam samo ono sto sam ja probao)

Naravno moguce da mu sa motorom nije nesto ok ili da je bio non stop u pogresnoj brzini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja terao do 6k...Ibarskom...drugi put, ako vreme bude dozvolilo ćemo se zameniti... najbolje je iz prve ruke... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, filipfg je napisao:

 

Naravno moguce da mu sa motorom nije nesto ok ili da je bio non stop u pogresnoj brzini :)

Vrlo moguće, on vozio CBR 600,skoro uzeo ovo, ne naviknut, ubrzava u pogrešnoj brzini... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Posedujem TDM900 a na kratko sam bio i vlasnik CBF1000 (trenutno kod Boce)

Ide CBF odlicno i ni u cemu ne zaostaje za TDMom i na malim obrtajima a na vecim mozda i bolje.

Ocigledno da tog CBFa nesto muci

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Veliki obrtni moment čini motor dobrim za vožnju pogotovo na niskim obrtajima. CBF nije u toj priči, dok je Bandit 1200 školski primer tog pristupa. Novi Strom 1000 isto radi u srednjem režimu. 

 

TDM 900 je crossplane koji imitira V2. Predviđen je za brdsko planinske puteve. Što znači, ispucavanja iz krivina. Ja ga tako ne vozim. Max obrtni oko ili ispod 6000rpm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 hour ago, Alekre said:

Suvišno je i diskutovati o tome, kod CBF i TDM je ta snaga po današnjim standardima relativno skromna.

 

Pa ne znam, mislim da smo svi "zrtve" marketinga i nekih brojki... Oba ova motora ubrzavaju od 0 do 100 za 5-6 sekundi, sto je brze od 90% automobila na putevima, sta ces brze od toga :)

 

Za mene konkretno bi jedina diskusija bila nacin na koja se ta snaga isporucuje.

To sam i sam osetio sada kad sam presao sa Versysa 650 na Bandita 1250. (sa 2 na 4 cilindra)

Vozim istim brzinama sada Bandita kao i Versysa, ali desava mi se na Banditu da idem 100 u sestoj, zaustavljam se i spustam brzinu na 30, ne menjam stepen prenosa na dole, dajem gas i on krece linearno da ubrzava ponovo bez ikakvog seckanja ili da sam uopste dodirnuo kvacilo.

Meni ta "elasticnost" agregata daje neki bas dobar dozivljaj, tako da bi za mene to bila "snaga", a ne da li moze da razvije do 100 za 3 ili 5 sekunde.

 

Pricam sada malo vise generalno, ne znam opet na sta si tacno mislio da im je snaga skromna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
3 minutes ago, Mindžake Merava said:

Da li se neko od kolega vozio juče na putu Vrbas-Novi Sad?

Vrati avatar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 minute ago, Mindžake Merava said:

Urađeno

Sto prodajes TTR? Hoces da se menjamo :)

 

p.s. imas jako originalan avatar. Jedan od boljih na forumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
13 minutes ago, Astral said:

Sto prodajes TTR? Hoces da se menjamo :)

TTR je dobar, lomim se da li uopšte da ga prodam.

Problem su malo i finansije,jer mi se neda imati,održavati i registrovati dva motora.

Posla imam sve više,a vremena za vožnju sve manje,a tu je usput i ljubomorna cura koje gde god da krenem hoće da ide samnom.TTR definitivno nije za dvoje.

 

TDM se definitivno nameće kao sledeći bajk,ali gledam u pravcu 900-tke.

Pratim stalno ovu temu i znam koliko si uložio u svoj motor,ali me nešto ne greje 4TX.

 

Na mom motoru treba da zamenim kočione pločice,kočionu tečnost i da očistim klipove i stavim nove gumice.Pored toga su mi migavci otkazali i to moram da sredim+mi je jedan polomljen pa i to moram da nađem zamenu.

 

Prodavaću ga kad sve to sredim (uvek to radim pre prodaje sa svesnom računicom da gubim,al takav sam.

 

Kad sve to završim,oglasiću ga ovde na forumu,pa ako mi legne i neka zamena-što da ne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja sve suprotno. 

Sve me vise vuce off. Zena vise nece da se vozi samnom nigde. Putni motor mi ne treba ič.

Posto za put nit imam vremena,nit imam para. Sve sto sam imao skrljao sam u Tdm i sad se gledamo. 

:D

 

900 ti je dobar izbor. Ako ces putovati, to je pravi motor. 

Zelim ti da zena i ti budete nasmejani puno,puno kilometara :) to je najlepsi osecaj, kad si sa dragom u avanturi negde daleko od kuce.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, filipfg said:

 

Pa ne znam, mislim da smo svi "zrtve" marketinga i nekih brojki... Oba ova motora ubrzavaju od 0 do 100 za 5-6 sekundi, sto je brze od 90% automobila na putevima, sta ces brze od toga :)

 

Za mene konkretno bi jedina diskusija bila nacin na koja se ta snaga isporucuje.

To sam i sam osetio sada kad sam presao sa Versysa 650 na Bandita 1250. (sa 2 na 4 cilindra)

Vozim istim brzinama sada Bandita kao i Versysa, ali desava mi se na Banditu da idem 100 u sestoj, zaustavljam se i spustam brzinu na 30, ne menjam stepen prenosa na dole, dajem gas i on krece linearno da ubrzava ponovo bez ikakvog seckanja ili da sam uopste dodirnuo kvacilo.

Meni ta "elasticnost" agregata daje neki bas dobar dozivljaj, tako da bi za mene to bila "snaga", a ne da li moze da razvije do 100 za 3 ili 5 sekunde.

 

Pricam sada malo vise generalno, ne znam opet na sta si tacno mislio da im je snaga skromna.

tu se slazem sa tobom 100%, aj sam vozio bandit 600 uljaru, i isto takom po gradu sam vozio u 3/4 brzini, sve od 20 do 80 km/h.

 

Ajd napisi neko poredjenje izmedju versys i bandit 1250, plusevi i minusevi :) ako te ne mrzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

@Astral Putovanja mi i jesu sad neka doza interesovanja.Off road me nije nikad nešto posebno interesovao.Iaoko sam uvek kupovao i vozio Enduro,to je zbog visine od 2m  i smešan sam na manjim/nižim motorima.

Ajd kad sredim TTR-a,javim ti se...Sestra mi živi na NBG-u pa   bi došao i kod nje,a i da se vidim sa tobom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 minutes ago, Mindžake Merava said:

@Astral Putovanja mi i jesu sad neka doza interesovanja.Off road me nije nikad nešto posebno interesovao.Iaoko sam uvek kupovao i vozio Enduro,to je zbog visine od 2m  i smešan sam na manjim/nižim motorima.

Ajd kad sredim TTR-a,javim ti se...Sestra mi živi na NBG-u pa   bi došao i kod nje,a i da se vidim sa tobom.

 

 

Moze, taman mozes probati Tdm da vidis odgovara li ti, 900 ti je sve isto to, samo bolje i novije :D

 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Astral je napisao:

 

 

p.s. imas jako originalan avatar. Jedan od boljih na forumu. 

I ti si imao originalan. Razumem da si ovaj avatar stavio kao in memoriam na pokojnog Keith Flint-a, ali onaj mi je bio bolji... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 minutes ago, ThePainkiller said:

I ti si imao originalan. Razumem da si ovaj avatar stavio kao in memoriam na pokojnog Keith Flint-a, ali onaj mi je bio bolji... ;)

I meni je drag bio onaj, vraticu ga. Kad prodje neko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja