Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jedan drugar iz okoline mi je našao gumu, tako da za sada obustavljam potražnju. Ako se, kojim slučajem, ispostavi da ta guma ne valja (kriva ili slično) javiću se opet u temi. Hvala svima koji su želeli da pomognu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 4 sati, Nenadbg88 je napisao:

Nemamo mi ništa od hvala. Ali volimo pivo emoji3.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Platim i pivo na nekoj od vožnji, kad se budemo videli. :aha:

 

Kad smo već kod vožnje, @Astral, šta bi sa predlogom za TDM vožnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT
Pre 11 sati, Vlada malinoa je napisao:

Javljam posle podne

Sto sam imao nema ih bacene.Uzeo bio od Astrala nju stavio na MZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Drugari, ima li neko upolovljenu prednju gumu za TDM koja bi još mogla da ide, a da mu ne treba? Moja je poprilično gotova, a novaca trenutno ni na vidiku u narednom periodu, pa da pregrmim ovu sezonu samo do kraja...:ups: Može i neka dobra polovna, ako neko ima i da proda, toliko bih već sakupio novaca...

Nemoj zameriti ali nekako mi nije jasno, pucas pare na zamene kojekakvih motora, bespotrebne registracije istih, prenosa...

A sad tražiš polovnu gumu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, Savan je napisao:


Nemoj zameriti ali nekako mi nije jasno, pucas pare na zamene kojekakvih motora, bespotrebne registracije istih, prenosa...

A sad tražiš polovnu gumu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Kolega @bocca_bastard ti je ukratko objasnio...

Takodje, sve sam to (na šire) objasnio u temi za prodaju VFR-a, neću da se ponavljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Pre 22 sati, ThePainkiller je napisao:

Drugari, ima li neko upolovljenu prednju gumu za TDM koja bi još mogla da ide, a da mu ne treba? Moja je poprilično gotova, a novaca trenutno ni na vidiku u narednom periodu, pa da pregrmim ovu sezonu samo do kraja...:ups: Može i neka dobra polovna, ako neko ima i da proda, toliko bih već sakupio novaca...

Imam ja drugare, angel ST... moj broj 0604830620, odvozila 2 sezon1505683645683.jpg.414c3af6b66759f9f6a5868aa796a64f.jpge i sigurno može još...

1508856699614.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Guma montirana, točak balansiran... :jee1:

Popodne sledi vožnja na moto skup u Vajskoj, pa ćemo videti kako se ponaša na drumu, ali mislim da će biti sasvim ok... ;)

ZZRjiRD.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
15 hours ago, bocca_bastard said:

Nategnes se vise nego sto imas i onda posle nemas. Klasicna situacija, dobro poznata

Da ne zalazim previse u detalje jer je ovo tema o tdm a malo manje o vlasnicima tdm-a, ali nije mi jasno kako mozes toliko da se nategnes za neku toliko nebitnu stvar a da posle nemas ni toliko malo za jednu jako bitnu stvar. Ali dobro jbg.. I nije mi namera sad da otvaram diskusiju oko toga da li polovna guma valja isto kao i nova.

 

Poz i srecno svakako sa novom masinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Kako se ono kaže..Ko ne razumije, ne vrijedi mu objašnjavati..Volio bih da nas je mnogo više koji ne razumijemo, ali nažalost nije tako..Stoga, sjeci uši, krpi dupe i gas, nek te sluša :D 

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nemamo svi iste prihode, pa stoga nam ni pogledi na troškove i kupovine, ne može biti isti... 

Pošto se priča i povela oko moje potražnje polovne gume, da onda pojasnim situaciju, iako sam mislio da ne moram...

Prodavši prethodnog (odličnog) TDMa sam napravio popriličan problem u kućnom budžetu, jer sam morao da uložim novca u CBa da ga dovedem u pristojno stanje (računica je negde preko 300 evra), pa onda menjajući CBa za VFRa sam, takođe, morao da uložim još nešto para da i njega dovedem u željeno stanje (računica je negde oko 200 evra). Na posletku menjao VFRa za ovog sadašnjeg TDMa (ostvario sam svoj cilj da se vratim na TDM) u koji nema skoro ništa da se ulaže, osim malog servisa i što sam za registraciju i prepis dao 34000 din (znači oko 300 evra). Sa mojom platom od oko 400 evra mesečno i sa kreditima od (skoro) pola plate, ženom i dvoje male dece, sa još jednim autom i ostalim troškovima, trenutno nisam u mogućnosti nikako da keširam još 100 evra za novu gumu (jer sam i sada u "manjku" nekih 200 evra i više), a pošto od obaveza i manjka novca, ni ne vozim motor nigde daleko, za ove trenutne potrebe, ova polovna guma će služiti i više nego dovoljno. Znam da će sad neko reći: "pa što imaš motor uopšte kad nemaš para ni za jednu gumu?" Eto, zato što volim motore i zato što i dalje živim u nadi da će jednog dana da se situacija malo promeni na bolje pa da će biti više para i vremena za vožnju. 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pitanje je zapravo oko postavljanja prioriteta. Ali ne treba meni da polazes račune tako da sve ovo nije bitno. Rekao bih, sledeći put pamet u glavu pre nego sto kupis/prodaš nešto da ne bi punio državni budget prepisima i drugima sredjivao motore a potom za svoj da nemaš ni za gumu.
Ali to naravno sve pod pretpostavkom da i ti smatraš da je to bilo pogrešno a ako ne onda nikom ništa. Opet i dalje svima lepo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Svi smo zive duse

Koliko sam se samo puta nategao i pozajmio za neki motor pa posle dok to vratim nemam ni da se provozam ko covek, ali opet kad ga vidim u garazi toplo mi oko srca

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, Milan Stankovic je napisao:

Ne, nema mene ni na jednoj slici...?

Ma salim se, vidim klinac neki a ti na profilnim sve mladji :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
[mention=17332]ProMaster[/mention] kolega jel danas motoskup u Vucju?
Izvini za kasnjenje..
Nisam u Vucju, pa nisam ni pratio, ali da, svake godine prave neki skup, nikad nisam bio, kazu ljudi da bude dosta motora i naroda..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Поздрав другари ТеДееМовци, само желим да вас поздравим све и у овој теми!

 

Пре месец дана сам се лепо провозао до Црне Горе, са лепшом половином, првенац за туринг мотор ми је запао баш TDM 900 A.

 

Сам мотор се феноменално показао, послушан к'о прави Јапанац, снага довољна за опуштену вожњу нас двоје са пуна 3 кофера, а тек кочнице... Светлосна година наспрам претходног мотора који сам имао... ABS ме спасио на пристизању у Бару, кад сам се нешто загледао а купачи се враћали са плаже. Али...

 

Чуди ме да TDM није имао адекватну ендуро туринг варијанту... Само да је мало више огибљење и већи точак напред, све остало је стварно феноменално!

 

Овако иде даље, а и ја.

 

Уздравље и пуууно срећних километара!

 

IMG_20190616_114641.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja