Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....

Nakon par dana gnjavaže, otkrio sam da me izluđivao jedan kontakt u džeku pored bobine. Istovremeno su očišćeni i kontakti bobine i kablova. Ako neko nije znao, a i ja sam se sad iznenadio, u tdm 3vd može da se stavi bobina od kawe zzr 600, ne pasuje šraf na šraf, mora malo da se budži, ali radi. A pošto je već motor bio raščerupan, stavio sam i podmazivač lanca ručne izrade, čekam da se provozam da vidim funkcionalnost. Usput mi se slomila plastika ispod instrument table što ide, valjda ne može bez takvih stvari da se završi.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, TomyB je napisao:

Nakon par dana gnjavaže, otkrio sam da me izluđivao jedan kontakt u džeku pored bobine. Istovremeno su očišćeni i kontakti bobine i kablova. Ako neko nije znao, a i ja sam se sad iznenadio, u tdm 3vd može da se stavi bobina od kawe zzr 600, ne pasuje šraf na šraf, mora malo da se budži, ali radi. A pošto je već motor bio raščerupan, stavio sam i podmazivač lanca ručne izrade, čekam da se provozam da vidim funkcionalnost. Usput mi se slomila plastika ispod instrument table što ide, valjda ne može bez takvih stvari da se završi.. 

U 3vd-a može da ide maltene bilo koja bobina sa četvorocilindričnog motora. Dok kod 4 tx ne može, jer on ima 2 posebne bobine za svaki cilindar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kao sto znate. Ja sam na 4tx stavio umesto fabrickog 16/42, 17/42 nov set lancanika i lanca.

Rezultat je, katastrofalan.

Ne radite to. 

Dobicete 1000rpm nizi broj obrtaja u 5. stepenu prenosa i mogucnost da kruzirate 140 km/h pri 5000rpm. 

 

Izgubicete , paaa sve ostalo.

Potpuna katastrofa! 

Motor se nepotrebno napreze, vibracije su povecane.  Kvacilo u agoniji jer je utisak kao da krecete 2. stepenom prenosa a ne prvim.

Agilnost i elasticnost agregata unisteni konstantnim osecajem da ste u pogresnom stepenu prenosa.

Uzas i katastrofa! 

 

Vracam fabricki lancanik od 16z. 

 

Presao sam za 2 dana 1000km , konstantno iznerviran ponasanjem motora sa 17 zuba, razlika je ogromna. Taj jedan zub cini motor neupotrebljivim za dinamicnu voznju.

 

Za lagana ubrzanja i ravnicu je ok. 

Za auto put je savrsen. 

Kao da je menjac izgubio 1. stepen prenosa i sad ima stepene ovako:

6

5

4

3

N

2

 

Prve nema, pojela maca. Da bi se preslo u visi stepen, mora se dooobro razvuci u predhodnom, u suprotnom eto novih vibracija, razlike izmedju stepena su oko 1000rpm. 

 

Za mene, neupotrebljiv. Vracam 16z.

Da se razumemo, gde fabricki ide, to je ok. Na 4tx 99-01 nemojte stavljati. 

 

Stoga ako neko zeli lancanik koji je presao 1000 km, njegov je za 1000rsd

(novog sam platio 1600 u Kompp Co)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nemaju svi Tdm-ovi iste prenosne stepene unutar menjacke kutije iste.

Razlike su velike.

Otuda i pojava da svi modeli imaju razlicite lancanike po godistima.

 

Razlike idu dotle da prednji lancanici sa 4tx '96-'99 i lancanici na '99-'01 ne pasu sa jednog na drugi. Izlazna osovina iz menjaca na 4txL i na 4tx nisu iste, na 96-99 bi lancanik trebao imati distancer. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Optimalan prenos je onaj koji je fabrika prepisala za konkretan model.

Nisu inzenjeri koji su ih konstruisali veverice. 

Licno sam se uverio.

Mdifikacije su moguce ali svako treba naci sebi sta mu odgovara. 

Ja iznesoh moje iskustvo vezano za moj model. 

 To ne mora vaziti za 3VD ili 4CN , cak ni za 4txL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moj TDM je 1998. godište i za njega fabrički ide prenos 17-42. Kao što je Astral spomenuo, rezultat tog prenosa (čak i na mom modelu, kome je fabrička postavka takva) je da motor ima vrlo "dugačke" brzine. Problem je u tome što mu treba zaletanje i obrtaji da bi se moglo ubaciti u veći stepen prenosa. Otprilike to izgleda ovako: prvom se krene i vozi do (otprilike) 20 km/h. Pa se prebaci u drugu (bilo koji pokušaj ranijeg prebacivanja u 2. brzinu rezultira vibracijama i menjač se poprilično "buni" dok ne postigne obrtaje, pa se to mora kompenzovati upotrebom kvačila.)

Dalje, drugom se vozi do nekih 40 km/h, pa se prebacuje u 3. 

Trećom se vozi skroz do 70 km/h (da, dobro čitate :lol: ) pa se prebacuje u 4. Onda nema pete skroz do 90 km/h (jer će se motor nepotrebno "mučiti"...) Prebacivanjem u 5. vozite 120 na jedva vr' gasa potrošnja je tada smešna. Preticanje drugog vozila u petoj brzini je vrlo sporo i zahteva prebacivanje u 4. brzinu. Eto to bi bilo otprilike ponašanje motora sa 17 zuba napred. Kao i kolegi Astralu, ni meni to ne odgovara, pa sam zato uzeo lančanik sa 16 zuba. 

@KTibor daću ti taj lančanik od 17 zuba da testiraš, pa ako ti to baš odgovara vozi ga. Ne treba ništa da platiš... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Sve vas ja savršeno razumem,i sve mi je logično,i nemojte mi zameriti ali valjda nam je u prirodi da dok se čovek sam ne uveri, neće da veruje.
Nekako je to jače.... možda grešim.
Sve u svemu,@thepainkiller u se zahvaljujem unapred,a za detalje i probe cujemo se privatno.

Sent from my FRD-L19 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, TomyB je napisao:

Gde uzimate sajlu odometra?

Vidi da najuriš negde polovnu. Za novu u Plattner-u skidaju kožu sa leđa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 3 sati, Astral je napisao:

Nemaju svi Tdm-ovi iste prenosne stepene unutar menjacke kutije iste.

Razlike su velike.

Otuda i pojava da svi modeli imaju razlicite lancanike po godistima.

 

Razlike idu dotle da prednji lancanici sa 4tx '96-'99 i lancanici na '99-'01 ne pasu sa jednog na drugi. Izlazna osovina iz menjaca na 4txL i na 4tx nisu iste, na 96-99 bi lancanik trebao imati distancer. 

 

Pogledaj spektar prenosa za TDM 850 4TX 2001. prednjeg i zadnjeg zupcanika, a sve je isto za sve tipove TDM-a 850 od 3VD 1991. do 4TX 2001. :kafa:

Prednji: 

jt-front-sprocket-52016_medium5810002570
WWW.CMSNL.COM

✓Good to order: JT FRONT SPROCKET 520.16 ✓Manufacturercode: 5810002570 ✓OEM Tsubaki part

 

Zadnji: 

jt-rear-sprocket-86743_medium5810005356-
WWW.CMSNL.COM

✓Good to order: JT REAR SPROCKET 867.43 ✓Manufacturercode: 5810005356 ✓OEM Tsubaki part

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Montiran prednji lančanik, stegnut na 70 Nm (kako fabrika zapoveda) uz blagu upotrebu plavog lepka za šrafove. Dotegnut lanac (pošto je sad manji prednji lančanik, logično mora da se dotegne lanac), zadnja osovina takođe stegnuta na specifičnu "kilažu" od 107 Nm (ovo je jako bitno zbog ležajeva u zadnjem točku). Za probu na drumu je kasno, ali sutra sledi vožnja u dvoje do Apatina na moto skup pa će se taman testirati prenos (nadam se pozitivno)... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, Branko je napisao:

 

Pogledaj spektar prenosa za TDM 850 4TX 2001. prednjeg i zadnjeg zupcanika, a sve je isto za sve tipove TDM-a 850 od 3VD 1991. do 4TX 2001. :kafa:

Prednji: 

jt-front-sprocket-52016_medium5810002570
WWW.CMSNL.COM

✓Good to order: JT FRONT SPROCKET 520.16 ✓Manufacturercode: 5810002570 ✓OEM Tsubaki part

 

Zadnji: 

jt-rear-sprocket-86743_medium5810005356-
WWW.CMSNL.COM

✓Good to order: JT REAR SPROCKET 867.43 ✓Manufacturercode: 5810005356 ✓OEM Tsubaki part

 

Grešiš Branko. 3vd ima odnos 16-44, 4txL (96-99) ima 17-42, a 4tx (99-01) ima 16-43.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 12 minuta, Branko je napisao:

@ThePainkiller

Ako grijesim ja, zasto grijesi CMS OEM part lista i nudi ovu skalu zupcanika- prenosa koje mozes kombinovati na TDM-u? :dil:

Možeš kombinovati - da, ali fabrički predviđeni prenosi su oni koje sam napisao u gornjem postu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, Branko je napisao:

Taj fabricki prenos ocito ne odgovara @Astral-u, ako sam dobro razumio, pa bi trebao probati neku drugu kombinaciju koju nudi CMS. :moto3:

Astral je probao prenos koji je (fabrički) određen za model 4txL (96-99). Za Astralov model (4tx) fabrički ide 16-43 prenos... ;)

Zato mu i nije odgovaralo jer ni menjači nemaju isti odnos zupčanika unutar menjačke kutije između modela TDMa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo i uporedne slike o onome što je @Astral pisao, da prednji lančanici nisu isti za 4txL (96-99) i 4tx (99-01) modele...

Levo je lančanik za 4tx, a desno je za 4txL:

vVX3K0t.jpg

 

Primećuje se distancer na 4txL modelu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

The Painkiller je sve u pravu.

Tacno je tako kao sto kaze. 

 

Branko, proizvodjaci nude lancanike sa po zubom manje i vise u odnosu na fabricke,  to je istina. Tako  sam i kupio ovaj sa 17. Jedino sto mi ne odgovara. To je to. Fabricki prenos je jednostavno bolji. Ponasanje motora je visestruko bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Vidis i za 3VD po godistima od 91-ve do 95-te mozes naci fabricki razlicite odnose  prenosa, uslovljene snagom motora i vjerovatno konfiguracijom terena drzava u koje se izvozi? Ok probao si i po onoj narodnoj: Jedan probo. pa se usrao?! :jee: Kad se vec "igras" odnosom prenosa sto ne probas prenos 16/44 ili 17/44 evo od mene imas zadnji lancanik 44 zuba, ako ti odgovara poklonicu ti ga. :takoje:

 

Untitled.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja