Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
Pre sat vremena, vidakn je napisao:

Sanjao i da ga teram na servis i to pogodi kod koga!!!!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Pa gde bi inace vozio bmw? :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
1 hour ago, Alekre said:

Koliko je izgubio Versys na vrednosti prosto ga je nemoguće ne uzeti u obzir.

 

Za ove pare...

 

https://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/kawasaki-versys-1000-syke-schnepke/281461813.html?action=homeRviReco

Trenutno najbolja kupovina u Srbiji. Godiste, oprema, sve. Steta sto nemam para sad.

4c248902ce6d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki V strom 1000, 2015. godište, Touring, vozilo prešlo 30000 km...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Pazario pre mesec dana R1100RT,ali se TDMa ne odricem za sada. Deset godina se TDM i ja druzimo bez vecih popravki i problema.Poslednjih 2-3 godine je problem u meni odnosno bolu u donjem delu ledja i dupetu posle neprekidne voznje od 2-3 sata,verovatno zbog krstenice (51god).Na RT nemam tih problema.:BJB-tdm::BJB-tdm::BJB-tdm:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 26.9.2019. at 21:39, Vlada malinoa je napisao:

Pazario pre mesec dana R1100RT,ali se TDMa ne odricem za sada. Deset godina se TDM i ja druzimo bez vecih popravki i problema.Poslednjih 2-3 godine je problem u meni odnosno bolu u donjem delu ledja i dupetu posle neprekidne voznje od 2-3 sata,verovatno zbog krstenice (51god).Na RT nemam tih problema.:BJB-tdm::BJB-tdm::BJB-tdm:

 

 

Kazu da to 30.godine ti mucis telo i organizam a da od 30.godine telo i organizam muce tebe :)

Meni na TDM-u tek posle 1,5 - 2 sata prija voznja, stopim se sa njim i udi samo u gutanje kilometara

 

P.S. Ne daj se kolega i lepo je cuti da neko toliko poseduje TDM-a bez nekih kvarova, RESPECT

Uzdravlje da te sluzi BMW i uvek nasmejanog kuci vrati

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ćuti dobro je... alergičan, kad li je sleteo tu nemam pojma... da isključim kontakt kad prc, neće moći... na Bukulji 'ladovina pa je bio usporen... lako spao... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ranije spadali telefoni, valjda braća Kinezi uvideli grešku pa napravili bolji... dugo mi je na motoru, snimam nekad vožnje, problema jok... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Juče mi je stigao zadnji lančanik od 44 zuba, pa sam se bacio na posao i montirao ga...

sHKXJmZ.jpg

 

Prvo, dobro stabilizovati zadnji kraj motora:

fVQDqb0.jpg

 

Postaviti podizač pod viljušku tako da ne smeta pri skidanju točka:

1hT2GOe.jpg

 

Naravno, obavezno je stisnuti prednju kočnicu i učvrstiti je da bude stalno pritisnuta (ja sam koristio plastičnu vezicu):

lfJpIlJ.jpg

 

Otpustiti prvo zadnje čeljusti kočnice i zatezače lanca, pa odvrnuti osovinu i izvući je. 

 

Skinut točak: 

fL5oN3y.jpg

 

Ono što je vrlo bitno je to da se navrtka osovine, po vraćanju točka, steže na 107 Nm.

 

Utiske ovog prenosa (16-44) ću preneti malo kasnije kad obiđem probni krug... :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakva bi ovo bila transformacija TDM-a bila. Baš me kopka.

 

WWW.WILBERS-SHOP.DE

Wilbers Fork Spring - Zero friction - progressive - Wilbers progressive fork springs With Wilbers fork springs you can achieve a perfect front fork setup without bottomingout...
WWW.WILBERS-SHOP.DE

shock absorber type 640 Road - The basic edition of the Wilbers Adjustline mono shock absorber comes along with the same technology as the more complex versions. The difference is...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
On 29.9.2019. at 14:20, ThePainkiller je napisao:

Evo ako nekom od kolega treba dobar zadnji lančanik za 4tx od 42 zuba:

 

 

@ThePainkiller kakvi su utisci sa tim odnosom? Ja sam danas skidao onu zastitu oko prednjeg lancanika i koja je tu masnoca i prljavstina bila, sramota me da pricam, a lenj sam bio da to skinem i ocistim svo ovo vreme, nego kod mene je odnos 17/42, a 4tx 1999 godiste je u pitanju, a ako se ne varam, njemu fabrika odredila 16/43... Koja je razlika u ta dva odnosa i da li da sledeca zamena bude 16/43 ili da se drzim 17/42, sto sam i vozio od kad sam kupio motor?? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Pavke_88 Za tvoj model fabrički treba da ide 16-43. Za 4txL modele od 1996. do 1999. ide 17-42 odnos. Znači, neko je kod tebe pogrešno stavio drugačiji prenos i time ti dodatno opteretio menjač i bespotrebno ga napreže, pogotovo na malim obrtajima, jer je stalno prisutan osećaj kao da si u pogrešnom stepenu prenosa. 

Kod mene je bio taj fabrički 17-42 odnos (moj je 1998. godište) i nikako nisam bio zadovoljan sa ponašanjem menjača sa tim prenosom. Nekako mi je motor uvek delovao tromo, pogotovo na niskim obrtajima. Prvo sam promenio prednji lančanik i stavio 16 zuba. Odmah je bila primećena drastična promena i motor je bio mnogo rasterećeniji na niskim obrtajima, tj. mučenje (trzanje) menjača se drastično smanjilo, pogovoto na šaltanju iz prve brzine u drugu (tu se najviše osetilo mučenje menjača). Nekako nisam ni sa tim prenosom bio zadovoljan, tj. hteo sam još startniji motor (krajnja brzina me uopšte ne zanima, jer ni ne vozim preko 120 nikad), tako da sam poručio onda zadnji lančanik od 44 zuba i montirao. E to je sad već skroz druga priča! Odlično ponašanje menjača, nema mučenja, nema menjač da zatrza, motor poteže fenomenalno iz svih obrtaja. 

Znači po meni (i po mom motoru) najbolje ponašanje motora i menjača sam dobio sa prenosom 16-44. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

@ThePainkiller hvala ti na informacijama, ja sam od prvog dana u tom prenosu i ne mogu da sudim jer nisam imao prilike da probam kako se na drugom odnosu ponasa pa sam iz tog razloga bas trazio da cujem tvoje iskustvo. Ipak kad dodje do zamene, menjam na 16/43 kako fabrika nalaze pa delim iskustvo ovde... :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
On 29.9.2019. at 23:26, Sachmo je napisao:

 

 

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

A kakve veze imaju ovi Hipsteri sa TDM-ovima?  . . . osim što si ti vozio sa njima :stabre: . . . skroz pogrešno mesto za ovakav post. Možda u temi TDM - vožnje i okupljanja, mada nigde tu ne vidim TDM-ove.

Ako grešim, neka me neko ispravi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 8 sati, shoyyka je napisao:

@DarkoČa Makina na prodaju, a?

 

Screenshot-20191001-232403-com-android-c

Jeste! ali nista nesto alarmantno hitno :) neka se vrti....

Svakako sam hteo za sledecu nesto bas novije, ne NOV da kupim....

Ista prica, neki Touring ili Sport Touring

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 40 minuta, DarkoČa je napisao:

BJB Gulas IX Smederevo 05.10 / 12h

Ide li neko TDM-ovci, Ja da, samo da bude vreme i temp kao ovih dana, bilo bi extra

Ako bude vreme dozvolilo, a ne budem imao obaveza pre podne (a imaću vrv., idemo na svadbu,) voleo bih da odem na dogadjaj barem na sat-dva... i prošle godine nisam mogao... 

Super ti je makina... baš lep 'nako pa sav crn... što ga ne staviš na forum... ako ne želiš komentare zakatančiš... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:

Ako bude vreme dozvolilo, a ne budem imao obaveza pre podne (a imaću vrv., idemo na svadbu,) voleo bih da odem na dogadjaj barem na sat-dva... i prošle godine nisam mogao... 

Super ti je makina... baš lep 'nako pa sav crn... što ga ne staviš na forum... ako ne želiš komentare zakatančiš... 

Da, Black Line. Mnogo moćno izgleda ovako crn. Al mora uvek da bude čist. Osetljiva ova crna boja u p.m.

Nije mi tesko da ga glancam. Nekada ga operem dan za danom. A ni ne odem u voznju :-)

Ovo za subotu oće bude dobra priča skroz. Ja isto na sat dva. Kratak dan. Treba se vratiti. Ako ti se poklopi free time. Vidimo se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja