Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 4 sati, shoyyka je napisao:

Hvala na pozivu, nisam ni znao gde ću, obično dodjem do Kote 555 pa onda rešavam... ajd drugi put! 

Obavezno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 8 sati, NIKOLA 1 je napisao:

Drugari koja bi okvirna marsuta bila za to TDM druzenje i koja satnica polaska i okupljanja ?

Imam nekih silnih obaveza za predstojeci vikend ali voleo bi da uklopim i voznju i druzenje, ako nista makar na kratko;)

 E da, dobro pitanje i Ja sam za to da vidimo sta i kako za voznjicu u nedelju koja dolazi, svakako ako dolazite vamo ka Cacku, ja bih dosao do Rudnika - Kota 555 kafana ili nize dole posle onih krivina :)

09h ili 10h ili ranije sastajanje negde i paljba u voznjicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 8 minuta, bocca_bastard je napisao:

Nemoj ranije molim te :popovanje:

xaxax ljubi brat, sto ranije, to bolje, imamo vise vremena za uzivanje a i dan je kraci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Računajte i na nas koji do BG-a moramo da prevalimo oko 150 km... ;) Nemojte neku ranu satnicu. Nama odgovara da oko 10h budemo u BG-u (pola sata gore-dole)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Iako sam jedan od najaktivnijih članova TDM teme, možda i jedan od onih koji je "probudio" temu. Ja ću morati sve da pozdravim virtuelno i poželim prijatnu i bezbednu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari, ja moram da se odjavim sa spiska za TDM voznju... Ženi odbili produžetak dozvoljenog minusa u banci (promenila posao, samim tim kasnila uplata...) pa smo ostali "kratkih rukava". Narednih mesec - dva ćemo morati da se stisnemo sa troškovima, a to znači i pauza u vožnjama motora...:'(

Ako se organizujete, želim vam lepu vožnju i da se lepo provedete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
6 minutes ago, Alekre said:

Drugari, jel ima neko višak ove spojnice? 

 

https://bikerzbits.com/yamaha-xmax300-rivet-90269-06816.html

Imas identicne ovakve univerzalne spojnice u bilo kojoj auto radnji 12din komad. 

Ako nemas uzecu kod mene u auto radnji i poslacu ti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
55 minutes ago, aspar said:

i od prethodnog vikenda,sa Drine,Cera itd

IMG_20190824_172100.jpg

IMG_20190824_152643.jpg

IMG_20190824_163517.jpg

Sa li je ovo Tyrael iz Diablo igrice? Da li moze molim te izbliza slika rezervoara sa strane? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Liči. Nemam pojma sta je bila mustra. Sledom nekih čudnih kombinacija je motor došao kod mene. Inače je "nas", forumaski. DAKI je to radio pre 8-9god,kod nekog u Pančevu. Ima o tome negde na prvim stranama ove teme. Posle ga je prodao BANDOLERU i kad je on digao ruke od zemlje Srbije, eto ga kod mene, skoro dve godine.Nije mi problem da ga prefarbam ali mi nekako zao. Ima on svoje  "rane" junačke, vidi se na njemu upotreba i km ali... vidi se da je služio svrsi i pružio mnogo zadovoljstva svojim vlasnicima. Nekako, ima svoju priču i dusu ali ne napacenu, već veselu i razigranu.Sa svojih 129 000km još je zivahan i željan puta. 

Napisah referat od jednog prostog odgovora na pitanje,jbg ponelo me. 

IMG_20190903_110804.jpg

IMG_20190903_110734.jpg

IMG_20190903_110846.jpg

IMG_20190903_110915.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa skoro svaki TDM, koji je uvežen od preko i ovde zgazio još 50-tak hiljada, ima toliko pređenih kilometara. To što mi, kad kupujemo motor,  više volimo da vidimo da piše na satu 30000 (umesto pravih 150000), to je nešto sasvim drugo... :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
On 4.9.2019. at 21:31, ThePainkiller je napisao:

Pa skoro svaki TDM, koji je uvežen od preko i ovde zgazio još 50-tak hiljada, ima toliko pređenih kilometara. To što mi, kad kupujemo motor,  više volimo da vidimo da piše na satu 30000 (umesto pravih 150000), to je nešto sasvim drugo... :lol:

Kako vracaju na motore, konkretno na 4tx, digi sat? Jel moze nekako da se provali uopste da je nesto vracano, tj.stelovano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, Pavke_88 je napisao:

Kako vracaju na motore, konkretno na 4tx, digi sat? Jel moze nekako da se provali uopste da je nesto vracano, tj.stelovano?

Kako vraćaju na kolima sa digitalnim satovima, tako isto vraćaju i na motorima sa digitalnim satovima... Ja, konkretno, ne znam proceduru ni na jednom vozilu, ali da se vraća kilometraža na 90% (a možda i više) uveženih vozila, to je sigurno...

Takođe, ne znam ni da li postoji mogućnost da se prava kilometraža nekako očita. Znam za situacije, gde je usled nekog kvara na nekom elektronskom delu na novijim vozilima (crkne recimo elektronika za upravljanje ventilatora hladnjaka), tada pobrljavi računar i prilikom resetovanja računara (dijagnostikom) desi se nekada da na satu pokaže pravu kilometražu. To mi je pričao kum, koji je autoelektričar i imao je takvih par situacija gde računar izbrljavi i onda pokaže pravu kilometražu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pomocu dijagnostickog alata se upisuje vrednost koju zelite.

Novija vozila imaju na kilometrazu upisanu na vise eproma.

Za svaki model se tacno zna na kojima se belezi.

Kada se prepravlja,mora se prepraviti svuda.

Kod starijih vozila, kilometraza se pamti u epromu instrument table.

Tako da je kod njih procedura upisa nove kilometraze vrlo jednostavna.

 

Na Tdm-u se 99% nalazi samo u satu i ne bi trebalo da imas poteskoca sa ponovnim upisom. 

Nisam upoznat koji dijagnosticki alat se koristi. Nisam ovo radio.

 

Za kola se koriste oni univerzalni sa Aliexpressa. 

Dodavali smo kod kljuc na mom Peugeotu, traje 5 min, a prepravka kilometraze traje 1min. Tako da moj auto sada ima 116000km. 

Ne prodajem ga, samo zajebavam narod. Koga god da vozim , svi se oduseve :D kazu , odma se to vidi kad je auto nov i dobar. 

Razvaljena Francuska kanta.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 49 minuta, Astral je napisao:

Kog god da vozim , svi se oduseve :D kazu , odma se to vidi kad je auto nov i dobar. 

Razvaljena Francuska kanta.

Ovo mi je hit kod ljudi... To pokazuje koliko smo "zatucani" i koliko slepo verujemo kilometraži na satu. 

Tako i moj ćale. Kupili smo Opel Merivu 2005. godište, u pristojnom (da ne kažem - odličnom) stanju, a na satu piše 173000. Kaže nama prodavac - Eto vidite, odmah se na prvi pogled vidi da je prava kilometraža... Moj ćale sve klima glavom, kaže - jeste, jeste, stvarno izgleda kao da je prava. Ja stojim sa strane i umirem od smeha...reko - Rođo, ta kilometraža je prava kao i ja što sam Petar Pan... :lol: 

Nakon kupovine auta, kada smo ga odvezli kod majstora, a ono otišle opruge amortizera, spone, stabilizatori, diskovi i još štošta na prednjem trapu. Posle kažem ja ćaletu - Šta kažeš, pravih onih 170 i kusur hiljada, a? Ćale samo vrti glavom i broji pare, kukavac, šta će... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Koliko znam ni jedna dijagnostika nema mogucnost promene kilometraze. Za to se koriste namenski programatori.
Na vozilima gde to nije moguće uraditi preko OBD, skida se eeprom kao što Aca reče i menja se direktno u njemu. Opet i za to treba imati odredjeni kalkulator, jer će ono što programator iscita 99% biti nerazumljivo.
Nakon provlacenja kroz kalkulator i obrade, takav zapis se sada upisuje nazad u eeprom, a rezultat je NOV NOV NOV-CH-PRVA RUKA.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja