Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@Eol hoće posle jedno 3000km da razbije ulje, pa malo teže ide.

Takođe dovoljno je da se malo tegli sajla i teže će šaltati.

Svojevremeno sam imao ideju da malo zakrenem polugicu dole koju sajla povlači, za jedan ili dva zuba, pa bi za manje kretanje sajle dobili veću promenu ugla i bolje odvajanje. Nisam to nikada probao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

@EoI

[mention=30986]mradomir[/mention] ti je predhodni vlasnik rage, pre mene. Kompletna istorija motora. ;-)

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 24 minuta, mradomir je napisao:

@Eol hoće posle jedno 3000km da razbije ulje, pa malo teže ide.

Takođe dovoljno je da se malo tegli sajla i teže će šaltati.

Svojevremeno sam imao ideju da malo zakrenem polugicu dole koju sajla povlači, za jedan ili dva zuba, pa bi za manje kretanje sajle dobili veću promenu ugla i bolje odvajanje. Nisam to nikada probao.

 

Ako TDM uspe da za 3000 km "razbije" ulje, onda to ulje nije adekvatno za njega. 

Takodje, polugica kvačila dole ima reper po kom se montira. Ako je sajla kako treba (nije neka kineska izvedba), lamele i ploče lamela u toleranciji i ako je ulje, koje treba da bude, u mašini (i u dovojnoj - optimalnoj količilni) ne postoji realna potreba za bilo kakvim drugim intervencijama na kvačilu osim dotezanja ili otpuštanja na samoj sajli. Bilo kakva potreba za drugim štelovanjem ukazuje na neki problem sa kvačilom i zahteva podrobnije ispitivanje (da li je sajla za zamenu, lamele, korpa...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@ThePainkiller to sa 3000km i uljem nije vezano za konkretno ovaj motor. Dosta ljudi se žalilo ovde na forumu da posle 3000 nije to to. Razbiju se molekuli na kraće itd... nije do motora već do ulja, ali to je priča za onu drugu temu o uljima.

Takođe u ovoj temi su se ljudi javljali sa problemom težeg šaltanja, meni je pala na pamet ideja sa polugicom, jer stvarno malo fali da bude ok, milimetar, dva.

 

@Astral je i sređivao korpu, turpijao risove, ako se ne varam. Nešto se ne sećam jel' uspela operacija?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne dangubite dzaba oko poluge, nije to, a i kad se pomjeri zakaca malo deklu.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
On 11.7.2019. at 9:44, mradomir je napisao:

@Eol hoće posle jedno 3000km da razbije ulje, pa malo teže ide.

Takođe dovoljno je da se malo tegli sajla i teže će šaltati.

Svojevremeno sam imao ideju da malo zakrenem polugicu dole koju sajla povlači, za jedan ili dva zuba, pa bi za manje kretanje sajle dobili veću promenu ugla i bolje odvajanje. Nisam to nikada probao.

 

 @mradomirhvala na ideji..jutros san na posao dosao motorom i situacija je bolja posle stelovanja sajle....ti si vozio ovog tdm-a sto sam kupio od Nenadbg88?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bmw r1200gs
028aeb96d912-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM, 1994. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 21000 km, Aleksandrovac. Cena 1.600 € - Motori - Polovni Automobili

sta mislite ljudi agregat i sediste dobijem uz motor a i ne znam koliko se krecu cene agregata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
13 minutes ago, filipfg97 said:

nije meni ostaje prva registacija ali postoji tdm 850 3vd za ch trziste imaju fabricki 28,2 kw

Bdada hoce da ti kaze kako neces moci da ga registrujes. Postoji taj problem sa CH motorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Moj bandit je isto sa 25kw i reg i uvezen je bez problema. Zato što je takav izašao iz fabrike. Ako bi naknadno smanjivao neki servis iz CH, FR snagu, nije moguce reg i dobiti ams potvrdu.

 

Poslato sa COR-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200


Prošao si kroz Banjane,pored moke vikendice.
Ako ideš na tu stranu češće, pre centra banjana,ako vidiš stroma sa desne strane ,svrati na kafu

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Prošao si kroz Banjane,pored moke vikendice.
Ako ideš na tu stranu češće, pre centra banjana,ako vidiš stroma sa desne strane ,svrati na kafu

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока



Deal


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Markone88 da se ne mesamo coveku u temu/posao, ako si mislio na zastitu repnih plastika nije preporucljivo, cak i nosaci kofera bi trebali imati "oslabljeno mesto" jer lome rep i krive ram u slucaju pada a to je veca steta od slomljene plastike.

Ako si mislio na tu vrstu zastite, sta vise TDM-u je rep zasticen jer pada na auspuh i rukohvat suvozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, bdada said:

@Markone88 da se ne mesamo coveku u temu/posao, ako si mislio na zastitu repnih plastika nije preporucljivo, cak i nosaci kofera bi trebali imati "oslabljeno mesto" jer lome rep i krive ram u slucaju pada a to je veca steta od slomljene plastike.

Ako si mislio na tu vrstu zastite, sta vise TDM-u je rep zasticen jer pada na auspuh i rukohvat suvozaca.

aha

 

vidis, uopste nisam gledao u tom smeru. a prednji crash bar? da guglam ili neko od nasih ima da bacim okoi, zanima me taj poviseni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja