Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Primedba.

Kocnice na 4tx su odlicne. 

Mogu podici zadnji tocak u vazduh ukoliko je potrebno.

Potrebno je samo da budu ispravne.

 

Vecina motocikala ima dobre kocnice samo su na vecini polu ispravne ili zapustene.

 

900 je bolji motor od 850 i to se ne spori.

Takodje se slazem i da nemaju previse toga slicno, tacnije vise se razlikuju nego sto lice.

 

Da li je 1500€ razlike bolji? 

Po meni ne.

 

Ukoliko neko kupuje prvi put Tdm, definitivno treba da kupi 900, naravno ukoliko moze da ga plati.

 

Ukoliko neko vec ima Tdm i kupi 900. Mislim da nece bas biti odusevljen za sta je dodao tih 1500€.

 

Ako me razumete.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 17 minuta, Astral je napisao:

Da li je 1500€ razlike bolji? 

Po meni ne.

 

Ukoliko neko kupuje prvi put Tdm, definitivno treba da kupi 900, naravno ukoliko moze da ga plati.

 

Ukoliko neko vec ima Tdm i kupi 900. Mislim da nece bas biti odusevljen za sta je dodao tih 1500€.

 

Ako me razumete.

Upravo ono što sam ja doživeo kada sam sa 850-ke probao drugarovu 900-ku... Nisam našao opravdanje za tih 1000-1500 evra razlike između ta 2 modela...

Daleko od toga da 900-ka nije dobar motocikl - štaviše, odličan je, ali meni neopravdava tu drastičnu razliku u ceni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Imam 900 probao 850. Po meni polozaj sedenja na 850 bolji. Ostalo sve na strani 900.

Edit: Probao sam onaj sa okruglim farovima, ne onaj noviji 850.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
9 minutes ago, bocca_bastard said:

Velika istina!

 

@Alekre Ne bi valjda na tu grozotu? 900 je sampion lepote u odnosu na to nemacko djubre

Za cenu je relativno. 900 meni vredi svaki cent. Upotrebljiviji motor teško za te pare i performanse. Da li je R1200GS toliko bolji da opravda razliku od 3500e, tj. još jedan TDM? Ne sigurno ali sve ima svoje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 14 minuta, bdada je napisao:

Krace brzine, cesce saltanje :rolleyes:

Ali zato svaki čas guram u petu a on u petoj ceo dan. Imao sam 3vd i XTZ750 ista priča :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
38 minutes ago, Alekre said:

Najbolji je zbog blatobrana. Policijski 900 ima dugačak blatobran ali nema na Ebay

Nisam rekao najbolji, samo najlepsi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Alekre meni se GS svidja kao moped, izgleda prakticno i upotrebljivo. Nadam se da ces ga kupiti i dati mi da probam krug :)

 

Ono sto zaista jeste grozno na GS-u je zvuk agregata, fabricki auspuh ne dirati ni po koju cenu, jer ono treba sto tise da se cuje. Po mogucstvu dodati jos neke prigusivace.

 

Po pitanju razlike u ceni, jebes ga... verovatno ne vredi, moras malo platiti brend.  Doduse on je od TDMa puno snazniji tako  da VAU efekat nece izostati sigurno.

Sa 850 na 900 tog efekta nema, razlika je mala, u korist 900 naravno ali nije ni blizu 900 vs GS. Tako da reci cemo da vredi razlike posto ipak pruza dosta vise. Off sposobnosti, sjajno ogibljenje,dosta snage,4kg kompijutera. Sve ima svoje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

I obicno je nekoliko godina mladji. Zadnjih par god cena polovnih GS-ova je dosla na neku realnu cifru. Pogledajte GS 2006 i strom 650 isto godiste. Strom zajebao i golfove. Sto se mene licno tice GS mi se svidja i rado bih ga posedovao. Alekre samo napred :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Astral @bopk

 

Stromovi, pogotovo 650. Više se isplati uzeti nov. Uz solidno učešće može lepa rata da se napravi.

 

Kod GS-a je specifično. R1100 i R1150 su napravljeni u malim serijama. Dobar primerak i dan danas košta. Pratim stalno strane i naše oglase, kada se u inostranstvu pojavi kvalitetan primerak R1150 GS ADV, to teško bude ispod 6000 eur u najboljem slučaju. Doduše, on će verovatno postati klasik pa nije ni loš kao investicija. 

 

Sa druge strane R1200GS se napravio u baš velikom broju. Ponuda je velika pa i cena ide dole. Većina ima svašta od opreme. Da već za 5000 može solidan 2004 - 5. 

 

Ovaj mi se toliko sviđa, ne bih ga ni probao. Mada mi je cenovno u domenu želje :( Približniji sam starijem primerku koji je kod istog prodavca. 

 

890e34410fe1-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW R 1200 GS, 2008. godište, Touring, vozilo prešlo 76000 km, Batajnica. Cena 6.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
22 hours ago, Astral said:

Primedba.

Kocnice na 4tx su odlicne. 

Mogu podici zadnji tocak u vazduh ukoliko je potrebno.

Potrebno je samo da budu ispravne.

 

Vecina motocikala ima dobre kocnice samo su na vecini polu ispravne ili zapustene.

 

900 je bolji motor od 850 i to se ne spori.

Takodje se slazem i da nemaju previse toga slicno, tacnije vise se razlikuju nego sto lice.

 

Da li je 1500€ razlike bolji? 

Po meni ne.

 

Ukoliko neko kupuje prvi put Tdm, definitivno treba da kupi 900, naravno ukoliko moze da ga plati.

 

Ukoliko neko vec ima Tdm i kupi 900. Mislim da nece bas biti odusevljen za sta je dodao tih 1500€.

 

Ako me razumete.

Da, bas tako. Tako sam ja razmisljao i ulozio u vesanje a ne u zamenu (a probao 900ku jedno 300km). I bio sam apsolutno u pravu, ovaj motor ostaje kod mene , potpuno uzivanje. E sad kupiti odmah 900 i vešanje zameniti, mislim da je to smešno ulaganje za ono što taj motor nosi sa sobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

OpNapravih danas lep krugic.Avala,Ralja,Stojnik,Kosmaj,Lazarebac,Valjevo,Debelo Brdo pa uz Drinu do Ljubovije,  Osecina,Tekeris,preko Cera do Sapca i Bgd.440km.

Iznenadih se od Ljubovije ka Osecini lep put,skoro pust,krivina more.Ima dosta i novog asfalta.Takodje od Osecine ka Ceru,dobar deo novog puta,prilicno brzog.Ima delova i sa krpljenim asfaltom ali pegla to TDM bez problema.Sve u svemu prijalo je jer nesto u poslednje vreme sve se vozam po nekim pravcima,auto putu,shebah gume uz dosadu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja