Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Dobrodosao kolega, mislim da Vam ovde svi cestitamo na izboru i zelimo puno uzivanja sa TDM-om. Uglavnom smo svi ovde kupili TDM-a iz istih razloga, bez obzira na razlike u nekim detaljima (ABS i slicno) od godista do godista.

    Ono za duzi hod ogibljenja i jos veci prednji tocak (18 je vec uvecan) ponekad prizeljkujem i ja, ali sto vise osobina se uzme u obzir, nekako prihvatam da je univerzalnost TDM-a nekako najveca. Srecno!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Da mu je veći točak bio bi Transalp...a onda ne bi išao k'o TDM :)...prava mera stavljena,pogotovo zadnja što je 160...elem, vidim da ga je kolega turio na oglase...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Kolege kakva su Vam iskustva sa sajlama za kvacilo?Gde nabaviti novu?Malo pre u povratku sa posla mi je pukla,srecom na 200m od kuce.Skinuo sam i Razmisljam da odem sutra kod Bobana sajle ili kod Zike sajle  da mi naprave oni pa me zanima jel neko od vas radio kod njih sajle i kakve su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Te sajle su dobre koliko za prvu pomoć. Treba ti original ili zamenska.

 

Ja sam zeznuo sajlu kvačila na 900, ušla mi je voda jer sam slučajno prešao puškom za pranje preko ručice. Nova je nešto tipa 60 - 70 eur u "Plattneru" a zamensku u Nemačkoj sam platio ako se ne varam manje od 25 eur. Kako original, tako i ta od 25 su od istog dobavljača. Te sajle ne mogu da se porede sa Bobanovim. Znam jer sam imao njegovu sajlu kvačila i sajlu sauga na ER5.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 22 minuta, Alekre je napisao:

Te sajle su dobre koliko za prvu pomoć. Treba ti original ili zamenska.

 

Ja sam zeznuo sajlu kvačila na 900, ušla mi je voda jer sam slučajno prešao puškom za pranje preko ručice. Nova je nešto tipa 60 - 70 eur u "Plattneru" a zamensku u Nemačkoj sam platio ako se ne varam manje od 25 eur. Kako original, tako i ta od 25 su od istog dobavljača. Te sajle ne mogu da se porede sa Bobanovim. Znam jer sam imao njegovu sajlu kvačila i sajlu sauga na ER5.

@Alekre hvala na odgovoru .....ja sam dobio drugacije misljenje za njihove sajle ali su to ljudi koji su uzimali za kola a nikoga ne znam da je uzimao za motor pa sam zato i pitao .....mislim da cu probati da nadjem neku zamensku ...mislim da je 70e malo jaca cena za sajlu ...ali kao sto neko rece ,, ljubav kosta"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
38 minutes ago, Alekre said:

Te sajle su dobre koliko za prvu pomoć. Treba ti original ili zamenska.

 

Ja sam zeznuo sajlu kvačila na 900, ušla mi je voda jer sam slučajno prešao puškom za pranje preko ručice. Nova je nešto tipa 60 - 70 eur u "Plattneru" a zamensku u Nemačkoj sam platio ako se ne varam manje od 25 eur. Kako original, tako i ta od 25 su od istog dobavljača. Te sajle ne mogu da se porede sa Bobanovim. Znam jer sam imao njegovu sajlu kvačila i sajlu sauga na ER5.

Kako si sa puskom pokvario sajlu. Ja sam skoro bio oprao motor puskom posle puta u Herceg Novi. Pa da znam sta ne sme da se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Kolege kakva su Vam iskustva sa sajlama za kvacilo?Gde nabaviti novu?Malo pre u povratku sa posla mi je pukla,srecom na 200m od kuce.Skinuo sam i Razmisljam da odem sutra kod Bobana sajle ili kod Zike sajle  da mi naprave oni pa me zanima jel neko od vas radio kod njih sajle i kakve su.
Radio ja juce(Zika), naplatili nesto smesno, mislim 700 din. Medjutim danas me zove Darko i kaze da su izgubili deo za štelovanje sajle, pa sutra idem da se jurim s njima.
Ne ocekujem puno, jer kao sto rece Alekre, ovo je samo mesec dana dok ne stigne original.
Inace da ne zna nego gde mogu da nadjem ovo obelezeno sa slike, doduse za Versys.. :)1aa43e6b19257ce66f5015bcead9ec2a.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ušla je voda u bužir. Ne treba nikada puškirati motor. Posle par meseci počela je da se čuje i grebe. Kao što sam vam i napisao, zamenska sajla od proizvođača TSK je takođe i prva ugradnja, košta 25. 

 

Domaće sajle nemaju toliko kvalitetan bužir. Fabrička je presvučena teflonom, dosta je fleksbilnija i ima ležajeve na krajevima. Razlika u mekoći kvačila je očigledna. Kome to niie bitno i ko nosi rezervnu sajlu neka uradi kod Bobana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
On 7/18/2019 at 7:35 PM, ThePainkiller said:

Kad smo već kod vožnje, @Astral, šta bi sa predlogom za TDM vožnju?

Kako da ti kazem, nisam stekao utisak preterane zaunteresovanosti za dogadjaj. Tako da, u skladu sa trenutnim interesovanjem, mozemo da se nadjemo nas dvojica na sladoledu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@ProMaster

Jel to specificno na Versysu? 

Meni to izgleda prilicno isto na svim motorima.

Sto ne otvoris temu u Kupujem?

Sigurno neko ima na nekom motoru koji je za cerupanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
[mention=17332]ProMaster[/mention]

Jel to specificno na Versysu? 

Meni to izgleda prilicno isto na svim motorima.

Sto ne otvoris temu u Kupujem?

Sigurno neko ima na nekom motoru koji je za cerupanje.

Reseno, obrnuo sve zivo niko nema, tj. pre mislim da ne zna da ima, jer kao sto kazes mislim da je isto za sve ili za vecinu. Na kraju nasao kod Joce Profimoto..

@Astral

 

P.s. Jedem i ja sladoled i ujedno raznosim displeje za Peugeot-e..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
9 minutes ago, ProMaster said:

Reseno, obrnuo sve zivo niko nema, tj. pre mislim da ne zna da ima, jer kao sto kazes mislim da je isto za sve ili za vecinu. Na kraju nasao kod Joce Profimoto..

@Astral

 

P.s. Jedem i ja sladoled i ujedno raznosim displeje za Peugeot-e.. emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Zena ce me ubiti zbog tog displeja.

Moramo se videti uskoro. 

 

Aj da organizujemo neku kafu npr u onom lokalu na Bezanijskoj kosi sutra uvece? 

 

@bocca_bastard opet sam zaboravio kako se zove onaj kafic sa lepim pogledom. :neznam: starost je grozna. Pomozi sa imenom i/ili lokacijom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
57 minutes ago, Arakis said:

Kafic sa lepim pogledom, kako drugacije :)

Fotkacu pogled, haljinice svih boja su prisutne.

 

56 minutes ago, Alexa90 said:

Java Lounge bar bi trebao biti @Astral

Moguce, meni nesto u glavi Zig Zag ali nisam siguran. 

Uglavnom, ima se sta pogledati. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja