Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Pozdrav ljudi,

imam jedno pitanje vezano za saltanje i sam menjac ....naime nekada pri menjanju brzina,menjac u visi stepen ide perfektno bez bilo kakvih zvukova a nekada tvrdje ulazi u brzinu i cuje se malo jace(par puta se desilo da u drugu nece da udje nego se cuje kao da kvacilo nije stisnuto ili da nije odvojilo)pa me zanima da li se to jos nekom desavalo i sta bi moglo da bude?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 900, 2004. godište, Touring, vozilo prešlo 48900 km, Novi Beograd. Cena 3.650 € - Motori - Polovni Automobili



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 7.7.2019. at 18:11, N.F.S. je napisao:

Obzirom da je 7100 u pitanju a ti miran vozac jos 1000km i menjaj!

Licno, na 5000 bih ga zamenio...

Kada uzmem motor imam obicaj da par puta zamenim ulje "na kratko". Isperem masinu tako, prvo na 1000km, drugi put na 2000, treci takodje... Svaki put filter menjam, a kada ustalim zamene na 5/6000km a znam da je masina cista, filter menjam svake druge zamene ulja.

Uradio isto, odnosno vrlo slicno, tek od sledece zamene uspostavicu interval 5000 km ali svaki put i zamenu filtera. Ispiranje (ko zna cega i kakve krdze) produzava zivot. Ulje potpuna estarska sintetika Silkolene Pro 4 XP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 9 sati, Eol je napisao:

Pozdrav ljudi,

imam jedno pitanje vezano za saltanje i sam menjac ....naime nekada pri menjanju brzina,menjac u visi stepen ide perfektno bez bilo kakvih zvukova a nekada tvrdje ulazi u brzinu i cuje se malo jace(par puta se desilo da u drugu nece da udje nego se cuje kao da kvacilo nije stisnuto ili da nije odvojilo)pa me zanima da li se to jos nekom desavalo i sta bi moglo da bude?

 

TDM-ovi imaju prilično grube menjače i skoro svaki ima tu "boljku" da ponekad lupi kada se prebacuje (najčešće upravo iz prve u drugu). Možeš probati da malo dotegneš sajlu kvačila, možda ti i kvačilo ne odvaja skroz pa menjač teže upadne u brzinu.

Kada se malo ispraksiraš, u viši stepen prenosa prebacuješ bez kvačila i onda menjač ide kao u sir... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

ThePainkiller,za grublji menjac sam procitao negde i to je ok,ali me vise brine to sto se desilo nekoliko puta da nece da udje u 2 brzinu krlja kao da nisam uopste pritisnuo kvacilo.....probacu da dotegnem sajlu i podmazem....meni se cini da ona pravi problem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Eol Proveri imas li ulja dovoljno. A najverovatnije je da samo treba dotegnuti kvacilo. Gledaj da rucica ima nekih 5mm slobodnog hoda. 

Tdm nije honda, rad menjaca nije bas najprecizniji. Malo je iritantno prvih par godina,posle se navikne covek.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Ima ulja proverio sam( pre 500km sam menjao ulje i filter)....danas cu se poigrati sa sajlom kvacila pa cu videti rezultate...javljam sta sam uradio ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: TDM850 3vd

Pozdrav svima. 

Potreban mi je regler za moj 3VD. 

Na motoru je neki zamjenski, ko zna koji, vjeeovatno neki kinez. 

Juce sam ubacio novi akumulator jer stari (kupljen pre godinu dana) se sam isprazni preko noci. Nakon punjenja stajao van motora, sutradan montiran u motor i nije mogao da upali. 

Kada sam ubacio novi akumulator drugar mi je sa voltmetrom pregledao napon i struju, i ustanovio da regler daje napon ispod 13 V. 

Kaze da je zbog toga najvjerovatnije stradao akumulator. 

Svi korisni savjeti su dobrodosli. 

Hvala unaprijed. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 3 sati, Hitmanle016 je napisao:

Meni hoce da teze ide kada se vraca stepen, ali i to sam sad ispraksovao koristim medju gas kao kod fapa i ulazi glatko.

Probao sam i medju gas ali opet nekad zeza nece u brzinu ....danas mi rece jedan lik da je mozda do korpe....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 3 sati, Eol je napisao:

Probao sam i medju gas ali opet nekad zeza nece u brzinu ....danas mi rece jedan lik da je mozda do korpe....

 . . . možda pretegnut ili pre labav lanac?:stabre: . . meni se dešavalo zbog toga, mada . .tad sam menjao ulje i dotegao lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 2 sati, Best je napisao:

 . . . možda pretegnut ili pre labav lanac?:stabre: . . meni se dešavalo zbog toga, mada . .tad sam menjao ulje i dotegao lanac

Malo sam sajlu kvacila stelovao i prvi utisak je da se malo bolje ponasa...nisam imao vremena da ga provozam vise ,samo krug po kraju...videcu sutra pa javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Malo sam sajlu kvacila stelovao i prvi utisak je da se malo bolje ponasa...nisam imao vremena da ga provozam vise ,samo krug po kraju...videcu sutra pa javljam
Moguće je da se sajla malo istegla, menjana je prosle godine, ali je od montiranja nisam stelovao.
Uzmi spric i iglu pa je malo podmazi (sipaj ulje u buzir) kad je vec stelujes. To nikada ne moze da skodi.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 46 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Moguće je da se sajla malo istegla, menjana je prosle godine, ali je od montiranja nisam stelovao.
Uzmi spric i iglu pa je malo podmazi (sipaj ulje u buzir) kad je vec stelujes. To nikada ne moze da skodi.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Hvala Nenadbg88 na info ....brines i dalje za ragu ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Hvala Nenadbg88 na info ....brines i dalje za ragu ;-)
Otišlo pola srca sa njom

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Probao sam da produžim zadnji blatobran... Nije da ne može da se uklopi ali više mi deluje nakačeno ko kapa na tarabi. Nije to-to, nije mi "kliknulo". Inače, motor je bio detaljno opran i voskiran, ovo je bilo 6km po kiši. Nije prljavo nego je sav posut peskom. Slučajno zakačih i malo ogrebah fabrički blatobran. Za vikend moram da ga tuširam i da perem lanac.

 

IMG-20190710-160853.jpg
IMG-20190710-160911.jpg

 

No, nema veze. Cevi sam zaštitio.

 

IMG-20190622-173201.jpg

 

Ova dva titanijumska M8 idu da zamene dve rugobe na nosačima kofera.

 

IMG-20190708-162227.jpg


IMG-20190710-161347.jpg

 

IMG-20190710-161956.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zacudjujuce sto si selne ostavio tako da se vidi sraf, a i nije neka zastita jer ce biti "tigrasta" cev a verovatno ce i vibracije ostaviti oziljke.

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pridruzujem se ne svidjanju "stitnika" grana.. Pokinezile su motor samo tako, visak

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja