Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: yamaha tdm 850 4tx
Pre 13 sati, DarkoČa je napisao:

Jeste! ali nista nesto alarmantno hitno :) neka se vrti....

Svakako sam hteo za sledecu nesto bas novije, ne NOV da kupim....

Ista prica, neki Touring ili Sport Touring

Gde si izbacio motor ne mogu da nadjem? Mada mogu i da se provozam da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 10 sati, rajkokv je napisao:

Gde si izbacio motor ne mogu da nadjem? Mada mogu i da se provozam da vidim.

Udat :BJB-tdm: juče. Hvala svima na interesovanju 

 

@shoyyka a za oglašavanje na forumu nisam, jer dovoljno su me silovali poirukama na Viberu. Te ovo, te ono....

Zamisli da sam morao još i ovde da raspredam o poreklu, kolko ga je baba pre mene vozilo do pijace, zašto mu je ćopa kraća, što nema centralni štender i kako bi mu prerađeno sedište bolje stajalo i ode oglas u čavrljanje a da zaključavam, ne bih nikada jer nemam šta da krijem niti da se bojim, TDM je bio sjajan i prvi pravi čovek, normalan koji je došao ga je kupio, bez da tupi o krizi, da srozava cenu i sl.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 15 minuta, DarkoČa je napisao:

Zamisli da sam morao još i ovde da raspredam o poreklu, kolko ga je baba pre mene vozilo do pijace, zašto mu je ćopa kraća, što nema centralni štender i kako bi mu prerađeno sedište bolje stajalo i ode oglas u čavrljanje a da zaključavam, ne bih nikada jer nemam šta da krijem niti da se bojim, TDM je bio sjajan i prvi pravi čovek, normalan koji je došao ga je kupio, bez da tupi o krizi, da srozava cenu i sl.

 

E vidiš, ja sam osećao neku vrstu obaveze (obzirom da forum doživljavam kao mesto gde bi trebalo da smo svi kolege, drugari, braća po točkovima...) da na forumu oglasim svaki motor koji sam želeo da prodam, uz podrobno obrazloženje kako je i zašto taj motor došao kod mene u posed, kako sam ga održavao i šta sam sve uradio na njemu i uz pojašnjenje zašto ga prodajem u tom trenutku. Želeo sam da ˝otvorim sve karte˝ u smislu da nisam želeo da me bilo ko sa foruma od kolega smatra prevarantom ili preprodavcem (od kojih se, iskreno, ježim). Na kraju se svelo da će neko uvek pogrešno razumeti moje pisanje (ili ga neće razumeti uopšte), pa dolazim u situaciju da pišem ˝referate˝u sopstvenoj temi gde bi najjednostavnije bilo da sam samo napisao - motor taj i taj, prešao toliko i toliko, stanje to i to, cena je ta i katanac. Pa ko hoće neka pozove na tel ili na PP za detalje.

Najzanimljivija činjenica je to što sam od svih motora koje sam prodavao na forumu (bilo ih je 8, čini mi se) samo jedan prodao baš na forumu. Ostali su svi otišli preko Polovni Automobili sajta. Što dalje implicira da sam potpuno bespotrebno otvarao teme za prodaje i tupio kako i zašto sam došao do prodaje motora.

 

Tako da, kolega DarkoČa, potpuno te razumem i podržavam...

 

Srećno u potrazi za novom makinom, a prodat TDM neka bezbedno služi novog vlasnika...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 21 minuta, ThePainkiller je napisao:

E vidiš, ja sam osećao neku vrstu obaveze (obzirom da forum doživljavam kao mesto gde bi trebalo da smo svi kolege, drugari, braća po točkovima...) da na forumu oglasim svaki motor koji sam želeo da prodam, uz podrobno obrazloženje kako je i zašto taj motor došao kod mene u posed, kako sam ga održavao i šta sam sve uradio na njemu i uz pojašnjenje zašto ga prodajem u tom trenutku. Želeo sam da ˝otvorim sve karte˝ u smislu da nisam želeo da me bilo ko sa foruma od kolega smatra prevarantom ili preprodavcem (od kojih se, iskreno, ježim). Na kraju se svelo da će neko uvek pogrešno razumeti moje pisanje (ili ga neće razumeti uopšte), pa dolazim u situaciju da pišem ˝referate˝u sopstvenoj temi gde bi najjednostavnije bilo da sam samo napisao - motor taj i taj, prešao toliko i toliko, stanje to i to, cena je ta i katanac. Pa ko hoće neka pozove na tel ili na PP za detalje.

Najzanimljivija činjenica je to što sam od svih motora koje sam prodavao na forumu (bilo ih je 8, čini mi se) samo jedan prodao baš na forumu. Ostali su svi otišli preko Polovni Automobili sajta. Što dalje implicira da sam potpuno bespotrebno otvarao teme za prodaje i tupio kako i zašto sam došao do prodaje motora.

 

Tako da, kolega DarkoČa, potpuno te razumem i podržavam...

 

Srećno u potrazi za novom makinom, a prodat TDM neka bezbedno služi novog vlasnika...:takoje:

Tako je @ThePainkiller ista situacija

I sa Tracerom je kao i sa TDM-om bilo u početku u Opisu naravno kao i što Ja volim da vidim kad gledam polovnjaka da je Opis što relevantniji tekućem stanju, da ima potrebne reference kao što je opis opreme, stanja, vlasništva, šta je i kada je urađeno i šta me može čekati ako ga udomim. Tako je i kod mene bilo i u svakom tel.razgovoru pitanja gde sam shvatio, bože reko, da li ovi ljudi čitaju opis ili samo blenu u slike.,

Ja kad kad umem da odme na sajtove, blenem tako u lepe Motore, ne gledam opis, divim se savršetsrvu stvaranja ljudske ruke i maštam kako ga peglam već kroz krivine :)

Ali ovde je besmisleno objašnjavati neke stvari jer pojedinci ne shvataju to dobronamerno, već ili napadno ili vidi ga ovaj "piše roman, ko da niko osim njega nema Motor" i tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa otkljucaj temu onda, sebi si dozvolio da me pitas "zasto ne kupim nesto deci ili ne odvedem porodicu na rucak"  umesto zamene lanca i lancanika na motociklu koji prodajem, jos mi to u glavi zvoni... Nije ti bilo jasno ni zasto prodajem svoj motocikl. 

Kupac nisi bio ali sam te uvek udostojio odgovora, sada, zakljucavanjem uskratis ljudima pitanja koja si vecinom drugima sam postavljao.

 

Ja ti zaista sretnu prodaju zelim ali sam imao potrebu da ovo napisem.

 

P.S. Obratih se "Painkiller-u", kolega je svoj odgovor u medjuvremenu kucnuo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@N.F.S. Kada sam ti postavio to pitanje zašto si sekao lanac tada(pored svih ostalih radnji pre i posle te na tom motoru), mislio sam da si dokon i da iz dosade radiš to što radiš... Bilo mi je nepojmljivo da neko iz dosade može, teko reći, da baca pare na ispravan i dobar motor. Pošto si mi objasnio svoju situaciju, tj. svoje potrebe da tako nešto radiš, taj tvoj odgovor sam prihvatio i tada sam ti rekao da ti više nikada neću postaviti pitanje zašto nešto radiš na nekom motoru, niti ću komentarisati tvoje prodaje ni radove na motorima. Kao što i vidiš, tog obećanja se pridržavam. 

Što se moje teme o prodaji TDM-a tiče, odlučio sam da ne želim više da se ˝pravdam˝ niti da objašnjavam zašto i kako nešto u životu odlučujem. Puno sam se raspisao u temama o prodaji, pa uvukao i ženu i porodicu u sve to, pa i svoje porodične situacije, stanja ili probleme, koji nikako nisu za iznošenje javno na forumu. A sve to iz razloga što me ljudi pogrešno shvate i tu počinje rasprava, a ja osaćam obavezu da sve bude jasno i transparentno...

Zato, tema o prodaji motora ostaje zaključana. Ko želi da se dodatno raspita o stanju ili održavanju motora, neka me pozove na ostavljen broj telefona ili (još bolje) provoza do mene i pogleda uživo stanje motora, pa ćemo uz čašicu razgovora pojasniti sve što se treba pojasniti o temi o prodaji motora...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Razumem,

kao sto rekoh ja te ne osudjujem, skrecem paznju da to sto ti zelis (da  ne pravdas svoje postupke i odluke) zele i drugi... Zadirao si u privatnost, umesao porodicu, zanimalo te materijalno stanje i razlozi prodaje a sada se stitis od toga.

Eto, toliko... Cenim sto se obecanog pridrzavas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@DarkoČa Koliki je moj deo s obzirom da sam ti izreklamirao motor na prodaju ovde na forumu? :)

Znači odlaziš iz ove teme... u koju se seliš? Ili se još ne zna? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 9 minuta, shoyyka je napisao:

@DarkoČa Koliki je moj deo s obzirom da sam ti izreklamirao motor na prodaju ovde na forumu? :)

Znači odlaziš iz ove teme... u koju se seliš? Ili se još ne zna? 

Imaš piće u subotu ako se sretnemo u SD na gulaš IX ili kad te put nanese ka Čačku može i pečenje naše.

 

Grupu neću napuštati jer nosim velike impresije o TDM-u i ako naletim na još jedan ovako lep i očuvan primerak udomiću ga bez obzira na to da li i koji još Motor posedujem.  

A isto lepo je čitati komentare ili ti predloge Vas kolega koji ste na istoj Mašini.

 

Možda ovo dok se ne spremim za sledeću sezonu sa novcima za s1000xr ili Tracer 900 GT za sada mi oni biju bitku... Videćemo :jee5:

 

2019-10-03_08_11_39.thumb.jpg.69f7c65518fbc60d6049ea07ef2bff2c.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, DarkoČa je napisao:

 

A isto lepo je čitati komentare ili ti predloge Vas kolega koji ste na istoj Mašini.

 

Hvala na lepim rečima...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, Alekre said:

Jel hoće neko Ohlins za TDM850? :) 

 

@Astral

Nesto povoljno? Novo,polovno? 

Ili samo pravis neki big order? 

U pricnicpu meni ne treba, ja sam moj motor spakovao, nema pipanja nicega 30 000km ali ako je nesto ultra povoljno. Voleo bih da cujem ponudu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Naleteo slučajno u oglasima.

 

8625211872.jpg
WWW.TUTTI.CH

Biete ein Oehlins Federbein für YAMAHA TDM 850 Jg 1991-2001 (3VD, 4CN und 4TX)Öhlins Typ S46PR1C1Zug.- und Druckstufe einstellbar, stufenlose F...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 minutes ago, Alekre said:

Naleteo slučajno u oglasima.

 

8625211872.jpg
WWW.TUTTI.CH

Biete ein Oehlins Federbein für YAMAHA TDM 850 Jg 1991-2001 (3VD, 4CN und 4TX)Öhlins Typ S46PR1C1Zug.- und Druckstufe einstellbar, stufenlose F...

 

Hvala sto mislis na mene. 

Super amort. Ja te pare nemam. 

Inace Alekre ti to znas ali eto da napisemo da ostane novim narastajima.

 

Oslanjanje se na motociklu remontuje na oko 30 000km, bez obzira na proizvodjaca. U odredjenim uslovima eksploatacije i na manjem broju predjenih km. 

Bez obzira jesu li kertrzidzi ili klasicno vesanje kod starijih modela.

 

Ne znam zasto sam napisao ovo. 

Ne skodi, tako da cemo reci da koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel imate neku preporuku za prednje pločice? Mora da budu sinter, ne verujem da organske mogu da zaustave TDM kako treba. Možda Brembo Carbon Ceramic ali opet...

 

Set Bremba sinter je 75 eur, EBC mogu da naručim za 55 eur. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Evo malo zabave... Dakle pre jedno mesec dana , hoću da zamenim brend ulja. Čitam šta ste pisali, neke članove direktno smaram (čitaj @Alekre)....i ne budem lenj pošaljem email Yamaha-i. Taj sam i taj , to i to vozim koristim semisinth 15w50....šta vi godpodo predlažete da je nabolje za mene, pitam ja. I evo odgovora danas od braće iz Yamaha UK... mislim......:)

 

 

Screenshot_20191003-153451.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

pa nisam mislio da ce da kazu Elf ali nesto oko gradacije, baze....'bem li ga....ja pisao opsirno , pisao oko potrosnje, oni usli u katalog za tu godinu i bap. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Jel imate neku preporuku za prednje pločice? Mora da budu sinter, ne verujem da organske mogu da zaustave TDM kako treba. Možda Brembo Carbon Ceramic ali opet...

 

Set Bremba sinter je 75 eur, EBC mogu da naručim za 55 eur. 

EBC bez da razmisljas!

Brembo ne "stipa", hladan koci katastrofa, o mokrom da ti ne govorim... 

20181110_182825 (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za TDM mozda i bolje koristiti EBC-ov "GG" segment... Nesto je blazi prema diskovima, ucinak kao i dosta abrazivniji "HH"

Licno, na TDM-u 900 koristih Sumitomo "GG" plocice, kljesta i pumpa vrhunski, zaustavljanje ugodjaj!

Izvinjavam se na mesanju u temu drustvo, pozzzz:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Alekre

Stavio sam Nissin NS.

Nisam pogresio. Topla preporuka. 

U MotoLandu sam ih platio oko 9000rsd. 

Brutalne plocice, sjajno doziranje kocnice, meni su legle k'o budali samar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja