Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Aha, ti znaci sve jedno remontujes. To je ok. Onda ima smisla.
Pa da sredio bih sve.
Ide zima pa da se ubije dosada.
Necu menjati creva za sada, prvo da sredim kljesta i plocice i mislim da ce to biti dovoljno.
Ako bude potrebno promenim kocioni i stavim pancirna creva naknadno.
Racunam da bih sa malo para dobio dosta bolje kocenje.
Nije ni sad uopste lose ali nije ni priblizno jako kao na TDM 900.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, Astral je napisao:

Mrzite me koliko hocete, ja moram da kazem.

 

Vi radije zelite da stavite polovna klesta sa R-a, koja mozda zahtevaju remont. Povezati ih na stara fabricka creva, i zameniti glavni kocioni  drugim polovnim. 

 

Umesto , otvoriti fabricka klesta, ocistiti sve, ispolirati klipove, zameniti gumice, zameniti 20god stara creva novim teflonskim, remontovati glavni kocioni, staviti nove vrhunske plocice.

I imati sigurnu pouzdanu kocnicu, projektovanu za vas motocikl.

 

Ne mogu da vas razumem. 

Ne kazem da niste u pravu.

Samo zaista ne razumem, u meni je problem.

 

Vidakn, kada budes radio ovaj mod, isprati fotografijama ceo proces da vidimo kako je tekla operacija. 

Takodje bi bilo lepo kada bi izbacio i finansijski deo price. 

 

Mozda da i ostali to uradimo ako je zaista tako bolje.

 

Ti si za sredjivanje TDM-a od onoga sto imas, a vidis ja sam za sredjivanje TDM-a od polovnih dijelova, pa makar izgledao ovako. :moto3:

 

TDM-4-TX-1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da, nasa gledista se razlikuju. 

Ja kada budem zeleo da imam kocnice od R1, zadnju viljusku od R1, felne od R1 i USD vile napred.

Kupicu R1.

 

Posto ram i  slabasan agregat Tdm-a ne zahtevaju nista od toga.

Mozete mu staviti magnezijumke felne i karbonske oklope. On i dalje ima 80ks i 20 godina starosti. 

 

Tdm je prilicno kompletan motor, dobro proracunat, ja ga volim i cenim kao takvog. Zelim ga bas onakvog kakvog ga je Japanac izracunao. 

 

To sam ja. 

Ima nas razlicitih.

Cuo sam da neki vole i crnkinje.

:)

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 52 minuta, bocca_bastard je napisao:

Joj uzasa. Kao malaricni komarac

 

Isao medo kroz sumu i vidio na vrhu drveta kruske veliku i socnu krusku. Skako, tresao drvo, ali se nije uspjeo domoci kruske. Onako umoran krene dalje i gundja: Ma koji ce mi kurac, kada ne valja. :lol3:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Kolege, da li je neko imao prilike da testira Putoline ulje? Jedan prijatelj iz Bugarske, koji je inace moto mehanicar i vozi KTM-a (kako on kaze silom prilika je postao moto mehanicar :D), mi je preporucio Putoline ulje (Putoline nanotech 10w60) u kombinaciji sa Bardahl aditiviom "full metal". 1L ulja je oko 17.5e (nije malo znam) ali po njegovim recima vredi svaki euro. 

U planu mi je da skoknem do Vidina (jer u Srbiji nisam nasao da neko prodaje) i testiram ga, ako niko drugi nije :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 4 minuta, bocca_bastard je napisao:

Pricamo o TDM-u, a ne od r1200gs :D

 

Ja bih bas voleo da imam jedan lep TDM. A cekaj, vec sam ga imao :oda2:

 

Imao sam ga i ja, pa bih oprt volio imati jedan da nabudzim za moju dusu. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kolege, da li je neko imao prilike da testira Putoline ulje? Jedan prijatelj iz Bugarske, koji je inace moto mehanicar i vozi KTM-a (kako on kaze silom prilika je postao moto mehanicar ), mi je preporucio Putoline ulje (Putoline nanotech 10w60) u kombinaciji sa Bardahl aditiviom "full metal". 1L ulja je oko 17.5e (nije malo znam) ali po njegovim recima vredi svaki euro. 
U planu mi je da skoknem do Vidina (jer u Srbiji nisam nasao da neko prodaje) i testiram ga, ako niko drugi nije  
Mislim da ce sa tim uljem da radi kao podmazan.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Jeste dobra cifra, to mi najvise stvara dilemu :D Mada ako cu moci bezbriznije da vozim po autoputu onda mozda i vredi :D   Inace on je na tom ulju nabio 140k na KTM 990 adv, motor radi kao sat (prosli smo zajedno Albaniju ove godine) tako da ima pokrice za pricu, takodje dosta bugarski TDM-ova koje on odrzava koriste ovo ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nisam nikada cuo za to ulje. 

Kupi, probaj, ne potpisujes ugovornu obavezu na 5 god. Ako ti se ne svidja ili ne mozes da ga finansiras, promenis na nesto jeftinije.

Mada 17,5€ mi mnogo skupo zvuci. Sigurno je dobro ali je definitivno preskupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: dr650

ljudi pozdrav vidim da ste ljubitelji TDM motora,pa da vas pitam,dali da stavim ove gume na tdm i da ga prefarbam u crno komplet i da stavim natpise da ga malo napucam nešto mad max varijanti,imali neko iskustva sa tim gumama na tdm-u.hvala

8ed08c3b7c2e06a1ec9fa8c16255724f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
pre 16 minuta, ml3000 je napisao:

ljudi pozdrav vidim da ste ljubitelji TDM motora,pa da vas pitam,dali da stavim ove gume na tdm i da ga prefarbam u crno komplet i da stavim natpise da ga malo napucam nešto mad max varijanti,imali neko iskustva sa tim gumama na tdm-u.hvala

8ed08c3b7c2e06a1ec9fa8c16255724f.jpg

Drugar pre tri godine stavio, našao povoljno a i muka ga naterala. Pri kočenju na asfaltu nije baš bio zadovoljan, a i brujanje mu se nije svidelo. Nakon nedelju dana izpozajmljivao novce i kupio Metzeler Z6. Mada, bliži se zima, sneg . . .možda ti nije loša ideja.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
pre 1 minut, ThePainkiller je napisao:

:lol3:

Dobro, aj nek ti bude. :neznam: . . . i još nešto, NE prodajem ga! Ostaje kod mene dok ne bacim kašiku, a ovi moji posle kako hoće.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, Best je napisao:

Dobro, aj nek ti bude. :neznam: . . . i još nešto, NE prodajem ga! Ostaje kod mene dok ne bacim kašiku, a ovi moji posle kako hoće.;)

Ma opušteno, kolega, što si tol'ko neurozan... :D Svi mi znamo da TDM-ovi 850-ke troškaraju ulje, neki manje, neki više, neki se voze samo do pijace, a neki prelaze i desetine hiljada kilometara godišnje... 

Mi (bivši i sadašnji TDM-aši) međusobno zbijamo šale na tu temu od kada je i TDMova, nemoj odma da se nađeš uvređen... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: dr650
35 minutes ago, Best said:

Drugar pre tri godine stavio, našao povoljno a i muka ga naterala. Pri kočenju na asfaltu nije baš bio zadovoljan, a i brujanje mu se nije svidelo. Nakon nedelju dana izpozajmljivao novce i kupio Metzeler Z6. Mada, bliži se zima, sneg . . .možda ti nije loša ideja.:D

ovo brujanje mi ne smeta,a ovo kočenje trebao bi prvo da isprobam oprezno pa da vidim o čemu se radi koliko je bezbedno,kako je rekao pokojni manda u filmu ljepa sela ljepo gore,može i na igranku a može i za plug,tako da sa vlašiča od ovaca da malo skoknem i na jadransku magistralu,da se koja dalmatinka provoza:D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
pre 29 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ma opušteno, kolega, što si tol'ko neurozan... :D Svi mi znamo da TDM-ovi 850-ke troškaraju ulje, neki manje, neki više, neki se voze samo do pijace, a neki prelaze i desetine hiljada kilometara godišnje... 

Mi (bivši i sadašnji TDM-aši) međusobno zbijamo šale na tu temu od kada je i TDMova, nemoj odma da se nađeš uvređen... ;) 

Ma jok neurozan, i ne ljutim se. Retko kad prelazim 130km/h, ne vozim u obrtajima, ulje menjam na 5k i stvarno nemam taj problem. Zbog Vaših priča da TDM oće da potroši ulje, uvek imam 1L u koferu, i nikad mi nije zatrebao za ovih 6g koliko ga teram. A šale su uvek dobro došle, inače ubi dosada.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, Best je napisao:

Retko kad prelazim 130km/h, ne vozim u obrtajima, 

Eto, sam si sebi dao dogovor zašto nisi primetio potrošnju. Vozi TDM-a na autoputu negde oko 140-150 i da vidiš kako će da posrče ulja... ;) TDM850 do 120 km/h ne troši ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
pre 1 minut, ThePainkiller je napisao:

Eto, sam si sebi dao dogovor zašto nisi primetio potrošnju. Vozi TDM-a na autoputu negde oko 140-150 i da vidiš kako će da posrče ulja... ;) TDM850 do 120 km/h ne troši ulje.

Znači nisam lagao.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja