Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Najvažniju stvar ste zaboravili... čik da ga oboriš u krivinici, a znaš da ti je masna guma... znači bitna je ipak felnica... i gumica, zar ne? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

ocistim ga sa break cleaner-om i onda naspricam lubrikantom (kako imam para tako uzemem,obicno jeftin cleaner a lubrikant gledam da bude u kvalitetu ..al opet zavisi od kinte) ..cleaner mi je dovoljan za 2,3 ciscenja...
al radim na svakih 500 km :D:D mozda nekad prebaci do 600
Ili kad ga perem keherom izbijem sve zivo napolje,ostavim ga na suncu 10-15 min i naspricam lubrikanta...

i uvek imam jedan peskir koji metnem izmedju mopeda i lanca...jbg nema centralni pa to malo na gurku napred nazad :D:)



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pogledajte ovu sliku, odvozao od BG do Budve. Podmazan i opran lanac pre polaska. Nigde nista strokavo nije (osim fara i vizira i moje kacige):D ziveo sprej za lanac, ja koristim ipone, 1400 dinara, traje evo vec godinu ipo...

Screenshot_20191022_231945.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Nego... baš me zanima kako ću proći na registraciji ovih dana zbog ovih mojih džidža-bidža... ništa skidati neću, barem za početak, a toga ima...... i ima..... ovi kod mene nisu zahtevni nešto ali...da ga ne preterah? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, shoyyka said:

Nego... baš me zanima kako ću proći na registraciji ovih dana zbog ovih mojih džidža-bidža... ništa skidati neću, barem za početak, a toga ima...... i ima..... ovi kod mene nisu zahtevni nešto ali...da ga ne preterah? 

Pa idi preko nekoga? Ili da doteram ja moj TDM, i stavimo tvoju tablicu za sliku samo :D hahahahhaha moj je 100% fabricki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Hvala Mare... videćemo... skinuću kofer i možda ralicu, eventualno povišeni... mislim da ne smeta ostalo... mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 14 minuta, Markone88 je napisao:

 :D hahahahhaha moj je 100% fabricki

Ćuti... ja gledam šte još da mu turim:)... dogodine kofere bočne, crashbar... mmmmm šta bi moglo još? Znam... kabina.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Upravo sada, bdada je napisao:

@shoyyka zakonski gledano- maglenke skini, kofer otkaci a preko svetla na stitnicima ruku prelepi crnu foliju (izolir traku), proces i kod cepidlaka. :)

Fala vi na savetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Ja prosao sa centralnim koferom i rucno pravljenim bocnim nosacima (malo nakaradni) ....al prosao..pitao je sta je ovo,rekoh nosaci :D ...i to e to.. Al decko isto voza motore,ima obicaj da zadje u sumu sa krosacom...Nas coek
Tako da valjda ide kako te zapadne covek,zakon ima al moze da prodje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Stigli su šrafići. Sa konusnom glavom su od nerađujaćeg čelika, imbusi su titanijumski. Vizuelno, razlika je u boji. Titanijum je nešto tamniji.

IMG-20191023-144226.jpg

IMG-20191023-144428.jpg


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Stigli su šrafići. Sa konusnom glavom su od nerađujaćeg čelika, imbusi su titanijumski. Vizuelno, razlika je u boji. Titanijum je nešto tamniji.

IMG-20191023-144226.jpg

IMG-20191023-144428.jpg


 

Lepi... skoro k'o novi:)

Aj' kad budeš imao vremena nadji ono lepilo za ručicu gasa, već me nervira ovaj kablić od grejača ručki... u svakoj drugoj krivini vraćam ga nazad! Doturi mi link... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pa da sredio bih sve.
Ide zima pa da se ubije dosada.
Necu menjati creva za sada, prvo da sredim kljesta i plocice i mislim da ce to biti dovoljno.
Ako bude potrebno promenim kocioni i stavim pancirna creva naknadno.
Racunam da bih sa malo para dobio dosta bolje kocenje.
Nije ni sad uopste lose ali nije ni priblizno jako kao na TDM 900.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Zamenio sam komplet prednje kocnice i stavio od Yamahe R1.
Uz sve je odradjena i zamena ulja, ciscenje kocionih klipova i zamena plocica, stavljene nove Brembo carbon ceramic.

Da se razumemo, nisam samostalno to uradio, ja sam bio šegrt i publika, a majstor Rade kocka odradio prepravke, a bilo ih je.

Znaci za nekoga ko hoce da promeni samo celjusti, to je prosta operacija, odvrnes stare i zasrafis nove, ispustis vazduh iz sistema i to je to, pasuje sve sraf na sraf.

Međutim problem nastaje kod glavnog kocionog od R1 koji se dosta razlikuje od kocionog na TDM 850 jer nema nosac retrovizora, a meni je problem napravio i aftermarket Rizoma rezervoar za ulje sa kojim su kocnice stigle, za koji je takođe bilo potrebno naći poziciju i nosac prilagoditi za poziciju na TDM 850.

Takođe i sam ugao holendera nije isti i morali smo malo da iskrivimo holender na kocionom crevu kod gl. kocionog kako bi bio bolji ugao i kako ce crevo ne bi lomilo.

Takodje ni prekidac stopaljke nije isti, pa moraju da se budže i konektori ili da se stave buksne ili da se direktno lemi, ovde je Rade u nekoj kutiji sa delovima pronasao original konektor za kljesta i prevezao ga i sad je oridjdji.

Morao je da se preradi nosac retrovizora, da se od TDM 850 prebaci polumesec sa navojem za retrovizor, jer na R1 retrovizori ne stoje na volanu.
Posto je na glavnom kocionom od R1 raspon rupa veci za 3mm morao je za toliko da prosiri rupe na polumesecu od TDM 850 da bi mogao da se usrafi.

Ako neko planira zamenu glavnog kocionog onda neka uzme od TDM 900 jer ce imati na njemu iste nosace retrovizora i mislim da ce cela operacija proci bezbolno osim mozda novih buksni za prekidac stopaljke i nece se patiti kao sto je ovde bio slucaj

Uglavnom moram da pohvalim majstor Radeta za strpljenje i majstorstvo, baš se namucio da sve odradi.

Jos sam ga iscimao da usput podmaze lezajeve volana, zategne pogonski lanac i iskoristio sam priliku da malo dopunim aku na punjacu i sredim neke detalje kao zadnji fuzaster koji je landarao zbog pojedene kuglice itd.

Od planiranih 2h posla ispala je višesatna operacija.





Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
A slike?
Zaboravio da slikam, drzi ovo, drzi ono, kako da resimo ovo, kako ono i jbg, bilo je dosta problema prilikom ugradnje, gore sam opisao.

Mislim da bi me Rade gađao čekićem da sam kao japanski turista skljocao i fotkao, dok se on preznojavao i mučio.

Uglavnom slikacu krajnji rezultat pa kacim.
Bilo je kasno, mrak me uhvatio kad sam krenuo da probam motor.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Mogu slobodno da kazem da je ogromna razlika, a ocekujem da ce biti jos bolje kocenje jer sam presao samo 10km i plocice jos uvek nisu legle na diskove kako treba pa nemam pravu sliku.

Uglavnom pored prepravke sedista mislim da je ovo jedna od korisnijih modifikacija na TDM 850 i da vredi truda i para.







Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja