Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma ja sam zakljucio da je meni fabricki prenos pruzao kompromis snaga/krajnja brzina. 

A kupio sam nov sa 16 zuba. Tako da ga montiram i ne diram vise nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Imam skoro nov lancanik 44 zuba ali ga NE poklanjam nego BACAM!

Elem, imao sam vibracije preko 5k rpm u svim brzinama samo kada ubrzava (pojacane fabricke vibracije za 3vd), poceo od zadnje felne, jer sam par dana posle zamene lancanika i lanca naleteo na rupu, uspeo sam ustati, povuci korman, dati gas i "preskociti" prednjim tockom ali zadnjim zveknuo da sam jedva ostao na motoru i felna malo dobila, nosio je na ispravljanje, balansiranje ali vibracije su ostale, poceo tripovati svasta, kontra tegovi ... dok nisam na stenderu (gledajuci u felnu) primetio da lancanik nije u centru, jedva primetno, zamenio ga i sad ima samo one fabricke vibracije. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mali update vezano za zamenu prednjeg lančanika... Dovezli se do Apatina, TDM je sada skroz druga priča! Nema više mučenja menjača da pregura deo sa malim obrtajima, nema vibracija. Bukvalno drugi motor, u pozitivnom smislu... :jee1:

E da, ko je blizu neka svrati u Apatin na moto skup, plaćam pivo... ;)

0603171985 - Boris

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 22 sati, bdada je napisao:

Imam skoro nov lancanik 44 zuba ali ga NE poklanjam nego BACAM!

Elem, imao sam vibracije preko 5k rpm u svim brzinama samo kada ubrzava (pojacane fabricke vibracije za 3vd), poceo od zadnje felne, jer sam par dana posle zamene lancanika i lanca naleteo na rupu, uspeo sam ustati, povuci korman, dati gas i "preskociti" prednjim tockom ali zadnjim zveknuo da sam jedva ostao na motoru i felna malo dobila, nosio je na ispravljanje, balansiranje ali vibracije su ostale, poceo tripovati svasta, kontra tegovi ... dok nisam na stenderu (gledajuci u felnu) primetio da lancanik nije u centru, jedva primetno, zamenio ga i sad ima samo one fabricke vibracije. :grr:

 

U kojem smislu lancanik nije bio u centru. Jel `u odnosu na osovinu ili po pravcu lanca? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Zadovoljan sa Motulom 7100...uz par korisnih saveta od g-dina @Alekre-a u vezi šaltovanja zadovoljan motorom...sofisticirana mašina zahteva sofisticirano šaltanje,zar ne?

E sad savetujte na koliko km da ga menjam...zahvaljujem:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Obzirom da je 7100 u pitanju a ti miran vozac jos 1000km i menjaj!

Licno, na 5000 bih ga zamenio...

Kada uzmem motor imam obicaj da par puta zamenim ulje "na kratko". Isperem masinu tako, prvo na 1000km, drugi put na 2000, treci takodje... Svaki put filter menjam, a kada ustalim zamene na 5/6000km a znam da je masina cista, filter menjam svake druge zamene ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je ulje sa estrima i ono samo po sebi ispira agregat. Yamaha kaže 10000km, pa teraj slobodno do sledeće sezone osim ako nisi baš vozio urbano. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Filter menjam pri svakoj zameni i na motoru i na kolima. Nije mi jasno da neko ne menja filter. Pa ne kosta 100 dukata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto ja pomenuh svaku drugu zamenu aj da ti odgovorim,  ako mann (koji koristim) ili Mahle kazu da je filter sposoban da 15000km bezbedno filtrira a ja ulje menjam na 5000km zasto bih i filter na na prvoj trecini radnog veka menjao? (ako to vec sa uljem radim)

Ja napisah kako u svojoj reziji radim, ne mora biti ispravno niti tacno. Svi imaju neke vec stecene navike za koje misle da su ispravne, umem i dupli ester da prospem na 3000km, ne preporucujem ali tako radim.

 

Pozdrav Nenad.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja kad menjam ulje uvek menjam i filter. To bude svakog pocetka godine ili na 8000-10000, sta prvo nastupi.

 

Na kolima menjam godisnje, bez obzira na kilometrazu, jer ne predjem nikad preko 12000 :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Ja sam presao od proslog avgusta sa Motul 300v oko 6000 i potrosio mi je nesto vise od pola litra, iskreno mislim se da li da ga menjam sad ili tek sl godine. Ali sledece ulje nece biti ovo od 20e litar sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
On 2.7.2019. at 23:34, srbac je napisao:

Gde si bio na tehnićkom ? :)

Tehnički preglad Dinara, ul. Save Maškovića na Trošarini . . .samo sam pitao dali treba da skidam kreš bar . . . lik pogledao dali je kreš širi od gabarita motora, tj dali je širi od raspona ručica na kormanu, pošto nije nisam ni skidao . . . prekontrolisali brojeve na mašini i ramu, par selfija, sačekali da prođe 15min i gotovo. Eto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Tehnički preglad Dinara, ul. Save Maškovića na Trošarini . . .samo sam pitao dali treba da skidam kreš bar . . . lik pogledao dali je kreš širi od gabarita motora, tj dali je širi od raspona ručica na kormanu, pošto nije nisam ni skidao . . . prekontrolisali brojeve na mašini i ramu, par selfija, sačekali da prođe 15min i gotovo. Eto.
Cena?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja