Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Drugari...

molim vas pomoć.

Moram hitno da prodam moju 900-ku koja je kod mene tek 5 godina, pa u tom smislu ako znate nekog da je zaintersovan molio bih da razglasite...

Cena je nesto oko čega se da razgovarati.

Motor je u odlčnom stanju potpuno tehnički ispravan, registrovan do 07.2020. god.. Kupljen u Srbiji, prva registracija 2006 god.
Motor je maženi i pažen, redovno servisiran i sve je rađeno po servisnoj knjižici na vreme, ide sa koferima - zadnji astra 48l (staju dve kacige) i bočni kappa K33. od opreme ima još povišeni vizir, slajdere i maglenke!

Potrebno je uraditi mali servis, gume su odlične, zadnja je zamenjena u avgustu.

Ima par ogrebotina ali nista strašno.

 

Kontakt Zoran 0604830620

20171212_140646.jpg

20171212_140532.jpg

20171212_140544.jpg

20171212_140554.jpg

20171212_140609.jpg

20171212_140621.jpg

20171212_140630.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: dr650
11 hours ago, Astral said:

@ml3000 mozes staviti, nece mu biti nista samo ce da bruji jako kada vozis na asfaltu. 

 

astral hvala i kako si zadovoljan sa tdm, koji su najčešči kvarovi,šta da očekujem koje troškove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 38 minuta, ml3000 je napisao:

astral hvala i kako si zadovoljan sa tdm, koji su najčešči kvarovi,šta da očekujem koje troškove

Samo nemoj Astrala pitati za troškove oko TDMa... :lol: Ako ti on kaže koliko ga je koštao njegov remont TDMa, ti ćeš svog odma da prodaš... ::)

 

Edit:

Da ne bude da samo zbijam šale u temi, a da nisam konstruktivan... Evo i (ozbiljnog) odgovora na tvoje pitanje:

Tdm je svestran motor, pravljen za sve, ali ni za šta specijalno, tj. može se sa njim lepo putovati, čak i u dvoje on lepo ide i udoban je. Nema neki "vau" faktor, tj. poprilično se predvidljivo ponaša na gasu, lepo i ravnomerno povlači. Ako je sve ispravno na njemu, potrošnja bi trebala da je oko 5-5,5 L za 4tx verzije, nešto malo veća potrošnja za starije 3vd (4cn) modele. 900-ku ovom prilikom neću da poredim i uzimam u razmatranje, jer je to potpuno drugačiji koncept (skoro) po svemu od ostale braće TDM-ova... 

Kočnice su dobre, (opet pod uslovom da je sve ispravno).

Od mana, tj. mogućih kvarova bih izdvojio nesretni zadnji amortizer (4tx verzije) koji je kilav, mrljav i ako se ne podesi kako treba i preoptereti, dolazi do curenja i upropaštavanja amortizera očas posla. A drugi nema "ni za lek". Ako i nađeš polovan negde, taj je već na samrti, osim ako slučajno nje remontovan (a i to niko osim Djunte više ne radi) pa da onda može da se kaže da je ok. Takođe, prednji diskovi su vrlo skupi u original izvedbi, kineski mogu da se nađu poprilično jeftino i par kolega ovde iz teme imaju pozitivne utiske sa njima. Ja sam ih imao nešto jako kratko na starijem 3vd modelu, i nisam kompetentan da ih kometarišem. 

Kod 3 vd modela, pumpa goriva je slaba, vrlo često membrana rikne i onda se karbovi teško (ili nikako) dopremaju gorivom, pa tu onda nastaje muka živa sa paljenjem motora ujutru, dolazi i do trzanja itd...

Takođe, kod starijih (3vd) modela, menjač ima "dečiju bolest" sa trećom brzinom, tj. prihvati su lošije "okaljeni" i dolazi do potrošenosti uklopnog zupčanika, pa motor počne, prvo da trza u trećoj, pa potom počne i da ispada iz treće brzine. Tu boljku su rešili tek na poslednjoj varijanti 4tx modela (od 1999-2001. god).

Eto, otprilike ti je to-to... ;) Ako imaš još neka pitanja - ti pitaj... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
44 minutes ago, ml3000 said:

astral hvala i kako si zadovoljan sa tdm, koji su najčešči kvarovi,šta da očekujem koje troškove

Troskovi redovnog odrzavanja su minimalni. Prilicno isti kao i za bilo koji drugi motocikl.

Delova ima i polovnih i novih (kedo.de).

Prilicno je popularan model i pravljen u vise generacija tako da pase sto sta i od ranijih modela.

Nema decijih bolesti. 

Potrebno je samo da bude ispravan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
20 minutes ago, ThePainkiller said:

Jezivo glup način sjebati jednu 900-ku... :jok:

Pa i nije ukoliko bajker/vlasnik ima usled povrede potrebu za ovakvom modifikacijom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere
On 10/15/2019 at 11:59 PM, Zoxxx69 said:

Drugari...

molim vas pomoć.

Moram hitno da prodam moju 900-ku koja je kod mene tek 5 godina, pa u tom smislu ako znate nekog da je zaintersovan molio bih da razglasite...

Cena je nesto oko čega se da razgovarati.

Motor je u odlčnom stanju potpuno tehnički ispravan, registrovan do 07.2020. god.. Kupljen u Srbiji, prva registracija 2006 god.
Motor je maženi i pažen, redovno servisiran i sve je rađeno po servisnoj knjižici na vreme, ide sa koferima - zadnji astra 48l (staju dve kacige) i bočni kappa K33. od opreme ima još povišeni vizir, slajdere i maglenke!

Potrebno je uraditi mali servis, gume su odlične, zadnja je zamenjena u avgustu.

Ima par ogrebotina ali nista strašno.

 

Kontakt Zoran 0604830620imageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2ddimageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2dd

20171212_140646.jpg

20171212_140532.jpg

20171212_140544.jpg

20171212_140554.jpg

20171212_140609.jpg

20171212_140621.jpg

20171212_140630.jpg

Sreo Zorana i lepsu mu polovinu u petak popodne na Avali, popricasmo malo i videh i TDM-a.

Stvarno je fin motor i ako neko razmislja o TDMu nek se slobodno javi Zoranu, nece pogresiti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
On 15.10.2019. at 23:59, Zoxxx69 je napisao:

kappa K33. 

 

20171212_140646.jpg

 

Može li jedno pitanjce? Jel smetaju ovi bočni koferi pri vožnji saputnika, mislim na noge naravno? Ovako odokativno tu je negde... na granici... zahvaljujem! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 12 sati, Alekre je napisao:

yamaha-tdm-900-98024-872.jpg

Ovo neki Superman savi cevke u mašnicu? :)

Kakav li je zvuk??? 

I ako nadješ poluoklope odma' da si javio... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Može li jedno pitanjce? Jel smetaju ovi bočni koferi pri vožnji saputnika, mislim na noge naravno? Ovako odokativno tu je negde... na granici... zahvaljujem! 
Ne

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Alekre a njihovi policajci voze voze verziju sa turbom ili si samo stavio zato sto ti se svidja kao ideja. :)

Znam da ludi Grci ugradjuju turbo na Tdm 900. 

Voleo bih da probam turbo agregat na motociklu.  To bi sigurno bilo zanimljivo :D u najmanju ruku.

 

Nije mi jasno samo kako ohlade vazduh, interkuler ne vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To ona fora. 

Sta je bre ovo? Pa ovaj 900 ne trosi ulje.

Hmmmm.

Ugradicu mu turbo punjac. E tako. Sada ce trositi. 

Sad je pravi Tdm :D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da me neko bio, ne bi ovuda proš'o:
IMG-20191020-124021.jpg&key=62e731e6b221b49c007160415db0eed931bb6056b61394f43be8b1a5cb272434
 
CER
Red je neki ADV da padne, prerastao si ovu klasu motora.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 6 minuta, vidakn je napisao:

Red je neki ADV da padne, prerastao si ovu klasu motora.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Na slici je super put, dva km vozio po nekom krupnom kamenju,naravno pravljenom za izletnike, planinare... žao mi ga bilo... psujem sebe ali ajd malo, malo, još malo... izdržao je muški, obećah mu:Nikad više!!!

Nisam ljubitelj offroad-a nego ajd malo... a za ADV?... pa... šta će meni to? (čitaj:kad bi imao keša tol'ko) :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja