Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

Ako te čuju skuteraši... ćuti... 

Pa i ja sam skuteraš 12 godina unazad! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ljudi uradio sam sediste kod Srdjana i testiram ga vec par dana. Odusevljen sam! Najveca mana tdm900 je bila upravo neudobno sediste tako da sve preporuke od mene za njegovo sediste. Smesne pare za to koliko je poboljsana udobnost.

Ps:Znam da ovo zvuci kao reklama ali sam stvarno odusevljen :-) Pre i posle kao nebo i zemlja razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 1 sat, bopk je napisao:

Ljudi uradio sam sediste kod Srdjana i testiram ga vec par dana. Odusevljen sam! Najveca mana tdm900 je bila upravo neudobno sediste tako da sve preporuke od mene za njegovo sediste. Smesne pare za to koliko je poboljsana udobnost.

Ps:Znam da ovo zvuci kao reklama ali sam stvarno odusevljen :-) Pre i posle kao nebo i zemlja razlika.

Daj neku fotku, 

Ja isto/takodje nameravam da uradim kod njih, oko 90jura mi sa vezom i kombinacijom koju Ja zelim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Slikacu sutra kad operem motor a slike samog sedista su u Srdjanovoj temi u moto berzi. Sediste sa plavim vezom tdm na predzadnjoj strani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 21.8.2019. at 22:33, Astral je napisao:

A da vas pitam ja.

Znate li da Gsxf 750 ima alternator kao automobil? Regler na a lternatoru ko na Golfu 2.

 

Za koji klinac,ostali proizvodjaci trpaju namotaje u jebeno ulje agregagta i zatvaraju u dekle?

Hlade namotaje uljem koje je na 90 jebenih stepeni,umesto da se kao na Suzukiju ili Golfu 2 lepo hladi mehanicki vazduhom koji je na 30C.

Ja imam utisak da oni nas zajebavaju.

 

Zove me rodjak, crkli mu namotaji na Triumph St 1050.

Oces mojega da nadjes u Srbiji.

Ajmo iz UK , vrlo lagano 300€ za 250gr namotaja, i opet u ulje od 90C.

 Klasicna sprdacina.

Suzuki rules! Svaka njima cast. Sve vise postujem tu fabriku.

    Automobil vrti 4000 o/min. (stariji dizeli), 5000-6000-7000 (benzinci, kako koji). Pri ovim rezimima moze se postici pouzdan pogon alternatora sa radilice SPOLJA, najcesce remenom. Tako je pristupacan. Semering na radilici izdrzava prihvatljivo dugo. 

    Neki motocikli kao TDM vrte 7500 ili manje-vise od toga, gde se jos moze primeniti spoljni alternator. Za razliku od automobila, nema izdvojenog razvodnika palenja nego se zbog ustede inercione mase koriste pik-apovi direktno na radilici. Isto je i sam alternator na radilici bez ikakvog prenosnog mehanizma.

    E sad ono potapanje alternatora. Najcesce, turni drumski motocikli vrte 8000 ili znatno vise, sportski su bar 12000-13000, a danasnji najnoviji 16000 obrtaja ili jos vise. KOJI SEMERING PREDLAZETE DA FABRIKA UGRADI A DA MOZE ZIVETI PRIHVATLJIVO DUGO? KOLIKU MASU PRENOSNOG MEHANIZMA PREDLAZETE ZA SPOLJNI ALTENATOR  (pri ovim obrtajima)? Zato se alternator smesti na radilicu IZNUTRA, a nema puno semeringa na bloku nego poklopci sa 6-8-10 srafova i dihtunzima. Ulezistenje radilice je takodje iznutra. Spolja pik-apovi bez prenosnog mehanizma (mozda 1 semering, drugi je na pogonskoj osovini iz menjaca ali to ne vrti ni blizu kao radilica) i tako ce da zivi... OSIM... Alternator potopljen u ulje je izlozen trunju, garezi, piljevini iz ulja. To premoscava zice u namotajima, pa zato cesto pregori. Kod nas je rasprostranjeno redje menjanje ulja (trunje), imali smo do skoro losa goriva (garez) pa su namotaji potopljenih alternatora cesto stradali. U cistom ulju lak-zica namotaja stradace vrlo retko.

    Jedan od bitnih razloga zasto vozim TDM je i spoljni alternator direkt na radilici (a ne potopljen ili sa prenosnim mehanizmom), najvisa snaga pri 7500 o/min (a ne 12000 i vise) itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Danas prošao buduću deonicu TDM-aša... Čačak-Požega-Divčibare-Ljig-Lazarevac-AR...nema gužve ka Čačku, ima ka BG-u... uopšte ne volim Ibarsku, kolotraga dosta, naravno ima lepih deonica... barem sam se ladnuo preko Divčibara... i umalo da pokisnem, penjući se vidim oblak, tamniji kako se nadvio nad vrhom, podjem ka Valjevu kad počeše munje, vraćaj se na Mionicu i Ljig... zamalo... 

 

IMG-20190831-134613-669.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

U sredu, Boze zdravlja, lepsa polovina i ja, krecemo na more, u planu je Herceg Novi, Igalo, taj potez. Da li neko ima neku preporuku za neki smestaj ili da idemo na slepo pa tamo naci? Svaki savet je dobro dosao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja imam preporuku za smestaj. Bili smo nas trojica motorima, kad se prodje semafor, posle 100 metara, sa leve strane, broj 7 na kuci. Motori su nam bili na sigurnom, u dvoristu, ljudi su skoro stalno kod kuce. 300 metara od njih ima i perionica :D

3d8e770c-9252-4486-be87-43af099df053.jpg
ABNB.ME

Unforgettable trips start with Airbnb. Find adventures nearby...

 

Screenshot_20190831_183616.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Hvala @Markone88na preporuci, imacu u vidu, pogotovo sto ima motor gde da boravi na sigurnom sto mi je jedan od preduslova... Koliko je realno platiti po danu, studio neki, zasebno kupatilo i da ima kujna, nista vise? Gledam po booking-u i cene bas i nisu kao da je prosla sezona...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Mi smo bili platili 45 evra po danu, u julu. Sad je 35 evra dan, a smestaj kod njih je 5 zvezdica. Mada gledam, mozda nemaju slobodno. Poglefaj malo po airbnb, naglasi u porukama da ides motorom, da ti kazu gde ima da se parkira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja sam isao(kolima) i trazio smestaj na licu mesta. Cene su znacajno manje nego na airbnb. 

Ako hocete malo luksuzniji smestaj ,u Zelenici (nekoliko km od HN) ima nesto na fazon hotela,ima parking za motore. I slobodno kad odete mozete se cenkati.  To vazi za bilo koji smestaj i ovaj.Ako im je smestaj slobodan, bez problema spuste cenu da ne stoji prazno.

 

202507037.jpg
WWW.BOOKING.COM

Pansion Villa Živanović nalazi se u mestu Zelenika, na 2 km od Herceg Novog.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 4 sati, Pavke_88 je napisao:

U sredu, Boze zdravlja, lepsa polovina i ja, krecemo na more, u planu je Herceg Novi, Igalo, taj potez. Da li neko ima neku preporuku za neki smestaj ili da idemo na slepo pa tamo naci? Svaki savet je dobro dosao...

Raspitaj se za one radove kod Niksica(da nisu poceli da zatvaraju tu deonicu mozda)...ako te intresuje smestaj u Baosicima(mesto pre HN)mogu ti poslati kontakt(ja sam bio ove sezone i zadovoljan sam smestajem)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 17 sati, shoyyka je napisao:

Danas prošao buduću deonicu TDM-aša... Čačak-Požega-Divčibare-Ljig-Lazarevac-AR...nema gužve ka Čačku, ima ka BG-u... uopšte ne volim Ibarsku, kolotraga dosta, naravno ima lepih deonica... barem sam se ladnuo preko Divčibara... i umalo da pokisnem, penjući se vidim oblak, tamniji kako se nadvio nad vrhom, podjem ka Valjevu kad počeše munje, vraćaj se na Mionicu i Ljig... zamalo... 

 

IMG-20190831-134613-669.jpg

Mogao si se javnuti pa da oladimo neko pice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Drugari koja bi okvirna marsuta bila za to TDM druzenje i koja satnica polaska i okupljanja ?

Imam nekih silnih obaveza za predstojeci vikend ali voleo bi da uklopim i voznju i druzenje, ako nista makar na kratko;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 1 sat, DarkoČa je napisao:

Mogao si se javnuti pa da oladimo neko pice

Hvala na pozivu, nisam ni znao gde ću, obično dodjem do Kote 555 pa onda rešavam... ajd drugi put! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uvek se oduševim koliko je TDM tehnički i po konceptu motocikl ispred svog vremena. Pri tom, mehanika koja ima vrlo malo tehničkih problema. Nema motora koji ima toliki stepen univerzalnosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja