Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 16 minuta, bocca_bastard je napisao:

Kolima tast i ja. Tirkizni suzuki... Jebem li ga i mon srebrni Stilo :)

 

Da da spomenik kosacima i bezdan

Ok, zbunio si me, da si motorom primetio bih... ko još gleda auta:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 21.9.2019. at 20:14, Astral je napisao:

Ma isao sam sa zenom na laganu voznjicu, onako bez cilja. Vozimo dok nam prija. Kad se smorimo okrenemo kuci.

Gume duvam na 2.3 prednju i 2.8 zadnju kada imam putnika ili prtljag.

Kada sam sam onda 2.3/2.5 bar.

Isto 2,3 2,5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Poručen danas novi zadnji lančanik od 44 zuba. Sada imam 42 zuba pozadi i 16 napred i još uvek nisam zadovoljan kako se motor ponaša, tj. i dalje u drugoj trza na malim obrtajima, menjač se bespotrebno muči. Sa (prethodnih) 17 napred je bila apsolutna katastrofa, već sa 16 je dosta bolja priča, ali mislim da će pun pogodak tek biti sa 16-44 prenosom. Javljam utiske kad lančanik stigne i kada ga montiram... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
On 23.9.2019. at 23:22, Sachmo je napisao:

 

 

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo ti probaj . . ali ništa bez TDM-a . . videćeš . . .  . . nije džabe T(ako)D(obar)M(otor):aha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Samo ti probaj . . ali ništa bez TDM-a . . videćeš . . .  . . nije džabe T(ako)D(obar)M(otor):aha:

Bas sam komentarisao sa nekim drugarima. Sto vise probam druge motore, to mi se TDM vise svidja i pravi razliku medju ostalim mitorima. Osto mi samo jos CBF 1000 i Crossrunner da probam, ali definitivno TDM je best bay motor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Bas sam komentarisao sa nekim drugarima. Sto vise probam druge motore, to mi se TDM vise svidja i pravi razliku medju ostalim mitorima. Osto mi samo jos CBF 1000 i Crossrunner da probam, ali definitivno TDM je best buy motor.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 21 sati, Sachmo je napisao:


Bas sam komentarisao sa nekim drugarima. Sto vise probam druge motore, to mi se TDM vise svidja i pravi razliku medju ostalim mitorima. Osto mi samo jos CBF 1000 i Crossrunner da probam, ali definitivno TDM je best bay motor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mene bas interesuju kakvi ce utisci biti za CBF1000.Ja nemam neko iskustvo vozio sam TDM 850  2-3meseca i prodao zbog odlaska u inostranstvo.CBF je jedan od motora koji mi se svideo(a tu je VStrom i jos par motora) i svakako cu razmisliti kada dodje vreme za novu kupovinu a do tada citam utiske i misljenja ljudi  koji  su ih vozili i koji imaju vise iskustva.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja ne znam odakle fasciniranost CBF-om. Agregat poreklom iz Fireblade mora se priznati odličan po pitanju pouzdanosti. Plastične oplate i kokpit, prosečan u najboljem slučaju inače ume da lupka i vibrira. VFR je na primer mnogo kvalitetnije "zapakovan" u tom aspektu. Ima malu bateriju i ceo sistem punjenja mu nije baš najbolji. Vešanje napred i nazad je najveći hendikep tog motora. Ne kažem da je loš motor, daleko toga ali ni približno ne zaslužuje pažnju koju uživa.

 

Posle TDM-a, ko hoće da promeni motor i da stvarno može da se pohvali i da napreduje, to mora biti naredna generacija motora: Nov Strom 1000, Tracer 900, R1200GS, XTZ1200, Versys 1000, itd. Sve ispod toga je više lični utisak i afiniteti. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 8 sati, Alekre je napisao:

Ja ne znam odakle fasciniranost CBF-om. Agregat poreklom iz Fireblade mora se priznati odličan po pitanju pouzdanosti. Plastične oplate i kokpit, prosečan u najboljem slučaju inače ume da lupka i vibrira. VFR je na primer mnogo kvalitetnije "zapakovan" u tom aspektu. Ima malu bateriju i ceo sistem punjenja mu nije baš najbolji. Vešanje napred i nazad je najveći hendikep tog motora. Ne kažem da je loš motor, daleko toga ali ni približno ne zaslužuje pažnju koju uživa.

 

Posle TDM-a, ko hoće da promeni motor i da stvarno može da se pohvali i da napreduje, to mora biti naredna generacija motora: Nov Strom 1000, Tracer 900, R1200GS, XTZ1200, Versys 1000, itd. Sve ispod toga je više lični utisak i afiniteti. 

Ja sam Tracer-a 900 prodao, seo na TDM-a.

Tracer 900 2015.god. 

Mane> wobling na brzinama 187+, siri guvernal - komande malo nedostupne, takodje ako se stavi prekidaci za maglenke na desnu bocicu uvek skrece pogled sa puta u voznji ako zelite da se upale ili promene stepen snopa svetala, problem sa korozijom zadnjeg amortizera, pucaju ukrasne plastike ispod sedista, eh sad, neko bi dodao u mane Ja u vrline a to je da je prgav u svakoj brzini, ima  modove i u A mogu ide kao nevreme, bolji odziv na gasu, ne prasta greske. 116ks za njega TOP, okretan, vozi se kao biciklo, uopste nije komplikovan za gradsku voznju od na primer Versysa 1000, Strom-A1000 koji su za grad ubistvo

Ali TDM je pravo odusevljenje, jedino posle njega Tracer 900 GT, poboljsan dosta od obicnog, ili BMW S1000XR ali on je ziva vatra tek i po meni nije Touring motor uopste, ko je probao ZNA o cemu pricam, priguseni s1000rr i stalno te vuce u sport.

 

Izvinjavam se ako sam ovde pisao o stvarima koje mozda nisu za ovde, samo sam izneo svoje misljenje o Motoru koji sam imao, O motoru kojui sam probao i o Motoru koji imam (TakoDobarMotor) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Prgav u svakoj brzini? Znači kupujem Tracera:)... ovaj dosadan, ubrzava ravnomerno, do 4000 obrtaja baka, a posle momčina:jee3:... ne bole ruke ni noge, jedino guz'ca utrni pa 'oće odmor... volim što je visok pa praviš dugačke amplitude pri lezanjima... CBF 1000 je dosta niži, jedino zbog ta 4 cilindra i što neki vole što je  ' onda... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

eeeh da.... šta posle TDM-a?

Vozim ga već 5 godina. Stvarno je motor za sve i svakog. Nekako je, usudiću se reći, prosto savršen.

E sad, posle toliko vremena, ne mogu reći da ne gledam druge motore i da ne razmišljam o promeni.

I tako, vodeći sa za novom idejom a gledajući u novčanik kao i šta se sve dobija a šta gubi, probao sam BMW GS1200 2010. god, zaključak: nije loš, lepo se vozi, lepo izgleda, puno para, ali me iznerviralo kad se ugledao koroziju koje kuda svud po njemu i tako neke glupe sitnice za koje bih rekao da motor takve reputacije ne bi smeo imati. Gledao sam više njih i svi sa korozijom na istim mestima. Pretpostavljam da nije do vlasnika a možda i grešim.

Zatom sednem na novu afriku - tuga. Prelep motor ali slab odziv gasa, kočnice nikakve, težak motor a o automatskom menjaču i da ne govorim (kakva glupost). Ovo sa menjačem možda i ne bi bila mana da je malo agilniji.

Na kraju, sasvim slučajno ničim izazvano, probam BMW1000xr... ovo  ja zovem iznenađenjem i kad sam sišao s njega nisam prestao da se cerim tri dana... fantastičan motor, šteta što ga neću moći kupiti još dugooo sa akcentom na ooo.

Ne znam zašto ali se opasno ložim na multistradu, valjda zato što jedino taj motor može da se kupi za manje od 8000e. Nisam je probao još jer verujem da me neće skinuti s nje kad sednem.

I tako... da zaključim. Nemam pojma šta posle TDM-a.

Predlažem da pišemo peticiju Yamahi da nastavi sa proizvodnjom... samo malo udobniji sic i malo bolju zaštitu od vetra sa napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja bih, kad malo stanem na noge posle saobraćajke (kombijem, ne motorom), menjao TDM za BMW F800GS. Ako ima TDM-ovaca koji su ga probali voleo bih da iznesu svoje utiske. 

 

Zapravo, meni nikakav bolji motor od TDM-a 900 ni ne treba, nego bih da zanovim malo, a i nešto da promenim. 

 

Mislim da je OK sa težinom, približan TDM-u. Isto je paralel twin, 86 KS. 

 

Trebalo bi da je sposobniji za van asfalta, a da opet s druge strane nije skrndelj na auto putu.... Hm? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 10 sati, Hitmanle016 je napisao:

Evo i mene sa jednom lepom slicicom, pozdrav za kolege.imageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2dd

PSX_20190921_133139.jpg

Kako mu lepo stoji taj kratki auspuh i taj kratak (redovan) zadnji blatobran... uh. :care:

 

Meni baš ružan ovaj moj produžetak zadnjeg blatobrana (nekako mi ˝ubabilo˝ motor), ali ga smatram izuzetno korisnim i iz tog razloga ga ni ne skidam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@DarkoČa

 

To je jedan od dva najjača utiska koji sam stekao o Traceru. Agregat je huliganskog karaktera i neočekivan u toj klasi motocikla. Svaki vlasnik TDM-a bi ostao zatečen :D

 

Drugi utisak je rep motocikla.... Ima manju nosivost i fizički je manji od TDM-a. Ko ima suvozača od 50 - 60 kg no frx. Ako je vožnja u dvoje učestala, možda treba razmisliti o drugom motociklu.

 

@WoodyRider

Vazda, F800 mu dođe solidan naslednik. Maaalko jači agregat u TDM. Veći hod vešanja i napred 90 90 21. To se osetno drugačije vozi i ponaša u odnosu na 120 70 18. Te karakteristike mu omogućavaju da zaista gazi van puta za razliku od TDM-a koji je za asfalt. Čak iako nemaš nameru da voziš F800 van puta, odlično je što nikada ne moraš da mariš za rupe, ležeće, grbine, uvale.... Samo držiš gas :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Padao je meni na pamet i 1200 GS i 1200 Super Tenera. Ali realno, to su konjine, preteške, koje se ne pale ako nećeš ozbiljnu turu da odvozaš. I onda bi se taj motor kod mene nastajao.... Ovako, manje nešto, pa i po gradu, do sela, dnevne ture.... A može i oko sveta (ja gledao na Youtube) :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 22 minuta, Alekre je napisao:

Ima manju nosivost i fizički je manji od TDM-a. Ko ima suvozača od 50 - 60 kg no frx. Ako je vožnja u dvoje učestala, možda treba razmisliti o drugom motociklu

Neki od podataka koje sam našao je da je nosivost Tracera MT-09 180kg a  TDM-a 201kg. 
Ja konkretno uvek oko 100kg, supruga do 60kg, ali plus motooprema plus tri kofera...

U TDMa se uklapam ali u Tracera baš teško. I to je nešto što me je odbilo od njega. Prošle godine stajem na Mokru Goru u Drvengrad i dva Tracera MT-09 parkirana sa BIH tablama. Stao pored, nije to neka velika razlika, mogu da se zamislim na njemu, ali realno ta nosivost me malo koči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Imam dilemu ovih dana, hocu da promenim motor...

Gledam, kombinujem sta i koji... sa mojih 190cm i u cenovnom rangu do 3000-4000e jedino TDM 900 i Varadero zvuci kao dostojna zamena za moj TDM 850 4tx.

Sviđa mi se i F650GS onaj od 800cm3 ali ne znam nista o tom motoru.

Malo je slabasan samo 71ks...

Još je i BMW ... Ne znam...

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Pozdrav drugari,

 

Rešio sam da prodam svog TDM-a... Uzeo sam drugi motor i greota da stoji :(

 

Za sada samo ovde, nisam postavljao oglas nigde. 

Tako da je ovaj oglas ponovo aktuelan:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117827-yamaha-tdm-850-4tx-1997/

 

Samo od tada ima par hiljada km više, potpuno nove gume koje su prešle jedva 900km, novi xenon... 

i drugi broj telefona za informacije: 061 6052585

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Koliko je izgubio Versys na vrednosti prosto ga je nemoguće ne uzeti u obzir.
 
Za ove pare...
 
https://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/kawasaki-versys-1000-syke-schnepke/281461813.html?action=homeRviReco
Paaaa.... dok dođe ovde bice 7000e e onda za te pare bih uzeo pre supertenere 1200 2010-11...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Tiii razmisljao o BMW??? Da nemas temperaturu, groznica neka ... :jee:
Sanjao i da ga teram na servis i to pogodi kod koga!!!!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja