Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ja vec 4 sezone vozim sa koferom na repu, pricvrscen kao sto je Branko prikazao i nema greske, samo parce gume da se uglavi izmedju ploce i repa i nema brige, no svakako je nosac bezbednib opcija, ali ko nema, moze i onako da posluzi...

Vidjao sam da neko ojacava rep nekim sipkama, imao sam negde i sliku, tako da ako ne kupim nosac, ojacacu rep za svaki slucaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Pavke_88

Dovoljan je alu lim 1.5mm izmedju ploce i rukohvatada ( u obliku ploce sa izbusenim rupama kroz koje ce proci vijci ) da nebi doslo do uvijanja plastike prilikom zatezanja vijaka. Naravno moze izmedju lima i rukohvata parce tanke gume da se boja na rukohvatu ne osteti. :takoje:

Moj ex TDM sa tako montiranom plocom:

0-02-04-273f6c06ae04d7a1794424d93635ed8e

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam zato prodao Scottoiler. Musavio mi. Posle sam pokajao ali gotovo... Ako budem kupovao ponovo podmazivač, uzeću onu Kobru što se vrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako je lanac vlazan, bice musavo oko njega. Zato ga i kvasis, da bi prasina otpadala posto se zalepi za ulje. 

Razlika je samo hoce li biti usrano viise ili manje. 

Tako je sa podmazivacem koji god da uzmes.

 

Mnogi ne mazu lanac u opste, mislim da su oni cak i najpametniji. Voleo vih da znam traje li krace. Mislim da ne.

Da mi svi zivimo u zabludi.

Odkada postoje Oring gume u clancima,mislim da je bilo kakvo podmazivanje suvisno.

Podmazivanje je imalo smisla samo kada je lanac bio bez O ili X ringa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Svidja mi se ovaj Mol-ov sprej, kao da manje skuplja prljavštinu dok onaj Motulov sačuvaj Bože... ili sam vozio po lošem drumu... pre će biti ovo drugo ali ajd:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Zakon je sve što si poskidao. Opere se viljuška, lanac, sve. Ja kad vidim musavu viljušku dođe mi da pobacem sve.

Veruj lakše ovako... i kolko ima jada ispod ove gumene vodjice lanca, kako li se već zove... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, Astral said:

Ako je lanac vlazan, bice musavo oko njega. Zato ga i kvasis, da bi prasina otpadala posto se zalepi za ulje. 

Razlika je samo hoce li biti usrano viise ili manje. 

Tako je sa podmazivacem koji god da uzmes.

 

Mnogi ne mazu lanac u opste, mislim da su oni cak i najpametniji. Voleo vih da znam traje li krace. Mislim da ne.

Da mi svi zivimo u zabludi.

Odkada postoje Oring gume u clancima,mislim da je bilo kakvo podmazivanje suvisno.

Podmazivanje je imalo smisla samo kada je lanac bio bez O ili X ringa.

Moram da priznam da se slazem sa tobom.

 

Vec skoro 20 godina se koriste lanci koji imaju ulje unutar samog lanca.

 

Ovo sto mi namazemo spolja, sluzi samo da sacuva lanac od vlazosti, i da poboljsa frikciju lanca o lancanike, sto.znaci da je dovoljno malo naprskati lancanik, i ovlas po lancu. Ja tako radim, i motor mi je uvek cist, pa makar trajao duplo krace :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
7 hours ago, bocca_bastard said:

Niie nije. Ja na tdm-u podmazivao lanac od kad je bio nov. Prvi put mu je trebalo.zatezanje posle 25k. Honda pre toga je bila druga prica skroz. 

Ja zalivam lanac obilato pa makar to bio i mit. Ima frikcije i od metala je. Zalivaj uljem!!

Zalivam. Sve je masno.

Samo mislim da gresimo. Maltretiramo se bez potrebe i prljamo pola motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam odavno odustao od automatskog podmazivača lanca. Sada bukvalno u praonici kad perem motor, lanac naprskam akrom (za pranje motora) i operem pištoljem. Sve se lepo skine, nema masnih tragova... Posle prosušim lanac tako što motor vozim do kuće, tamo ga naprskam Ipone sprejom za lanac (primetio sam da nije toliko lepljiv kao Motulov sprej, a masnije je od Motula), ostavim pola sata- sat da se mast "stegne" i to je to... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, ThePainkiller said:

Ja sam odavno odustao od automatskog podmazivača lanca. Sada bukvalno u praonici kad perem motor, lanac naprskam akrom (za pranje motora) i operem pištoljem. Sve se lepo skine, nema masnih tragova... Posle prosušim lanac tako što motor vozim do kuće, tamo ga naprskam Ipone sprejom za lanac (primetio sam da nije toliko lepljiv kao Motulov sprej, a masnije je od Motula), ostavim pola sata- sat da se mast "stegne" i to je to... 

Slicno i ja, samo sto ga u garazi operem, i akra naravno. Izvezem na sunce pola sata, pa onda Ipone, dignem na stender, i dva kruga isprskam sa unutrasnje strane samo. Onda ostavim motor do sutra, da se zalepi sto bolje, da ne prska po motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
55 minutes ago, kol said:

da li neko kojim slucajem prodaje plastiku koja ide iza kormana oko satova i crash barove za 850 1997?

 

Plastiku ima Brka iz Mladenovca. Pravi zamenske. Nije kao originalna ali moz da prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
6 hours ago, Astral said:

Plastiku ima Brka iz Mladenovca. Pravi zamenske. Nije kao originalna ali moz da prodje.

Jel ima neki kontakt tog brke? I meni treba isto ta plastika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja